Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

maji4
2. mar 2010

Peti každá iná bože vy máte vždy nejaké šťastie na vrátenie tovaru 😝

meganik
2. mar 2010

mimi ved ja si tiez myslim, ze je to tlakom, mam ho odjakziva nizky, ale taketo problemy s odpadavanim som este nemala. S kavou som zacala teraz, ja ju moc nemusim, mozem si tam dat kilo cukru a furt ju mam horku, tak si davam 3v1 a do toho dosypem lyzicku nescafe, to mi celkom pomaha, ale zase existovat na kave hmmm

maji4
2. mar 2010

meg že by si čakala druhé?? 😵 😵

meganik
2. mar 2010

ozaj Peti toto s tym vlacikom sa nam stava v hyperke bezne, niektori ludia su total bezchrbtaci 😝 ved nejde o tie peniaze, ale o slusnost 😠

majka do toho detskeho kutika chodime aj my, Natalka miluje tie trampoliny 😵

zuzana76
autor
2. mar 2010

meganik, veru az 21 dni je inkubacna doba

my sme sa stretli s tym podobanym chlapcekom vo stvrtok pred 2 tyzdnami, tak este tyzden musime cakat, dufam,ze to nedostaneme

inak vcera bol Patko u svokrovcov a domov prisiel taky vyhadzany na brusku, uz som hysacila,ze ma kiahne, ale svokra mi potom vravela,ze mu dali ochutnat slaninu, lebo si pytal a este susene hrozienka, tak neviem ci to z toho moze mat - asi 6 ks vyrazok na brusku, ale ani nerastu, ani nic a teplotu tiez nema

meganik
2. mar 2010

maji tak to isto nie 🤐 🙂

mimi.k
2. mar 2010

Maji, on to dostal prvýkrát...nemala som ich doma, ale poviem segre, nech mi predpíše...ona ich doma máva, lebo jej malý to mal už asi 5x...ale Adamkovi to začalo v noci, tak sme to dúfam skoro podchytili, keď sme išli hneď ráno...ale je to vírus a jej malý to má teraz, tak sme to možno aj od neho dostali...

maji4
2. mar 2010

meg tie trampolíny su super niekedy jej normálne závidím ,že aj ja by som si tak rada zaskákala 😅 😅

ozaj peti to s tým vláčikom 😝 😝 no otras ja by som mu už pri 2raze prehovorila do duše 😉
ale ja s takými vecami problém nemám keďže sa Lilianka takmer všetkého bojí čo funguje tak nechce na tom sedieť len v prípade keď tam nedám korunku mi vopred oznámi "nedáme korunku " 😵 no zlatá nie ešte aj šetrí maminke korunky 😵 😵
a to presne na tom vláčiku v poluse sa zľakla 1x tam hore keď si si všimla je taká ježibaba a keď tam bola 1x no koniec sveta museli sme normálne ísť von aby sa ukludnila 😖 😖

maji4
2. mar 2010

mimi chudiatko držte sa 😉

my sme ten záchvat mali tiež len 1x ale normálne to máva ale bez záchvatu a ked Lilianka vtedy nedýchala tak my sme volali sanitku ja som bola vtedy strašne v šoku a vtedy ma ten sanitár pred lekárkou "ja som to akože nepočula ale hovoril to tak hlasno že by to počul aj hluchý" že ďalšia hysterická matka 😔 ale keď som sa o tom potom rozprávala s lekárkou tak povedala že dobre sme urobili že sme volali sanitku že človek nikdy nevie a vela som potom aj na nete čítala že radšej zavolať rýchlu pomoc ako stresovať v aute ... 😔

lenkamt
2. mar 2010

mamina - už leží na chirurgii a asi lepšie ale teraz tam týždeň ide čakať na ct 😅 ja sa vôbec nedivím že naše zdravotníctvo je v takých sračkách ako je, lebo keď už tam niekto ide tak skôr ako o mesiac nevylezie 😝

vláčik my našťastie obsadíme celý, asi by som riadne na dotyčného vyletela 😠

maji4
2. mar 2010

lenka ona tam je už mesiac 😲 😲 😲 😲 😲 😲 a stále nevedia čo jej je 😲 😲 😲 😲 ešte sále má teploty??

pozdravujem a prajem skoré vyzdravenie

mimi.k
2. mar 2010

Maji, mne na Kramároch normálne povedali, že keby sa zhoršilo, tak prísť a keby bol záchvat náhly, tak zavolať rýchlu...on nemal záchvat, len ja som rozoznala ten kašeľ, tak sme hneď išli..

lenkamt
2. mar 2010

no ešte tam mesiac nie je ale čochvíľa bude, týmto tempom vyšetrení 😝 vedia že má nejaké zapálené ložisko v bruchu či čo, ale nevedia kde a čo a tak 😝 je pod atb takže teploty už nemá. ibaže na tej interne jej tak rozhasili všetko že iba hnačkuje 😝 no proste sila 😝

no a podobne ako Slávka /myslím/ som tie témy nepochopila 😝 😀

mimi.k
2. mar 2010

Lenka, tak to je sila...ale sa čudujem, ja som mala práve pocit, že každého pustia skôr ako treba...čakať tam týždeň na ct...no neviem. Moja maminka chodí aj na chemo len ambulantne, odleží si to tam a ide domov.

mimi.k
2. mar 2010

Leni, tak ale to je super, že nemá teploty...to je dobrý znak, keď ATB zaberú 😉 asi už len nejaké probiotiká nech je alebo čo.

maji4
2. mar 2010

mimi ahá tak ty si dobrá ked ste to ešte nemali a už si vdela že to je taká diagnoza super 😉 😉

leni chuda tvoja maminka nech da drží...

lenkamt
2. mar 2010

Mimi - no asi niektoré oddelenia vedia ako na to, lebo musia a niektoré majú proste zlepšenie systému v paži 😔

mimi.k
2. mar 2010

Maji, veď chodím sem a teoreticky som vedela, že štakavý kašel a sťažené dýchanie a to všetko...ja som tam prišla, a povedala som, že podľa mňa má kašeľ ako pri laryngitíde a teta doktorka potvrdila diagnózu...ale tak nikdy nevieš, ako to bude postupovať a toto bolo fakt také, že večer bol úplne v pohode a v noci úplne zle...

mimi.k
2. mar 2010

"štekavý" tam malo byť... 😉

lenkamt
2. mar 2010

no aj to - probiotika si kúpte, takú mastičku si kúpte, to si kúpte, nemôžte nič jesť nech vam donesú jogurty, tak len beháme a kupujeme čo nakážu 😝 fakt si neviem predstaviť žeby sme nemocnicu mali ďaleko 🙄

maji4
2. mar 2010

mimi ved hej ale realita je iná a keď sa jedná o tvoje dieta.....ja som vtedy vôbec nevedela čo robiť fakt aj ked som o tom čítala ale vtedy ma t ani nenapadlo 😒

mimi.k
2. mar 2010

Lenka, no...ono je to ťažké...maminu kartu si stále berie poisťovňa na prešetrenie, lebo už ich veľa stojí...asi čakali, že to bude menej...a minule im neprišli lieky, tak jej presunuli chemoterapiu...strašné podľa mňa.
Ale hlavné je, aby liečba pomohla, už aj keby tam ležala aj ten mesiac. Človek si zvykne na všetko...

zuzana76
autor
2. mar 2010

a ta laryngitida, to je zapal coho? priedusnice? to je z nachladnutia?

mimi.k
2. mar 2010

Lenka, to je svätá pravda...tak to funguje.

Maji, áno, prvé je otvoriť mrazničku, aby sa tam dieťa nadýchalo ľadového vzduchu, aby to stiahlo opuch...ale jasné, že teória je jedna vec a druhá vec je prax...ja stále tvrdím, že by som nevedela dať niekomu poriadnu prvú pomoc.

zuzana76
autor
2. mar 2010

mimi, moja babka uz nezobrala tretiu davku chemo, bola taka slaba,ze sa rozhodli,ze nejdu, tiez brala chemo ambulatne a teda to bolo nieco strasne, babka vazi okolo 100 kg, mama nema auto k dispozicii, tak vzdy prosi niekoho, bud moj otec si berie dovolenku, alebo babkin brat ide s nimi, alebo babkin syn- mamin brat. Musia ju zaviezt do Komarna a tam to tiez trva kym jej daju tu chemo a potom spat.

Ale babka uz takmer nic nejedla, nemala stolicu, ani moc, tak sa rozhodli,ze uz ju nebudu trapit

lenkamt
2. mar 2010

Mimi - 😕 😔 hrozné, jasné že si človek zvykne na všetko, ale teda aby ma poisťovňa prešetrovala tak to je fakt na grc, to si akože tú chemoterapiu vymýšľa alebo čo si myslia? 🙄 🤐 😔

normálne chytám nervy z tohto systému, ono fakt srať na všetko, len aby sme zdraví boli 😔

mimi.k
2. mar 2010

Zuzka, nie, je to vírus, takže u nás to prišlo z ničoho nič..nebol prechladnutý.

zuzana76
autor
2. mar 2010

maji, hrozne, takze to je virusove 😕

maji4
2. mar 2010

zuzi hej je najhoršie na tom je že dieťatku večer keď ide spať nič nieje a o 2 hodiny sa dusí 😒 😔 😔

lenka naše zdravotníctvo 😝 😝 😝 veru nech sme len zdraví....