Lezie na mňa chrípka a kojím. Môže to ublížiť malej?

pipi1211
11. júl 2007

baby prosim poradte lezie na mna chripka,boli ma v krku uz aj kaslem asi mam aj teplotu moze to malej ublizit? co si mam naordinovat? kupit?
Mozno uz takato tema existuje ale kedze nefunguje vyhladavac dovolila som si vytvorit novu 😀 😀

eros
11. júl 2007

pipi pokial viem od kojacej mamini male nic nechyti 😀 😉
len od inych clenov rodiny.tot moja mala chytila teplotku daku virozu od sestry odomna ani jedno nic nechytilo

pipi1211
autor
11. júl 2007

aj ked som stale s nou a dycham na nu? 😅 😕 alebo zakaslem pri nej?

eros
11. júl 2007

no nemusela by si zrovna na nu,ale nemala by chytit nic to hovoria aj pediatri.aj keby si mala 38teploty nic by nemala chytit.a ak by clenovia boli chory rusko prichystat 😀

pipi1211
autor
11. júl 2007

no nemyslim ze naschval na nu budem kasla a dychat... to len tak obrazne 🙂 joj no tak dufam ze to nechyti a co si mozem naordinovat?

eros
11. júl 2007

no to ja neviem bo ja som nic nebrala neh sa ani moj organizmus nenavykne na tabletky.skus zavolat malej momo pediatricke co by si mohla 😉 ja som nic nebravala ani pri jednom a preto ked mam teplotu na druhy den som fit 😀

eros
11. júl 2007

moc som ti nepomohla co? 😅

titkovamiriam
11. júl 2007

Pipi kludne mozes paralen na teplotu,na kasel bromexin.Ja som tym tiez presla,dokonca aj niake antibiotika sa mozu,no nastastie som ich nepotrebovala.

pipi1211
autor
11. júl 2007

vyslem muza do lekarne ked pride a tam nam snad nieco rozumne poradia... ja som si vzdy davala citron ked som bola chora lenze to teraz nemozem 😒

ramzesa
11. júl 2007

ani moji odomna nic nechytili,ked boli kojeni. Ked si chora mas v mliecku protilatky a tie dostava aj dietatko, myslim,ze tak nejako to funguje. Ani od manzela mala nic nechytila,ked bol chory, snazil sa k nej neist velmi blizko, ale nie vzdy sa to dalo,tak som si to vysvetlila tak,ze cezomna sa k nej dostali protilatky, ale co ja viem,ci funguje aj tak 😕 . Najhorsie su navstvevy, s ktorymi dietatko neprichadza casto do kontaktu. U nas aj ked deticky su chore su zakazane vsetky navstevy, lebo vtedy maju oslabenu imunitu a mozu chytit aj nieco horsie,ako maju. 😕 A velmi nebezpecne su chore male deti (uz trosku vacsie), ktore vsetko pochytaju, ked kaslu a kychaju si nezakryvaju pusu a tak. 🙄

eros
11. júl 2007

ale naj je vypotit sa terba na inom tele 😀

ritaklea
11. júl 2007

pipi, aj ja už som tretíkrát chorá a zatiaľ nič nechytila (vraj sa v mliečku automaticky tvoria protilátky) ale sa mi zdá, že má soplíky ako ja, tak neviem či ani to hrdlo nebude mať zapálené. Čo myslíte, ísť s ňou k Dr.?

no a ja vždy používam pri angíne a zapálenom hrdle Bioparox - je fakt super. a ani do mliečka by sa nemalo dostať, lebo sa to strieka. mne sa vždy hneď uľavilo aj rodine. tak skús ak chceš.

pipi1211
autor
11. júl 2007

joj baby dakujem ste ma ukludnili bo som sa bala aby to mala nechytila ☹ ☹ idem si cajiky navarait 😀 😀 😀 😀 a potit a potit...

dadulka19
11. júl 2007

pipi1211,no mňa bolelo hrdlo pred pár dňami,začínal mi sopel.Hned som si dala homeopatika PARAGRIPPE od Boironu.Môžu ho užiť aj kojenci,toť na letáku. 🙂 Užíva sa pri začínajúcej aj rozvinutej chrípke.Mne to zabralo super.Užívala som to raz aj v tehu.
...tak Ti prajem skoré uzdravenie.... 😉

dai
11. júl 2007

no neviem - ja som mala nadchu, kojim a malicka ju zial chytila tiez ☹ ☹ ☹

ramzesa
11. júl 2007

dai to nemusela od teba, mohla od hocikoho ineho ☹ , mohla byt chora uz skor, len sa to neskor prejavilo, cize ste to mohli chytit obe naraz. Co ja viem
😒 . Ja som mala horucky, potila som sa a malu som mala pri sebe na posteli, inak neviem ako by som k nej vyliezala z postele, kedze manzel bol v praci 😕 a nic nechytila.

mirka
11. júl 2007

ahojte, ja keď som bola chorá, tak pri kojení a keď som mala malú na rukách dávala som si pre istotu rúško (kým som ho nemala, uväzovala som si na ústa a nos plienku), našťastie nechytila nič

dadulka19
11. júl 2007

....od maminy bábo nič nechytí,ale od napr.súrodenca áno....a to nehovorím o cudzích,to môže riadne ochorieť... 😀

dadulka19
11. júl 2007

...myslela som kojené bábo,mliečko je super.....možno s ním aj noštek čistiť,ked už ten soplík od niekoho chytí... 😀

chrobaak
11. júl 2007

pipi, poslala som ti tip do IP 🙂

ritaklea
11. júl 2007

dadulka, vidis uplne by som zabudla. dakujem za tu radu s cistenim mlieckom... 😉

dadulka19
11. júl 2007

ritaklea,v pohode,aj do očka ho možno dať pri hnisaní... 🙂 ...taký všeliek,len škoda,že raz dotečie.... 😉

dorotka
11. júl 2007

pippi daj si kupit ruska v lekarni ked budes malu prebalovat alebo budes blizko vnej nasad si ho
no a na kasel mozes stodal ak je suchy a teraz si neviem spomenut ako sa to vola ale je to brectanovy sirup ten je na vlky kasel na nadchu kvapky z morskej soli a samozrejme vitaminy ktore si uzivala v tehotenstve

ritaklea
11. júl 2007

dadulka, hej, to mi teda naozaj v tom ocku pomohlo. vzdy ked nam zacalo hnisat, tak som kvapla a koniec. odvtedy sa nam to zatial nastastie nevratilo.

materske mlieko je naozaj poklad.

expertka8
12. júl 2007

# matka môže dojčiť i v prípade horúčkovitého ochorenia, dojčenie v priebehu choroby predstavuje naopak pre dieťa významný zdroj vznikajúcich protilátok
# existuje len malá skupina liekov, ktoré sú pri dojčení kontraindikované, bežné antibiotiká, lieky proti bolesti a teplote dieťa neohrozia

linduska1
12. júl 2007

maja mala tiez odo mna chytila virus a bojvali sme s horuckami. nastastie u nej choroba ustupila velmi rychlo az na sopliky - tie sme mali dva tyzdne. takze som urcite za ruska aspon pri kojeni a nespoliehala by som sa na to ze kojim a dostava moje protilatky. ☹

pipi1211
autor
15. júl 2007

no baby tak mala je chora ☹ ma soplik a troska kasle bambulka moja... ☹ zajtra s nou pojdem k doktorke ☹

bubaczik
15. júl 2007

pipi a nemas doma odsavacku soplov?skus jej ich vytiahnut,bo ked tam budu este do zajtra aby to nebolo este horsie..a mozno ked jej ich vytiahnes tak sa jej ulavi..aj moj ma sople,ale len take šušne,povytaham mu,a uz nekrochce 😀

pipi1211
autor
15. júl 2007

no celu noc sme odsavali ☹ ona ma uplne riedke tie sopliky a stale jej to tece... dokonca ked spinka a dycha tak uplne pocujem ako jej tam zavadzaju ☹ ☹ ☹

dai
15. júl 2007

pipi - daj si stycm odsavanim pozor 😒 moja mala tiez dost sopliky - teraz jej to uz konecne prechadza ...
my sme len volali lekarke, ta nam kazala odsavat ale nie moc casto, lebo to drazdi sliznicu a tvori sa potom soplikov viac. My sme v to najhorsie obdobie odsavali 3x denne, teraz rano a vecer - okrem toho som jej vzdy po odsavani davala nasivin - ten mozu uz male babatka - asi jej zabral...
davali sme aj homeopatika, ale mam dojem ze tie moc nezabrali...

pipi1211
autor
15. júl 2007

tak jej to nemam odsavat aj ked jej uplne z nosteka tecu? a pocujem ako jej tam zavazdaju? ☹