Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

katika1
8. feb 2010

peťaa?? ktorú máte vy sedačku?

bilushka
8. feb 2010

Meg, aj u nas v skolke su kiahne, kamoska tu ma maleho, uz bol s tymi detmi aj v kontakte, len on sa este neosypal, ona je z toho nestastna, lebo doma maju pol rocne mimi, tak moc este nechce aby to dotiahol domov, pojdem sa poprechadzat na tu Hnilecku a prehodim maleho cez plot, nech sa tam deti o neho poobtieraju 😀

Leni, tak super, ze vsetko dobre dopadlo 😵

Stretko ja este pocitam s Mimou, potom Mimikovci by sa mohli pridat a Peti, vy co?
Adulakovci asi nic-Lenka si spytuj svedomie, ako si na chlapa vybehla 😀 😀 😀

katika1
8. feb 2010

my sme minule boli v Mt a tam mal malý známeho kiahne, ale nechcela som dať riška nakaziť- lebo čo ak by som bole tehotná.. no chvalabohu, že sa nenakazil 😝

lenkamt
8. feb 2010

však práve preto by mal ísť, že aké žhavé sektárky 😀 😀 😀

bilushka
8. feb 2010

Peti, ja viem ze je to hrozne, grcacky z revu urcite zase budu ☹

Teda baby, to az fakt vam deti vymyslaju, ze ani do kupelne ist 😲
Tak to ja potom asi nemam dieta naviazane na mne 😅
Ale porazilo by ma, bezat este aj z obchodu, ale co spravis, a pritom Meg tvoj muz sa malej tak venuje, ze fakt sa neda povedat, ze by na neho nebola zvyknuta a este takto vymysla.

peta28
8. feb 2010

Kati ja vobec neviem aku mame tu sedacku.. cervenu 😀 .. fakt neviem ktory typ z nic hto bol, vtedy sme tam boli osobne a pani nam ju poradila ze bola najlepsia zo vsetkych co vobec ponukali tak sme ju vzali. Aj kolegyna tam kupovala pre synovca a su velmi spokojni

lenkamt
8. feb 2010

ideme do mesta autobusom, nech majú deti zážitok - povedal môj chlap 😀 ideme im kúpiť nejaké nové puzzle, lebo tie čo majú už zložia aj so zavretými očami.

večer sa venujem chlapovi 😀 takže zajtra 😵 😵 😵

bilushka
8. feb 2010

Cervenu k farbe auta este dopln Peti 😀 😀 😀
Ja som tiez vyberala zeleny potah, lebo mame zelene auto 😀

peta28
8. feb 2010

Bilu nastastie sa mala neskrabala, lebo ona bola este malinka tak to velmi neriesila ze co to ma na tvaricke, tak som aj bola rada nakoniec ze nas to chytilo tak skoro. Najhorsie boli tie houicky na zaciatku, ale inak v pohode ako keby jej nic nebolo len bola vysypana.. najviac treba dat bacha na to aby si to deti neskrabali, kvoli jazvam

bilushka
8. feb 2010

Ved prave ze o to mi ide, ze uz je dost velky a vnimavy, ked ho to bude svrbiet, tak sa bude skrabat a nie je este natolko rozumny, aby pochopil, ze bude mat jazvy 😒 U nas to bude urcite horor, bude sa lutovat a plakat nad sebou, ako ho vsetko boli, strasne lutujem, ze sme to vtedy nechytili od Timky, uz mohol byt pokoj.

peta28
8. feb 2010

Leni my sme chceli ist s malou dnes do mesta elektrickou.. schvalne som nesla rano autom, lebo Ratafak plachta bol v meste elektrockou tak musime aj my.. ale nakoniec ani nejdeme, lebo Peto konci skor tak pride pre nas .. tak snad Timku prehovorim na zajtra

bilushka
8. feb 2010

Moj tiez strasne rad cestuje MHD-ckou a najviac elektrickou.
Pod nasimi oknami si ujovia rozlozili cirkularku, tak uz to mam z troch stran a maly zaspal, tak idem aj ja daco porobit.

slavenas
8. feb 2010

Kati ... my máme tuto a je tej značky ako si dala link a sme spokojný, dá sa polohovať , malá v nej vydržala cestu do Švajčiarska aj Chorvátska 🙂 🙂 a určite nie je v tých testoch čo ste sem hádzali 😉 😀

http://www.lacnejsienekupis.sk/index_g.php?acti...

meganik
8. feb 2010

no tak som uspala male lepidlo

bilu ved to, ze ona je na muza viac nalepena ako na mna, no teraz ma toto obdobie, mm pusti bez problemov aj do roboty, este mu aj kyvame z okna, ale ja nemozem ist ani smeti vysypat 😠 tak uvidime, mozno je to len chvilkove

a este som sa chcela spytat bilusky, ze kde chodis ku kozmeticke, niekde tu na okoli 😕 lebo aj ja by som sa uz asi mala ist ukazat 🤐

aj my sme elektrickove maniacky 🙂

maji a ty budes akoze na tej MD, co je zo zdravotnych dovodov do 6 rokov 😕

meganik
8. feb 2010

jaaaj a stretko aj ja uz chcem ist, ale vyjadrim sa az potom, ked sa dohodnete presne kedy a kde, aby som vedela aku taktiku prehovarania zvolit

mimi.k
8. feb 2010

Ahojte 😉 ,

Katka, my máme stále tú Romerku a ešte asi aj dlho mať budeme, lebo Adamko má cca.13,5 kg. Takže inú neporadím...

Žienky, tie, čo máte malé miminká, alebo čakáte, tak zajtra má byť v Dámskom magazíne na STV1 prvá lekcia znakovania pre detičky. 😉

My stretko neviem, lebo my sme tiež takí, že mm chodí šibať s Adamkom na Veľkú noc. Ale ešte sa porozprávame s mm, zatiaľ som o ničom nehovorila.

Škôlky - ja dávam v ZA (ak by sme sa presunuli), jednu sem na Estónsku, čo je blízko domu a jednu na Medenú do mesta, čo je blízko práce mm.
Čo ste spomínali to potvrdenie od Dr., tak ja som dala jednu prihlášku potvrdiť, lebo bola na nete a Dr. mi tam perom dopísala, že máme absolvované všetky predpísané očkovania bez kontraindikáicií. Tak asi ide naozaj o to...

Maji, ja s Adamkom máme trvalý pobyt v ZA, mm má v BB...na príhlášku som napísala trvalé bydlisko a pod to som napísala adresu prechodného pobytu. Viac urobiť nemôžem.

A včera sme sa presťahovali do domu 😵 zvonku je to ale ešte stavenisko...

My ideme tiež na piatu na to divadielko do MC, len stále rozmýšľam, či pešo alebo vezmem kočík...asi podľa toho, ako sa zobudí. Tiež má teraz hrozné obdobie, vôbec ma neposlúcha 😔

mimi.k
8. feb 2010

Kiahne - Letu, Ty sa im radšej vyhýbaj počas celého tehotenstva 😉 . Nie je to sranda.

Leni, super, že sono bolo ok.

zuzana76
autor
8. feb 2010

Mimi, tak gratulujem k prestahovaniu do domceka a neboj sa Adamko ma len horsie obdobie, ved obcas musia aj neposluchat

Letu, veru, fuuu kiahne, ja sa ich bojim jak cert kriza, ja som ich este nemala, tak teraz dost izolujem aj patka od deti, aby sme nahodou nedostali kiahne

zuzana76
autor
8. feb 2010

a dokonca aj ked si ich mala, tak ich mzoes dostat znova a to je v tehu velmi nebezpecne, tak teraz neriskuj s nakazenim maleho

mimi.k
8. feb 2010

Peti, to Kittsee...nemusí to byť zlé, pokiaľ by to mal človek blízko. Super by to bolo kvôli jazyku, ale neviem si to reálne celkom predstaviť, keďže naše deti nehovoria nemecky a učiteľky zasa slovensky...po čase aklimatizácie by to bolo ale super. Ale ak by som tam dávala dieťa, asi by som sa s ním predtým doma rozprávala len nemecky, nech to nie je taký šok...ale zasa ktovie, ako to vnímajú deti. Celkom by ma to zaujímalo.

mimi.k
8. feb 2010

Ďakujem Zuzka 🙂 .

A s tými kiahňami máš úplnú pravdu. Mám kamošku, ktorá ich dostala ako tehotná a teda...neskončilo to dobre 😔 . Naozaj to radšej nepodceňovať, aj keď predsa len je to vírus, takže teoreticky to môžeš chytiť hocikde, ale pokiaľ to môžeš ovplyniť, tak radšej nie.

mimi.k
8. feb 2010

Idem si dať kafé 😎 .

letuskah
8. feb 2010

ja som bola v tom ze kiahne su rizikove len vtedy ak som ich nemala no ale radsej sa teda budem vyhybat... vdaka za info 😕

Mimi deti to podla mna zvladaju super, ja som sa ako pubiska naucila fr behom 3 mesiacov takze predpokladam ze take male dieta to ma za mesiac zmaknute bez vacsich problemov, len ja mam napriklad problemy so slovencinou a nepoznam dobre fr gramatiku pretoze som sa ucila hovorovu rec ako hovorili ludia okolo mna, preto si myslim ze male dieta ktore nema ozrejmeny este ani svoj materinsky jazyk moze mat neskor velke problemy...

a gratulacia k nastahovaniu 🙂 nech sa vam tam dobre byva

letuskah
8. feb 2010

Leni super ze je sono OK 🙂

mimi.k
8. feb 2010

Letu., áno tak nejako to je...aj môj bratranec, ktorý býva v Nemecku a malá tam chodí k opatrovateľke, tak o tom veľa študoval a vraj takíto ľudia neskôr nemôžu byť napr. tlmočníci a pod., lebo ten jazyk majú naučený iným spôsobom. Inak je to sranda, keď prídu na návštevu, on Slovák, ona Češka a dieťa zhruba vo veku našich detí používa z každého jazyka niečo iné...napr. zásuvka "ist zu" - akože zatvorená a tak. V jednej vete použije aj tri jazyky, ale zasa rozumie všetkému, čo jej povedia obaja a aj nemecky.

letuskah
8. feb 2010

mimi vsak ona sa zdokonali v tych jazykoch, ze bude rozlisovat ktorym ma hovorit aby jej rozumeli, len moze mat problemy s pisanim textu alebo vyjadrovanim sa, preto ja Kubka chcem dat na reci az na zakladnej skole, skor sa mi to nezda nutne ani dobre. je ine ked clovek zije v cudzine a doma sa hovori inak ako vonku...

bilushka
8. feb 2010

Letu, fakt ved ty si tehotna, ja si ta stale este neuvedomujem, asi preto, ze si to tu s nami neplanovala 😀

Meg, kozmeticku mam v zdravotnom stredisku na pesej, chodim k nej uz 5 rokov a maximalna spokojnost, ak ti to nie je daleko, tak ti napisem jej cislo, je hrozne sikovna, ja uz mam k nej aj termin na koniec marca, tolko ma objednavok...ale ak mozes aj do obeda, tak to ma volnejsie, len vecer je problem, ked idu zeny z prace a ja tiez mozem az vecer, ked mi MM postrazi maleho, ak by si mala Natalku nebojacnu, ja by som ti ju kludne postrazila, kym tam budes, ale takto asi tazko.

zuzana76
autor
8. feb 2010

mimi, ved to, chytit sa to da vselikde, tak dufam,ze sa tomu budeme vyhybat , ja teraz nechodim ani do Centier velmi, no k lekarom musim a na jar budeme chodit von, ale pieskoviska asi nie, ani gulicky v centrach a tak podobne

mimi.k
8. feb 2010

Aj ja až v škole, alebo aj v škôlke ale len preto, aby mu nebolo ľúto, že iné deti chodia a on nie. Nemá to podľa mňa veľký význam napr. v slovenskej škôlke, je to skôr také hranie. Kedysi som učila v škôlkach AJ, tak viem, aké to bolo 😉 tie deti sa mi tam chceli stále len hrať alebo si kresliť 😀 slovíčka sa síce naučili, niektoré viac, iné menej, ale stálo to veľkú námahu. Na ZŠ sa rovnaký počet slovíčok naučí dieťa z jednej hodiny na druhú...ale to je len môj názor, ak má niekto iný, tak neberiem 😉

mimi.k
8. feb 2010

Bilushka, kedy vyrážate? Idete pešo?