Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

bilushka
2. sep 2009

Ahojte,
ospravedlnujem sa vam vsetkym, ze som vam nedala vediet ako nam je, ale uz som zase v euforii, ze mu nic nie je, tak som sa vam zabudla zverit 😔 Asi nezvladam to materstvo ako by som si uplne predstavovala a bola som z maleho riadne v soku, vlastne doteraz neviem co to bolo, ci fakt to prechladnutie, alebo mal pricviknuty nejaky nerv ako si myslia nasi, ale uz chodi normalne, tak neriesim, nepatram a v kutiku duse si vycitam, ze som nemusela hned utekat k lekarke, ale aspon ze nas vysetrili a nebrali ma ako hysterku, dokonca moja pediatricka mi na seba dala sukromny mobil, tak to asi nebolo len tak nic a aj ona sa bala, ako sa to cele vyvinie 😕

Blahozelam aj ja Linduske k meninam 😵

A vsetkym skolakom ako je Verca a velky Matej zelam uspesny start do noveho skolskeho roka 😉

Na Lenkine tajomstvo som aj zabudla, tak Leni sem s tym, ved aj my mame mat z toho radost ci osoh, ako si to pisala 😉 😀 😀 😀

Kila ja nebudem pisat ako Mimi, ale fakt Mmem a Mish, ked priberiete este 2x tolko tak budete podla mna v norme, lebo to beriem podla seba a to je uz fakt dost co som ja nabrala 🤐
Najdolezitejsie je, aby boli miminka zdrave a maminky v pohode, tak len papkajte a uzivajte si bruska 😵
A hlavne baby: pri dvoch spuntoch to potom zhodite az sa budete divit 😉

Katika neviem ci sa tu ukaze este do svojho dna, ale chcem len napisat, ze aj ked na sobotu hlasia hnusne chladno a prsat, tak si nenechajte pokazit svoj den a hovori sa, ze ked na svadbe prsi, tak to len same stastie, tak nech vas to stastie sprevadza po cely zivot 😉

mima07
2. sep 2009

bilu mas verejne pokarhanie sa tu o teba teda skorej o matejka bojime a ty sa na nas vyflaknes 😠

bilushka
2. sep 2009

Mimuska, ved som ti chcela aj volat, ale po minulom raze, ked som ta zobudila o desiatej som sa bala, tak som akurat dnes mohla 😕

mima07
2. sep 2009

vidim ze uz vsetky stredujete tak ako som slubila mozem vam to povedat 😀
oficialne som sa k vcerajsiemu dnu vratila do prace 😉 sice som vyhlasovala ze ja nepojdem ale ked ma zavolali tak mi to velmi dobre urobilo 😉 no aby som nemala vycitky tak som na kratsi pracovny cas a kedze som napisala ze toho je 2,5 veci tak ste zabudli na alexa ktory chodi do jasliciek a zatial nam to ide 😉 som na neho pysna a dokonca ako spravny chlap uz si nasiel aj jaslickarsku lasku a paci sa aj mne tak zatial mu ju schvalujem aj bez overenia majetkovych zalezitosti rodicov 😀 😀 😀

mima07
2. sep 2009

bilu ty si ma niekedy zobudila? ja pred polnocou nechodim spavat 😉

bilushka
2. sep 2009

Peti, super fotky, som ich tiez zbezne kukla, najma ma zaujimalo ubytko, odtial ste mali malo fotiek, tak aspon popis ako si bola spokojna, inak klasika zlatucki ste cela family 😵
Tie oblecenia maju fakt take hrozne v jaslickach, ci to ti tak vseobecne doslo luto, ze ide po dlhej dobe zase prec, ked si si poplakala?

Leni, gratko k spaniu na velkych posteliach a bytik zase sterilny, vyupratovany, pekne ste to prerobili, len ja aj tak stale nechapem, kde to spia dvojky a kde ty, ked si pisala, ze sa bojis, ze spadnes tiez.

bilushka
2. sep 2009

Mimus, to musi byt velmi pekna baba, ked tebe starej mamonarke nezalezi ani na majetku co ma 😀 😀 😀 😀

Samozrejme ze cakam dalsiu pol novinku, lebo toto boli len dve novinky 😀
K nim ti uprimne blahozelam a prajem ti, nech to tak aj nadalej ostane, teda ze maly bude spokojny v jasliach a ty v praci...A to dievcatko sa teda nekona, chapem to spravne, hej? 😕 🤐 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mima07
2. sep 2009

bilu mas tam aj 1/2 novinku sak praca, jasle a pracovna doba a chapes to spravne 😉 dalsie novinky niekedy inokedy musim na nich este popracovat 😀

mima07
2. sep 2009

bilu je peknucka okata blondinecka tak drobnucka 😉 tichucka no co si viac zelat

bilushka
2. sep 2009

Aha, tak si to vyklopila vsetko naraz, teraz je teda na rade Lenka 😉
Dievcatko si asi budem musiet urobit sama, ked ty si to vzdala, Mmem a Mish budu mat chalanov, tak cakam este na Bailey 😉

A uz podme aj spat, nie?

mima07
2. sep 2009

bilu este nejdem prave mi prisiel muz a kedze sa blizi polnoc a u nas streda nie je zauzivana tak mu idem pit krv 😀

retaux
3. sep 2009

Ahojte!
Peti: fotky sú krásne, Timka je rozkošná 🙂

Vidím, že tajomstvá sú prezradené, tak nech sa ti Mima dobre pracuje a nech sa Alexovi v jasličkách páči. 😉

A u nás dnes a zajtra budú nejaké cyklistické preteky okolo Slovenska či čo, tak sa pôjdem s Luckou pozrieť. A má byť aj koncert Polemicu, len ho preložili z 15.00 na 14.30 😠 a taaaaaaaaak som sa tešila. Lenže to Lucka ešte určite bude spať 😢

lejla77
3. sep 2009

mima:
tak parada, ze sa Alexovi dari v jaslickach. A tebe mnoho zdrau v praci. 😉

peta:
fotky krasne - pozrela som len par... ale tiez ma zaujima, co tam ta tvoja mama vymyslala. Ved s nou ste nemali nikdy problemy, ci ano?
A to Kralovstvo - to uz je vrchol. Ja uz ani nemam na to slov. Ale tie prachy skuste nejako vydolovat, nech tam pekne nabehne muz a nech tam spravi cirkus. Co si oni uz o sebe myslia? Nenormalne. Ja uz pre tu flasu nepojdem, aj ked bola oblubena... Stankovi uz ani nechyba. A nefotila si Timku v tom oblecku?

lenkamt
3. sep 2009

ahojte 🙂

Peti - fotky krásne, Timka je fešanda, škoda že nemáme možnosť odfotiť všetky tri bokované kočky 😵 a naše už vedia povedať Timka 😵

Mima- gratulka k práci aj jasličkám 😉

Bilu- super , že je to v poriadku. spávam na tej hornej čo je nad poličkami s hračkami, nevidíš? 😀 ale už to ruším a budú spávať samé, my v obývke 😅

Mimi - ty si aká zlatá, nemá ti kto postrážiť Adamka /Juraj 😀 / žeby si šla s nami?????????

a kilá , teda ja som obidva razy pribrala 22kg a moja doktorka to nikdy neriešila 😕 fakt nechápem čo je zlé na 12 😖

tajomstvo - prezradím v stredu 😀 ale nie, mali sme rozbehnutú kúpu chalupy, ale padlo to, dúfam že do leta zoženieme niečo vhodné, aby ste mohli ku nám chodiť na prázdniny, vyluftovať sa do nejakej čistej stredoslovenskej dedinky 😉 chápete - deti v bazéne a my s pivom v ruke pod slnečníkom 😀 posledné leto na md si užijeme 😀

peta28
3. sep 2009

tak dnes sme bez placu, super, mala uz nastartovana rano ze ideme do skolky,dnes sme isli aj s tatom, ukazala mu skrinku s konikom a ako sa vesia svetrik na vesiak.. lebo ako sa vyjadrila, tato ty to nevies 😀
tak som rada, ked sa otvorili dvere do triedy tak ucitelka sedela na zemi a hrala sa s detmi, to som v kralovstve za cely rok nevidela ani raz, tam len tie kravy sedeli na lavickach a kukali.
Som rada ze sme zmenili tie jasle , najma kvoli pristupu a aj financne samozrejme. Vcera som platila 132 eur skolne az mi to smiesne bolo oproti tej palke v kralovstve.

Mima tak drzi place nech sa Alexovi v jaslickach paci a ty to v praci zvladas bez problemov. Do akych jasliciek si Alexa dala, maju nejaku web stranku?

Inac vedla je hned skolka a tiez tam asi zacinaju nejake 3 rocne deti a tam je tolko placu a kriku od rana a este aj na obed same maminka maminka.. ze fakt klobuk dolu pred tymi ucitelkami ze ot zvladaju cely den

Bilu som rad,a ze je Matejko uz ok.
😉

O tehotenskych kilach sa tiez radsej nevyjadrujem, ja by som bola rada keby to bolo len do 15, ale bolo to o hodne viac.

No a moja mama, tak ona nakoniec neodisla, ale sa zbalila ze ide. Proste sme sa pohadali, lebo nic sa jej nepacilo, vsetko ofrflala, nic nebolo dobre, ani raz nam malu nepostrazila.. som si tak naivne myslela ze aspon jeden vecer za tyzden si pojdeme s muzom sadnut na vinko.. tak to som si mohla len mysliet.., tazko to aj takto opisat, lebo to sa tak nejako systematicky nabalovalo, no normalne iny clovek tam bola ta moja mama a dodnes to nechapem.

lenkamt
3. sep 2009

Peti a tá stolička je presnej v takej oranžovej ako kvety na koberci + tá biela nie je úplne biela a je ako ten podklad na koberci 😵 😵 😵 takže sa tam hodí na 100% lepšie ako tá celooranžová 🙂

no a Lenka včera neplakala ani pri umývaní vláskov, taká je už zlatá dá si takéto veci vysvetliť, Lucia revala ešte polhodinu potom 😅 Lenka za ňou frajerka chodila a robila že ňooooooooooo, chlava a smiala sa 😀

teraz pozerajú shreka 😕 a desiatujú biele zemiakové lupienky čo našlvi v špajzi 🙄

lejla77
3. sep 2009

peta:
tak to je super, ze sa Timka tesila 🙂 A to skolne - SUPER 😎 nam by sa tiez take hodilo 😵 Ja som zatial nic neplatila, este po mne nic nechceli. Len zubnu kefku, pastu a plienky. Inac, super hygiena tam je... Maly je kazdy den pekne prezleceny, aj ked ma len maly fliacik na tricku (to by som ho ani ja neprezliekala 😀 ) - Poobede pekne kratasky a nepari sa v teplakoch, ked je teplo. No proste uplne iny pristup, ucky zlate, pekne sa tam s detmi hraju - no ja som velmi spokojna, len to nechcem zakriknut. Ozaj, vcera som prisla pre maleho o 15.00 - a ucka ze, teraz dopapal, idu sa umyt a potom mi ho prinesie. To v Kralovstve nehrozilo - ze umyt. A prisiel maly aj s uckou - a ze "mama prec" 😀 😀 😀 Nechcel odtial odist. 😝 Tak som bola ta odstrcenca. 😕

baileysa
3. sep 2009

ahojte, 🙂

tak super, ze to nase levicatka tak zvladaju 🙂 my budeme o rok plakat 😅

leni, tak lenka, nech gretke povie, ze nech neplace, ked jej umyvame vlasy 😉
a tajomstvo super, drzim palce, nech sa vam nieco krasne a vyhodne naskytne 🙂

mima, gratulujem k nastupu do roboty, to tu budes viac ci menej ako doteraz?

peta, to ma mrzi s tou mamou, ja som tiez myslela, ze ju beriete, aby ste si mohli aj sami povyrazit...

bilushka
3. sep 2009

Leni, ja som to Mimi hned navrhla, ze nech ide na Chippakov s nami, ale ze ona nas radsej pocka doma a ked uz prideme ze vino bude na stole, tak teraz neviem, ci sa na nu hnevame, alebo nie 😀 😀 😀

Skoda, ze ta chata vam nevysla, ale ved ty zorganizujes urcite nieco ine.
Do tej Besenovej idete aj s ubytkom, ci nie?

Peti, tak ste mali nakoniec klasika dovolenku, ze ste mali Timku stale na krku plus tam bola aj mama s vami, nervy asi vznikli, ze vy ste si to predstavovali trochu inak, ale ved mama vedela, ze ide ako au-pairka, ci nie?
A na co frflala, co sa jej ubytko nepacilo, ci ako?

peta28
3. sep 2009

tak nie, lebo to ja som ju nebrala ako aupairku, som is myslelal ze nam trosku pomoze, ze si pojdeme aj zaplavat a mohla by si ist s nou lahnut, ale jej bolo prednejsie cely den sa opalovat a ked som malu brala na obed do aparmanu jej navarit a dat ju spat tak ona ostala na plazi a ani raz neprisla alebo nenavrhla ze vsak ostan ja si s nou lahnem.. posledna dva dni sme to potom riesili tak, ze cez obed sme isli dnu navarit a naobedovat sa a potom sme isli von a mala spala na lehatku. Mala taky poposuvany rezim, ze spala az o 16.00.

A vcera v tych jaslach ma to tak rozplakalo nejako som sa rozlutostila ze uz nam prazdniny skoncili.. a tak.. ved uvidis o rok.

Bai ved ty namusis dat Gretku do skolky ked budes na materskej s druhym babom.

letuskah
3. sep 2009

caute
Mima som mala pravdu sice len ciastocnu ale predsa 😀 😀 😀 ale zelam ti nech sa ti v praci dari a Alexovi nech sa dari v jaslickach 🙂

prvorociakom v skolach, skolkach, na strednych skolach zelam rychlu adaptaciu a este lepsi rok a ostrielancom ako Timka a Stanko samu pohodu a novych kamaratom 😵

oslavencom vsetko najlepsie 😵

Katike kludne chystacky a hlavne bez nervov 😉

a ak som niekoho pozabudla tak snad mi odpusti a najde sa v niektorej skupine 😀

Leni izby su krasne, baby musia mat radost, musime sa aj my trochu pohnut aj ked zatial sa mi nechce nechat Kubka spat sameho...

letuskah
3. sep 2009

presne toto som si povedala, ze buduci rok mame posledne prazdniny, aj ja aj Kubko. dufam ze si ich uzijeme v pohode 🙂

u nas islo jedno dievcatko do skolky prvy krat a ze aj dnes rano bola vychystana ze sa ide, bude mat 3 roky v oktobri, ale ona je aj taka samostatna jednotka tak jej sa islo dobre, ze bola jedina co neplakala 🙂 dufam ze nase deti do tohto stavu tiez dospeju aby sa im lahko islo prec od nas mam 🙂

Lejla bud rada ze ta posielal prec, to je isto lepsie ako keby si ho mala najst uplakaneho ze cely den za tebou plaka, a som rada ze aj ty aj Peta ste spokojne s vyberom, dufam ze vam to takto vydrzi az do konca 😉

letuskah
3. sep 2009

moje dieta si vcera otvorilo vchodove dvere na chodbu a mrmlal si ze toto nemozem otvarat a sa mi zdalo ze ma daky ozvenovy hlas a on uz na pol nohy vonku z bytu, hlavne ze sme boli traja dospeli doma a nikto by si to ani nevsimol, by som sa ho po byte nahladala....ja furt zamykam odkedy sa mu to prvy raz podarilo ale mam tu brata a ten nie je zvyknuty zamykat...

inak vsetko po starom, nic sa mi nechce 😝 😝

retaux
3. sep 2009

My sme sa včera tiež o tom doma rozprávali, že ako to Lucka budúci rok zvládne. Ona každý deň stojí pri plote do škôlky a prosí ma, aby som ju tam zaniesla 😅 Ale stavím sa, že keď zistí, že ja tam s ňou nebudem, tak bude plakať. Ale stále sa ma vypytuje, že kedy už pôjde do škôlky.
A aj keby máme druhé, tak ju do škôlky dám, lebo asi jej tam bude lepšie ako so mnou doma. Aspoň na pol dňa.

letuskah
3. sep 2009

ja by som tiez dala kubka do skolky aj tak, lebo s detickami sa viac pohra ako so mnou a malym babom...a vcera strasne riesil rano ze matejko(sused) nebude v skolke (ani nemal byt) a ze pojdeme za detickami do skolky, akurat ze netusim od kial ma tu skolku lebo sme sa o tom nejak nerozpravali pred nim tak neviem...

lejla77
3. sep 2009

letu:
ved hej, som sa tesila, len pred uckou mi to bolo take blbe, ze co si pomysli, ze nechce ist domov 😕 Ze ktovie, co tam mame, alebo tak... 😀

A tiez si myslim, ze je dobre, ked su nasi drobci medzi detickami. Stankovi to prospieva a on je v pohode, ked su tam aj ine deti, vtedy nespekuluje, nezuri, no proste ked je len s dospelymi, tak je iny. Musime sa mu vkuse venovat, inac je zly.

Ozaj, vcera som dala malemu 1x novu plastelinu (od narodiek som vahala). Ale boli sme s nou vonku na terase. No maly sa nevedel od nej odlepit. Strasne sa mu to pacilo, bol uplne nadseny, co vsetko sa s nou da robit - no tolko radosti 😵 Tristvrte hodinu pri nej sedel a potom som ho uz ja musela zobrat dnu, ze ideme sa chystat uz do postele. 😎 Tak dnes zasa vytiahneme 🙂

peta28
3. sep 2009

My dnes v skolke uplne super, mala vysmiata ako slniecko, cistucka bez jedineho fliacika, este ju aj krasne poumyvali po obede, vsetko mi porozpravala co robili a ideme domov a hovori mi :" Predstav si mamika dobre si to nahodou urobila" No skoro som na rit padla a ked uz sme isli domov hore schodmi a ja som na nu cakala lebo ona musi ist sama, tak mi hovori ze: "Maminka najprv cikas, potom kakas, no hrozne je to s tebou."
Asi si to budem zapisovat niekde.

meganik
3. sep 2009

caute babule, mala mi konecne zaspala, som zvedava ako dlho pospi, kedze ma totalne plny nos a pocujem ju z vedlajsej izby ako tazko dycha ☹ uz som fakt zufala, kupila som jej betaglukan sirup na podporu imunity, tak snad sa to uz polepsi...mam divny pocit, ze ked bude v skolke medzi detmi, ze budem kazdu chvilu na ocr ☹

mima tak konecne je novinka vonku 😎 super, ze to Alex tak paradne zvlada v jasliach, sikulko

a inak aj Natalka sa pyta do skolky, ked cumakujeme zpoza plota ako sa tam deti hraju, tak snad jej to aj ostane 😉 niekedy mi pride ako moj privesok, nepohne sa odo mna ani na krok, ale uz ma par krat aj prekvapila, ze uplne v pohode odisla bezomna s kolegynou na ihrisko a mna nechala pri robote vykecavat, tak som zvedava ako to budeme o rok zvladat 😕

letu pre takyto pripad mame vzdy zamknute vchodove dvere, mame totiz kamaratov susedov, co sa aj navstevujeme a Natali ma potrebu im chodit furt vybuchavat na dvere, tak pre istotu zamykame, aby nahodou nezdrhla a neublizila si na schodoch, ked sme neni pri nej

mmem a miska ja som pribrala pri tehu cca 15-20 kg, neviem to ani presne lebo mi dokina furt nadavala, ze som vela pribrala, tak som si ku koncu uz aj kg uberala 🤐 ale vlastne je to jedno, pokial to nerobi vam tazkosti a aj babo je ok, tak by som to neriesila a uz vobec nebrala vazne nazory, ze mate velke brusko...ja som dva mesiace po porode bola spat na vahe, kt. som mala este na strednej 😉

a vsetkym oslavencom dodatocne zelam vsetko najlepsie k ich sviatku 🙂

meganik
3. sep 2009

no kedze nikde nikto aspon som stihla pozriet Petine fotky...krasne, mala je nadherna, taka jemnucka a nevinna ako anjelik- to asi tie blond vlasky a modre oci, ale paradne ste to tam mali 😉 A tvoj muz mi neskutocne pripomina jedneho profaka z vysky 😕 nie je rodina so Slovakom 🤐

meganik
3. sep 2009

inak aj vase deti radi upratuju, lebo nasa ma maniu na vysavac, normalne sa bijeme o to ktora bude vysavat, Natalka mi riadne povysava celu spalnu a fakt cisto este aj hracky pr. kocik s babikou, co jej zavadza si odlozi nabok a vysava 😲 🤐 😵 😎