Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

bilushka
15. mar 2010

Peti, ta komedia v piatok vyzera skvelo, kto vie, ci maju este volne listky, ja by som hned isla, vstupenka je nejaka strasne lacna...ze 8€...Mozeme sa niekedy dohodnut a vybehneme na kulturu-len my zeny 😉
Mna uz to tiez nebavi si robit radosti neustalym nakupovanim dacoho na seba.

Slavi, ale ty asi nemyslis tento lidlovsky sprej, moja mama uz roky pouziva nejaky fest drahy z AMC, ale ten strasne smrdi cpavkom.

Leni, teeeda ze vyhladenie laserom, som zvedava, kolko to stoji u nas...

Nika, ta Kata co dnes varila je strasne jednoducha...to bolo utrpenie ju pocuvat 😝

bilushka
15. mar 2010

Nika, Bc. Peter je z Myta, sympos po hlase, uz si ho predstavujem ako nas tam vita 😀 😀 😀

Maji, nema to este uplne zrastene, ale uz mu to nekrvaca, este tam ma ranu roztrhnutu, ale nie je podliata krvou, ja uz som to uzavrela ako zabudnute.

maji4
15. mar 2010

bil tak super že sa to krásne zahojilo 😉 😉

zuzana76
autor
15. mar 2010

nika, dakujem

peti, no v tom 7 tt uz nemal namerat len vak ale aj plodik, dokonca s bijucim srdieckom, ale mal by jej asi vziat HCG nech vie ako jej stupa, kolegyni teda nezavidim, to cakanie je strasne, dufam,ze jej to dobre dopadne a fazulka sa zachvilu objavi

lenkamt
15. mar 2010

porazí ma z našej puberty, baba tá je drzá že by ste neverili 😠

pridala som fotku tej rolády, lebo inak ma ani nepochválite aká som šikovná 😀

no a vytočila som sa aj na mestskom úrade, tak zo zahraničia sa dá voliť ale iba ak ste tam dlhodobo, to že idem na dva týždne relaxovať znamená asi že sa vzdávam svojho volebného práva. zajtra hľadám nejakú officiálnu stránku a píšem rozhorčený mail 😠

idem kukať panelák s roládou v ruke 😀 ozi pozeráte niekto poisťovnu??? lebo ja som to pozerávala , len teraz po takom dlho čase nejako neviem o co go 😅

zuzana76
autor
15. mar 2010

mnaaaaaam lenka, dala by som si z rolady 😝

baileysa
15. mar 2010

leni, kedykoľvek, kuk som diar, a budúci týždeň mám iná hudobku vo štvrtok doobeda, inak som free...
Sa už teším... dojdes aj s ivkou???

do lidla som sa chystala aj ja, ale nevyšlo, porada v mc sa nám pretiahla...

zuzi, si písala, že jedno 2,5 ročne je brnkacka, tak aj jedno novorodeňa je brnkacka ešte stokrat väčšia, fakt akože pri tom druhom je to super, horšie je, keď sú spolu)))) u nás je najhoršie, keď jedna papa a druha kaka... To je o drzku...

maji, a ani u vašich nemôžeš lilianku nechať samu s nimi? Alebo len doma?
podľa mna by už mala vydržať aj bez teba, len z nejakého dôvodu tá potrebuje, sa mi páči, ako to trenujete, treba ju privykat citlivo...keď budeš chodiť do roboty, určite si rýchlo zvykne...
gretka má tiež take stavy, že len maminka, podľa mna je to normálne, väčšinou jej vyhovieme, hlavne keď je unavena alebo podobne, ale potom sú situácie, keď viem, že iba vymysla a to jej neustupim, ale kľudne jej poviem, že nie a prečo nie...

ja som niekedy na ňu taká podrazdena, hneď na ňu kričím, potom mi tomje tak ľúto...

u nás vychovne zaberá vydieranie- keď ty nie toto, tak nebude toto
potom ešte logické dôsledky- keď sa neoblecies, nepojdes von...
sem tam zaberie aj dobre slovo a už ma nenapada...

na obdobie vzdoru asi neexistuje nič, len to treba vydržať... pre deti je to dôležitá životná úloha, majú na to vyvinove právo- na tom sa so spoluziackami bavíme, že keď tak vlecies vzdorujuce dieťa, tak je celkom sranda, presvedčiť samu seba, že má na to vyvinove pravo...
Idem odoslat nech mi to nevymaze a pokračujem

mima07
15. mar 2010

caute
leni mam dobru spravu muz to nahra tusim zajtra to opakuju 🙂 aj on ma rad vojnove filmy a vraj to vyzera super
peti neporadim moj je taky isty nic s nim nepohne ked si postavi hlavu maximalne bude jacat jak tur ☹ musis ju vtiahnut do deja a nie nakazat upratat hracky 😉 u nas zvycajne sutazime kto uprace viac
leni za roladu ta nepochvalim rolady su jednoduche 😉
bilu na teba som zvedava ako vzyeras a na lenku tiez len aby vas pubisky pustili do hotela 😀 😀 😀
leni poprosim naordinovat nieco na kasel mal kalciovy sirup vyzeralo ze zabral a dnes zacal nanovo a este k tomu aj huhne 😠

mima07
15. mar 2010

a dnes som zacala pozerat poistovnu a nejako sa stracam ☹

bilushka
15. mar 2010

Bailey, no to si krasne napisala, ze maju na to vyvinove pravo 😀
Som prekvapena, ze pouzivas vydieracky, ja ze to sa nema 😕
Ja pouzivam tiez, vacsinou teda neuspesne...este co ako-tak zabera, ked sme von a on sa hra s palicami a ide svojim mikro tempom, ze mu poviem, nech sa pohne, ze mu dam cukrik a on sa pohne a ja mu utekam, aby bezal za mnou a tym cukrikom 🤐 😀

baileysa
15. mar 2010

takze vzdor treba len vydržať, dôležité je, že teraz sa robia hranice už aj do budúcnosti, takze treba byt dosledni... niečo im samozrejme povoliť, nie za každú cenu si vynucovat poslušnosť a dokazovať si, ale veci, na ktorých nám záleží, si dosliapnut... Ja sa chystam tento týždeň byt trochu prisnejsia, lebo sa nám to trochu uvolnilo kvôli zinke, a hneď to je vidno, že si oveľa viac dovolí... Podľa mna musia mat deti hranice, pomáha im to orientovať sa v tomto svete...
dúfam, že sa dá pochopiť, čo som chcela povedať, snažím sa to rýchlo napísať...

inak chystame prednášku j. Prekopovej v rk, ale asi je vam to všetkým ďaleko

baileysa
15. mar 2010

bilush, jasne že vydieracky... tých vychovnych pristupov je viac..))) každému vyhovuje niečo iné, napr. Ja by som nemohla vychovávať iba dobrým slovom, že by som 100 krát opakovala a vysvetlovala, že čo prečo nie, to viem, že nemám trpezlivosť... ale niekomu to vyhovuje... my sme každý iný a aj dieťa je každé iné... takze výchova je kombinácia týchto dvoch individualit...)))

ja mám teraz tiež nervy, gretka tiež slimacim tempom a zinka, keď stojime, začne plakať... takze krátke trasy to istia... A keď nechce ísť, tak jej zacnem rozprávať, čo budeme robiť, keď prídeme domov alebo teda čo nebudeme robiť, ak nepojde... alebo na ňu zacnem kričať a keď vidí, že mám fakt nervy, tak väčšinou už ide... a ešte sa priznam, že na ňu úplne najviac zaberá, keď jej poviem, či che dostať po riti... parkrat už dostala, tak vie, že to nechce... nám to zatiaľ funguje takto...

bilushka
15. mar 2010

Mima, sa nam vysmievaj 😠
Si dobre dala Lenke, ze nepochvalim ta, lebo rolady su jednoduche 😀

Bailey, ja som ta pochopila a vcelku mi je to jasne, ze treba byt dosledny atd. len sa mi to zacina nejako roztracat pri kazdodennych situaciach. Napr. moj maly teraz kazdy vecer v postielke vymysla: ulozim ho, pusa vsetko a 5 minut je ticho, potom chce cikat-musim tam ist, lebo co ked fakt...pusti dve kvapky 🙄 , potom sa napit, ked mu dam napit a poviem, ze nepridem uz, tak je zase chvilu ticho a potom zacne plakat ze ho boli brusko, hlava...skratka rozne finty, ja totalne viem, ze si zo mna striela a lietam tam ako debilka a nakoniec na neho naziapem, ze uz tam nepridem a je mi jedno, co ho boli a on zaspi...lenze vcera to trvalo hodinu a pol kym sa takto ulozil...ja viem, ze mi napisete, ze ignorovat ho: lenze ked mi vravi, ze mu treba cikat a kakat tak mi to jedno nie je, ze to tam niekde pusti (a on vzdy vie, ze vtedy na 100% pridem) alebo ze ho boli brusko a ide grcat, tak tam tiez vzdy palim 😔 Skratka totalna psycho hra kto z koho a navyse mi je luto, ze sa cely den hrame, viac menej poslucha a vecer sa to musi skoncit tak, ze na neho nakricim a az tak ide spat.

baileysa
15. mar 2010

bilush, ja som na takéto leniva, takze ja by som nesla... ale zase nie vždy, to už podľa situácie... keby to ale bolo každý večer, tak ju dám cikat predtým ako ju ulozim, poviem jej, že keď chce cikat, nech cika teraz, že už za ňou nepridem a ani by som neprišla, tie dve kvapky by udržala... ale si zas nemysli, u nás teiz každý večer vymyslance a nakoniec skončí väčšinou aj tak v spalni, pod podmienkou, že tam bude ticho a sama spať, a čuduj sa svete, tam jej už nič netreba...

bilushka
15. mar 2010

A nam dnes zase stacilo, ze som sa ti vyzalovala a tiez ma uz nevola 😅

Male ti aspon vecer chodia narovnako spavat?

baileysa
15. mar 2010

a gretka už je v spalni...)))

ako kedy, ale väčšinou chodí zinka neskôr, lebo jej to hrozne dlho trvá, kým zaspi, sak vieš, ako sme sa s nimi vždy natrapili, tak to iste...
A ráno tie nevstavaju rovnako, keď jedna spí dlhšie a sa teším, že si môžem pospať dlhšie, tak vstane druha skôr ako zvyčajne a tak dokola...
dnes pre zmenu zinka tu už od pol 9 spinka pri mne v kresielku, lebo samozrejme som nečakala, že zaspi...

maji4
15. mar 2010

Bai super dakujem za vyrozmuneie , som rada ,že mám schválené od teba to 5 minutové chodenie do roboty...najhoršie je na tom že Lilianka už od rána mu vkuse hovorí mami a nejdeš do roboty že , a stále dokolečka 😔 😔

Biluš presne takýto kolotoč sme mali aj my ako keby som o sebe a Lilianke čítala 😔 ja len dúfam že ju to prejde 😔 a ten záver sedí na 1000000000% s tým naziapaním potom ako keby zázrakom je spokojná kludná a hneď zaspí 😔 😔 🙄 🙄

slavenas
15. mar 2010

tak ja to tu dnes asi uzavriem 😉

bilu ano myslím lidlovský ten W5 a mám aj odstranovač vodného kamena W5 aj ten je dobrý ale sa vyrovná napr. obyč. fixinele, ten penový na okná mi raz poradila kamoška tak od vtedy u nás fičí 😀

ja tiež používam výchovnú metodu vydieranie, sa snažím byť v tom čo poviem dôsledná ale mám pocit že to niekedy nemá účinok , myslím tým že ked sa určitá sitácia zopakuje tak ako keby si nepamätala že mala za to trest a podobne .

prajem všetkým dobrú nôcku 🙂

lenkamt
16. mar 2010

dobré ránko.

Lucke idú stoličky, horné, ďasná úplne horúce a sťažuje sa že ju bolia uši 😔

Bailey - som myslela sama, Ivka ide od zajtra robiť na 4hodiny 😉 vymyslím a dám ti vedieť 🙂

Mima - super, ho poteším 🙂 na kašeľ neviem, lebo už aj ja som v koncoch, mne včera dala v lekárni mucosolvan, ale na noc ich dusí tak to dávam stoptussin 😉

a roláda bola pre mňa kedysi ťažka- skúšala som 2x a vždy mi dopraskala 😅 až tento tretí pokus vyšiel 😀

a u nás najnovšie Lucia strašne žaluje, stále za nami chodí a Lena toto, Lena tamto 😀 Lenka len vypúli oči a tvári sa akože nie 😀 a Lenka čo rozprávala viac nejako ustala, teraz ju Lucka riadne predbehla 😕

Verča napísala krásny sloh na deň matiek, niekedy vám ho sem prepíšem, normálne mi slza vybehla 🙂

bilushka
16. mar 2010

Ahojte,
takze prsi ☹ Uz len zajtra a ked im to nevyjde, slahne ma.

Slavi, a ja ze to su v Lidli nejake ich novinky, netusila som, ze to uz davno u nich fici...mohla som sa tesit uz dlho.
Este odpoved na zabudnutu otazku: Bc. Peter ma take cislo ako je na stranke, oni su tam asi podla sluzieb, ze som vtedy mala na neho stastie, ale ten bol velmi mily a ochotny, musime nieco vymysliet, MM vcera az oci zasvietili, ked som im povedala, ze by isli. Prinajhorsom fakt nech nejaky hotel v okoli skusia, alebo mam super nafukovacku z Quelle, jeden bude spat tam a druhy na posteli 😀

Leni, na Vercin sloh som teda zvedava a ved den matiek este nebol, ci to len tak ti napisala vyznanie?
Dufam, ze aj ja sa takeho raz dockam 😔

Si sa nepochvalila, ze Ivka ide robit-tak pis, kde, co...

Zuby-no fasa, tak sa drzte, mojho presne takto boleli usi, ked mu isli stolicky a ja ako spravna hysterka uz som myslela, ze ma zapl stredneho ucha. Vtedy som bola este s PP v kontakte a ta mi poradila tie kvapky do ucha (ty urcite vies, ja si uz nepamatam ako sa volaju) na vaticku a uz sa tolko nestazoval a aj kludne spal potom...

peta28
16. mar 2010

Cauko baby, tak dnes uz sa mam trosku lepsie, vcera som prisla domov, doma nikde, tak sa muz klasika vytrepal k svokre a prisli domov az vecer. Ale este sa s nim stale nebavim, fakt ma hrozne vytocil po dlhej dobe.

Mala bola vcera velmi poslusna, tak sa k nej rano vratil krtko, ktoreho sme "vyhodili" Tak ho vybozkavala a stale si ho drzala a musel s nami ist aj do skolky.

Zuzi myslis si ze moze byt rozdiel ze ci ma doktor ultrazvuk zospodu, alebo taky na brucho? Lebo mne san ezda ze by mi v 7 mom tyzdni videl bit srdiecko, ako si ja pamatam tak na krv som isla aj v januari prvy krat a to som otehotnela v nobembri a niekedy v polovici januara co som mohla byt uz cca 10 tt tak az potom mi vidl to srdiecko

Maji vyp ouzivate plienky Happy balla, ci tak nejako? Lebo maju na nich akciu v Carrefouri ten mexi balik za 11,90. My mse ich kupili teraz prvyk krat a su velmi pekne take zvieratkove

peta28
16. mar 2010

Leni drzte sa.. tema zuby tu uz davno nebola ..

Bilu ved mozme niekedy vybehnut do divadla ked budes mat chut, zozeniem listky, pozriem aky bude program buduci mesiac, na tej Lodi Adyho Hajdu sa mi fakt velmi pacilo

zuzana76
autor
16. mar 2010

ahojte

Lenka, tak nech sa zuby cim skor prerezu a mate pokoj, ja ani neviem ci uz mame vsetky, ma plnu pusu zubov, ale fakt neviem ci vsetky

Peti, jasne,ze moze byt rozdiel, ak robi uzv na bruchu v takom skorom tyzdni nemusi nic vidiet, navyse by zena mala mat plny mocovy mechur, mne robil sona do 12 tt vzdy vnutornou sondou a uz v 7 tt sme videli 3 mm embrijko s bijucim srdieckom/ teraz/ a u Patka v 7- tyzdni sme videli 7,7 mm embrijko s bijucim srdieckom, toto babatko tych 3 mm zodpovedalo len 6 tt, tak mi aj hned vedel povedat,ze som tyzden pozadu v otehotneni, teda babo je o tyzden mensie, lebo vek plodu sa musi urcit do 12 tt, potom sa to uz neda, lebo zacina kazde babo rast uz svojim tempom, ale do 12 tt sa zhoduju v raste. Preto by jej mal vziat HCG lekar, ak jej nerobi vnutorne sono a nevidi plod, aby vedel,ze HCG rastie tak ako ma.

zuzana76
autor
16. mar 2010

tu este neprsi, ale zachvilu asi zacne, je tu nejako pod mrakom

dnes varim masovu polievku a zemiakovy privarok s vajcom

peta28
16. mar 2010

Zuzi lenze jej robil ultrazvuk ten vnutorny, moj dokrot taky nikdy nemal tak preo sa pytam.
D kelu snad to bue ok, ja ju nechcem stresovat, ani som jej to nehovorila.. ale vsetky riznaky tehotenske ma

zuzana76
autor
16. mar 2010

radsej jej nic nevhovor. ved nevieme podrobnosti, mozno mala aj ovulaciu posunutu, hadam ten Dr. vie co robi, ale ked je v 8 tt, aspon tu krv by mal vziat aby sa ubezpecil ci to nie je mimomaternicove, alebo anembriola a ked ma priznaky, tak to hadam bude ok. V tebe augustovych babatiek je jedna baba, co mala naposledy menzes v septembri a otehotnela az v novembri, tak ta by to musela mat tiez iadne vychylky, uz koncila prvy trimester podla PM a realne babo bolo len par mm

zuzana76
autor
16. mar 2010

V tebe 😀
to malo byt - V teme augustovych babatiek

peta28
16. mar 2010

Mimo to nie je lebo ze to ma v maternici, zo videl , teraz musi 2 tyzdne cakat

zuzana76
autor
16. mar 2010

jaj aha, ano, to si spominala,ze vak videl v maternici

mima07
16. mar 2010

leni odpovedaj na vsetko ci som zle citala? 😉 mam to dat muzovi nahrat lebo to ide dnes o 22
inak je mi na figu boli ma v hrdle ☹ z lyzovacky zvysok tela a je mi zima 😠 naordinujte mi nieco alkohol bude az po 18 😀