Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

bilushka
17. mar 2010

Maji, asi si myslela mna a nie Bailey a my mozno cez Velku noc budeme u nasich, tak z toho nic nebude.

bilushka
17. mar 2010

No jasne, ignoracia, lebo som dosla tak ste zazracne vsetky prec 😠

meganik
17. mar 2010

ahojte tak som tu na skok, kym sa mm osprsi

bola som mimo, vcera som mala dost blbu skusku v skole a nemam z nej zrovna najlepsi pocit, takze som sa vcera ani poriadne nevytesila, ze uz ju mam za sebou

jeeej mimi tak vy mate naozaj tie kiahne, tak drzim place, aby ste mali taky bezproblemovy priebeh aj nadalej a teda jasne, ze drzim palce aj Biluske, aby to teda tiez mali v poho za sebou, ci teraz nemam drzat palce, aby ste mohli ist na stretko, uz to nejako nestiham registrovat 😉

a inak vsetkym chorusikom prajem skore uzdravenie 😉

co som este stihla zaregistrovat, tak odpoviem Mimi, ze nakoniec som na vychod nesla a dobre, ze som nesla lebo pohreb trval viac ako 3 hodiny aj s omsou (oni su pravoslavni), takze si to ani neviem predstavit kde by som tam s Natalkou tolko kruzila s kocikom a bolo tam aj dost bleb pocasie, inak sme to dost tazko prezivali doma, mali sme velmi tazku debatu, ale vsetko sme si vyrozpravali a mm stoji pri mojok boku rovnako ako ja po jeho, takze super 😵

slavi u nas je to obdobne, tesim sa neskutocne, ze sa ma uz oteplit, lebo toto pocasie a zavreta Natalka v byte so mnou je velmi zla kombinacia 😠

a zajtra nemam pc-cko cely den, boze to bude abstak

meganik
17. mar 2010

ozaj Leni, co si tu raz hadzala taky link na ubytko v Batizovciach, tak uz ste tam boli, je tam pekne...hladame nieco pekne pre rodinu na par dni pred letnymi prazdninami, ze by sme si spravili taky fajn vylet a toto vyzera byt celkom fajn, aj Tatry su blizko, aj Poprad...uz potrebujeme niekam vypadnut, lebo ja uz mam alergiu na toto prostredie

lenkamt
17. mar 2010

Bilu - ale však sme tu 😉

Meg - super že si takto rozumiete 🙂 neboj skúška bude v pohode 😉

my zatiaľ druhý týždeň doma zvládame zázračne celkom dobre 😕 🤐

lenkamt
17. mar 2010

Meg - neviem už aké Batizovce, neboli sme nikde.

my ešte pôjdeme aj v máji tu niekde na chatu, organizuje chlap s kámošom tak som zvedavá či to dokážu 😀 .
som si najprv myslela že idem zháňať už teraz robotu, lebo však môže to trvať viac ako rok kým nájdem, ale nakoniec kašlem nato a idem si užívať ešte tú našu dovolenku 😀

meganik
17. mar 2010

aha tak mozno si to mylim, no uvidim, co mi odpisu a prip. by sme to skusili, okolie sa nam celkom pozdavalo

a teda Leni, ja Ivku nepoznam-akurat z tvojho pisania mi uz pride neskutocne blizka, takze aj ja som zvedava, bude krst, ci svadba, ci oboje 😕

slavenas
17. mar 2010

meg držím palce nech to v škole dobre dopadne 🙂

stredaaaaaa 😀 😀

slavenas
17. mar 2010

a tento môj ide na pivo s chalanmi .... zasa narevanž 🙂 🙂 už aby len bolo kedy a s kým si to vybrať 😀

lenkamt
17. mar 2010

Slávka príd na víkend 😀

bilushka
17. mar 2010

He he Slavi, ja mam tiez takto nadrobene par desiatok vecerov za tie roky, ze na revanz 😀
Teraz vas musism prist individualne vsetky navstivit, ked uz stretko nic.
Lenka malo pije, tak zacinam Nitrou a Slavkou 😀 😀 😀 😀

lenkamt
17. mar 2010

žeby? 😀

bilushka
17. mar 2010

Prosim vas, vysvetlite mi preco sa pri kiahnach nemoze chodit von? nerozumiem zdovodneniam, ze tam na dieta este nieco sadne, boze vsade na neho nieco sadne, aj ked k nam domov pride navsteva, to uz ani vetrat nemam, ked bude mat kiahne????

chapem priame slnko a taketo ohrozenia, ale mne sa to zda byt stale pritiahnute za vlasy ze taku dlhu dobu-samozrejme ked nebude mat horucku, ze by sme nesli von 😒
uz aj moj dzignuty otec mi povedal, ze jasne, ze s nim budem chodit do parku 😅

slavenas
17. mar 2010

😀 😀 😀 momentálne mám drink gin+martini + citron.šťava dobrý zabiják

bilushka
17. mar 2010

ja Huber polosladky 😀 😀 😀
ti vravim Slavka, nechod ani ty na stretko, s Lenkou si neuzijes 😀 😀 😀

slavenas
17. mar 2010

"milujem" tvojho otca za takéto vyjadrenia

lenkamt
17. mar 2010

Prenos
Infekciozita jednej osoby sa nezačína až prvými symptómami, ale už začiatkom takzvaného iniciačného štádia nastupujúceho po inkubačnej dobe a končí ca. 3 týždne neskôr zahojením vyrážiek. Najdôležitejšou cestou šíreia vírusov pravych kiahní je kvapôčková infekcia. Pod tým rozumieme šírenie pôvodcov ochorenia jemnými kvapôčkami sekrétu vzduchom, napr. pri hovorení, kýchaní alebo kašľaní. Avšak už počas iniciačného štádia boli pozorované infekcie až do vzdialenosti okolo 20 m. Táto skutočnosť znamená najprísnejšie bezpečnostné opatrenia pri izolácii chorých. Ochorenie však môže byť prenášané aj ako kontaktná infekcia, čiže predmetmi, ako napr. posteľná bielizeň, oblečenie alebo dokonca kľučky dverí.

Inkubačná doba
Inkubačná doba je 8 až 14 dní.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4117223/prave-kiahne-var...

lenkamt
17. mar 2010

Kedy môže ísť dieťa, ktoré prekonalo ovčie kiahne, už medzi deti do kolektívu?
Varicela je nákazlivá dovtedy, kým sa tvoria nové pľuzgiere. Pokiaľ sa na tele už nové ohniská neobjavujú, dá sa už hovoriť o ukončení choroby. Chrasty sú len uzdravovacím procesom. Napriek tomu je vhodné, ak dieťa do škôlky dáte až potom, keď vyzdravie úplne.

lenkamt
17. mar 2010

ja z toho dedukujem že infekčné je dieťa kým mu nezaschnú všetky vyrážky a to trvá 2-3 týždne 😉
uzatváram okienko variola 😀

Bilu - akože prečo si so mnou Slávka neužije?

😠 😀

bilushka
17. mar 2010

Ano, vsetko pravda, ale ved ja s nim nepojdem do materskeho centra, ale len napriklad do lesoparku na prechadzku, uz aj ked nebude behat, ale bude v kociku sediet.
Neviem, skusam vsetky moznosti 😅
Nevravim, ze to nie je pravda, len chcem vysvetlenie.

Slavka, moj otec je uplne na hlavicku, ked som mu povedala, ze sme boli s infekcnym dietatom v styku, tak on ze ci sme mu rozskriabali tie vyrazky, ze to je pramen nakazy, tak zajtra Adamko nech sa tesi, mu budem rypat do tych vyraziek, nech Matejka urcite nakazi 😀

lenkamt
17. mar 2010

ja pijem teraflu 😅 😀 som vyšší level už som na liekoch 😀 spolu s Mimou 😀

lenkamt
17. mar 2010

jaj tak to môžeš, ja som Verču normálne zanášala k našim posledný týžden čiže sme chodili po vonku, ale je to kvapôčková infekcia, takže sa to prenáša ako chrípka 😉 žiadne šťúťanie do vyrážok 😝

nika07
17. mar 2010

lenka a somnou, ja teda pijem coldrex, teraflu nemôžem 😀 , ja som lenivá ísť k lekárovi, nech mi dá lieky

😖

bilushka
17. mar 2010

Lenocka konecne sme sa pochopili, takze mi to nevychadza na dva tyzdne byt zavreta doma a to mi hned zlepsilo naladu.

slavenas
17. mar 2010

😀 😀 😀 že rožškriabali vyrážky 😀

lenkamt
17. mar 2010

Nika ja kým nemám horúčku tak mi neda atb, takže by som tam šla na dve veci 😝

na tej stranke choredieta som sa dozvedela že anemia môže vzniknúť aj tým že matka ma rh faktor negativ a dieťa pozitiv - to je náš prípad 😕 a že:
Anémia z nedostatku železa u predškolských detí vedie k zhoršenému vývoju, k zhoršenému správaniu, zníženiu motorickej aktivity a problémom v sociálnom začlenení, k zhoršenej pozornosti.

takže to nadávanie beriem ako problém v sociálnom začlenení a vinním z toho nedostatok železa 😀

Lenka už prestala s krista, Lucka čoraz viac používa p..i 😅 ☹ 😠

slucka
17. mar 2010

jeeej ahojte baby, tak som zaskocila kuknut po dlhej dobe ako sa mate, aj som co to spatne precitala, ale vidim, ze mate zdravotne okienko, tak pridam aj ja trosku do vreca. Mala uz dva dni teplotuje a akasle ako stary tuberak 😒 , krv aj moc su OK tak cakame co s az toho este vykluje

bilushka
17. mar 2010

Fuuuuuuuj, bakane dvojicky aky slovnik.

lenkamt
17. mar 2010

Slucka - no vitaj, tak nech ste čoskoro fit.

Bilu - 😀 bakané po maminke 😝

baby aj vám deti tak smiešne sklonujú že k ivkej , do nikej izbej, urobaj mi toto a podobne 😕 😅