Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

mimi.k
27. apr 2009

Zuzi, držím prsty na výsledky 😉

maji4
27. apr 2009

mmem aj tebe dobrú noc ved aj ja už idem lebo zajtra ráno už to vidím ako bude svietiť o 6.30 a pýtať mama mleko mama hoje mlieko tam je daj jej 😵 😒 😖 😅 😔

mimi.k
27. apr 2009

Bilushka, čo zub?

baileysa
27. apr 2009

zuzi, aj ja drzim palce na vysledky 😉

mimi, ty teraz take dlhe prispevky pises, sa mi to paci a hlavne dobre cita 😀

maji4
27. apr 2009

zuzka aj ja sa pripájam k draženie palcov na výsledky 😉 😉 😉

Zuzi tak daj namiesto tarhone ryžu 😉 a budeš mať rizoto 😉

zuzana76
autor
27. apr 2009

mimi, dakujem, no dufam,ze to bude ok, ale prestali vyrabat jeden liek co beriem na pristitne telieska, tak mi bude napasovavat druhy liek, tak to bude zase behaciek, opakovane odbery , ze ako ho znasam a ci mi dal dobre davkovanie

dufam,ze aj ty sa mas dobre a zdravie ako tak poslucha a dufam,zebude len a len lepsie

zuzana76
autor
27. apr 2009

co mala bilu so zubom? 😒 , chuda, ja ma ist 4.6. zubovi, uz teraz som pokakana z toho ☹

maji, no len to bude skoro to co dnes, aj desn ryza, hrasok a maso 😀

zuzana76
autor
27. apr 2009

baily, tak to nasmu kebyze strcim cely mesiacik mandarinky do ust, tak sa z toho povracia, ja neviem, on je nejaky haklivy na taketo veci zo vselicoho ho zacne napinat hned, akonahle je nieco vacsie, tak ho napne a uz sa vela krat dovracal

mimi.k
27. apr 2009

Baily, 😀

maji4
27. apr 2009

Zuzi neboj Patko to prežije 😀 😀

No ale už fakt idem tak ahojte a všetkým dobrú noc 😉 😉

mimi.k
27. apr 2009

Zuzka, Bilushka išla k rodičom, lebo ju bolel strašne zub. Dnes mala ísť k zubárovi, tak som zvedavá, ako dopadla, či je všetko ok 😉

zuzana76
autor
27. apr 2009

maji, baily dik, endokrinologa sa nebojim, dufam,ze vysledky budu ok, on ma len pod krk chyti,ze ci nemam zvacsenu strumu 😀 , a potom este 10 minut klepe na pisacom stroji a som vybavena 😀

zuzana76
autor
27. apr 2009

aha, chuda, dufam,ze uz je v poriadku, fuj, bolest zubov neznasam

mimi dobruuuu noc

zuzana76
autor
27. apr 2009

idem aj ja drichmat, nech mam zajtra dost energie, ked bude ten den ako dnesny, tak sa mam na co tesit

paaaaaaaaaaaa

maji4
27. apr 2009

zuzi s ovocím sme nápodobne ako vy s Paťkom naša Lili žiadne len tento týždeň mi už aspoň doobeda popri hre vonku spapá polku banánu a poobede ked idem s nou von tak tiež popri hre spapá asi štvrtku jablčka aj to ju musím plašiť ,že jej to Tobias spapá 😅
Ona nič žiadne čerstvé ovocie ale fakt žiadne 😒 😒 výživy mi popapá ale normálne ani keby neviem čo....

zuzana76
autor
27. apr 2009

aj mne vyzivy spapa pekne, proste rozmixovane

ked pride sestra, tak pojdeme nasim a budu mat jahody, tak som zvedava ci aspon tie spapa, ale asi len poprasene cukrom 🙄

no, idem uz

paaaa

mimi.k
27. apr 2009

A ešte som chcela jednu radu - neviete, kde sa dá kúpiť taký normálny veľkáčsky oblek pre Adamka? Pozerala som už niečo na nete, ale nič moc som nenašla. A ja potrebujem šaty 😀 6.6. ideme na svadbu 🙂

mimi.k
27. apr 2009

Idem už aj ja, dobrúúú 😉 .

retaux
28. apr 2009

Ahojte!
Peti: Keď sme tú prilbu kupovali, mala ju Lucka na hlave asi sekundu, tiež si nechcela ani za svet vyskúšať. Ale keď ideme na bicykel a dám jej ju a už ideme, tak je to v pohode. A nám v obchode povedali, že keď nosím malú na bicykli, tak MUSÍ mať prilbu. A kúpili sme najmenšiu aká vôbec bola, dá sa to tam vnútri nastaviť ešte na veľkosť hlavičky, takže to máme na doraz dotiahnuté, tak nám hádam nejakú dobu vydrží tá prilba.

A musím nás pochváliť, že konečne máme spodné dvojky vonku 🙂 😀 Ale zato Lucka v poslednom období má normálne záchvaty hnevu - normálne sa hádže o zem a keď dostane takýchto záchvat, tak nič nepomáha, vtedy nás vôbec nevníma ona 😲 😠 Ani po dobrom ani po zlom s ňou nepohneme. Ja som sa vždy čudovala ako si tie mamičky v obchode nemôžu poradiť s deckom, keď sa im búcha o zem a ja to mám teraz doma ☹ 😖

Baily: to musí byť zlaté - Grétka s plnou pusou mandarinky 😵 😀

retaux
28. apr 2009

Zuzi: Lucka sa za jahodami ide zblázniť - babka totiž vždy kúpi v Lidli a dáva jej. Ale aj minulý rok, keď mali naši v záhrade, tak jej straaaaašne chutili. Ale s ostatným ovocím sme na tom rovnako. Nezje nič. Akurát mi je divné, že doma nič nechce a u našich alebo u svokrovcov pýta jablko, hrušku, hrozienko a doma ani keď jej ponúknem, tak nechce 😅

peta28
28. apr 2009

Baby cauko. Letu s tym cestnym zakonom nie som si ista, otec mi tusim vravel ze mimo cestnych komunikacii ju nemusi mat a my sme boli len v lese v podstate. Ale z bezpectnostneho hladiska by som chcela aby si na nu Timka zvykla, ale neviem co by sme potom z toho bicyklovania mali.. asi nic, kedze ona je strasne zlostna zuriva a protivna ked nieco nechce a dokaze fakt aj 2 hodiny v kuse vrieskat a medzitym sa o d zlosti aj 3 x dogrcat .. raz som ju tak nechala vyzurit a stacilo mi, odvtedy to uz nerobim. Tieto jeje hysaky zlosti ma strasne vycerpavaju a vacsinou ustupim, lebo niekedy sa to fakt neda uz pocuvat. Ona si vymysla kto ju moze prebalit, kto ju moze obliect, kto ju moze vybrat z autosedacky. Ked sa rozhodne ze nie tato a to vykrikuje aj 100 x a tato ju predsa len z tej autoesedacky vyberie tak to je potom este hodinovy cirkus lebo nebolo po jej a nicim sa neda odviest pozornost... a to nie je ze raz za cas, ale kazdy den aj 5-6 krat, vybera si kto ju moze ist uspat, kto moze citat atd.. mate to niekto este taketo doma???

Maji ideme len my traja, nikto sa nam neprihlasil, tak snad bude Timka dobra a bude mat vela novych podnetov tak si aj oddychneme. Aj ked to vidim tak, ze len pokial tam dorazime budeme stat ais v kazdej madarskej dedine.

Zuzi my nastastie s ovocim problem nemame, ale tiez sme mali jedno take prechodne obdobie, ale v Kauflande som kupla take perfektne stavnate hrusky, tak mala spraskala aj 3 naraz. Po tych jablkach a bananoch to chcelo asi zmenu. Uz sa teism na jarne a letne ovocie, jahody, ceresne, maliny.. mnam.
Zuzi drzim place na vysledky.
Bilu drzim place k zubarovi a na cestu vlacikom.
Mimi oblek neviem kde a da kupit, ale pozrela by som mozno aj pozicovne, tak urcite maju aj pre deticky, alebo to chce kupovat na jednu prilezitost?

zuzana76
autor
28. apr 2009

ahojteeee

neviete mi poradit?

maly v noci dost chrapcal akoby mal sopliky, ale rano som mu odsala a nic neslo, ale asi mal take hlieny, teraz obcas kychne. Inak sa citi asi dobre, myslite, ze mam ist s tym doktorke? On este nebol chory, tak sa toho obavam a ani neviem co mam robit, ci nejake kvapky do nosa a tak. Myslite ,ze bude chory? Dnes s nim radsej ani nejdem von, asi mi nachladol vcera rano, ked som sa s nim trepala na ten odber krvi a strasne fukalo 😖 ☹

Mam mu odsavat? dakujem za rady

zuzana76
autor
28. apr 2009

peti, my take hysaky nemame, ale na urcite veci si pyta len mna - uspavanie , musim tam byt ja a musi mi drzat prso 😀

nastastie obliekanie, prebalovanie nevybera si, ale zvacsa to robim len ja, on je na mna dost naviazany ja mam skor problem, ze niekedy by som si chcela oddychnut, poslat muza nech ho uspi, nakrmi, ale to Patko nechce, strasne place,tak mi ho je luto a potom idem ja.

Ale minuly tyzden som urobila vynimku, vecer sme isli s kamoskou na nakup do tesca a muza som nechala s malym, ze nech ho uspi, urobi sunar a tak. No a viete co robil? cakal ma az do 9.30 , ked sme sa vratili z nakupov, sunar nedoktnuty, od tatu vobec nechcel prijat ako verny psik, co caka len na svojho majitela 🙂

mimi.k
28. apr 2009

Ahojte 😉 ,

Peti, ja to poznám, o čom píšeš. My to síce našťastie nemáme, alebo aspoň nie až takej miere, ale segrin Kubko si tiež vyberá, kto ho oblečie a pod., inak má také nervy, že dokáže revať aj hodiny. Zatiaľ je najlepšie, keď chcú mať kľud, tak mu vyhovieť. Neverila som tomu, ale minule som videla, ako ho sestra nemohla vôbec zapnúť do autosedačky, lebo chcel, aby to urobila babka. Sestre sa tam vzpieral a na babku sa usmial a držal, kým ho nepozapína. Teraz to skúsili pár krát tak, že ho dajú akože vytrucovať do postieľky, čo sa dá, keď sú s ním doma. A to pomáha úplne zázračne. Dajú ho tam, skoro v momente prestane revať (lebo to nie je plač) a keď sa ho spýtajú, či už bude dobrý, povie áno a ide sa hrať ako keby sa nič nestalo.

S tými oblekmi - možno aj požičiam, veď to nemáme kam nosiť, len musím niečo pekné nájsť, nech je feši 😎

Zuzka, pokiaľ nemá teplotu, môžeš ísť von. K Dr. by som ešte nešla. Uvidíš, ako sa to vyvinie. Ja keď má len také neškodné soplíky dávam Nasivin.
A ak mu nič nejde, tak načo by si odsávala. Možno mu to ešte povolí, pustia sa soplíky a odsaješ.
Aspoň ja to robievam nejako takto.

zuzana76
autor
28. apr 2009

Mimi, volala som uz lekarke, muz nas zoberie, vraj ho chce pozriet, dnes ordinuje poobede, takze najskor pojdeme k nej s patkom a potom so mnou tomu endokrinologovi, uvidim co nam povie, dufam,ze neochorie

zuzana76
autor
28. apr 2009

sestra mi povedala,ze tie sople moze mat zastavene este a lekarka by ho mala popocuvat, lebo aj trosku chrapcal v noci, ale to robili asi tie sople a hlieny, ved uvidim, dakujem za radu

bilushka
28. apr 2009

Ahojte bambulky, ste zlate, ako ste na mna mysleli so zubom, ale nepomohlo, trpela som ako pes ☹
Ked ma to tak bolelo, tak som sem radsej ani nesla, lebo som bola uplne zuriva a vcera ten zakrok-no fuj, ja som to mala na krcku, takze citlive ako svina, moja vlastna mama ma tam tyrala, akoby som jej minimalne zakazala na rok styk s vnukom 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Fakt, drzala mi tam taku vysavacku slin a ten zub taky mega citlivy a taky studeny vietor na to, uplne som ju preklinala pohladom a sadisticky doktor sa mi v tom vrtal, baby ja asi chapem toho muza, co pred par rokmi zastrelil svojho zubara, tusim v Prahe sa to stalo, ja by som to v takychto pripadoch asi tiez urobila, ale zvolila by som smrt pomylam mucenim ako oni na mne 😔 😀

Pisem v izbe a maleho mam na dvore, tak stale odbieham, lebo iba maminkaaa, maminkaaa, tak uz ani neviem, co som chcela.

Zuzi, ja suhlasim s Mimi, k lekarke by som urcite so soplikom nesla, my mame teraz tiez zase nejaku virozu asi, kasle a soplikuje tiez, ale teplotu nema, normalne s nim fungujem po vonku, len mu davam menej jest, aby nevracal, lebo on ked je zahlieneny tak vela vracia. Ale chapem, ze si nervozna, ked este maly chory nebol.

Peti, tak tieto stavy teda nezavidim, to nepoznam a je to hrozostrasne.
Takto s vami cvici? 😕

Mimi, obleky pre deti neviem kde a aj ja surne potrebujem saty, v Orsay som videla minuly tyzden vo vyklade krasne saty, ale nemali tam ani cenu napisanu a ja som sa ponahlala, tak neviem o nic nic blizsie.

Baby, koncim, urcite som este nieco chcela, ale kedze tento prispevok pisem od 9:30, tak uz som na konci svojich sil....Len ma zaujima este to stretko, bude tento tyzden, ci ako ste sa dohodli?

mimi.k
28. apr 2009

Jeej, ahoj Bilushka, tak super, že máš zuby za sebou 😉

Stretko určite bude, prihlásila som sa ja a Adamko, takže asi vo dvojici 😀 ale nevadí, aj tak sa teším 😀

Ideme von, majte sa pekne.

lejla77
28. apr 2009

Ahojte 🙂

peta:
aj Stanko vie pekne zurit a na vsetko hovori NIE, NIE, NIE alebo NEEEEEE 😠 Ked sa mu nieco nepaci.

Nevies, rano plakal, ked si brala Timku?
A vcera bola svokra alebo mama pre Timku? Sa mi zdalo, ze ju brala nejaka pani.

peta28
28. apr 2009

Lejla dnes bral Timku tato , ja som uz bola o 8.00 v praci a Timka o 8.00 v jaslickach tak to ste asi prisli po nas. Ale ked som sa vcera pytala Timky ze ako sa ma Stanko a co ribil tka mi povedla ze plakal. Tak so msa jej pytala ze preco plakal? Ze mal bobo? a ona ze nie.. ze padol? nie.. bolo mu smutno za maminkou? a Tima ze ano. Tak som sa jej opytala ze Timuska aj tebe je smutno za maminkou v jaslickach a Dorota mi povie ze Nieeeeeee.. ona normalne vsetkomu rozumie.
ked sa jej pytam ze koho si tak vzdy len tatinkou a zacne sa rehotat a mame take nscvicene ze tak ked si tatinkova ze ta budum music a zacnem ju steklit a uz knici na mna ze mucit mucit tatinkova tatinkova..

Mimi tak presne taketo stavy mame aj my, vcera ked Timku bral od babky muz tka chcela aby ju dala do sedacky babka a moja mama to ani nevie zapnut, tak ju musela zapnut tato a ziapala cenu cestu oz domov. No radost soferovat 🙄