Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

retaux
18. jún 2009

No Zuzi, v tomto neporadím. Ja bábovku nepekávam. Tú si vždy donesiem už hotovú od maminky alebo od svokry 😅

slavenas
18. jún 2009

"videla" boooooože

mimi.k
18. jún 2009

Mmem, postupne šľaháš: 4 vajcia, 1 šálka (š.) kryštálového cukru, 1 š. mlieka, 0,5 š. oleja, 1 prášok do pečiva, 1 vanilínový cukor a 2,5 šálky polohrubej múky. Ak chceš mať aj tamvú, dáš trochu kakaa. Ak chceš z toho bublaninu, hodíš na vrch ovocie. To je môj najobľúbenejší koláč 😀 pečieš pri 180 cca 25 min.

bilushka
18. jún 2009

Moni, tato: http://kucharka.madness.sk/recept/135/tvarohova...
Ja ju mam odskusanu a fakt je dobra, taka "vlhka" a nevysusi sa ani po 2-3 dnoch.

To budeme jest s Mimi na striedacku, raz ona spravi bublaninu a raz ja tuto babovku.

A uz fakt cafte.

mima07
18. jún 2009

mimi diky za recept idem robit bublaninu 🙂

mimi.k
18. jún 2009

Mmem, inak môžeš tam hodiť aj kúsky čokolády alebo oriešky 😉

retaux
18. jún 2009

Tvarohovú som ešte nejedla. To by som ochutnala. Mňam.

mimi.k
18. jún 2009

Mima, potom napíš, či chutila..netreba to vôbec dlho šľahať, len kým sa nerobia také "bublinky" a to je skoro hneď... 😉

mima07
18. jún 2009

ja mam ten rucny slahac tak to je za chvilu

mimi.k
18. jún 2009

áno, aj ja to s ním robím...

mmem_
18. jún 2009

jooj baby diky 😀
ja som nejaka hladna,

uz mam s sebe tri zemle, polovicu,kralika,3 kavenky,4 jablka,lazenske oblatky,oriesky,..... no dobre to so mnou mava a este nie je vecer, kokso to budem vyzerat za chvilu

mmem_
18. jún 2009

mishelin a uz viete co to bude?

zuzana76
autor
18. jún 2009

mmem, aj ja som vyhladla, dnes som nevarila, pojdeme nieco vynurat do obchodu 😀

mmem_
18. jún 2009

a este som zabudla na pol flase kys.uhoriek a diabolsky salat 😀

no idem tu babovku poriesit

mimi.k
18. jún 2009

Mmem, celkom zaujímavý jedálniček 😀 😉 all inclusive 😀

mimi.k
18. jún 2009

Ja som sa rozhodla, že idem aspoň pár košieľ ožehliť, kým sa zobudí, lebo mám jemné výčitky 😀 😉

zuzana76
autor
18. jún 2009

mimi, chod, ja vycitky nemam, ja som teraz chora, tak sa setrim 😀 😀

mimi.k
18. jún 2009

Ale predsa ešte jednu otázočku: svokra mi minule pribalila Javorový sirup a neviem, čo s ním. Používate to niektorá na niečo? Videla som ho v obchode, je to dosť drahá vec, ale ja jedine čo som s ním jedla, bolo také jemné sladké pečivo a bolo to poliate týmto sirupom. Bolo to super, ale inak neviem....

peta28
18. jún 2009

jaj baby dnes mam depku od rana.. tak zle zacal den a nic sa mi nechce, bola som na trhu sa prejst tak som is irobila radost a kupila si suknu za 8.80 a ak by som mala este 10 eur v penazenke kupim si ja drevaky. Ale to by ma uz muz asi zabil.. ale mozno si ich este vezmem po ceste ked pojdem pre malu.
Auto nechavam pred jaslami tak chodim z prace peso cez trhovisko. Kedzte pred mojou pracou je nemozne zaparkovat.

Bilu ja nemam recept na tu vakcinu tak do lekarne utekat nebudem, najskor v auguste. Ale moja doktorka ma vzdy vsetky vakciny u seba v chladnicke takze je mozne ze ja toto, zavolam jej zajtra dnes uz tam nie je.

Lejla asi to nemalo vyznam riesit cez poistovnu, ta skoda u mna nie je velka co sa financii tyka, uvidim co povie na to muz. Ale uz je moj Vlado poznaceny (volam ho Vlado, lebo mam VL znacku na konci.. uz mam k nemu normalne vztah 😀 )

slavenas
18. jún 2009

mimi skús poliať palacinky aj tak sa dá využiť.

peti, tak super že si si aspon nejakú radosť spravila a určite chod kúpiť aj dreváky 😉

peta28
18. jún 2009

mimi v americkych filmoch nim poliavaju papacinky. mam to doniesli z Ameriky, ale mam ho stale vystaveny a neotvoreny.
Slavka a kupim 😉

zuzana76
autor
18. jún 2009

mimi, mozes nim polievat palacinky a dolky, ako radia baby

lenkamt
18. jún 2009

no super, to co nemate co robit???? nemam kedy citat 😲

Mish - nalepky mi baba poslala 2x 😅 takze ak chces vyplatim ich a predam tebe 😀 hodim ti sem neskor aj link.

babovka
5vajec
250g pr cukru
10lyzic oleja
10lyzic teplej vody
250g pol muky
1/2 pr do peciva

druha
4vajcia
20dkg pr cukru
20dkg hl muky
1pr do peciva
1dcl oleja
1dcl teplej vody

klasika zltka vyslahat s mliekom, potom striedavo pridavat muku+pr do peciva s vodou a olejom , na koniec sneh z bielkov, podla vole pridat orechy, kako, hrozienka 😉

fest zavidim Bilu ze bude susedit s Mimi 🤐

lenkamt
18. jún 2009

Mish> http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=36449

Meg - skuk pohladat nejaku firmu co lepi take folie na okna aut, inak neviem 😖

lenkamt
18. jún 2009

Ret - prepac bude teraz peter pan - http://www.bojnicecastle.sk/kalendar-sk.html ja uz asi neviem ani citat 😀

lenkamt
18. jún 2009

chcem ulozit deti a ony stale ze eee 😅

inak Maji skoda ze si uz fuc, vcera som 1x urobila 10brusakov 😀

dnes si dam salko, uz sa mi chladi v ladnicke 😀

retaux
19. jún 2009

Dobré ráno.
Ja dnes prvá?

Leni: včera to dávali v novinách, že budú rozprávkové Bojnice 😒 Ale nakoniec možno ani nepôjdeme, ak bude zlé počasie.

katika1
19. jún 2009

Lena rob mi nervy.. 😠 napchávaš sa salkom, necvičíš poctivo a si tenká ako špáratko 🙄 😠 😠

lenkamt
19. jún 2009

ahojte, my sme spali do 7.45 😕

a citam po sebe a ze zltka s mliekom, no krava, jasne ze s cukrom 😀

Kati - 😀

Ret - vyzera ze bude hnusne ☹

u nas je uz teraz zamracene, idem si dat kavu, lebo zaspim 😔

retaux
19. jún 2009

u nás krásne svieti slniečko. Dnes má byť ešte riadne teplo 😎