Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

letuskah
20. mar 2009

a este si ty bola ta zla nie?

slucka
20. mar 2009

letu a vies, ze ani nie, mozno ze uz toho bolo na nu prilis, tak bola rada, som ho to ...

letuskah
20. mar 2009

tak aspon ze to lebo este ti mohla vynadat 😒

letuskah
20. mar 2009

aki je rekord v dlazka spania? rata sa aj preruseny spanok?
vonku je pekne slnecno aj vietor ustal tak to zase prespime

slucka
20. mar 2009

bilush - este raz ti prajem vstko najlepsie, najkrajsie, najvonavejsie, najchrumkavejsie, vela stastia, zdravia, lasky, radosti z Matejka, silu nezabit muza (pomozem zahrabat) a furu vsetkeho, co si zelas pus, pus, pus

letu - ja som dost akcna matka, ja strepem aj svoje ak treba a aj muza (tvrdi, ze teroristi by sa mohli odo mna ucit), tak mozem urobit nejake skolenie 😀 😀 😀 😀 😀

a straaasne dobre sa s vami "kecalo", ale uz musim koncit, lebo cica zacina rozoberat postielku
papapa

letuskah
20. mar 2009

slucka rada sa dam vyskolit 😀 hlop je z kosic tak ked tam budeme pozvem sa na skolenie 😀 😀
maj sa pekne
a ja idem asi budit to moje zlatenko male

mimi.k
20. mar 2009

Slucka, ahoj 😉

Bilushka, a budeš mať aj nejakú party? 😎 Či len s Tvojimi chlapmi?

slucka
20. mar 2009

ok, budem sa tesit

mimi.k
20. mar 2009

A ja som si kúpila tú ručnú mašinku na šľahanie mlieka, tak som si urobila takú fajnovúúú kávičku 😎

bilushka
20. mar 2009

Baby poradte mi, zhanam nejaku osuntelu bundu malemu do parku ked sa tam vala po zemi pri kackach.
A mam kupit tuto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5063532
alebo
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5298784

Poradte zufalej zene 🙂

Slucka dakujem velmi pekne za origos prianie...

Mimi.k, buduci tyzden si mame ist sadnut s babami, v nedelu sa ideme rodinne najest-teda my 3, nema nam kto postrazit maleho, ze by sme mali akcosku riadnu ☹

letuskah
20. mar 2009

mne sa paci ta prva

mimi.k
20. mar 2009

Bilushka, ja by som jednoznačne brala tú prvú bundu 😉 😎

bilushka
20. mar 2009

No lenze ta nema ten gombik 😝
Budem musiet pozhanat rovnaky, alebo presit vsetky 4.

Mimi.k ak nebude tento tyzden nejake stretko, tak by som konecne prisla na vizitu k vam 😉

bilushka
20. mar 2009

Inak som dobre blba, zhanam budndu na dvor na dzedzinu a tu do lesika a zase som skoncila pri bezovej a bielej!!!

mimi.k
20. mar 2009

Bilushka, tešíme sa 😵 😉 🙂 😎

lenkamt
20. mar 2009

no dovidopo, ja musím ísť na poštu, aby ste sa rozkecali 😠 😀

Bilush - hapibrzdaj to júúúúúúúúúúúúúú 😀 a buď rada v tomto veku sú ženy najsexi 😉 viem posľa seba 😀

kiahne by som brala o rok ak by sa dalo 😀

Mimi - a kde idú na operáciu do bb??? a kedy presne? lebo my tam ideme 30.3. celkom rada by som Julku videla 😉

Bilu - prvá bunda a na dzedzine môže mať aj rozdielne gombíky 😉

inak baby, ak chcete veci na donosenie po dvore, tak je niečo mám po Verči, - dvojičky to vonka nebudú nosiť, lebo však musia byť rovnaké 😀

lenkamt
20. mar 2009

no a ďakujeme za pochvaly 🙂

peta28
20. mar 2009

Bilu vsetko len a len to najlepsie , nech sa ti splni hlavne to co si zelas ty 😉 a nerev, uz to mame viacere za sebou a tu sme 😀

A mame 2 krasne vyrazky na brusku.. kto nas chce navstivit??

Inac hrozne ze po sto rokoch ide s vami na stretko a este vas aj nakazime.. uz ma ani nezavolate radsje nabuduce 🙄

mimi.k
20. mar 2009

Lenka, idú do BB už túto stredu...

Peti, to je v pohode, tešíme sa na ďalšie stretko...a aspoň máme tému 😀 😉

mimi.k
20. mar 2009

Segra to uzavrela, že máme prísť, tak idem baliť...prajem krásny víkend 😉

lenkamt
20. mar 2009

hm, tak nič.

keď budeš na dlhšie v za musíme dať stretko, ešte som ti dlžná za poštovné+odmena za nákup 😉 😀

peta28
20. mar 2009

Mne sa paci aj ta druha bunda, hlavne kvoli tomu ze ju bude jednoduchsie vyprat, predsa len ten mencester aj dlho schne a urcite sa v nej bude Matejko lepsie pohybovat ako v tej prvej

letuskah
20. mar 2009

peta vobec si nelam hlavu kvoli tym kiahnam

bilu ked len o gombik ide tak ak ju kupis posli mi detail gombika, ja ich mam tisice a urcite podobny najdem a poslem ti 😉

letuskah
20. mar 2009

inak obed o 16,15 😅 to uz sa nam davno nestalo

nika07
20. mar 2009

pekný večer prajem,

bilu všetko naj,naj,naj k narodkám,

kočky tie kiahne to ma mrzí, ale fakt je, že to budú mať deťúrence za sebou 😉

peta28
20. mar 2009

tak uz mame 4 vyrašôčky.. 2 x na brušku, 1 x na ramienku a 1 x na chrbatiku. Uvidime zajtra.. baby strasne ma to mrzi ak to niektora dostanete, ale sama som si myslela ze sa nam to vyhne, ked to v skolke trvalo uz skor 2 mesiace.Nika vidis, este nakoniec aj dobre ze si nebola.

peta28
20. mar 2009

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Ovčie kiahne (varicella) sú výsypovou infekčnou chorobou, ktorá sa u detí vyskytuje pomerne často. Je to vysoko nákazlivá choroba, ktorá môže postihnúť každé vnímavé dieťa. Výnimočne môžu byť nakazení i novorodenci a dojčatá do 3 – 4 mesiacov, ak ich matky túto chorobu neprekonali. Prekonanie choroby zanecháva odolnosť obyčajne na celý život. Pôvodcom choroby je vírus, ktorý sa z chorého dieťaťa prenáša na vnímavé dieťa alebo i dospelého prúdom vzduchu (prievanom) aj na vzdialenosť viac ako 10 metrov. O tom, ako veľmi je táto choroba nákazlivá hovorí aj to, že choré dieťa môže nakaziť viac detí, aj keď sa s nimi priamo nestretlo, ale oni napr. prešli tým istým schodišťom, ktorým šlo aj choré dieťa. Alebo ak je v miestnosti 20, 30 i viac detí a s nimi tam pobudne dieťa nakazené touto chorobou, nakazí všetky deti, ktoré chorobu ešte neprekonali. Ba môže sa nakaziť aj dieťa, ktoré chorobu ešte nemalo, ak príde do nevyvetranej miestnosti, v ktorej sa nejaký čas zdržiavalo dieťa s touto chorobou. Nákaza vstupuje do tela sliznicami očí a dýchacích ciest. Priebeh choroby:

Do 17 až 21 dní (zvyčajne 7 – 14) po kontakte s osobou infikovanou vírusom končí inkubačná doba a u dieťaťa sa, najmä na drieku, vyvinie vyrážka. Súčasne sa zvýši aj teplota, zriedka na viac ako na 38 stupňov Celzia. Vyrážky sú spočiatku len vo veľkosti prosa, rýchle sa však zväčšujú na veľkosť šošovice. Uprostred nich sa tvoria pľuzgieriky naplnené čírou tekutinou, ktorá sa čoskoro zakalí. Vyrážok je zo začiatku neveľa a môžu byť roztrúsené po celom tele vrátane vlasatej časti hlavy. Najčastejšie sú vyrážky roztrúsené na trupe, na tvári a v menšom množstve na končatinách. Postihnuté bývajú i sliznice úst, očí alebo nosa. Čerstvé vyrážky sa zjavujú v nárazoch, pričom nový výsev sprevádza vzostup horúčky a zhoršenie celkového stavu. Po 2 – 4 dňoch vyrážky s pľuzgierikmi zasychajú a neskôr sa olupujú, ak si ich dieťa nerozškriabalo. Na iných miestach tela sa však tvoria nové vyrážky, takže po tele nájdeme vyrážky v rozličnom štádiu: jedny len ako sčervenanie, iné s pľuzgierikmi a iné už so zaschnutými chrastičkami. Nové vyrážky sa tvoria 5 – 7 dní. Množstvo vyrážok býva veľmi rôzne. V najľahších prípadoch by sa dali skoro spočítať, v ťažších prípadoch býva vyrážka vedľa vyrážky. U dojčiat bývajú vyrážky netypické, menšie; len, čo sa vyhodili, rýchlo zasychajú a tvoria sa na nich len malé chrastičky. Stáva sa, že takéto malé vyrážky nik ani nezbadá a choroba sa vôbec nezistí.

letuskah
21. mar 2009

ahojte
dnes som konzultovala kiahne so svagrinou a je takmer iste ze to nase deti dostanu a ze im velmi pomohol okrem fenistilu TANO HERMAL LOTION, este som nekukala presne na nete nazov, ale ze to ma velmi dobre protisvrbiace ucinky a rychlo as vyrazky stracaju, tak Peta vyskusajte.
a Peta vobec sa kvoli tomu netrap, to je jednoducho tak ze deti si vymienaju choroby, tomu nezabranis, tak sa vobec netrap kvoli nam. ok?
a hlavne nech ich TImka nema moc a nech ju to moc nesvrbi 😉

letuskah
21. mar 2009

nakoniec podla toho prispevku to mozu deti chytita bars kde

meganik
21. mar 2009

ahojte fesandy 🙂 je mi jasne, ze tu dneska zrejme nikoho nejako extra nezastihnem, tak si idem pokecat trosku sama so sebou 😎
no moja navsteva k domove dochodcov mi pridala aspon sto rokov...dosla som z tade totalne znicena, zbita a pod..dufam, ze staroba nepride na mna tak skoro 😝
dneska som zmakla dalsiu skusku..takze uz ma cakaju len 2 😎
hrozne lubim svojho muza za to, ze konecne nainstaloval do pcciek bezdrotove pripojenie..takze si frcim na nete hocikde v byte..aj na wc 😎 😀

a dneska idem konecne po 100 rokoch zurovat..mame stretavku zo ZS..tak som zvedava, vcera som lietala po nakupoch, lebo som s hrozou zistila, ze nemam nic na seba..teda okrem niekolkych druhov teplakov, tenisiek a trieciek 😠

stretko som vam hrozne zavidela, fotky su super, deticky zase povyrastli...Matejko je super vlasacik 😉 Timka je uz taka riadna slecna a aj ostatne deticky su hrozne zlatunke 🙂 baby vy tak dobre vsetky vyzerate na tych fotkach...ja si niekedy pripadam taka vyflusnuta ze az 😒