Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

mmem_
15. máj 2009

ahojte

nastastie nemame take teploty len som chcela vediet ze kdyby neco.Ale presne to som chcela vediet,si matne spominam ze raz to pisala PP,len som si nepamatala pointu 😝 dakujem za ryhle reakcie cmuk
no co by som ja bez vas robila 😀

leni: no tvoja sesternica ti podla mna zavidi ze nie ona je za hviezdu 😀 v takychto situaciach sa to vzdy prejavi 😀

bilu: a to aj vy idete do toho Turecka? super

Zuzi76: chuda male, snad jej to prejde skoro 😝, dobre ceny 😝,preplatia jej to v Spanielsku? my mame taku karticku aj s SK poistovnou pre taketo pripady ale som rada za nas to chytilo tu, lebo sme mali byt tento tyden na SK

mima07:to presne poznam 😀

Meg: u nas je tiez taka zlato mania, ale nastastie sa dali prehovorit na financnu hotovost

peta: no svokra je dobra, a keby musel tvoj muz ist na sluzobku do Thajska tak to ako komentovala`? no asi ju len ignorovat😅

prvapomoc
15. máj 2009

ahojte,
zdravííím peťu 😵 super že si už doma,tvoja svokra teda no coment 😝 dobrá ťava 😝 tak oddychuj a užívaj si draheho a malu 😉

my sme dnes boli tankovať v madarsku ešte kým sa to oplatí,potom sme boli nakupiť a ja som total odpal 😝 idem ešte dačo porobiť a padnem jak kabela.

leni neskutočne kočky ste na videu aj na fotkách 🙂

pridala som nejake fotky,potom ešte pofotím maťka ako je na tom akltualne 😉

zuzana76
autor
15. máj 2009

ja popijam cervene vinko, tusim na JOJ plus aj ide film cervene vino. 😀

Ozaj vobec sem uz nechodi Ada a Grety a mnoho mnoho dalsich, aj susik nas uz zanedbava, kutina o tej nemame vobec spravy ☹

zuzana76
autor
15. máj 2009

moni, no ved uz je malej lepsie, tak sa z toho dostane, mne je luto, ze ju vidim prvy krat malu, sestra prisla po roku na SK a ani nemozem byt s nimi, ale nejde o mna ale o Patka, aby to nechytil, ale zajtra davame maleho svokorvcom a ja pozyvam sestru aj so svagrom na obed

zuzana76
autor
15. máj 2009

moni, preplatia jej v spanielsku osetrenie lekara, ale peniaze za lieky nie.

ona chcela teraz vybavovat malej slovenske obcianstvo a aj cirkevny sobas tu , ale ktovie ci z toho vybavovania nieco bude teraz, ked chce odist skor domov.

letuskah
15. máj 2009

ahojte
hlasim sa, zijeme, este stale 😀
som tu neboa lebo som predsalen yastupovala v tej roote co som pisala, moja mama bola u nas a starala sa zatial o kubka. este bud tyzden v pondelok pojdem tak si nasu maleho beru, v sobotu im ho zavezieme a muz pride po neho v pondelok po praci
inak to zvladal super, ked som dosla ani nezaregistroval, neplakal ani sa na mna nepytal tak ufam ze u nasich to tiez bude zvladatked som to sem popisala 😝 na jednej strane som rada ze to preslo takto super ale trosku ma to aj skrie lebo som cakala ze sa mi hodi okolo krku ked ma uvidi a nic, ale neva, dolezite je ze on to prezil bz ujmy 🙂

ale mozem spokojne prehlasit ze som dobre urobila z som sa este nevratila do prace, lebo som prisla okolo 17,30 domov, trochu sme sa pohrali, isli na chvilku von a potom kupat a spat a ani som ho nevidela, ani neviem co cez den robil a podobne, nevyhovuje mi to takto, to je potom o nicom no a ranne chystacky ani nemusim opisovat, som musela kubka obriadit, seba, jedlo s nabalit a smykat do prace,m hlavne ze chlap sa zobudil aby stihol vypit kavu a padal prec... ale to sa dalo cakat.

a este som brutalne unavena, uz o 21 spim pred tv, akurat teraz som sla vypnut pc a este som nakukla, baby co pracujete klobuk dole, mne to teda uplne staci na polroka urcite...

dnes som sa v pravci nudila tak som pocitala poctivo vsetko, tehulkam drzim palce a Adulak gratulujem, nech sa pekne opatruju, chorusikm skore uzdravenie,
Mmem kebyze chces to tanno hermal lotio mozem ti poslat, som si to kupia v ramci kiahnovej hysterie a nic a spotreba je do konca augusta, tak daj vediet poslem prvou riedou, teda ak vam to est treba

aaa Leni kocky ste, ja tak dobre nevyzeram ani namalovna 😀

letuskah
15. máj 2009

zajtra ideme zaviest maleho k nasim a nedelu mame volno, sa budem nudit bez neho, este mi mama ponukala ze moze ostat do utorka a ze si spravim vlny den ale sak by som sa asi od nudy obesila, neviem si to ani len predstavit uz ake to je bez dietata. ale chceme ist do kina na nebo. peklo zem tak sa tesim celkom 😵

jaj a este ze moje dieta uz neje ani jogurty, on zje tak 3/4 lyzicky pri kazdom jedle a konec, len mlieko vypije cele, aj kakacku ma taku belavu mame podozrenie na hrozno alebo to ze neprevarame mlieko, hrozno sme vylucili a dnes to vraj bolo lepsie. no a sa mi zda ze lavy horny ocak ma uz taku bodku tak pevne verim a dufam ze to nejedenie spociva v tej bodke, bodaj ten humusak vyliezol a dal pokoj 😠

prajem pekny vikend a bud tyzden uz sa vam budem venovat,
dobru noc

letuskah
15. máj 2009

este anketa, ako sa treba spravat v kine? co si mam obliect? a ako to tam vlastne vyzera? 😕 😕 😕 😕 😕 😕

😀 😀 😀 😀 😀

mmem_
16. máj 2009

ahojte

letu: diky si zlata, aj idem na SK zajtra,ale asi nebudeme potrebovat, zatial nie je az taky osypany ako som ocakavala a uz to mame 4 den, tak neviem ci este nieco bude alebo uz vyslo vsetko 😝
noci su o nicom, stale sa zobudi a zacal aj kaslat, uz nie je to len to ranne kaslanie, mam pocit ze to DR neberie vobec vazne-to kaslanie

bilu: aky ste to mali sirup na kasel co vam super zabral? raz ste sa tu o tom bavili 😅

zajtra idem k nasim na SK a budem bez netu, tak sa drzte,rozmnozujte levicatka a majte sa radi 😀 😀 😀

letu: ja by som tiez potrebovala poradit,ak by som tam nahodou niekedy vo vzdialenej buducnosti zabludila 😀 😀 😀
ale dam ti dobru radu:davajte si pozor, lebo mne 2 tyzdne po navsteve divadla nabehli II ciarky 😀 😀 😀 😀

meganik
16. máj 2009

caute..no vonku zas onicom cas, uz ma to nebavi, lebo vcera navecer sa neskutocne vycasilo a uz som sa psychicky pripravila na krasne dnesne pocasie a rano som sa zobudila do uprsaneho skaredeho dna 😝 no nic aspon v klude varim, upratujem, periem a robim vsetko mozne len, ze by som sa nemusela ucit 😎

letu..tak si nakoniec isla na tu zastupovacku, aspon si si vyskusala ake to bude o rok a ved to je super ze to Kubko tak pekne zvlada bez maminy , no uz je to velky chlapec 🙂

zuzka - netvrdim, ze retiazka je prakticky darcek, u nas je to taky zvyk odkedy si ja pamätam, mne to vyhovovalo, ze mi dala sestra hned pri narodeni Natalky pre nu nausnicky 😉 ale mas pravdu...je to skor ako taka pamiatka na krst alebo nieco na ten sposob akoby to malo plnit nejaku prakticku funkciu

ja poslem na ten vychod asi nejaky mix veciciek, kedze sa tam osobne na krst nechystam - nic originalnejsie ma nenapada

mmem este, ze si nas upozornila, co sa zvykne diat v kinach a po divadle..dve ciarky to istia hm 😀

a ma nasr..v lekarni, lebo som kupila Natalke mlieko na opalovanie a ma lekarnicka ukecala, ze za tu istu cenu ako som chcela ja mlieko maju mlieko s vyssim faktorom, tak som to jasne zobrala a doma som si az vsimla, ze mu konci o mesiac zaruka 😠 no tak som tam pekne napochodovala, nech sa na mna nehnevaju, ale ze ma mali upozornit, ze je to preto lacnejsie, lebo tam konci zaruka a ze nech mi to vymenia...no a vymenili 🙂

nika07
16. máj 2009

Ahojte kočky,

začal sa víkend a aha aké počasíčko 😠 😎 , dúfam , že zajtra to bude lepšie, chceli by se spáchať nejakú opekačku a zahájiť sezonu 😉

ozaj robila som suprový koláča dnes pečiem repete, ak sa podarí tak pošlem recept:

Krtkův dort na plechu

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

2 hrnky hladké mouky, hrnek cukru, kypřící prášek, 3 vrchovaté lžíce kakaa, 2 vejce, hrnek oleje, hrnek mléka

250 ml mléka, banánový pudink (lze použít i jiný), 5 vrchovatých lžic cukru, 2 smetany na šlehání, možno ztužovač šlehačky, 100 g čokolády na vaření.
POSTUP PŘÍPRAVY

Smícháme všechny uvedené suroviny a šlehačem důkladně vyšleháme v hladké těsto. Nalijeme na plech vyložený pečícím papírem, rovnoměrně rozprostřeme a pečeme při 180°C. Upečené necháme na plechu vychladnout. Poté překlopíme na tác, stáhneme pečící papír a stáhneme asi půl centimetrovou vrstvu z celého korpusu (dáme si stranou), necháme akorát asi centimetrový okraj. Vydlabaný prostor vyplníme na půlku překrojenými banány. Na banány navrstvíme všechen krém a zasypeme ho rozdrobeným korpusem.

Krém - v mléce rozpustíme cukr a uvaříme pudink. Po důkladném vychlazení si ho přešleháme šlehačem, přilijeme smetany na šlehání (+ ztužovač) a vyšleháme v hustý krém (podle chuti můžeme ještě dosladit moučkovým cukrem). Do hotového krému vmícháme nahrubo nastrouhanou čokoládu.

P5255085a.JPG

P5245071a.JPG

P5245078a.JPG

P5245081a.JPG

nika07
16. máj 2009

myslela som ak sa podarí preposlať recept 😀

meg to su ine trubky v tej lekárni, oni sa takto snažia zbaviť starých vecí, ale ved opaľovací krém kupuješ aspoň na jednu sezonu 😕

letu Kubko je frajer, všetko zvlada ľavou zadnou ako sa hovorí, to len my sme take vyklepané ☹ zo všetkého

letuskah
16. máj 2009

caute
tak dieta sme dnes nechali u nasich, vraj si ani nevsimol ked sme odisli, tak snad to bude v pohode, ja som prerevala cestu domov ale sak to nevadi, do pondelka vecera budem bez neho. dako je tu teraz prazdno...

mmem no dokelu to aby som si davala pozor a o dva tyzdne kupila test 😀

meg vidis som sa zabudla vyjadrit k tomu krstu, ja osobne by som viac prijala dake prakticke darceky nez retiazku pre chalana takze keby som davala ja dar ku krstu tak by som dala mix veciciek ako pises, myslim ze drzat sa tradicie za kazdu cenu netreba.

nika veru vyklepane sme, som si tak hovorila ze keby som mala uz druhe babo ze by to urcite bolo lahsie ale obavam sa ze je to uplne jedno 😅

no nic idem si uzivat prazdny byt 🙄

maji4
17. máj 2009

Ahojte takže som vás len preletela a v prvom rade
SOBOTU na svadbe bolo supeeeer ale mám len pár fotiek lebo nemali žiadneho poriadneho fotografa a my sme o tom nevedeli takže len také amatérske budú ešte neviem kedy ale budú 😉 potom v sobotu večer Lili so strými rodičmi zvládla výýýborne zaspala hneď a ešte aj mlieko vypila 😕

NEDELA všetko najlepšie ku dnu matiek mamulky 😵 😵

mmem gratulujem k tehulkovaniu hlavne si to uži 😉 😉

Peti svokra je teda riadna krava keď ta takto spochybňuje pred tvojím mužom 😠 😠 😠ale hlavne ,že si si to užila 😉 😉

A my u našich ešte ,že sme išli domou lebo ja som na tej svadbe tak prechladla ,že som celý utorok preležala s horúčkou...takže super som to vyležala a ešte si aj oddýchla 🙂a potom to Lilianka chytila odomna no teda prepuklo jej to len včera ešte ,že tak lebo keby na začiatku týždňa určite by som sa musela potom vrátiť k lekárke a ona teraz teplotuje a smoklí počkám ešte zajtra či bude mať teplotu a ak bude tak idem k lekárke ale ak nebude tak nejdem síce teraz večer už nemala a ešte je k tomu ja strašššne zachrípnutá hneď som jej nasadila calciový sirup+sinupret v noci som odsávala snáď každých 20 minút ale dnes to hádam už bude lepšie máme pustený zvlhčovaš+olinth takže dúfam ,že to pomôže a trochu sa prespím ...

Letuš dúfam ,že si si užila tento víkend 😉 😉

nika07
17. máj 2009

pekný večer,

dnes bolo ale krásne, sme celý deň strávili na dvore, trošku grilovali 😵 , malá sa riadne vybláznila a po sprche s tatinom, odpadla od unavy 😀

Maji super, že ste si užili a hlavne zabavili sa 😉 držím palce aby sa Lili rýchlo uzdravila 😉
prepáč, deň matiek bol minulý týždeň

maji4
17. máj 2009

nika ved ja viem ,že bol minulí týždeň ale ja gratulujem za ten minulí lebo som tu už v nedeľu nebola 😉 😉

A dakujem 😉 😉

nika07
17. máj 2009

jaj tak prepáč, som to asi zle pochopila ☹ 😔

retaux
18. máj 2009

Dobré ráno!
pekný víkend je za nami a pred nami dúfam pekný týždeň 😎

Maji: vitaj späť, to je super, že si si oddýchla 😉 a aspoň si vyležala chorobu. Teraz nech to rýchlo aj Lili prejde.

Letu: Kubko je už veľkáč, pripravený na to, že bude maminka chodiť do roboty. A úplne ťa chápem. Ja by som tiež ľutovala asi, keby už teraz musím nastúpiť do práce. Hlavne to, že by som nevidela, čo Lucka celý deň robí a tak... A Lucke tiež vôbec nechýbam, keď ju dám k našim alebo k svokrovcom.

lejla77
18. máj 2009

Ahojte 🙂

Peta, vitaj spät. 😎

Vcera som bola v Madarsku na nakupoch v metre. Este sa tam super oplati, Pampersky 62 ks - 350 Sk 😕 , avivaz Silan 10 L - 300 Sk. Prasky na pranie 6 kg - Ariel 360 Sk......

Inac, my sme zasa chori. Dnes som Stanka ani nedala do skolky, lebo zasa strasne sopli a kasle. Zajtra s nim idem k lekarke. ☹

peta28
18. máj 2009

Baby cauko.
Nemate nejaky tip na dovolenku v Taliansku? Tak sme sa nejako rozhodli ze pojdeme asi do Talianska namiesto Slovesnka, predsa len cenovo to vyjde asi rovnako. Ale ja som v Taliansku nikdy nebola, tak som dost stratena ze ktore letovisko si vybrat. Na nete odporucaju na dovolenku s detmi Lignano. Boli ste tam niektora???

lejla77
18. máj 2009

peta:
my sa tiez chystame do Talianska - 8.8.2009 - Bibione. Kamoska vybavila apartman, tak asi pojdeme s nimi. Ale musime si tam varit ☹ a to sa mi moc nechce. 😔

mimi.k
18. máj 2009

Ahojte,

Peti, ja som ešte v Taliansku nebola, ale pôvodne sme chceli ísť toto leto tiež tam, lenže ako sme obehávali cestovky, žiadna ho poriadne neponúkala, tak sme to nechali tak.

Žienky, neviete mi poradiť nejakú dobrú a nie drahú optiku tu v BA? Najlepšie v centre...súrne potrebujem nový rám...

Letu., super, že si si odskúšala prácu.

Maji, fajn, že si si oddýchla, snáď bude aj Lili už fit.

Susik, tá cesta do Auparku je fakt taká aspoň pre mňa celá poprepletaná. Asi by som sa z toho smeru snažila dostať na Inchebu a tam sú už tabule. Príp. keď to bude aktuálne, tak Ti to skúsim detailne popísať 😉

peta28
18. máj 2009

Lejla my sme predbezne pozerali ternim 22.8.-29.8., ale mozno aj skor, zatial mame cely august volny. A varenai sa nemusis bat, tam sa da urcite niekde ist do restiky, podla mna pizza acestoviny to nemoze vyjst tak vela. Rozmyslam ze vezmeme moju mamu, ze by nam obcas postrazila malu, aby sme si mohli aj zaplavat, pripade vybehnut vecer na vinko a tak.

Mimi optika neviem.. ale vedla prezidentskej zahrady som tam videla taku ze 44, tak skus ..

mimi.k
18. máj 2009

Peti, dík.

A ešte sa chcem spýtať, či nemáte niektorá skúsenosť, aké sú dobré sandálky do vody..lebo min. rok sme mali tie adidasky, také čo majú 3 lepky, ale vôbec v tom nevedel chodiť (vtedy ešte ani tak stabilne nevedel), ale stále si všetky lepky rozopol a nožička bola bosá...nechcem nič drahé, len také fakt do vody...rozmýšľala som aj tie crocsy, ale neviem, či by v tom vedel chodiť. Ale tie sú napr. ľahučké.

lejla77
18. máj 2009

Peta:

http://www.satur.sk/apartmanove-byty/p=dG91cl4y...

sem by sme mali ist. Ale tiez neviem, preco vybrala taky termin. Ked by sme isli koncom augusta a zaciatkom septembra, tak je apartman o polovicu lacnejsi.

retaux
18. máj 2009

Mimi: Ja chcem Lucke tiež na leto k vode kúpiť tie crocsy 😉

Peťa: ja tiež neporadím, v Taliansku som tiež ešte nebola. Neboli tam vlani Bilu alebo Majka?

lenkamt
18. máj 2009

čaute 🙂

Peti - my sme boli v lignane keď mala Verča 2r4m a super 🙂 apartmán sme mali nejako po známosti od slovenky čo sa tam vydala, tak neporadím.

Lejla - mám ten poukaz na zľavu do saturu /autom 20eur/ tak pošlem ak chceš. veď aj to je "ušetrená koruna" 😀

aj ja asi kúpim crocsy, lebo tie adidasy/pumy s troma prúžkami sa mi zdajú labilné 😅 alebo budú celý čas behať v tých 100korunových plátenkách z poľska 😅

a Lucke ide spodný očák 😝 včera sa ma suseda nad nami pýtala, že čo tak stále plačú, že si všetko vydobýjajú plačom 😝 😠 🤐 akože však sú dve tak je toho revu viac ako pri jednom, normálne ma nasrala 😠

peta28
18. máj 2009

Leni a nebola ta taka masovka? Tu na kolegyne dost odradzaju od Lignana.
Ja som nalsa tento apartman, uz som tam aj pisala kvoli miestu, tak uvidime

http://www.agenziateghil.it/en/appartamenti.php...

lenkamt
18. máj 2009

menšia masovka ako na rhodose 😉 čo ja viem, mne sa to tam nezdalo také strašné, a koncom augusta by to už mohlo byť fajn 😉 apartmány vyzerajú dobre 🙂

podľa mňa je to super pre deti, ihrisko pri pláži, pláže super - veľa wc aj sprch a mesto večer krásne, blízko je aj aquapark určite lepšie ako vyhodiť prachy za slovensko 😔

lenkamt
18. máj 2009

idem si natočiť vlasy a šup ho zaplatiť dovolenku 🙂 možno stihnem aj solárko 😅