Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

lejla77
5. jún 2009

Ahojte, dnes je to tu fakt mrtve.
Mne vcera maly chytil taky amok (nedovolila som mu, co on chce), ze sa mi hodil o zem a tak strasne chcel revat, ze sa nevedel nadychnut. Normalne som sa naplasila - maly ostal uplne fialovy - celu tvar a usta mal fialove. Zacala som s nim triast a kricat na neho, nech dycha a buchala som ho po chrbte a nakoniec sa mu podarilo nadychnut. 😖 😕 🤐 No naplasil ma teda statne, dufam, ze to nemieni opakovat, lebo aj on bol potom z toho taky vystraseny. 😲

zuzana76
autor
5. jún 2009

letu, no ja chcem uz nieco reprezentacne, ked pojdem aj do prace, az sa teda nezadari druhe 😀 , taky jednoduchy pre matku s dietatom uz mam 😀 a este mam jeden co som si kupila este v 19 rokoch, ale to je uz fakt otrasne a teraz chcem byt kocka, su pekne, naozaj

my sme boli na piesku a teraz idem obehat este dalsie optiky

peta28
5. jún 2009

Lejla moja svokra by ti povedala ze to tieto jaslickarske deti su take.. vtedy so mnou normalne trasie. Kazde dieta si tymto obdobim prejde, niektore lahsie niektore tazsie. Budme radi ze mame take deti co sa vedie prejavit 😀

Ret Majka je u rodicov, pisala ze tato je v nemocnici ak isal domov a ta nema net
Baily je na dovolenke a Lenak tu rano bola 😉

zuzana76
autor
5. jún 2009

lejla, fuha 😕 ☹ strasne

inak musela som zmenit v skyeurope patka na dojca, teda nie dieta, takze nebudeme mat narok na dalsie sedadlo a vratili nam 48 eur ale v podobe kreditu, ze dalsia letenka bude o to lacnejsia, no ale dovtedy asi skrachuju 😒

letuskah
5. jún 2009

zuzi ja mam take reprezentativne bez ramu co su len na nose a an tych palickach na usi spojene ale aj tie co mam teraz su aj do prace len tamtie sa mi zdali hrozne labilne a neodolne voci zasahom a dobre som urobila lebo uz by neboli

lejla na slak trafenie 😕 hadam to nezopakuje druhy raz 😕

peta jaslickarske deti akurat mozno skor odkukaju od inych deti ale skor ci neskor ako pises to pride na kazde dieta a kazde ma svoje prejavy spravania, skoda ze je tvoja svokra taka zaujata, mali by ste obe lahsi zivot 🙄

retaux
5. jún 2009

Lejla: nabudúce s ním netras, to sa nemá. Keď sa nevie nadýchnuť, tak mu fúkni do tváre alebo ho vezmi a pofŕkaj vodou. On sa určite nadýchne 😉 Ja ale žasnem nad tým, ako si tie naše deti vedia vydobíjať veci 😲

Peťa: viem, že Majka je u rodičov a Baily na dovolenke, ale som písala, že keď tu nie sú, tak nemá kto kecať 🙂

retaux
5. jún 2009

Peťa: na tvojej svokre mi je najdivnejšie to, že veď ona je učiteľka práve ona by mala chápať, že práve takto sa deti prejavujú a správajú 😲 Ja by som jej už asi vykričala, že či chýbala na všetkých hodinách pedagogiky, ktoré v škole mali 😠 keď nevie nič o deťoch.

peta28
5. jún 2009

Letu aj mne je to luto, lebo urcite by to bolo jednoduchsie, ale neviem tu jej povahu prezut akokolvek s snazim.. no neda sa. Ved ona sa ani jeden jediny krat ani len neponukla ze mi malu vyberie z jasli, alebo ze by sa tam chcela ist pzriet ze ako to tam vyzera, stale si mysli ze mala je tam zatvorena v ohradke.. ale mudrovat bude
Moja mama isla pre malu dnes, tak sa Timka tesila uz od rana ze pre nu pride baba Anca 😀

zuzana76
autor
5. jún 2009

letu, ved take bez ramu som najskor chcela, ale vobec mi nesedeli a tieto take vyraznejsie mi celkom sadli, ale zase nie su az take vyrazne, a tieto co mam teraz, v pohode sa daju nosit, ale tieto budem mat na doma, inak uz par krat mi ich patko pokrivil a museli mi ich opravovat a teda potrebujem aj alternativu druhu, ked nahodou budu tieto v oprave a zase nechcem nieco podobne, ale nieco z ineho sudka

zuzana76
autor
5. jún 2009

peti, aj patko vola dedkovcov po mene

baba kika a baba marika a dede pepe a dede martin a mna vola maminka zuzinka 😀 , napr maminka zuzinka, pod seeeem 😀 , no neisli by ste? aj na kraj sveta 😀

peta28
5. jún 2009

Aha Ret jasne, prepac, ja to tak som rychlo precitala jednym okom.. lebo uz chcem vikend a dnes som tu do 18.00, zastupujeme za kolegynu na skuskove a stale chyba, ale musim byt ticho, lebo ked bude Timka nahodou chora tak zas tu nebudem ja
Vsak to ret, ona co sa vystatuje tym ze sa ucila psychologi na stretnej pedagogickej pred tisic rokmi, mi stale vykrikuje ze naco to decko tolko veci ucim ze som ju pripravila o detstvo, ze ona vie veci u z ako 5 rocna.. co vobec nie je pravda, lebo je presne vo vyvoji tak akurat ako ma byt. Napriklad bola zhrozena ze Timka ide sama po schodoch, ze to este 2 rocne decko nevidela.. a podla mna to uz chodia vsetky deti same po schodoch + kopec dalsich veci ze ovlada, ako sama papa, ako pozna zvieratka, rozprava. ved to je vsetko uplne bezne, ta by odpoadla keby rozpoznala Picassa ako Zuzkin Patko

retaux
5. jún 2009

Lucka volá oboch dedkov "dedko", ale jednu babku volá "babka guláška" a druhú "babka dluhá" alebo "babka bože moj" 😀 Ale sestrina malá tiež volala starých rodičov po mene. Aj dodnes ich tak volá. 🙂

retaux
5. jún 2009

Aj ja si myslím, že to je normálne, čo naše deti vedia a to čo vie napr. Lucka popredu oproti ostatným deťom, tak v niečom potom zase zaostáva, tak sa to vyrovná.
Lucka vie zase počítať a moja sestra (tiež učiteľka v škôlke), keď ju počuje, tak tá práve naopak povie, že to je super, že už Lucka počíta, aspoň budú mať učiteľky menej roboty 😀 Ona sa skôr čuduje, keď im príde do škôlky 5-ročné dieťa a nevie ani poriadne rozprávať 🙄

peta28
5. jún 2009

no tak aj ja som to uzavrela ze k nej do skolky chodili asi same decka ktore boli pozadu.. a potom si este myslim ze jej neprospieva ten dochodok, ze doma sedi, nikam nechodi, nikoho k sebe nezavola
lebo co by povedali ludia, ze ma taku kuchynu, sedacku ... atd) a len rozmysla nad debilinami a asi aj zabudla ake boli deti ked este chodila do prace a tie prve vnucata uz su velke tak tiez je to davno

letuskah
5. jún 2009

moja mat kdesi vycitala ze deti do troch rokov maju mat co najviac vnemov a co najviac sa im treba venovat lebo prave vtedy sa formuje ich osobnost a urcuje sa ich inteligencia, takze tak...

a dietatko moje vdacne viete co spravilo? spravila som mu tvarohovu penu s jahodami, rozumej zmixla som tvaroh, vanilkovy cukor, praskovy cukor a par jahod a dala som mu papat, zjedol dve lyzicky a kym som umyla svoju misku, lyzicu a salku tak rozgebril vsetko po kuchyni, stene, este aj do obyvacky dostrelil, oblecenie nekomentujem, akoze ja sa snazim a on mi takto ...

letuskah
5. jún 2009

peta to je skoda ked sa niekto na dochodok takze uzavrie, prave teraz by mala robit veci ktore nemohla kym boli jej deti male a chodila do roboty a chodit tam kde nikdy nebola a chcela byt...

letuskah
5. jún 2009

idem prat 😠 😠 😠 😠 😠

peta28
5. jún 2009

Prosim vas neviete mi niektora dat recept ako najrychlejsie uvarim hovadzie zadne? som si vymyslela ze uvarim paradajkovu omacku a mali taky pekny kusok hovadzieho. ale nevarim to velmi casto, tak neviem ako na to.. diiik

letu Kubko sikovnicek 😀 😀 😀

zuzana76
autor
5. jún 2009

peti, no jedine dlho varit to hovadzie, alebo v tlakovom hrnci az mas

ozaj a napadlo ma,ze natalii na krstiny okrem tej trojkolky darujem aj vlastnorucne vyrobenu plienkovu tortu

mishelin
5. jún 2009

peti alebo aj osttane baby dajte recept ak robite tu paradajkovu omacku plus paradajkovu polievku..toto mi nejak nikdy nechce vyjst 😒

ainak zuzka si mi neposielala tie recepty este,vsak?

zuzana76
autor
6. jún 2009

mish, prepaaaaaaaaac, uz som to poslala, niektore ako zalozky na web stranky, ked sem niekto hodil nejaky recept a ine ulozene vo worde, som na to uplne zabudla, dufam,ze ti to prislo

zuzana76
autor
6. jún 2009

ja robim rajcinovu polievku takto

na olej dam trochu muky a celu cibulu, niekedy cibulu aj nastruham, ale vtedy radsej len taku mensiu, lebo to bude velmi tazke, zalejem zaprazku trochou vody a prilejem pretlak , moze sa dochutit aj korenim, ale ja davam len sol a cukor a ked to prevrie odstavim a do toho nastruham syr, alebo vyvarim cestoviny alebo ryzu

retaux
8. jún 2009

Ahojte!
To sa tu včera nikto neukázal? 😕

Lenka: ako bolo v Piešťanoch? Počasie vám vyšlo? Tu našťastie už poobede nepršalo, tak sme grilovali 🙂

A včera sme boli v Nitre a hádajte, koho som tam stretla? Zuzku s Paťkom 🙂

lejla77
8. jún 2009

Dobre ranko a krasny tyzden.

No, my mame teraz take obdobie vydobijania si. Za vsetko trucujeme. Ale snad nas to prejde.

ret:
hej, pocula som o tom s tou vodou a fuknutim, ale v tej rychlosti ma to ani nenapadlo. 😔

peta:
v piatok som videla tvoju mamu, stretla som ju v satni - Timka sa usmievala. 😎 Tvoja mama jej rozpravala a ona bola cela spokojna. 😵

letuskah
8. jún 2009

ahojte
no to je ucast teda...
cely tyzden co sme boli s Kubkom chori som sa tesila ze sa muz vrati a ja si oddychnem, v piatok v noci dorazil a v sobotu ho seklo v krizoch, takze kto oddychoval????
ale nastastie sme uz obaja zdravi, aj ja som fit, len chlap dako krivo chodi 😀

inak nic nove pod slnkom, tak sa dovolenkujte a opalujte a ostatne sa pekne majte 😉

peta28
8. jún 2009

Super Letu ze uz ste fit 😉
A super ze uz to vyzera opat na slniecko
😉

Lejla ano bola to moja mama, Timka sa tesila uz od rana ze pre nu pride a ze budu cestovat trolejbusom 😀

Musim Timku velmi velmi pochvalit, dufam ze to nezakriknem, ale taka bola dobrucka cely vikend, normalne sa s nou dalo rozumne dohodnut na vsetkom, ziadne trucovanie, kricanie, plakanie. no super baba. A ked ju pochvalim ze Timi ty si take dobre dievcatko tak povie ze noooo.. zlataaa.
Boli sme same v sobotu v meste na vodnikov, nas tato si zobral na starost domacnost, tak vygruntoval, povysaval, poumyval podlahy a umyl okna a potom prisiel pre nas do mesta.
V nedelu sme boli na Zeleznej a na hodinku u svokry, tak hodinku som este prezila.
No idem pracvat, dnes mam toho habadej.

lejla77
8. jún 2009

peta:
super, ze muz vygruntoval vsetko, ja som celu nedelu upratovala, muz bol s malym u svokrovcov. 😕 A ze vsetci sa pytali, preco som neprisla... 😕 😕 😕 No staci ti? Svokra by sa uz udobrovala. 😝

Inac aj maly bol super cely vikend (dokonca sa aj sam hral)- a tiez stale hovori noooooooooo. 😎

nika07
8. jún 2009

Ahojte,

zasa som sa dlho neukázala ☹ 😠

zuzi pri Japonskej manikure ti nezbrusuju povrch nechtov, tam Ti vtieraju taký prášok,a potom ich preleštia,tak dostávaju nechty nejakú výživu a su pevnejšie, mne to robili ked som bola tehu,

to zbrusovanie je pri gelových alebo pri spevňovaní gelom,

my sme boli cez víkend doma, mna stráááááááááááášne bolela hlava, neznášam také premenlivé počasie a v sobotu tu strašne fučalo 😠

Peta je to super, ked naše deti posluškaju 😵 , Linda bola suprová v tých Rajecký Tepliciach, takže je fakt pravda, že som si vcelku oddýchla

Peti a kam idete na dovolenku, my zostávame na SVK, nakoniec ideme do tých Tatier, čo Lenka hodila link,

Lenka Ďakujeeeeem 😉

Ozaj dodatočne Lenočkám všetko naj,naj,naj k meninám 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

peta28
8. jún 2009

Nika ideme do Talianksa sme sa nakoniecrozhodli, lebo cenovo nas to vyjde lacnejsie ako Slovensko
Berieme aj mamu tak snad sa nam podari aj oddychnut

nika07
8. jún 2009

To je inak pravda, Slovensko je drahé ked chceš mať určitý štandard,

ja som dosť hľadala na nete, ale také niečo lepšie, by nás vyšlo cenovo ako pomaly Rhodos, čo sme boli pred 3 rokmi a Grecko je teda drahé

aj toto nás výjde trošku viac, ale ešte som zistila že sa tam daju použiť rôzne zľavové karty, tak snád sa ešte podarí niečo skresať 😀

Ja si myslím, že ano, alebo aspoň si ísť trošku večer niekam posedieť 😉