Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

mmem_
19. jún 2009

baby zaspal ale bol to boj, a so mnou tie hormony dobre harasia, ale holt som unavena a nsetiham,nic okram kona 😀

bilu tak to je super, ja by som vratila asi tiez peniazky,alebo jej nieco poslala na oplatku
mima,nika_ tak to mate super, asi ako my so susik akurat ze susik este u nas nebola 😀 a dik za pochvalu 😉

a daju sa tie zrnak odstranit?
lebo mi v jednych plavockach mame tiez tie zrniecka a je mi ich luto vyhodit

mmem_
19. jún 2009

zuzi: no v prahe sa musis registrovat, ale aj ak ked bude plno a poslu do inaj nemocniec, je to dost odveci, tu v MB sa nemusis registrovat ale sem moc nechcem ist.
je to len o tom ze ked chces nejaku konkretnu porodnicu, ked rodis tak ta musia zobrat

lenkamt
19. jún 2009

no ahojte. vyspata do ruzova 😀

letime v piatok z ba 17.05 takze ak ma chce niekto vidiet budem tam uz od 15 😀 priletime tam na noc, takze den v p.... odlet mame 7.7. o 21.25 takze aspon ze to. ale som rada lebo to vyzera ze obidva razy by mohli spat 🙂 takze nebudu 😀

Bilu - ja by som jej tie peniaze poslala spat 😉

Peti - mne sa pacia bezove 😉

dnes pride Verca, takze idem upratat, poobliekat deti, seba, muz sa snad sam a ideme pre nu 🙂

mmem_
19. jún 2009

mimi.k_ ty si chcela tu bambulku, ja ti ju mozem na palit ale na SK budem az v juli, tak neviem ci to pocka dovtedy

lenkamt
19. jún 2009

Mimi - ja budem mat bambulku od kamosky z mk tu v mt, tak napalim aj tebe 😉 donesiem do turecka na stretko? 😀

zuzana76
autor
19. jún 2009

mimus, diky, tak skocim pozriet, ked budeme v Ba

mmem, nieco si uz pamatam, aj susik, aj ty ste sa vtedy davno o tom bavili, ked sme este boli vsetky prvy krat tehotne

inak mna niekedy zase tak chyti depka, ze chcem pekne brusko a namiesto toho riesim zase ine behanie po lekaroch

zuzana76
autor
19. jún 2009

http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

co idete do turecka, pozrite sem, lekarnicka

mimi.k
19. jún 2009

Ste zlaté...tak sa teším na Bambuľku, aj v júli mi vyhovuje, aj na stretku v Turecku 🙂 😀

A si nemyslite, ani mne sa nechce s tými inzerátmi babrať, ale raz za čas odfotím pár vecí...ako napr. dnes ráno...ale tak už som si dnes zarobila 15 EUR, tak si mám aj na šaty 😀
Akože ja by som to kľudne aj niekomu darovala, ale je mi nepríjemné niekomu to ponúkať, keď to už Adamko nosil...tie najmenšie vecičky som darovala býv. kolegyni a tá bola šťastná, tak aj aj tiež.... 🙂

zuzana76
autor
19. jún 2009

ja zase cakam,ze brat hadam zarobi a darujem jemu 🙂 , ale ktovie kedy to bude

mimi.k
19. jún 2009

Moji ani mm súrodenci už neplánujú, takže najbližšia rodina odpadá 😉

zuzana76
autor
19. jún 2009

Obsah bežnej dovolenkovej lekárničky

Túto stranu si môžete vytlačiť a vložiť ako zoznam do lekárničky s tým, že názvy liekov, ktoré si so sebou budete brať na dovolenku, podčiarknete alebo zakrúžkujete. Za dvojbodkou sú uvedené názvy výlučne voľnopredajných prípravkov s rovnakým alebo podobným účinkom, z ktorých si možno vybrať podľa skúsenosti, dostupnosti alebo odporúčania lekára či lekárnika. Zloženie cestovnej lekárničky závisí od cieľa a účelu cesty.

* Proti teplote a bolesti: Paralen, Panadol, Medipyrin, Calpol, Tylenol – obsahujú paracetamol, Brufen, Nurofen, Ibalgin, Panafen – obsahujú ibuprofén, Acylpyrín, Aspirín, Anopyrín – obsahujú kyselinu acetylsalicylovú, z iných Ataralgin, Valetol, Algifen.

* Na popáleniny od slnka: Panthenol spray, Feniderma sprej, kalciová masť Calcium pantothenicum.

* Proti hnačke: Imodium, Imodium plus – liečba príznakov hnačky, Carbo medicinalis, Carbocit, Carbofit, Carbo activ, Smecta – viažu na seba škodliviny v čreve, vhodné aj pri otravách, Endiaron, Endiex – črevné dezinficiens, Hylak forte, Mutaflor, Linex, Paidoflor, ErcéFlora duo, Probio-fix, Salutil, Biopron travel, Swiss Laktobacily 5, Nutrolin B, Dophilus, BioGaia, ActiLac, Candilac, SynBIO – probiotiká na obnovu črevnej mikroflóry.

* Proti alergii: Claritine, Erolin, Loratadin, Flonidan, Zyrtec, Zodac, Reactine, Cetirizine Sandoz, Cetirizine Ratiopharm, Cetigen Aerius, Xyzal, Telfast, Fixit, Dithiaden (vhodný na svrbiacu žihľavku na koži, avšak uspáva – je na recept).

* Pastilky a roztoky proti bolesti hrdla: Orofar, Septolete, Septofort, Tantum Verde, Dolo-angin, Neoangin, Strepsils, Homeogéne 9 (homeopatikum), Stopangin, Florsalmin, Bioparox sprej.

* Rehydratačné vrecúška, resp. šumivé tablety: rehydratačné roztoky označené ako ORS (Oral Rehydration Solution), pre deti vrecúška Kulíšek, šumivé tablety Fluidex.

* Prostriedky na ošetrenie drobných poranení: dezinfekčný sprej Dettol, Septonex, Ajatin alebo roztok s jódom Betadine, náplasti – aj na otlaky a pľuzgiere, obväz, kalciová masť Calcium pantothenicum alebo antibiotická masť Framykoin.

* Teplomer, pinzeta, nožnice.

* Kvapky do očí: Opthalmo-Septonex, Ocuflesh, Visine, Ophtal, Evercil.

* Kvapky do uší: Burow roztok, Otobacid (na recept).

* Kvapky do nosa: Nasivin, Olynth, Otrivin, Sanorin, Vibrocil, Pinosol..

* Proti zápche: Guttalax, Fenolax, Regulax, Laxygal, glycerínové čapíky, probiotiká (pozri vyššie).

* Krém proti kožnej plesni: Lamisil, Terbisil, Terbistad, Canesten, Candibene, Imazol, Mykoseptin, Micetal, Mico-decidin.

* Proti hmyzu a po poštípaní hmyzom: Autan, Diffusil, Off – repelenty, Fenistil gél, Psilo-balsam, Piktum gél, Antisectin, Cicaderma – na štípance, pre silných alegikov na bodnutie včelou samovystreľovacie pero Epi-pen s epinefrínom (balíček prvej pomoci pre silných alergikov, ktorým hrozí anafylaktický šok).

* Na cestovnú nevoľnosť: Kinedryl, Travel-Gum, Nokinal, Cocculine (homeopatikum), Medrin (na predpis).

* Proti páleniu záhy: Acix, Anacid, Tums, Gasterin, Gastrogel, Maalox, Talcid, Ranisan, Gastrocynesine (homeopatikum).

* Proti kašľu: Stoptussin, Hedelix, Bromhexin, Solmucol, Mucosin, Mucosolvan, ACC.

* Antibakteriálny gél alebo vlhčené vreckovky na dezinfekciu rúk.

* Na opar: Zovirax, Vectavir, Herpesin, Viru-Merz, Herpík roztok, Oparstop, Mundisal gél.

* Lieky, ktoré pravidelne užívate.

baileysa
19. jún 2009

mmem, mne sa podarilo dost velku cast tych zrniecok dostat von tak, ze som plavky poriadne natiahla (tak cez ruku) a ako boli tie tkaniny natiahnute, tak tie zrniecka vystupili napovrch, tak som ich zotrela a tak stale dokola, ale priznam, ze celkom som to neocistila som nemala nervy 😔 😅

zuzi, super lekarnicka, ked som ju citala, som zistila, ze som zabudla zobrat teplomer 😅 hlavne ze som mala lieky od teploty 😉

mimi.k
19. jún 2009

Žienky, tak som si kúpila tie šaty 😵 možno sú úplne obyčajné, ale pre mňa sú strašne pekné 🙂 😵 sa tešííím...

A som strašne nachodená, s Adamkom sme si dali takú trasu, že vládzem už len sedieť. Mm tomu hovorí, že my pestujeme mestskú turistiku 😀

Včera som sa vám zabudla ešte za Adamka pochváliť (on je totiž strašný motorkár), no a obzerali sme jednu Hondu, no a ten čávo normálne už vychystaný vyštartovať spred Avionu zosadol z motorky a nechal na nej posedieť Adamka 😵 😉 niekedy prekvapia presne tí, od ktorých to vôbec nečakáme 🙂

mmem_
20. jún 2009

ahojte prajem krasne uprsane ranko

my tu dnes mame taky staroveky jarmok tak sa pojdeme poprechadzat.
tento rok to presunuli o kusok dalej tak ten hluk nemusime riesit, sa tesim.

baily: diky, lebo mi je luto tych plaviek mal ich len na dovolenke na sebe a su bledomodre a tie zrniecka tam dost vidno

mimi.k - tak sa dohodneme s lenkou kto z koho 😀 , jul budes mat aspon v zalohe

zuzi: lekarnicka super

Inak ja ked som kupovala veci do lekarnicky na cestu tak som chcela tie kvapky do usi a tetus ma uzemnila ze tu su vsetky na predpis a nic mi nemoze predat. A dr mi povedala ze ked bude mat nieco s uskom tak sa mam snazit aby mu to vsetko cez nostek vyslo von 😝 odsavat,odsavat,odsavat, akurat mi do ocka nieco predpisala a ATB mi tiez nedala,lebo ze ich treba riedit a bla bla bla

mmem_
20. jún 2009

ale nastasite sme nic nepotrebovali, az na tie fenistilove kvapky

katika1
20. jún 2009

čaute čaute 🙂

mishelin
20. jún 2009

ahojte 🙂 tak u nas uz leje 😠 a to sme ccheli ist na tie preteky

zuzana76
autor
20. jún 2009

ahojteee

tak bola som na japonskej manikure a super, paci sa mi to, taketo prirodzene nechtiky, este raz pojdem o 3 tyzdne pred dovolenkou

mimi, treba si niekedy urobit radost

v noci patko strasne vracal, ale len raz, ale zato poriadne, tak teraz vsetko periem

mmem_
20. jún 2009

zuzi a papal nieco ine, ci to z coho?

a co je to ta japonska manikura?

my sme boli na tom jarmarku a super bolo, celkom ho to uz zaujalo ked tam tancovali,koniky,....

a poobede ma byt este aj babkove divadlo ale zaspal az o 14.30 tak to asi uz presvihneme, budit ho nechcem velmi lebo je protivny potom.

ale zacina poobede dost cirkusovat ked ma ist spat, neviem co to ma znamenat 😠 😠 😠

zuzana76
autor
20. jún 2009

mmem - spilnikovala mi nechty do zelaneho tvaru, osetrila kozticku okolo a potom mi do nechtov vtierala nejake 2 pasty a teraz mam nechty velmi leskle a ten lesk sa nestrati, az ked mi zacnu vyrastat, ale idem znova o 3 tyzdne, stalo to 6 eur, cele osetrenie a trvalo to asi 45 minut

a vcera nepapal skoro cely den nic az na vecer vajcovu polievku, nechcel nic jest cely den,a ni maso, a vecer sa poriadne najedol tej polievky 😒

mimi.k
20. jún 2009

Ahojte,

Zuzka, možno mu nesadla len tá polievka...dnes je už v poriadku?
Super, že si bola na manikúru..ja som bola zatiaľ len raz v živote - pred svadbou 😅 😀 ale teraz aspoň zasa viem, čo je japonská manikúra 😉

Mmem, tak super, že ste si užili 😉

Mishelin, vy ste nakoniec išli?

Ja som nás už pobalila, začala som až podvečer, ale celkom dobre sme sa pomestili...dve cest. tašky a príručná bude ruksak. Plus kočík samozrejme. Dúfam, že som nezabudla na niečo mega, lebo potom by som sa už nepochválila 😀

baileysa
21. jún 2009

mimi,bilush prajem vam šťastnú cestu a krásnu a bezproblémovú dovolenku

maji4
21. jún 2009

Ahojte tak sme doma Lilianka sa u našich vyjašila 😵 😵 😵 😵 dnes sme boli na kolotočoch bol tam len taký vláčik najskôr nan nechcela ísť lebo sa bála toho počerného uja čo to obsluhovala a potom z toho nechcela zliezť takže 2 jazdy som si odtrpela ja a 2 tato 😅 😅 a potom bola ešte na malom reťazovom, tam sa jej tiež páčilo tam bola sama ale bola podarená ako sa držala 😵 😵

A ja som si samozrejme aj oddýchla teda len cez dne lebo ked Lili zaspala tak sme s mamou piekli zákusky 😝
ale fakt sa nám vydarili 🙂 🙂

Ozaj a skúšala som Lilianke posunúť spanie na pol 8 večer tak ,že ju idem okúpať o 7 aby o pol 8 už ležkala v postieľke to mi aj vyšlo ale zaspala až o hodinu a aj druhý krát a pritom celí den behala po vonku ....tak som sa pekne krásne zasa vrátila kúpať po večerníčku a o 7 v postieľke a pekne spinká 😵

biluške a mimi prajem príjemnú dovolenku 😵 😵 😵

letuskah
21. jún 2009

ahojte
tak sme spet od rodicov,
Kubko tam chytil crevnu virozu, aj sme boli u mudr tam a ze vela deti take malo, obaja moji rodicia to chytili a teraz cakam kedy klesneme ku dnu my s muzom 😒
ale Kubko je uz dobre, nevracia len ma hnacku ale uz pyta papat tak je dobre, len je stale volaky nesvoj, ten hylak zabral hned na prvy sup len teraz ked je mu lepsie uz to do neho nedostanem...
Maji dakujem za rady 😉
co mam davat decku na tu hnacku? moze papat jogurty? lebo dnes cely den jedol cestoviny s olivovym olejom, polievku, par piskotiek a zase polievku a pred spanim miesto mlieka zase polievku 😝 my sme sice polievkovi ale toto je asi az prilis 😀

co nove? kto je tehu?
mozno pocitam ale je to malo pravdepodobne 😔

maji4
21. jún 2009

let akurát som na teba myslela a keby si sa neozvala by som ti zajtra zavolala čo a ako s Jakubkom 😉 na hnačku je dobrý ten hylak a ak má stále hnačku tak neprestávaj mu to dávať 😉 😉 neviem ja by som Jogurt ešte nedávala a teda ani nič mliečne 😉 tá polievka je super ,že ti ju chce papať 😉 😉 ale pre istotu by som išla aj k svojej lekárke 😉

maji4
21. jún 2009

Let a neni začo 😉 😉 som rada ,že je už Jakubkovi lepšie 😉 😉

lejla77
22. jún 2009

Ahojte,

krasny tyzden zelam.

peta:
mne sa paci a oranzove.

bilu:
v sobotu sme boli pri vas vo Vrakuni - pri malom Dunaji. Hrala tam hudba, tancovali a spievali. Neboli ste tam nahodou? Aj som sa obzerala, ale bolo tam malo ludi. Nahodou sme tam zabludili. Boli sme v MCDonalds a ked sme sa vracali domov, tak nas prilakala hudba. Boli sme tam asi hodinku od tej 18.00 - tej.

maji4
22. jún 2009

Ahojte tak dnes je vonku hnusne a ešte k tomu aj zima doobeda sme stihli vybehnúť kúpiť melón a pečivo a ako tak pozerám tak poobede nepôjdeme už nikam lebo len prší a pršííí 😠 😠

Prečo nepršalo keď sme boli chorý a museli sme byť zatvorené doma 😠 😠

baileysa
22. jún 2009

no maji,na porazenie s tým počasím fakt...
my sme boli v mc,došla kámoska,tak sme aspoň pokecali fajne... Len sa mi z toho počasia nič nechce, brrr

Letush,držím prsty,nech uz je kubkovi lepšie,vás do snáď obíde.

Lejla,aj tebe pekny tyzden

mishelin
22. jún 2009

ahojte,dnes som bola ugyn a povedal ze zatial to vyzera na chlapca 🙂 teda ze si to mysli na 90% ale ze pzrieme este nabuduce ked bude kus vacsie 🙂 idem kus precitat