Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

bilushka
16. jún 2009

Ja som mala tiez taku prac. dobu ako pisete, preto mi ani nebolo luto, ked som tam skoncila 😒
Ked sa nestihalo, nik sa nas nepytal, aky mame program na vecer, tahali sme kym nebola praca hotova a to iste aj cez vikendy, ked sme mali sklz, sefka len prisla ze v sobotu sa ide do prace a ziadna diskusia 😒
Ved skolky su otvorene iba do pol piatej ci piatej, to aby som zacala na polovicny uvazok asi...

Maji, a v akej ste poistovni s malou-mozno to bude tym...? V ktorej to bolo lekarni?

maji4
16. jún 2009

biluš vo všeobecnej a v lekárni som bola tu na záhradníckej hned vedla takej komunistickej obuvy

bilushka
16. jún 2009

Tak asi je to uz bez doplatku, pozri aj na nete som nasla, ze doplatok 0 eur:
http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showone/462/8046...

A mozno maju v tom taky gulas, ze sa poymlili, tak bud rada, mala si stastie 😉

lejla77
16. jún 2009

Kocky, a davali ste vsetky ockovat tu zltacku? Myslite, ze by som mala aj ja dat? Najskor som chcela, ale potom som citala jeden clanok, ze to nie je potrebne, ked nie je v takom prostredi dieta - ze humus. A ze je zbytocne ockovat na vsetko. A kazde ockovanie ma nejake riziko. 😖 Tak ja neviem, nie som rozhodnuta.

maji4
16. jún 2009

lejla ani ja som to moc nechcela ale čo ti vieš v ako prostredí sa pohybujú iné deti? 😖

bilushka
16. jún 2009

Lejla, ja som po porade s lekarkou dala, lebo ona mi povedala, ze to je pravda, ze zltacka A sa lieci dobre, ale zase mat dieta najskor v nemocnici a potom rok dodrziavat prisnu dietu nie je na moju psychiku to najlepsie to po prve a po druhe my casto chodime busom, do mateskych cetier a pod. a staci, aby niekto infekcny drzal tycku v buse a uz to mozes chytit aj ty-a to ani nepisem, ako moj maly hned vsetko strka do ust...tak ja som sa rozhodla ockovat.

A to ze zltacku dostanu len ti, co ziju humusne je uz davno prekonany mytus rovnako ako ze AIDS maju len homosexuali.

lenkamt
16. jún 2009

no caute 🙂

bola som v solarku 😀 aspon to, ked uz necvicim 😅

včera som volala s Verčou - tak je tam super -lebo majú na izbe tv a až 10programov 😀 no a na raňajky majú švédske stoly tak zjedla až 5 chlebíkov vo vajíčku 😀 preboha však si budú myslieť že jej doma nedávame 😀 no a celkom dobre konbinuje oblečko, nie ako v prvej triede že kvetované šaty, pásikavé podkolienky a šiltovka na hlave 😀

baby potrebujem help - deti sa už celkom pekne pýtajú, tak chcem zrušiť aj plienky na von - ibaže ony nechcú cikať do trávy, to ako ich mám naučiť - ja naozaj nechcem chodiť všade s dvoma šerbľami 😅

maji4
16. jún 2009

Leni tak super ,že sa Veronike páči 😵 😵

A s nočníkovaním ti neporadím 😔 😔

maji4
16. jún 2009

no a ja sa lúčim dieťa sa mi už zobudilo 😉

bilushka
16. jún 2009

Lani, u nas do travy funguje najlepsie, lebo mu davam motivaciu "ze nedocikas az na kvietocek" a podobne, inak ho stale drzim ako babu, ze po cupiacky cika, lebo ja mu toho jeho mini pindura neviem na stojaka chytit, vzdy mam pocikanu ruku 🙂

bilushka
16. jún 2009

Lani Leni 😀 😀 😀
A ja nechodim ani do solarka ani necvicim 😒
Ale papat mi chuti, aj 5 chlebov vo vajci by som si dala 😀

lejla77
16. jún 2009

bilu:
no ved hej, porazilo by ma, keby sme nieco take chytili. Ale zasa, to by sme sa museli dat ockovat na vsetko ... Ale tiez asi dam. A ked uz ste zaockovany, tak to nemozete chytit, keby ste nahodou dosli do kontaktu??? A mali ste nejaku reakciu?

lenkamt
16. jún 2009

Bilu - však už sa aj kukali na dievčatko čo cikalo, aj som im vysvetľovala že treba poliať trávičku, nechápem, asi majú v tej polohe nejaký blok, ešte skúsim tvoju fintu 🙂

peta28
16. jún 2009

zavolam teda aj ja na tu zltacku, asi malu dam, ale mozno az v auguste, lebo to mame dovolenku , teraz neviem ako by som to stihala vsetko.

Lejla mali sme auto a aj mame teraz dve. Lenze ten nas Seat ma taky obrovsky kufor ze ja som s tym nevedela soferovat a takto je to super, kazdy sme samostatny a nemusime sa spoliehat jedne na druheho.

Bilu ale sietka na okne je nic, to ako keby bolo otvorene. Ja tiez neobvinujem rodicov, ale tolko je pripadov okolo, staci pozerat telku, ja chapem ze cloveka niekedy nenapadne co vsetko moze dieta vymysliet, ale ja som asi extra opatrna kedze mame schodov milion a viem ze Timka je velky vymyselnik. Neviem si ani len predstavit zit s tym pocitom ze sa mi dieta zabilo padom z okna. Strasne mi je luto tej matky a navyse ked ona nebola ani doma, neviem ci by som to niekedy muzovi odpustila. Aj ked rozumom ano, ale srdcom nie.

lenkamt
16. jún 2009

Peti - presne, ja tiež nenechávam otvorené okná a pod. ale aj tak sa nestačím čudovať čo tie dve vedia za sekundu vymyslieť 😠 ani ja by som to chlapovi neodpustila, aj keď viem že sa to môže stať hocikumu 🤐

Bilu - napíšte mi potom sms ako ste cestovali a či Julke v pohode zobrali dvojičkovský kočík 😉 dík, máš u mňa mochito 😀

bilushka
16. jún 2009

Leni, prinajhorsom budes nosit nocnik, uz som aj tak videla mamicky pod kocikom ze ho mali a som myslela najskor ze su nejake hygienicky, ze nedaju dieta hocikde sa vycikat a vobec mi nenapadlo, ze im deti nechcu na travu, tym ze moj to ma tak rad...

Lejla, ved sa musis rozhodnut sama...ja tiez nie som za vsetko, aj rotavirus ci kiahne mi prisli zbytocne davat, aj ked som nad tym uvazovala, ale tym, ze proti zltacke sme vsetci zaockovani, tak nad tym som ani nerozmyslala, zeby som akurat malemu ju nedala...

lejla77
16. jún 2009

peta:
aha, tak urcite je lepsie byt nezavisli na sebe. Ale zasa dotovat dve auta. 😖

bilushka
16. jún 2009

Leni, urcite sa ozveme, ved snad tam hodime spicha 😉
Ja som mala mat pozicany sportak od kamosky, aby maly nemusel spavat v golfaci, ale nejako mi ho nedorucila, tak som z toho taka nevesela, ale ved poriesime na mieste...

Mojito myslis z nasho ci vasho baru 😀 😀 😀 😀

lejla77
16. jún 2009

bilu:
akoze aj ty si na zltacku ockovana?

peta28
16. jún 2009

Aj Timke s paci velmi curat na travicku

lejla77
16. jún 2009

Nam sa vonku este nepodarilo vycurat. 😖

bilushka
16. jún 2009

Mne sa nechce o tych vycitkach co musia mat rodicia ani uvazovat, to musi byt priserne 😢 😢 😢
Ved ako pisala Meganik, prvy prispek v televiznych nocinach o tych dvojkach, druhy ako sa rocny chlapcek obaril vodou, stiahol si na seba uplne vriacu vodu a tiez sa len matka otocila, aby si podala salku na kavu ci ako to bolo 😔

lenkamt
16. jún 2009

Bilu - kúpim ti v meste 😀 a to sa píše mojito 😅 aby som nebola za sprostú 😀

bilushka
16. jún 2009

Lejla, ano, my sme vsetci-mama, oco, bracho, ja, muz...to nam ocino robil osvetu 😅 😀 😀 😀
Ale to je hlavne kvoli B-cke 😉
Tu uz maju napriklad nase deti automaticky v hexavakcine zahrnutu.

bilushka
16. jún 2009

Leni- 😀 😀 😀 😀 😀 mojito citaj mochito a z takeho v meste aby ma neprehnalo, to vies ten ich lad 😝 😝 😝
Ci mi chces dopriat ploche brucho? 😀

peta28
16. jún 2009

Bilu a na jojke ako 5 rocny chlapcek sa utopil ked spadol do zumpy

zuzana76
autor
16. jún 2009

ahojteeee

sa hlasim, dnes sme pobehali kalvariu, moj patko bol strasne uzasny, vsade krasne cakal u kazdeho lekara, akoby vsetkemu rozumel.

No ale co sa mi dnes stalo

Rano zase trpnutie noh a ruk aj tvare , pocit tlaku na hrudi, kebyze som stary clovek, tak si pomyslim,ze mam porazku. Dostala som tetanicky zachvat priamo v cakarni na hematologii, ked som cakala na odber krvi. Pacienti hned zaklopali na dvere,ze mi je zle, sestricka ma vzala dnu, ale nezabudla poznamenat -" Dnes je tu tusim kazdemu zle!!!!!!! a este ma dorazila - Toto nepatri k nam, to nebude s krvou. " Ale druha sestra, taka mila, ta mi vzala krv a povedala,ze mam prist o 2 hodiny po vysledok. Tak ma ocino nalozil do auta, aj patka a isli sme sa akoze domov najest, to ma ale v aute chytil dalsi zachvat, vtedy sa ani dychat neda, clovek akoby sa dusil,ze nema kyslik a snazi sa viac a hlbsie dychat a to sa prave nema pri takomto zachvate, ale to som ja nevedela. Tak sme zamierili rovno na polikliniku k mojej obvodnej, tam ma ocino uz skoro na rukach vyniesol hore na 1. poschodie, patka v druhej ruke, zaklopal na dvere, sestricka ma hned brala dnu, lekarka zavolala neurologicku a ta hned povedala,ze je to tetanicky zachvat/ ja som si to mimochodom tiez myslela, ze to bude takyto zachvat, mala to uz aj svokra a aj kolegyna v praci a preto som uz niekolko dni brala magnezium, ale zrejme malo, a vtedy treba podat magnezium vnutrozilne/ tak mi ho podali a aj nieco na ukludnenie. Este ma poslali na endokrinologiu, kedze to ma suvis s hypoparathyreozou, ktoru mam, ale vysledky su ok. Aj na hematologii su vysledky ok. Takze zaver - Som vraj precitlivena a mala som v poslednom case asi vela stresu. Ja som to tak ale nevnimala, az na ten den, ked sa to stalo tym detom, to si myslim, ze bol uz vrchol a to ma uplne vycerpalo.

Jedina vec co ma zrazila - priamo v nemocnici na hematologii vam povedia - to nepatri k nam- viem ze toto nebolo ohrozenie na zivote, ale ako to mohla vediet ta sestra co ma takto odbila, ked sa na mna ani nepozrela. No nonsens. Teraz sa ani encudujem niekedy,ze ide o zanedbanie starostlivosti zo strany zdravotnikov a ludia potom niekedy aj zbytocne umieraju, lebo ja som mala len tetanicky zachvat, ale co ak by som mala nieco ine 😒

maji4
16. jún 2009

ježíííš Zuzka hlavne sa drž a ak nemusíš tak sa zbytočne nestresuj ☹

bilushka
16. jún 2009

Zuzi 😲 😲 😲 😲
A to ti preslo same?
Teraz sa ti to hocikedy moze vratit?
S tou sestrickou to je sila, to by si zobrala na zodpovednost, keby sa ti tam nieco stalo???
Ani nezavolala lekarku, len ona mudra studovana na teba pozrela a ze to nepatri k nam? 😲

Peti, hej este to som zabudla, to mi tiez zle doslo, ze len stupil na poklop od kanalu, prepadol sa a aj ked za nim hned skocili, uz ho nezachranili ☹ ☹ ☹

bilushka
16. jún 2009

Petuli, krasne fotky si hodila na fcb 😵 😵 😵
Timuska v tej vani so zabkami je bohovskaaaaaaaaaa 😵