Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

suzanne
18. feb 2010

dakujem za prejavenu spoluucast
aj mimi za tip na svedske kvapky, pozriem sa na to. nam hlavne vraveli ze tento rok mame davat velky pozor na slnko, stale ciapka na hlave a vela kremu. a casom by to malo miznut... tak dufam

ja tiez mam z toho ockovania zmiesane pocity, malemu sme dali iba rotavirus naviac.

inak povinne ockovanie je aj tu, tbc ale nie. tu nie je asi ziadny vyskyt (ale ktovie ci na sk este je???)

ale co bola pred vianocami (niekedy oktober-november) taka velka kampan na ockovanie proti tej novej chripke - tykala sa hlavne tehotnych a dalsich rizikovych skupin - tak z toho som mala normalne nocne mory. VOBEC som nevedela ci sa mam dat ci nie, tu to gynekologovia svorne odporucali, nakoniec som sa nedala. vela som o tom citala, jasne ze vela boli propagandy neodbornikov ale nejako mi z toho cele vyslo ze ta vakcina este vobec nie je odskusana a uz toboz nie na tehotnych tak vlastne ani nevedia ake moze mat nasledky... sranda ze teraz sa uz o tom vobec nehovori a to este mala prist druha vlna tej chripky. no dufam ze uz nic take nepride

maji link na postel urcite doma mame tak vecer hodim

bilushka
18. feb 2010

A uplne zabil jeden stary profesor minule v telke, ked sa bavili tiez o ockovani, ze ho vytaca, ked rodic povie, ze po ockovani dostalo dieta cukrovku, ze po ockovani vam dieta moze aj spadnut zo stromu, ci aj to sa bude za chvilu brat ako dosledok ockovania, ze po ockovani sa moze stat vela veci, lebo zivot ide dalej a bez diagnostiky je blbost to pripisovat prave vakcinam.

nika07
18. feb 2010

Ahojte,

tema očkovanie, ani sama neviem čo by som urobila, či očkovať alebo nie, ked by to bolo dobrovolné, ale snád vedie lekári čo robia 😅
😨

príjemnú zábavu na karnevale, 😵 😵 😵

moje dieťa zasa nespí, tak ma asi picne do večera,

zuzana76
autor
18. feb 2010

tak ja by som tiez uvitala, ekby posunuli aspon to TBC ockovanie na neskor a robili ti vysetrenia bunecnej imunity

bilushka
18. feb 2010

Suz, ak myslis prasaciu chripku, tak mam kamosku v Kanade, ktora to prezivala tak isto, male dieta doma a viac menej to bolo povinne, nakoniec odolala tej prvej vlne, ked ju do toho vsetci tlacili a tu vakcinu museli aj stiahnut z obeho, lebo mala vela vedlajsich reakcii, niekedy sa staci riadit intuiciou, sama mi potom pisala, ze vobec netusila ako na to prisla, ale isla hlavou proti muru a oplatilo sa 🙂

jani74
18. feb 2010
peta28
18. feb 2010

Zuzi to iste som ti chcela napisat aj ja.. . nestresuj tolko stale. Stresovala si pri prvom tehotenstve a pozri ake brasne a mudre zdrave dieta mas. To babo v brusku vsetko citi, takze klud.

Pokial uz su vyrazky a aj keby to boli kiahne tak to nie je infekcne. Infekcne je to 3 dni predtym ako vylezie prvy pupak a pokial sa tvoria nove pupaky, t.j. cca 3 dni.. potom sa to uz len zdlhavo hoji

lenkamt
18. feb 2010

dala som deťom jesť tak mám ešte čas 😀

Zuzi jasné že kolonoskopia 😀 😀 😀 sa tu teraz rehocem sama na sebe 😀

Bilu - všetko čo ty píšeš je pravda a úplne s tým súhlasím, ibaže pán profesor zas trochu trepe, lebo ak má niekto niekde skrytý nábeh na niečo /cukrovka, rakovina, autizmus/ tak práve tým že sa očkuje halabala sa to môže spustiť, teda podľa mňa.

napr . mne na onko povedali že oni nemajú nič proti očkovaniu a že ju kľudne môžem dať aj živou vakcínou, no ale naša dr je opatrná tak dala tú bunečnú imunitu a takto to dopadlo 😕

bilushka
18. feb 2010

Leni a teraz neviem, ako ste dopadli, vyslo vam, ze zivou vakcinou radsej nie, aby sa neopakoval ten hrozostrasny scenar? 😕

mimi.k
18. feb 2010

Ožehlené 😎

Ja to beriem tak, že dôverujem doktorom do tej miery, že to, čo je povinné dávam...lebo múdre hlavy rozhodli, tak asi to tak má byť.
Inak keď počúvam tie diskusie, tak sa vždy pýtam, ktorá farmaceutická firma platí toho ktorého odborníka. Ale ak by mi povedal, že on dal tou vakcínou zaočkovať svoje dieťa, tak by ma asi presvedčil.
Ja nie som odporca očkovania, ale je pravda, že sa ho veľmi bojím.
Mám kamošku, ktorá pracuje v zdravotníctve a mali sa dať povinne zaočkovať proti prasačine a všetci podpísali reverz, okrem primára, ten išiel príkladom...tak ja potom neviem, ak je to také super, tak by mali byť o tom presvedčení hlavne zdravotníci a doktori. Keby mne napr. pediatrička odporúčala nejaké očkovanie pre Adamka, tak by som si asi dala poradiť...lenže ona mi nič okrem toho, čo som dala, neodporúčala. Tak možno preto som dala len to, čo som dala.

A Suz...TBC na Slovensku stále je.

peta28
18. feb 2010

Aj ja som uz videla v telke zopar pripadov ze zdrave dieta po ockovani dostalo mozgovu obrnu a ochrnulo na cely zivot

mimi.k
18. feb 2010

A súhlasím s Lenkou, naozaj to môže niečo spustiť...ak máš na to predispozíciu, čo nemôžeš nikdy vedieť, očkovanie to nakopne.

retaux
18. feb 2010

Ahojte!
Suz: Maťko je hrdina, že neplakal v nemocnici. A neboj, jazvička sa mu zahojí a ani mu nebude vidieť - aj ja som mala rozbité čelo a už tam nič nie je vidieť 😉

Zuzi: pokiaľ ja viem, že kiahne môžeš dostať, len kým sa s chorým stretneš prv než sa vysype 😕 Alebo to tak nie je?

Bilu: to som aj ja pozerala ten profesor čo hovoril o tej cukrovke. Ja som šťastná, že dr. je naša známa a vždy sa jej opýtam, aký má ona názor a či mi to odporúča. Tak bolo aj s prevenarom. Povedala, že sa očkuje a bla-bla, ale keď som sa jej opýtala, či mám Lucku dať, tak povedala, že určite nie do roka až po roku nech ju dám. Tak som aj tak urobila.

Lenka: tak potom čakáme na fotky z karnevalu.

mimi.k
18. feb 2010

Zabudla som - ja som za každú pečiatku platila 2 EUR. Nie je to veľa, ale podľa mňa by za úkon trvajúci pol minúty naozaj nemuseli nič vyberať, hlavne keď to potrebuje každé dieťa automaticky...inak neplatím u Dr. za nič.

lenkamt
18. feb 2010

ja súhlasím s Mimi 🙂

no Bilu má oslabenú bunečnú imunitu a síce mi to nikto nahlas nepotvrdil ale kedže asi má preddispozíciu na onkochoroby tak proste očkovanie živou vakcínou by mohlo byť spúšťač - toť moje laické zhodnotenie, taká sedliacka logika 😅

bilushka
18. feb 2010

Peti, ved ti stale pisem, ze ta Hrabcakova, co sme k nej chodili na cvicenie mala dceru, co v troch rokoch po preockovani dostala cukrovku. Oni to na moj vkus az moc medializuju, jej muz je porodnik v Ruzinove a aj minule v Mame hovoril, ze ano, bolo zistene, ze dieta malo nabeh na cukrovku, ale je presvedceny, ze ta vakcina to iba urychlila a ona si teraz musi pichat inzulin a ze je predsa ine, ked clovek dostane cukrovku v dospelom veku ako ked ju ma male dieta a cely zivot sa to s nou uz taha, mne je tej malej hrozne luto ☹

Moji rodicia pracuju obaja v zdravotnictve a nedali sa ani na obycajnu chripku ockovat, ze oni to nepotrebuju, oco sa radsej ide okupat do ladovej vody-on je ladovy medved. Ale mna pichol bez problemov, aj ked mi je to prd platne, lebo ze soudruzi sa tento rok netrafili s typom virusu 😀

lenkamt
18. feb 2010

inak baby sledujete že ešte nedávno boli kiahne rozšírené tak 1-2do roka a odkedy je očkovanie tak sú stále, proste kde sa obzriem tak má niekto kiahne 😝 však tie vírusy tiež nie sú sprosté a vedia ako nato 😅

bilushka
18. feb 2010

Leni, kiahne mi nespominaj, bo ja ich neviem stale zohnat 😠 😀 😀 😀
Jasne, ze virusy nie su sprote, ved na minuly rok co sme mali toho mutanta cierneho kasla, co som tu mala otyckovany cely byt tak skoro nezabudnem 😔

nika07
18. feb 2010

mam na vas jednu otázku čím čistíte pračku, začali mi zpostávať na prádle také škvrny ☹

retaux
18. feb 2010

Toto sa aj mne zdá, že keď sa vynájde nejaká vakcína, tak tie vírusy sú priam nútené nejako zmutovať, aby mohli prežiť 🙄

lenkamt
18. feb 2010

no tak vlastne sme všetky názorovo jednotne 😀

Bilu - ocino je ľadový medveď - vy ste veľmi sympatikuš rodina 😵

deti kričia kompot, kompot 😀 som im zabudla dať 😀

retaux
18. feb 2010

Nika: ja ničím nečistím. A čo keby si pustila prázdnu práčku bez prádla na plný program? Nepomohlo by to?

retaux
18. feb 2010

Tak moje dieťa by nezjedlo komót ani omylom 😀

bilushka
18. feb 2010

Nika, ja iba ocot proti vodnemu kamenu raz za cas pustim naprazdno v pracke a to ake skvrny mas, ako hrdzave?

bilushka
18. feb 2010

Tie dvojky ti obzeru aj vlasy za chvilu 😀 😀 😀

Jasne, ze sme nazorovo jednotne, ved sme ta sekta predsa a tie co nesuhlasili s nami, sme vystrnadili 😀 😀 😀

lenkamt
18. feb 2010

ja kupujem taký sáčok - nejaký dr. čistič na práčky je to a to pustím normálne ten hodinový program naprázdno len s tým a vyčistí suprovo 😉 ibaže teraz nemám doma žeby som ti napísala presný názov 😅

nika07
18. feb 2010

také šede, ale prášok to nieje, skôr by som povedala, že vodný kameň

no dostala som odporučenie, ocot, alebo kyselinu citronovu, tu som aj skusila ale nepomohlo

lenkamt
18. feb 2010

Bilu - sekta, vystrnadili 😀 😀 😀

nejaký dr.beckham mi ide po rozume, ale to len možno preto že sa mi furt sníva o beckhamovi v slipoch 😀

bilushka
18. feb 2010

Rehooooooot, ze nejaký dr. čistič na práčky 😀 😀 😀 😀

lenkamt
18. feb 2010

no tak aká sranda aj ja idem žehliť zajaca a doktorku 😝 😀