Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

baileysa
2. júl 2009

ret, ze skutocne klince 😀 😀

retaux
2. júl 2009

Bilu: ešte ma napadlo, že kladivo by sa dalo super urobiť z toho zákuska z BeBe keksov, čo sa zlepujú spolu a potom sa to tak šikmo krája.

A pre Maji: z toho istého zákuska sa dá urobiť krásny vláčik 😉 A na bábovku máš akú formu? Lebo sú rôzne, ale z bábovky by som ja možno tak kvetinku a možno by sa dala aj lienka alebo korytnačka (ale to podľa toho, akú máš formu).

slavenas
2. júl 2009

baily aj ja gratujeeeeeem a tiež som mala zimomriavky , si to tak krááásne napísala 🙂 🙂

ret super si zlatá ďakujem za tie stránky 😉

bilushka
2. júl 2009

Ret, ty mi mas byt inspiraciu a skutocne klince ma fakt nenadchli 😀 😀 😀

retaux
2. júl 2009

Baily: veď jesť by ich nemuseli hostia 😀

Slavenas: nemáš za čo 😉

retaux
2. júl 2009

Bilu: Tak keď nie skutočné, tak by si si pár vymodelovala zo zvyšného marcipánu 😀

bilushka
2. júl 2009

Ret a taku modelavociu hmotu, ze by som z nej usulala taketo nieco by som kde zohnala:
http://img.mimibazar.sk/2/10/081114/16/l27833.jpg

baileysa
2. júl 2009

ret, to kde chodis na tie napady 😨 😕 taaaaaaaak dobre sa to cita 😅

slavi, dakujem 🙂

slavenas
2. júl 2009

baby viete prečo ja idem robiť tortu malej na 2 narodky? No lebo na prvé sme dali robiť lienku takej cukrárke z dediny ktorú všetci vychvaľujú ako dobre a pekne pečie , nahovorila ma na to moja mamina a ešte nejaké tetky, ja som tomu veľmi neverila že urobí tú tortu podľa mojich predstáv a tak aj bolo 😒 😒 .

Bolo som rozčúlená a bez nálady a vyhlásila som že ja by som určite spravila tú tortu krajšiu ako ju spravila ona (ale fakt ten marcipán tam bol strašný a ešte mala lienka aj strašný ksicht ) A tak som to v amoku povedala na tej oslave kde bolo dosť rodiny a oni mi to teraz všetci pripomínajú a robia si srandičky tak teda IDEM robiť tortu - hádam nezostanem v hanbe 😅 😅 😅

retaux
2. júl 2009

Bilu: podľa mňa toto urobíš z marcipánu, treba ho len zafarbiť. Teda malo by sa to z tej K2 hmoty dať urobiť, čo som sem Slavenas dávala link na to 😉

Ono je to ale fakt ťažké urobiť takú tortu. Treba to veľa, veľa praxe. Ja som tiež bola z tej mojej torty sklamaná dosť. Hodím teraz do albumu fotku torty podľa ktorej to malo byť a moja bola dosť tomu vzdialená. 😒 A podľa mňa cukrárky nemajú rady, keď chceš od nich, aby urobili niečo iné, ako robievajú a sú zvyknuté.

retaux
2. júl 2009

A to už nehovorím o torte, ktorú som robila Lucke na 1. narodeniny. To bola čistá hrôza. Skoro som muža zabila, keď to priniesol pred hostí. Ale aspoň bola chuťovo dobrá 😅

Už mám v albume ten obrázok. Proste sa to nedá porovnať. Možno keby nerobím marcipán doma, ale kúpim K2, tak to vyzerá lepšie. MM zhodnotil, že cukrárky by ma vysmiali, že to vyzerá veľmi amatérsky 😔

baileysa
2. júl 2009

ret, ten tvoj muz sa dako moc vyzna, ved to vyzera uplne super, este ta tvoja vzera lepsie 😉
tak ked to mas zhodnotit, tak mame piect sami ci nie?

bilushka
2. júl 2009

Slavka, tak drzim palce a aky tvar si si vymyslela ty?
Mne sa tiez strasne pacia tie inspiracie na torty od mamy, ako mysky obhryzaju syrcek, lenze to uz je taka jemnucka praca, ze na to by som si fakt netrufla a ja sa dost bojim spoliehat na moju kreativitu, tak neviem,a ko to nakoniec dopadne.

My sme mali minuly rok leva, sice bol pekny, som bola spokojna, len je to cukraren, kde vedia urobit 6 tvarov typu podkova, srcde, vlacik...tie klasicke a jeden z toho bol aj lev, tak sme mali stastie 😀 😀 😀
Ale tym nam aj dosiel repertoar na tento rok 😖

slavenas
2. júl 2009

ret ja teda vidím väčší rozdiel akurát v tom že tvoja sa viac leskne.

ale ja určite stavím na istotu a tú hmotu si kúpim
a ešte z tej stránky čo sem hodila mmem ,kuk http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/takto-poti... tak ked to ten chalanisko zvládol 😀 😀 😅

slavenas
2. júl 2009

bilu krtkaaaa, aaaa 😨

bilushka
2. júl 2009

Ret, ta torta je prenadherna!!!
Po tvojom zaverecnom prispevku som sa rozhodla, ze kaslem na vlastnu vyrobu 😉
Preco sa tvoja torta leskne a ta druha nie?

retaux
2. júl 2009

Baily: Stojí to za to, aspoň to vyskúšať. Ja to robím tak, že pečiem sama a ešte dám robiť buď ja alebo starí rodičia nejakú tortu navyše pre prípad...

Poťahovanie nie je ťažké, ak je dobrá hmota. Ale veľmi záleží aj na tvare toho, čo sa poťahuje. Na to auto by som si teda netrúfla asi, čo sem dala Mmem.

retaux
2. júl 2009

Bilu: ja neviem, prečo sa tak leskne 😀 Ja som ten marcipán uhládzala mokrými rukami a potom som tortu fotila a ani za svet som ju nevedela odfotiť tak, aby sa neleskla 😅 Na druhý deň už nebola taká lesklá, ale nebolo to ani také ako na tom originále.

retaux
2. júl 2009

Bilu: práveže to vyskúšaj sama. Uvidíš, aká budeš na seba hrdá. Aj keď to urobíš z tej bublaniny, ale urobíš to sama pre svojho Matejka a bude to kladivo, lebo to má rád. 😉

slavenas
2. júl 2009

jej ret to si krasne napísala ..

mmem_
2. júl 2009

baby tak to prezradiiim, sa tesim ze mam aspon 2 vikendy babysittingu iste 😀 😀 😀 😀 😀

takze lejla,mima07 prosim do IP adresu,telef.cislo a terminovy plan kedy mozme priviest maleho pretoze ste spravne tipovali ze budeme mat doma dalsieho CHLAPAAAAAAAAAAAAAAA 😀 😀 😀

uz len vymysliet meno 😀 😀 😀

bai: tebe este raz ♥♥♥ a nech ti to rychlo ubehne 🙂 a ozaj prides teraz do tej Prahy vobec?
ta cina je NR1 hlaska 😀 😀 😀

ja ked sa malho spytam ze kde je babo tak ukaze na brusko pekne, obcas si to ale pomyli s prsiami 😀, a ked sa spytam co robi babo tak povie ze buuuva 😀

ja uz sa zacinam pomaly chystat na druhe babo,kupila som satku na nosenie a formovace bradaviek,nech sa netrapim zase ako pri Simkovi s kojenim

bilushka
2. júl 2009

Ret, urobim to tak, ze to vyskusam dostatocne dopredu, aby som odhalila svoje skryte rezervy a potom sa podla toho zariadim...aj tak moja mama bude urcite trvat este na nejakej profi torte od cukrarky, takze pokazit nemam co...A potahuje sa lepsie marcipanom, ci tou K2 hmotou?

Pre mna je uplne neuveritelne, ako aj ten chalanisko to krasne nahladko potiahol 😨

retaux
2. júl 2009

Bilu: neviem, či to náhodou nie je to isté. Neviem, aký je medzi tým rozdiel. Ešte som naživo nevidela K2.

bilushka
2. júl 2009

Mmem, tie chranice som ti mohla poslat aj ja zadara, nevyuzila som ich vobec pri malom, on musel citit vonu mojej koze 😅 Este popis co potrebujes, poposielam ti co mi poostavalo.

A blahozelam k chlapakovi 😵 😵 😵
Ja musim mat este dve deti, lebo by som chcela este raz maleho chlapca, lebo s tymi to uz viem a este potrebujem aj dievcatko, lebo sa mi strasne pacia ich cikulky 😅 Uplne ze uchylacina, mala Domka ked bola vyzlecena na dovolenke tak som na nu pozerala, ake je to rozkosne 😀

bilushka
2. júl 2009

Mmem a si spokojna, ako to dopadlo, ci si aj trosku sklamana, ze nebude dievca?

retaux
2. júl 2009

A ešte som zabudla napísať, že moje dieťa dnes zaspalo s nafukovacím kolesom do vody 😀 Nechcela ho ani za svet pustiť a stále rozpráva, že pôjdeme na "kupko" 😀

bilushka
2. júl 2009

Ret 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Dufam, ze ho nema aj okolo pasu 😀

mmem_
2. júl 2009

no maly zaspal az teraz, ja som dala paralen a idem si lahnut

rolujte uplne dole, je tam krtko pre inspiraciu

http://fora.babinet.cz/viewprintable.php?id=33710

mne urobili minuly rok tu levikovu tortu podla fotky z netu a dost som tomu neverila ze to zvladnu ale bola perfetnaaa

retaux
2. júl 2009

Mmem: aj ja gratulujem k chlapcovi 😉 A ty si čo chcela viac?

Bilu: 😀

retaux
2. júl 2009

Krásne sú tie torty. Veľmi sa mi páči ten úľ s včelami, tá bonboniera a super je aj to pečené kura 😀