Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

katika1
10. feb 2010

leni ja kludne ustupim, chodte do toho mýta, ak sa vám páči 😉

lenkamt
10. feb 2010

alebo ustúpi bilu a pôjdeme do dudiniec 😀

alebo sa oddurdíme na piešťany a pôjdeme do mája 😀

katika1
10. feb 2010

od toho sa neoddurdím 😝 neznášam klamárov 😠

peta28
10. feb 2010

Maji 200 jej urcite nedavaj.. pre deti je 100 az az a ako pise Lenka max do 17.00.. lebo bude vykasiavat aj v noci.

My ideme v sobotu na ten karneval.. sa tesim. Malej som skusala nakreslit farbickami na tvar saska a vyslo mi to skvele, taka bola zlata, dufam ze sa mi to v sobotu podari.

Mimi cvicit nechodim, lebo najprv mala mala 2 tyzdne ten zapal spojiviek , tak som bola tak striedavo doma a ked som bola v praci tak som sa vzdy ponahlala z roboty a rano co najneskor z domu ako sa dalo. Teraz uz tyzden chodi do jasliciek ale tiez som este nebola, lebo chcem chodit na plavaren do hotela Nivy a v tejto kose sa mi strasne nechcelo, tak cakam ze sa otepli aspon na 5 stupnov..

Baby ja mam teraz taku dilemu.. neviem co mam robit.. dnes osm nasla v pocitaci tlacivo co som davala na Urad socialnych veci ohladom rodicaku, ktroy mi priznali ked mala zacala chodit do Kralovstva, a tam bola taka kolonka ze do 8 dni mam nahladit zmenu a ja som sa na to vytoto a teraz neviem ci sa mam spatne priznat alebo zu kaslat na to ked sme v septembri zmenili ti jasle. Tak ci tak mam narok na rodicak, kedze mala je v statnych jaslach, len neviem co.. aj ja bojim tam zavolat. Uz som tam 2 x volala ale ani raz mi nezdvihli, tak neviem.. obcas ma take svedomie prepadne tak neviem..

Baby to su strasne tie vikendy.. mne to bolo hned jasne ked planujete na Velku noc ze to nebude najlacnejsie.. ale ak by ste si vybrali tu Mlynarku, tak vam to v pohode vybavim ako minule, vsak to je jedno ze my neprideme, ale mozte nieco usetrit aspon. Tak potm dajte vediet..

letuskah
10. feb 2010

Bilu nesla som cisarskym, mna mali na druhy den pustit lebo tlak bol v pohode aj moc aj vsetko, akurat mi potom pri porode stupol a po som mala dakych 170 na neviem kolko, to mi sestricka ani nechcela povedat ale tak tipujem ze cisarskemu sa nevyhnem tento raz, ved uvidim, mozno sa to same nejako znormalizuje 😅 teda pevne verim

lenkamt
10. feb 2010

poďme do dudiniec 😵 😵 😵
fakt, zajtra tam ide kámoška na valentínsky víkend a normálne ma trhá 😅

kto bol vlastne proti???

letuskah
10. feb 2010

a zacalo ma hrdlo pobolievat 😠 😠 😠 ale to som aj na zaciatku tehu s Kubkom bola chora, hrdlo zapalene ze som ledva usta otvorila, no kalika zo mna 😝

Peti ja by som sa na to vykaslala, ja som v takychto veciach bezchrbtak 😝

letuskah
10. feb 2010

ja by som sla do dudiniec keby sme sli na stretko, mne sa tam pacilo a vobec mi nevadi ze sme tam uz boli, akurat mm to brzdi 😠

katika1
10. feb 2010

leni Bilu a Nika.
ja som za.. mne ide o stretko s vami, nie o tour de Slovakia po hoteloch a penzionoch..

lenkamt
10. feb 2010

Peti - ja by som sa nato tiež vykašľala 🤐

maji4
10. feb 2010

Peti dík tak to si necháme pre seba ...

Leni v tom letáku je to tak divne popísané no prsne toto: Rýchly prehľad o lieku

Liečivo má depolimerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, čím rozpúšťa všetky druhy hlienov, ktoré sú zodpovedné za väzkosť hlienu. N-acetylcysteín pôsobí antioxidačne a tým podporuje obranné mechanizmy organizmu. Po perorálnej aplikácii sa SOLMUCOL® prakticky úplne vstrebe. Maximálnu koncentráciu v sére dosiahne za hodinu po podaní. Distribúcia N-acetylcysteínu je dobrá. Vylučuje sa hlavne obličkami vo forme inaktívnych metabolitov. Použitie: Všetky druhy ochorení dýchacích ciest sprevádzaných zvýšenou tvorbou hustého a väzkého hlienu, ktorý sa nedostatočne vykašliava, ako: akútna a chronická bronchitída (zápal priedušiek), bronchiálna astma (priedušková astma), sinusitída (zápal prínosových dutín), laryngitída (zápal hrtana), tracheitída (zápal priedušnice) a chrípka. Mukoviscidóza (cystická fibróza) ako doplnková liečba.
Základné informácie o správnom užívaní

Liek sa obvykle užíva v dávke 400-600 mg rozdelených na 1-3 denné dávky (prednostne večer). Deťom od 1 do 2 rokov podávame 50 mg 3x denne. Deťom od 2 do 12 rokov podávame 100 mg 3x denne. Obsah vrecka sa vsype do pohára a zaleje sa čistou vodou. Po rozpustení sa roztok pije nezávisle na jedle. Pacientovi treba zaistiť dostatočný prísun tekutín.

maji4
10. feb 2010

pate ja by som volala hned by som to nahlasovala ani nevieš akú "pokutu" ti za to môžu dať 😔 😔

lenkamt
10. feb 2010

no tak si rozpustí 100mg a rozdeľ na tri dávky, ja som mala asi presne tento, lebo som im to dávala že pol sáčku do vody a rozdelila na polovicu a to popíjali celý deň do tej 17 😉

maji4
10. feb 2010

Leni lenže ja mám 200 a ako to potom rozdelím na 6 rávok?? a tie 3 vylejem??

lenkamt
10. feb 2010

Bilu a Nika - poďme do dudiniec, v lete aj tak zase všetko padne a pôjdeme všetci do turecka 😀

maji4
10. feb 2010

a tto príloha je pre všetky velkosti tých liekov... 😖

lenkamt
10. feb 2010

ja som z toho debil, sáčok má 200g????

maji4
10. feb 2010

hej má 200 jeden sáčok 😒

letuskah
10. feb 2010

maji ved si navaz polovicu sacku a rozpusti v mnozstve vody pre cely sacok - to mas 100 a ten rozdel na tri davky denne ne? a tu druhu polovicu dalsi den

lenkamt
10. feb 2010

no tak si daj do pohárika len polovicu - to máš 100mg - do toho daj 3x5ml vody a potom už len 3x za deň naberieš 5ml džusiku a dáš jej to striekačkou 😉 či zle píšem???? 😅 sorry ale mne dnes fakt nemyslí 🤐

letuskah
10. feb 2010

ja mam solmucol sirup pre deti takze tieto pocty som neriesila 😀

maji4
10. feb 2010

no asi tak 😅 😅 aj ja som z toho už magor ved je to tam strašne popísané, no takže jeden sáčik rozdelím na polovicu pridám vodu a dám jej to na 3x počas celého dna do 17-tej OK TAK DOBRE SOM TO POCHOPILA 😅 😅 😅 ?

maji4
10. feb 2010

no ved ja som nahnevaná saa na seba tak ja volám mužovi ,že nech mi zoženie ten solmucol ale ja som si ani neuvedomila že su rôzne velkosti a tak som mu povedala tu 200 a to mi aj kupil....

letuskah
10. feb 2010

ale ved ked sa to da rozdelit tak to nevadi, akurat ze s tym mas viac prace 😉

lenkamt
10. feb 2010

no aj ja tomu tak rozumiem 😉

maji4
10. feb 2010

to dúfam ,že jej to zaberie 😔 a ďakujem dievčatá 😵 😵 už v tom mám jasno 😵 😵

maji4
10. feb 2010

ozaj čo hovoríte na ordináciu (VčERA DáVALI)STRAšNE SA MI PáčILA 😵 😵

letuskah
10. feb 2010

ani kalkulacku nam nebolo treba 😀 😀 😀

letuskah
10. feb 2010

ja sa na to uz tyzden chcem opytat ze kedy konecne zacne a zas som pozadu 😕 😕 😕

zuzana76
autor
10. feb 2010

ja som ordinaciu vcera nepozerala o com bola?