Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

retaux
15. máj 2009

Ahojte!
Mmem: nie, bežne v práčke nebývame 😀 Ale niekedy, keď ideme z vonka, tak mám sto chutí tam Lucku celú aj s oblečením hodiť, taká býva špinavá 😀 😀
Ja netuším, ako je to s tým sirupom a čípkami. Ja väčšinou dávam len jedno alebo druhé. Teraz už vlastne len sirup.

peta28
15. máj 2009

Cauko baby, tak vas zdravim, vcera sme doleteli, este som bola na cvilku v praci a hned som utekala pre malu do jasli, ale este spala tak som musela cakat pokial sa zobudi. No a ked sa ku mne rozbehla s vystretymi rucickami tak som sa neubranila a rozplakala som sa.. tak si urcite tie ucitelky myslia ze som blazon.. no co uz.

Doma to Timka zvladala velmi tazko, stale za mnou plakala a hladala ma, este aj v skolke hovorili aka bola nervozna. Samozrekme manzel ma zasoboval takymito "pozityvnimi" spravami z domova sms-kami, tak som na nic ine nemyslela. Cez vikend bola u nas aj svokra, ale ta sa vyjadrila ze do Thajska sa na sluzobky nechodi (odornicka na vsetko), tak neviem ci si myslela ze som si tam bola vyvalovat sunky. Tak sa s muzom pohadala (este ze ten sa ma zastal), urazila sa a odisla..
V mori som sa vykupala len 2 krat na poslednej zastavke, inac sme mali celkom nabity program, akurat zacalo obdobie monzunov tak nam aj dost prsalo. Ale stihla som sa povozit v dzungli na slonoch, raftovat, navstevu jaskyne a termalnych pramenov a samozrejme navstivit neskutocne mnozstvo hotelov, takze moja batozina bola tazsia asi o 5 kilo brozur.
Najhorsi bol asi ten 10,5 hodinovy let do Bangkoku, potom sme uz mali len vnutorne prelety na ostrovy, tak to bolo fajn.
Musim ist teraz rychlo pracovat, lebo mam zavaleny stol, ale postupne docitam.

prvapomoc
15. máj 2009

Dobe ranko,
mmem tie sirupy alebo čípky to je jedno sa striedaju každe 3 hodiny dve učinné latky.a to paracetamolum (paralen,panadol) a ibuprofenum(nurofen,ibalgin...).takže napríklad o 6.00 daš paralenový čípok alebo panadolový sirup a o 9.00 daš zas nurofenový čípok alebo sirup.ale to sa odporuča až pri treplote okolo 39,st lebo je to dosť velka zaťaž na obličky.za normalných okolností sa tieto intevaly pohybuju okolo 6 hodín.

no my ideme asi na víkend ku kmotrovcom,tak ideme dnes po nakupoch.ja som prechladnuta tak mi je desne ☹

idem dačo porobiť 😝

lenkamt
15. máj 2009

čaute 🙂

Mmem- ja dávam tak ako píše PP 😉
Ret - malá je fakt zlatuká 😵
Peti - svokra je fakt krava 😠 ale aspoň máš zážitky 🙂

tak a my sme tu: http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/regionaln... začína to okolo 11min, a jasné že som tam aj ja a vyzerám 😝 😀

zuzana76
autor
15. máj 2009

ahojteeee

leni, uz som si to pozrela , ved tam vyzeras super, jaj ale potom tie chudence deticky, az mi slzy vyhrkli, ked ihc ukazovali holohlave ☹

peti, tak super, ze si dobre dorazila domov a mama je len mama, ale viem, ako ta stve ta tvoja svokra, ale ved muz to hadam zvladol, ja ho obdivujem, moj by nezvladol byt sam doma s patkom cely tyzden.

ja som bola so sestrou a malou a patkom a svagrom u maminy v hurbanove, ale mala je chora, ma nejaku virozu a stale vracia, takze asi pojdu domov skor, asi uz buducu nedelu, ked mal letiet len svagor a sestras malou az 2 tyzdne po nom, ale asi pojdu s nim. Ale moja dokina zistila,ze mala je alergicka, v spanielsku vobec neliecili ani nepatrali po pricinach, preco sa mala stale skriabe, ma doskriabanu celu tvaricku, tu sa aj vyhadzala, lebo sestra akurat zacala zavadzat prikrmy a ako prve jej povedali jablko, tak mala sa na treti den vyhadzala a prevracala celu noc, tak utekala sestra s nou k patkovej pedaitricke, samozrejme zaplatila 60 euro za vysetrenie a dalsich 20 za lieky, dala jej nejaky preparat co ma 2 dni pit namiesto mlieka, je to nieco ako infuzia, taky roztok a malo by ju to precistit, ale aj to trochu vyvratila. Inak sme ok.

Mmem, gratulujem 😵 , teda ja by som to tak dlho tajit nevydrzala 😀 , ale zelam vam vela zdravia a nech ta netrapia nevolnosti a simkovi skore uzdravenie, neviem ako sa maju striedat cipky s o sirupom, ja som to tak este nerobila

zuzana76
autor
15. máj 2009

mala natalia je velmi drobna, asi ao patko 2-mesacny a to ma 5 mesiacov, ale podla mna je to velmi dobre babetko, vydrzi sa hrat dlho s jednou snurkou a ked je nervozna, tak podla mna ,ze ju trapi brusko, ma aj reflux, ale zaroven bude este niekde pes zakopany - asi alergia na nieco a sestra si zaroven pri dojceni nedava taky pozor na starvu ako ja a uz aj dava UM, mozno ani to jej nesedi a bolo by treba zmenit znacku, no neviem, je zlata, ale maju s nou starosti

mimi.k
15. máj 2009

Ahojte,

Peti, tak nakoniec ste všetci všetko zvládli a super, že si Ťa muž zastal...ale tie sms Ti nemusel posielať 😉 ale zvládli to a to je perfektné.
A Ty si si aspoň niečo užila...predsa len to musela byť poriadna zmena zo stereotypu..

Leni, vyzeráš tam úplne v pohode 😉 mediálne hviezdy ste. Na tom onko. odd. ležal aj môj 4 r. synovec, vyzeral rovnako, ale zatiaľ sa drží a všetky výsledky má dobré 😵 a to hovorili, že ak to prežije, bude to zázrak. Nič nie je síce vyhraté, ale nateraz sa všetci tešíme a dúfame, že už bude len zdravý... 🙂

Mmem, ja to robím tak ako PP. Najskôr môžeš prestriedať po 3 hodinách...keď je to už také, že Ti vydrží 6 hod., tak to už prejdi len napr. na Nurofen...ja vtedy už nestriedam.

Zuzka, ale veď keď už je tá Tvoja sestra tu, tak tu virózu tu podľa mňa zvládnu a nemusia ísť skôr....možno je to na tú malú aj veľa...zmena prostredia, zavedenie príkrmu a ak sa k tomu ešte niečo nalepilo...každopádne ju riadne zinkasovali. To sa mi vôbec nepáči 😒 A ako na ňu reagoval Tvoj Paťko?

lenkamt
15. máj 2009

Mimi - určite bude v poriadku 😉 a je to tam fakt hrozné, a tie príbehy 😢

Zuzi - no tak vezmi sestru s malou do parády a ako skúsená mamina ich daj do richtungu 😀 však mala je na 1/2 slovenka tak sa k nej nemôžu správať ako ku španielke 😅

mimi.k
15. máj 2009

Leni, a čo ten syn Tvojho bratranca, čo si ho spomínala, že tam ide ležať? Ako dopadli?

lenkamt
15. máj 2009

vybrali mu to a teraz chodí na ožiare 😔

idem asi haji či čo, pravdaže sa včera rozpršalo, LEBO som umyla okná 😅 😀 😝

susik77
15. máj 2009

Ahojte. Moni-ked ma simko vys. teploty, skus ho mozno skor vykupat v takej "letne" vode, Verce to viac pomohlo ako lieky 😉 Al. sme to kombinovali-najprv liek, potom do vody a potom nechat chvilu vyzlec. na osuske-to mi poradili na pohotovosti, ked mala Verca 40-tky 😉

bilushka
15. máj 2009

Ahojte zeny,
vitam Petu zrekreovanu a vynervovanu, teda ta tvoja svokra to je brzda, si jej mala povedat, ze do Thajska sa chodi na lacne kur*y a drogy, nech si vyberie, naco si tam bola ty 😀

Zuzi, nech segrinej malinkej rychlo prejdu vracacky, aby nemuseli ist domov, nech si ich trosku uzijete.
A v Spanielku sa zacina ovocim prikrmovat?
To je sranda, fakt kazda krajina ina, aj ked mne pride take logickejsie to u nas, ze najskor zelenina, lebo neviem, ci ked si deti zvyknu na banan a pod. budu chciet potom jest zemiaky.

Sprava dna: ideme s Mimikovcami na dovolenku 😵
Este som to nevstrebala, ale tesim sa neskutocne 😵
5 kil uz asi dole za ten cas nedam, ale nevadiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀

Leni, v dokrutke vyzeras vyborne, len ta mali detailnejsie zobrat a hlavne dlhsie, nech sa pokochame,
aky mas ten melir 😀

mimi.k
15. máj 2009

Bilushkina správa dňa je aj moja správa dňa a aj ja sa poriadne vytešujem 😵 😵 😵

mimi.k
15. máj 2009

Idem si dať kafé, lebo moje dieťa konečne zaspalo 😉

zuzana76
autor
15. máj 2009

mimi, ved aj ja si myslim, ze zle nacasovane zavadzanie prikrmu a este aj nieco mozno chytila pocas letu v lietadle, nemusela by ist skor domov, ale asi sa boji, inak lekarka povedala,ze s patkom by nemali byt do stredy, vraj to moze byt aj nakazlive, tak neviem, je mi smutno, ze pridu a ani nemozem byt s nimi ☹

bilu, mimi, uzite si dovolenku

bilu, tam sa zacina s ovocim , aj mne sa paci viac ,mze prva zelenina

leni, ale mala ma len spanielske obcianstvo a nema ani nase poistenie, teda ju beru uplne ako cudzinku a rovnako aj moju sestru, kedze si tu neplati ziadne poistenie

zuzana76
autor
15. máj 2009

patko ju velmi lubi, hladkal ju a objimal, cakala som hrozne ziarlivostne sceny a nastastie nic take, ale pravda je, ze aj moja sestra sa mu velmi venovala, hlrali sa v pieskovisku, zboznuje tetu Luciu 🙂 a ja som mohla pestovat malu nataliu, kolko som chcela, este ma aj poslal ze - mama, prec, ked som ich vyrusila pri hre

lenkamt
15. máj 2009

Bilu, Mimi - musíme sa tam stretnúť 🙂 🙂 🙂 mesto side snáď nie je také veľké aby sme sa nenašli 😅

mima07
15. máj 2009

cauko
leni side nie je az tak velke a su tam pekne pamiatky tam putuju vsetci turisti takze ak date datum a cas tak sa isto zidete
bilu a to ako si sa dostala k spolocnej dovolenke?
tak uz chapem preco sa neviem estretnut tu na slovensku tak si dajme stretko v zahranici 😀 😀 😀

lenkamt
15. máj 2009

Bilu, však si daj pause a kochaj sa aj dve hodiny 😀 inak sesternica ma sprdla, že vyzerám staro a vôbec sa jej to nepáči, tak som jej povedala že ďalším 50 ľudom sa to páči a ona že to ti povedali aby si sa nenahnevala, tak fakt neviem, normálne mám chuť kúpiť si hnedú farbu 🤐
vy klamárky čo mi klamete aby som sa nenahnevala 😀

mima07
15. máj 2009

inak bola som vcera v brne nakupovat lebo mm tam isiel na sluzobku tak po obede sme isli ze nech povaruje maleho a alex ma uplne zradil 😠 😠 hodinu chodil s mm po obchodoch bez kocika dovolil mu aj aby si vyskusal a ja ked s nim idem tak je priviazany aj ku kociku a nie som v stve si vyskusat ani topanky 😠 😠

bilushka
15. máj 2009

Leni, co ti povedala sesterka ze melir to nepristane?
To je urcite ta, co nebola ani raz kocikovat dvojky, ta nema hlasovacie pravo 😀 😀 😀

Mima, vidis, treba chodit na stretka, tam sa vsetko dohodne.
Aj stretko v Turecku 😀 😀 😀
Len ked sa tam s Lenkou a Mimi zideme pri nejakej pamiatke, aby nas niekto nezakiloval, o mna sa nejedna, ja som vsedna siva myska, ale tie dve bloncky na seba budu strhavat pozornost 😀 😀 😀

mimi.k
15. máj 2009

😀 mňa sa už včera mm pýtal, že čo má robiť, keby mu za mňa ponúkali niekoľko kôz napr....tak som mu povedala, nech v pohode vymení, ale že takú, ako som ja, už určite nenájde, čo mu bude taký servis doma robiť 😅 😀 😀 😀

meganik
15. máj 2009

lenka aka si na videu kocka 😵

bilu, mimi uzite si dovolenku 😉

peti..tak si mala super vylety, pridas aj nejake foto 😕

baby poradte co poslat na vychod svagrovcom na krst, narodil sa im v piatok syn Samuel a absolutne neviem, co im darovat..kedze nase vztahy su onicom - aby to nebolo prehnane drahe, ale zase aby neohrnali nos az prilis 😒

mimi.k
15. máj 2009

Meg., ja by som kúpila asi nejakú chlapčenskú súpravičku väčšiu...možno 80tku, aby to dlhšie vynosil....

meganik
15. máj 2009

no oblecenie napadlo aj mna...mimi dik 😉

zuzana76
autor
15. máj 2009

a co mam kupit na krst sestre ja? vobec neviem, ona malemu kupila oblecenie a hracky, ked bola krstna, ja vobec neviem co, kedze oblecenia ma haldy, dostava od svagrovych znamych, ktori maju male deti, ona doteraz kupila na malu asi 4 ks oblecenia, ine vsetko podedila po niekom, takze oblecko nepotrebuje, takze asi nejaku hracku, asi nejaky kocik s babikou pre malu, ale to asi kupime tam, popozeram nejake stranky s hrackami, co myslite?

mimi.k
15. máj 2009

Zuzka, možno aj nejakú hovoriacu hračku (ktorá hovorí po slovensky) by som kúpila... 😉

meganik
15. máj 2009

zuzka no u nas, ked si krsna..tak sa dievcatku kupuju nausnicky a chlapcek dostane retiazku alebo nieco na taky sposob, ale na nausnicky je uz asi neskoro...no ale mimi ma dobry napad so slovensky hovoriacou hrackou 😉

zuzana76
autor
15. máj 2009

meg, ani malemu sestra nekupila ziadne zlato, ani som to nechcela, maly to nepotrebuje, nosit to nebude a jej mala uz nausnicky ma, dostala od starej mamy z Argentiny, takze to je uz pase, tie by som jej aj kupila, ale ked uz ma, ta hovoriaca hracka po slovensky je dobry napad, aj slovenske knizky jej chcem kupit a CD s hudbou, ale to tak pomimo a nejaky vacsi dar ku krstu

zuzana76
autor
15. máj 2009

neviem ta retiazka mi teraz pride akotaky zbytocny dar, lebo male babo to nosit aj tak nebude, potom by som jej skor darovala prsten, az bude velka, alebo potom retiazku