Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

lenkamt
28. okt 2009

a pravdupovediac naše by dostali po riti 🤐

slavenas
28. okt 2009

ahojte,

ked ste pri tej skôlke , som Vám vravela že moja mamina robí v škôlke , no tak ona dakedy ked sa dá tak vezme malú zo sebou.
Poviem vám že ja som vela krát nechápala že aké je moje dieťa dobré , tam sa pekne napapá , zahrá, umyje no proste všetko ako má byť.
Najviac ma dojalo keď detičky išli spať a ja som po ňu došla , našla som ju v spálni, ostatné deti spali alebo zaspávali a ona sedela na stoličke vedľa postieľok tichúčko ani sa nepohla..... som si myslela že je chorá ... potom sa pekne zdvihla a išla za mnou . Ja som zabudla ústa zavrieť a tá učiteľka čo tam je - inak maminina suseda - vravela že oni nerobia nič zvláštne to len vraj tie deti majú úplný rešpekt pred nimi a nedovolia si robiť zle ... tak veľa mi neporadila ... 😔 😔

peta28
28. okt 2009

ja som jej aj capla 3 x po zadku a nic vrieskala dalej, ved ja uz som stala pri vchodovych dveracj ze odchadzam a ona stala na styroch pri skrinkach a potm vybehal ta ucitelka ze co sa deje a potm uz utekala za mnou ze hopa hopa, tak jej vravim ze ju vezmem ale ze nech prestane revat (tak to prestala) a ze nech povie prepac maminka, tak ma jednym prstom pohladkala akoze moja moja, vravim jej ze to je ake pohladkanie take ze jednym prstom a zacala sa rehotat

peta28
28. okt 2009

hej ono je to ine v tom kolektive, mala sama zaspava, pekne papa vsetko , to je uplne ine dieta ako keby ani moje nebolo

mimi.k
28. okt 2009

Ahojte 😉 ,

asi to máme všetky dosť podobné...aj u nás sú takéto stavy občas...ale včera bol zasa veľmi dobrý. Pekne za ručičku sme pochodili veľa, ani neodbiehal ako inokedy cez celé ihrisko a pod. Akurát, že na neho také capnutie po zadku vôbec neplatí....inak moja mama to vie s deťmi asi tak, ako učiteľky. Proste majú pred ňou rešpekt, ani nerobí nič špeciálne, ale nedovolia si tak. Videla som to teraz, keď som tam bola a ona strážila sestrine dvojičky. Celý deň boli ukážkoví, a keď sa vrátila sestra s mužom z práce, tak stále revali a fakt pre nič....aj som ich ľutovala, ale potom ma mm uviedol na správnu mieru, že veď im pištia, len keď prídu z práce, Ty to máš doma stále a to je fakt... 😖 na toto je práca super...

Peti, veď si vezmi aspoň deň dovolenky, malú daj normálka do jaslí a Ty si oddýchni 😉

Ja som práve dovarila, kúpila som kuracie stehná, tak som urobila polievku, tú má Adamko najradšej a pečené kurča s ryžou.

peta28
28. okt 2009

mimi to mne nic neriesi... lebo aj tak musim rano vstat, odniest ju a potom pre nu utekat, aj ked je pravda ze taka kadernicka alebo kozmetika cez den volna by bola fajn.. ale ked ja kazdy jedne den dovolenky potrebujem pre pripad choroby malej , takze minat ho len tak to by bol dost prepych pre mna

slavenas
28. okt 2009

mimi mne mm ked ráno odchádza do práce a vidí že malá má "svoje dni", vždy velavravne zaželá - drž sa ... 🙄 asi by vtedy nemenil 😒

peta28
28. okt 2009

mimi ale ja si teba taku extra kludnu ziadnu absolutne neviem predstavit ako sedis na zuriacom Adamkovi a pacifikujes ho.. a absolutzne nerealna predstava pre mna ze mu das na zadok 😅

mimi.k
28. okt 2009

Peti, no, ešte som na ňom nesedela, ja som vtedy skôr zúfalá 🙄 a neviem, čo robiť...väčšinou sa snažím nejako ho slovne zastrašiť, ale nezaberá...teda niekedy áno, ale vôbec netuším, od čoho to závisí...

mimi.k
28. okt 2009

Slavi, áno, nie je nič horšie, ako keď je zlý od rána...hlavne keď viem, že ma môže vyslobodiť jedine mm a to až večer 😖

mimi.k
28. okt 2009

Môj dnes od rána pozerá rozprávky 😔 nechce ísť od toho, idem si s ním skúsiť aspoň čítať alebo čo, ak by som ho zaujala.. 😖

peta28
28. okt 2009

a co potom robis ked to nezabera? nechas ho tak pokial dozuri? alebo ked vyslovene nieco nechce.. teda Timak je extra hlava tvrdohlava palica ona ked sa zatne ze sa neoblecie tak je schopna pol dna chodit s holym zadkom, to by som sa ja nedockala pokial sa ukludni..

Kde si Bai, ty nam vzdy tak dobre poradis 😉

mimi.k
28. okt 2009

Peti, ja ho obliekam nasilu, ako sa dá, tiež nič moc....ale čo už...pokiaľ sa len hodí doma na zem, tak mi to nevadí, nechám ho tak. Ale ak s ním chcem niekam ísť na nejakú hodinu alebo máme niečo dohodnuté, hold má smolu, obliekam ho nasilu, potom ho to väčšinou prejde akonáhle vyjdeme von, je v pohode. Ale ako píšeš, už z domu vychádzam totálne vyšťavená, spotená a hovorím si, že už s ním nebudem chodiť nikam, keď aj tak nechce 😒

peta28
28. okt 2009

no tak to je katastrofa toto.. ked tito mali ludia ked chcu silou mocou nieco ine ako chceme my.. vzdy si spomeniem na slova Bailey ze ja som mama a Gretka je dieta a musi to pochopit.. ale fakt mam obcas pocit ze moja dieta si so mnou vymenilo pozicie a ona chce byt ta ktora rozhoduje

slavenas
28. okt 2009

u nás sú to skôr také výbuchy ale je ich počas dna velaaaa a to strašne vyčerpáva . Včera v tom tescu som ju zo začiatku ako chytila hysák nechcela pustiť na zem lebo mala biele gate, ale hysák sa len stupňoval , tak som nakoniec ju aj tak - ako vždy - pustila nech si ľahne, my s mužom sme normálne odišli a malá v momente pochodovala bez plaču za nami a aj zabudla čo chcela.
Dnes má napr. zákaz sladkého lebo včera si ani za svet nechcela umyť zuby.

peta28
28. okt 2009

slavka tak mas stastie ze aspon pochoduje za vami, Timka je schopna tam ostat a valat sa tam aj 20 minut

letuskah
28. okt 2009

ahojte
Peta ked si sa neponahlala mala si ju nechat vyzurit sa a potom obliekat, aj ked nasilu by si ju obliekala ale to najhorsie by preslo podla mna. ja tieto vypady Kubkove ignorujem, poslem ho do izby alebo ho necham lezat na zemi (ak prave nelezi na ceste, to on rad) a pockam, on sa vyzuri, a je dobre

letuskah
28. okt 2009

a take ze mama ide bez teba nefunguje u nas, on ma posle ze ano chod a aj ked zavriem vchodove dvere a jeho necham sameho tak pocujem ako sa odsmatle do izby pre nejaku hracku 😠

letuskah
28. okt 2009

baby co robite s detmi vonku ked uz je na hojdacky a piesok chladno? my furt kreslime na chodnik alebo bublifukujeme ale neprsi a chodnik je uz cely pokresleny 😖

peta28
28. okt 2009

Letu ale ved prave ked ju necham tak tam bude sediet bez pancuch aj do druheho dna, tak som ju musela poobleikat lebo uz ucitelka chcela zamknut skolku a bez pancuch by som ju von nebrala

letuskah
28. okt 2009

peti ved to niekedy skus, ono to moze trvat 15-20 minut ale ozaj to pomaha, teda aspon nam

my sme hore s revom 😠 😠 😠

lenkamt
28. okt 2009

ale Peťa nemôže čakať ani 10min keď ráno musí utekať a poobede vlastne tiež 😉 😅

Peti,máš to ťažké tým že si tlačená časom 😖 ale ja sa teším ako zas budeme na stretku "čumieť" že čo tú Timku tak ohováraš , však kľudnejšie dieťa sme ešte nevideli 😅

jaaaaaaaj, raz budeme na toto s nostalgiou spomínať a písať si ktoré decko prišlo viac opité domov 😀

peta28
28. okt 2009

jaj vsak nao, ona je herecka velika
vsak vravim ze mne nikto neveri, lebo pred babkami ako med, v skolke najlepsie dievcatko, poslchne ani nemukne.
Letu byt doma kaslem na to, ked si nechcela po zachode umyt ruky a ja som jej ich nasilu umyla tak nech sa vala na zemi kolko chce, ale predsa len ked raz musia skolku zamknut tak ju nemozem tam nechat valat a este navyse ked ucitelka vybehne este aj z triedy od velkacov ze co to preboha je

inac volala som s mlynarkou tak stale cakam na tu ponuku na mikulasa, slubili dnes, ze to daju dokopy s rieditelom, chlapika ktory bude robit mikulasa uz maju , tak som zvedava. Chceli nam urobit aj balicky, tak to som sa dohodla ze si ich urobime my, myslim zeto je lepsie ze si tam dama co chceme

letuskah
28. okt 2009

sak preto som pisala ze ked mas cas, ja viem ze rano sa to urcite neda ale poobede ked urobi cirkus a nejdete niekam, a zas ta ucitelka by tolko pockala a aj tak keby ju Timka videla vyletiet zo skolky tak by bolo po zachvate

no a dieta mi tu spravilo zachvat revu a vypytalo sa spat, este ze tu kade tade radim ako na to 😝 ale sa vyreval a je dobre

mima07
28. okt 2009

caute
peti to doverne poznam
maly v jasliach tiez posluchne a ked pridem tak sa meni na certa aj ucitelka nechapala
citala som v mudrej knihe ze treba odputat pozornost tak ze ja nosim v kabelke somarinky a pouzivam to na odputanie ale mi povacsinou povysypa na zem vsetko
doma ho zvycajne tiez niekam zatvorim alebo ked potrebujem rychlo obliect tak mam flasticku od nosnych kvapiek naplnenu vodou a to mu kazem otvorit ze si potrebujem nakvapkat 😀 😀 😀 a flasticku mam v krabicke aby som aspon co to stihla 😀 😀

lenkamt
28. okt 2009

Mima - to aký nápad 😀 😀 😀

lenkamt
28. okt 2009

a kto ide robiť balíčky??? 😅

no a mám brať tie svadobné šaty pre snehulienku? 😀

ja sa už neviem dočkať, deti sa mi tu každý večer kúpu vo vani s kolesami, tak snáď si to tam užijeme 😅

letuskah
28. okt 2009

ja ich kludne spravim aj tak nemam co robit po veceroch ked pojde zas MM do nemecka, aj ten tyzden pred mikulasom mu vychadza nemecko, len sa musime dohodnut na zozname a na poctoch, plus ked idu vacsie deti, ci im to iste alebo nieco ine

letuskah
28. okt 2009

jaj a do coho to chcete, ci do takych klasickych mikulasskych vreciek alebo nieco ine

lenkamt
28. okt 2009

Letu - 😵 😵 😵

áno do mikulášskych 😉 Verča môže mať to isté 😀