Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

namaah
10. dec 2008

Ešte doplním že mám 26 rokov, akné od puberty, na čas pomohla antikoncepcia, ale po vysadený všetko bolo späť a oveľa horšie. Akné pokiaľ sa úplne nevylieči neverte tomu ak nachvílu je to lepšie. Ono to ma jedinú tendeciu pokiaľ človek nenájde pre seba vhodný liek, a TO ZHORŠOVAŤ Sa ....Držím palčeky všetkým

lusika123
11. dec 2008

ahojte, tiez som toho nazoru, ze tema akne a plet sa u nas dost podcenuje. a pritom je to tazke ochorenie. pretoze keby to nebolo take tazke, tak by sa lepsie a rychlejsie liecilo, a aj vysledky liecby by boli ovela uspokojucejsie. postihuje to cloveka nielen na zovnajsku ale ja vnutorne a to vo znacnej miere. podla mna by mali lekari tomu venovat vacsiu zodpovednost.

joe1
12. dec 2008

Caute, Roaccutane beriem asi 7. tyzden, tiez sa mi to chvilami zhorsovalo pocas liecby a celkovo to ide urcite k lepsiemu, do 18tky som mal plet ako babatko, ale odvtedy sa to extremne zhorsilo.. chcem sa spytat len na jedinu vec ohladom Roaccutanu - liecite sa popri Roaccutane aj lokalne?? Cize popri tych liekoch si tvar este natierate aj nejakymi mastami? Nemyslim proti vysusovanie ale na akne. Pretoze ja si to este natieram gafrovou mastou - akysi zvyk z minulosti - a vysledok - miesta, kde si to natieram sa stale nemozu vyliecit.. tak tu gafrovu mast asi vynecham.. kozna mi k tomu roaccutanu uz nic nepredpisovala, najblizsie sa jej na to opytam, ale to bude az o par tyzdnov, preto sa pytam vas, diky za pripadnu odpoved

shantal
14. dec 2008

Zdravim tu vsetkych : )Konecne som nasla stranku,kde maju ludia skusenosti s Roaccutanom. 😉 Ja beriem tento liek treti mesiac,prve dva som brala 10mg,tento uz beriem 20mg,niesom pod lekarskym dohladom,lebo pracujem v zahranici,takze vlastne ani neviem ako dlho by som ho mala brat,,hm?Zmeny na mojej kozi no zacali sa prejavovat az teraz,plet mam hladsiu vyrazky sa mi rychlo hoja aj,ked mam cervene flaky,ktore neviem ci vymiznu,,?A mam bohuzial aj jazvy ktore mi po nich zostali,pouzivam BIO-OiL ktory je vyborny na suchu plet a hoji aj jazvy,takze vrelo odporucam.K neziaducim ucinkom no ja ich mam troska viac,suche oci,pery,sucha pokozka,ale aj zmeny nalad ktore ma vedu obcas az k agresivite,reagujem na veci velmi podrazdene,viem sa riadne vytocit z hluposti,tym najviac trpi moj priatel 😢 Ale nechcem nokoho strasit,tento liek reaguje u kazdeho inak a velmi to zalezi na vasom organizme.Takze drzim palce kazdemu kto ho berie a este aj sama sebe,nech to ten moj priatel nejak so mnou vydrzi,,,,a budem rada ak sa niekto ozve papa 😅

jonki
14. dec 2008

pre Shantal:

-myslim, ze kumulacna davka roaccutane je 120mg na kazdy kg vahy organizmu
To znamena, ze cieleny efekt s dlhodobym ucinkom by sa mal dostavit po vybrati tejto davky. Napr. ak mas 60 kg potrebujes vybrat 7200mg. Teda dlzka liecby zavisi od vysky dennej davky.
urcite Ti vsak neodporucam tuto davku zvysovat samovolne len preto, aby si to mala cim skor za sebou.

-celkom tomu nerozumiem...ako mozes brat roaccutane a nebyt pod lekarskym dohladom ....kto Ti potom zvysil tu davku z 10mg na 20mg?
mozno som Ta zle pochopila

-kedze je to liek na predpis, predpokladam, ze Ti ho niekto predpisal.....a ten clovek by mal vediet, co takato liecba obnasa....teda pravidelne kontroly a krvne testy. Totiz neziaduce ucinky nie su len tie, ktore citis na tvari a tele: suche pery, sliznice alebo napr. depresia.

-Liecbe roaccutane aj ja sama fandim a z neziaducich ucinkov nechcem robit strasiaka, ale myslim si, ze to treba brat tak ako sa to ma. Ani vyliecenie najhorsieho akne podla mna nestoji za to, aby si clovek len koli nedbanlivosti trvalo poskodil zdravie, ked tomu mohol predist
😉

shantal
14. dec 2008

Ahoj Jonky,dakujem za odpoved 🙂 ale aj tak troska tym davkam nerozumiem takze ked teraz beriem 20mg mam to potom zvysit??? 😝 Predpisala mi ich doktorka,ale ja niesom pod ziadnou kontrolov a asi nebudem az do leta,lebo ako som spominala,pracujem v zahranici a davku som si zvysila sama,ja viem ze by som nemala,ale riadila som sa tak trosku podla kamosky ktora ich brala predtym.A este som sa chcela spytat na tie cervene flaky po tvari,ci posupne vymiznu 🙂dakujem 😕

nina.o
15. dec 2008

CAute, uz dlhsiu dobu asi rok mam problem s akne, je to stale a stale horsie a uz sa mi to objavuje aj na chrbte...musim pouzivat dost kryci mejkap aby sa mi to podarilo zakryt. Teraz mi kozna doporucila liecbu Roaccutanom....len co som si citala vedlajsie ucinky, tak sa neviem rozhodnut ci to mam risknut
V maji mam svatbu a bojim sa aby som akne nemala este horsie a väcsie.....Vie mi niekto poradit, kto uz s tym ma skusenost 😒

jonki
15. dec 2008

nina.o

(nemam vlastnu skusenost)

Je to SILNY liek, ale na akne zabera genialne 😀 a co je dolezitejsie (vacsinou) natrvalo 😉 V pripade, ze nechces hned po svadbe otehotniet....o teratogennom ucinku Ti asi kozna povedala. Do maja, by si to uz asi nestihla....mne liecbu odhaldla na 20 tyzdnov a potom este potrebuejs prestavku(v dlzke prestavky sa nazory dost roznia....cca 2 mes)
Z neziaducich ucinkov aj ked ich je fakt vela sa vacsinou prejavi ta suchost pokozky a sliznic, mozno sa Ti zdvihnu hodnoty na krvnych testoch(po dobrati sa vraj samo vrati do normalu)...sesternica z nejakeho dovodu 2x odpadla(zle znasala kombinaciu s antikoncepciou) a vravela, ze jej trochu zredli vlasy.....a napriek tomu by sa pre neho znovu rozhodla 😉 mozem Ti povedat ze pokozku na tvari ma teraz naozaj suprovu.
Ale rataj s prechodnym zhorseni stavu na zaciatku liecby 😉 Drzim palce, aby Ti to vyslo ak sa rozhodnes.

nina.o
16. dec 2008

Jonki dakujem za odpoved....asi to vyskusam 🙂 lebo s takou tvarou sa trapne citim, ked sa na mna niekto pozera....

eweline
18. dec 2008

ahojte všetci,
akne ma trápi už stašne dlho, nevadela si s tým rady ani moja kožná ku ktorej som chodila 3 roky raz som užívala antibiotiká na to 4 mesiace a pomohlo mi to na pol roka potom sa to však vrátilo a ešte horšie teraz to je rok a pol čo to mám v strašnom stave. Pred asi mesiacom som zmenila kožnú a povedala mi že bude najlepší Roaccutane aj ked moja mamča sa mi ho bála dať kvôli vedlajším účinkom. Zatial ho beriem iba 10 deň mám však iba suché pery a občas mi tečie krv z nosa ale nie sú to žiadne potoky krvy to vôbec nie iba trošičku takže sa to dá zvládkuť a je to zväčša vtedy keď sa sniakam.
ale určite to vydržím pretože tie stavy čo som mala čo som sa už ani do zrkadla nemohla pozrieť boli strašné a už teraz mám jazvy čo mi zostanú navždy. ale teším sa kedy už budem mať krásnu pleť teda dúfam že to vynde.
inak chcela by som sa spýtať užívam antikoncepciu Novynette je dosť nízkohormonálna je vhodnú ju užívať s tým?

karol1
20. dec 2008

Roaccutane je to pecka uzivam uz druhu skatulku 20mg a je to poznat mam naozaj dobru tvar aj frajerka mi zavidi :D zatial som nemal ziadne vedlajsie ucinky iba som si vsimol ze som schudol cca 4kg ale to mi vyhovuje chcel som to aj bez toho

adka1978
20. dec 2008

Ahojte, celé som si to tu prečítala, lebo tiež sa chystám na roacutanne, len mi kožná zatiaľ robí každé dvatýždne chemický peeling. Neviem prečo , už som začala brať aj antikoncepciu a teším sa na ten recept. Mám 31 rokov, dve deti a pleť furt ligotavú a zapálenú, tiež musím robiť procedúry,hlavne ráno a potom sa mi vysmievajú, že čo robím v kúpelni maskérku? No áno, musím používať veľmi krycí makeup, poriadne to zapudrovať a ešte aby to nevyzeralo ako bábka z divadla. Potom sa ma pýtajú, že aké mám ja problémy, na dovolenke sa hambím chodiť do vody. Tiež si predstavujem ako ráno vstanem a nebudem musieť nič zo svojou nepodarenou pleťou robiť, iba natriem krémom a bude to hotovo.

corse
2. jan 2009

ahojte, chcela by som vas poprosit o nazor. doktorka mi odporucila aknenormin, nie som si vsak ista ci je to nevyhnutne..mam teraz sice vyrazky na chrbte a dekolte, zacinaju sa mi robit aj na tvari....na tvari som sa ich nevedela zbavit, potom mi asi na rok zmizli a teraz ich mam zase...nejako sa mi to stale vracia ale nie je to az taka katastrofa...poradte ci to mam aj tak brat..zda sa mi to ako dost agresivna liecba..dakujem.pekny den.

maaja
2. jan 2009

ja by som chcela pridat dalsi moj potreh:

uzivam roaccutne uz od leta, myslim od juna ... vsade sa vravi, ze sa odporuca uzivat ho v zime, ne v lete ... no ja z vlastnej skusenosti vravim, ze mne je lepsie ho uzivat v lete ... teraz v zime sa mi velmi susi nosova sliznica a aj okolie ust - nie pery, ale pod nimi, mam kutiky a take akoby herpesy ... v lete mi dokopy nic nebolo ...

dalsi posterh - kombinaci roaccutane plus antikoncepcia tabletova mi priniesli 5 kg navyse ☹ 😒 😠 😝
z toho dovodu sa neviem dockat konca uzivania a snad sa mi vaha vrati do normalu ....

ale ta neligotava plet ako pise adka je na nezaplatenie 😀

moomoo
5. jan 2009

ja briem roaccutane asi mesiac a je to fakt super liek. vyrazky mi zacali miznut asi po 2 tyznoch uzivania 😀 . ja beriem 20mg 2krat denne. vedlajsie ucinky su uplne v pohode len suche pery a suchost v ociach. som rad ze sa konecne nasiel nejaky ucinny liek na akne. odporucam.

eweline
12. jan 2009

Roaccutane užívam 2 mesiace a budeme mať dozvuky po stužkovej, preto by som sa chcela spýtať že či na ne môžem piť? alebo resp. či ich môžem vysadiť na víkend alebo nemusím? Vlastne aj tak budem mať tie látky v sebe tak či sa to môže vlastne vysadiť? pretože v príbalovom letáčiku je písané iba znížiť dávky alkoholu počas liečby.
Dakujem za odpoveď

debi7775
15. jan 2009

ahojte..ja beriem aknenormin uz 2 a pol mesiaca a plet sa mi zhorsila ☹ som z toho dost na nervy lebo predtym som ju nemaala hroznu ale s akne som sa pasovala uz od 13 tak som ho zacala brat nech s tym mam uz navzdy pokoj..a teraz toto,taky sok,kazdy si to chvali a mne sa plet ovela zhorsila,nechapem preco,mate este niekto s niecim takym skusenost?ak ano tak mi pls napiste ☹ P.S :bola som aj u koznej ze sa mi to zhorsilo,ale dokopy mi nic nepovedala len ze treba vydrzat a predpisala mi zineryt a skinoren na preliecenie ..

hawran
16. jan 2009

Zdravím.
Roaccutane som bral v.r 2006 (niekedy od februára,ž neviem presne 🙂) lebo som mal dosť zlé akné.Neviem ako vám (nečítal som všetky príspevky) ale mne dala dr podpísať ,že beriem liek na vlastnú zodpovednosť,a že beriem na vedomie všetky vedľajšie účinky.Ako áno ako nie,akné sa mi cca po polroku stratilo (ale nie úplne,niečo mám stále ☹ ), bol som spokojný až kým sa mi neobjavil nejaký ekzém (alebo čo to je?) na kolenách,lakťoch...to mám už asi pol roka, a milá pani dr. nevie,čo s tým.tak som hľadal na nete niečo o roaccutane a ajhľa:vedľajšie účinky:zvýšený obsah cukru v krvi,nové prípady diabetu,rednutie vlasov... wtf? Zistili mi cukrovku,mám mierne poškodené obličky... takže ten liek nie je až tak super a niečo bude aj na tom,čo píše erikasadek...no a poviem vám,dvakrát by som si rozmyslel,či by som to bral znovu...

viciousowa
17. jan 2009

Zdrawim,ja som brala asi pred 2-3 rokmi roaccutane a po kratkom case sa mi maximalne zlepsila plet,proste ziadny pupak(pred pouziwanim som mala welmi silne akne)...brala som ho asi pol roka alebo rok....ta krasna plet mi wsak wydrazala asi rok a znowu je to spat ☹ .......newjem co mam robit,pretoze kozmeticka mi uz opat nechce tabletky predpisat...nemate niekto podobnu skusenost? ze sa wam akne po urcitom case wratilo??? ☹ dakujem

joe1
18. jan 2009

viciousowa: tak toho sa veľmi obávam, že by sa mi to niekedy malo vrátiť ☹ ja to užívam skoro tri mesiace, pleť sa mi poriadne zlepšila, aj keď do stavu, v akom som ju mával do mojej 18tky to má ešte ďaleko. Tiež som sa pýtal na ten problém, ktorý máš, nejakej odborníčky na nejakom fóre - pretože to zaujíma aj mňa - spomenula mi len jeden dôvod, prečo by sa to teoreticky mohlo vrátiť - pokiaľ neabsolvuješ kompletnú liečebnú kúru Roaccutanom, t.j. tá kúra spočíva v tom, že musíš prijať 120 mg isotretinoínu na kg svojej hmotnosti, čiže u mňa to činí 120 x 85 = 10200 mg. Pokiaľ by si to napr v polovičke kúry vysadila s tým, že už si spokojná ako to vyzerá, môže sa to časom vrátiť.... iný dôvod ma veru nenapadá a ani som nikde nič iné nenašiel.. tak držím palce! Inak ešte jeden môj postreh pri mojej liečbe - cítim síce, že mi to dobre zaberá, napr ľavá polka ksichtu je na tom skoro výborne, ale pravá strana sa mi zasa vyhádzala a vyzerá to napr horšie než pred 3 týždňami.. zvláštne.. ale už to doberiem a uvidím ako to dopadne... k tým spomínaným 10200 mg mám ešte riadne ďaleko takže by bola chyba robiť predčasné závery.

joe1
18. jan 2009

A ešte jeden odkaz všetkým tým, ktorí sú nešťastní, že sa im pleť po 2 mesiacoch užívania zhoršila - povie vám to každý kožný - proste žiadna novinka - prejde si tým skoro každý, kto to užíva. Treba rátať s počiatočným zhoršením stavu, to ste nevedeli?? Ja tiež nie som výnimka.. akurát mi už začína trochu liezť na nervy to krvácanie z nosa :( nie je to samozrejme nič hrozné, ale keď sa mi to spustí cca 2-3 krát do týždňa, tak to už ide na nervy.. ale myslím si, že to za to aj tak stojí.

dolinka
18. jan 2009

ahojte, chcela by som sa opytat tych dievcat co aknenormin, alebo roacutane uzivali a po akom case otehotneli.. teda ci nemali nasledkom toho rizikove tehotenstvo a pod.
zaujimalo by ma po akom case po vysadeni je to bezpecne.. zo skusenosti nie podla letaka, doktorov

dolinka
18. jan 2009

ja som brala aknenormin [nic ine mi dosial nezabralo\ pred rokom 4 mesiace, akne mi to vyliecilo, ale po necelom roku sa mi vratilo a este horsie, znovu mi dala lekarka aknenormin , ale po mesiaci uzivania ma zacal velmi bolievat dvanastnik, tak som ho musela vysadit... mam horsie pupaky ako som mala vobec pred prvou liecbou aknenorminom.. mam hormonalne akne a hormonmi ma nemozu liecit koli tromboze po porode.
som z toho smutna, beham polekaroch a chcem od nich zazrak...
uz som vyskusala vselico, aj pit bylinne caje, nejest olej a sladkosti a pod. extremy..
citala som na nete ze v zahranici zacali liecit hormonalne akne u zien nejakym povodne na urologicku terapiu urcenym liekom a velmi uspesne, nie je to take agresivne ako roacutane a je vhodny pe zeny ktore z nejakych dovodov nemozu uzivat antikoncepciu.. neviete mi poradit nejaku fundovanu koznu ci gynekolozku co by mi v tomto smere pomohla

timea13
18. jan 2009

Zdravim vsetkych. Precitala som si vsetky doposial zverejnene prispevky na tuto temu a priznam sa ze sa mi trosku ulavilo a obavy z uzivania Roaccutanu sa citelne zmensili. Mam 29 rokov a problemy s akne mam posledneho pol roka. Kedze pracujem v zahranici, nemala som taky pristup k lekarom ako je na SVK a tak som sa akne snazila liecit kozmetickymi pripravkami, vsetko vsak marne. Kozneho lekara som sa odhodlala navstivit az v decembri, ktory mi odporucil ako jedine vychodisko liecbu Roaccutanom, aj ked moje ochorenie diagnostikoval ako rosacea fulminans. Nemam zatial ziadne deti ale v blizkej buducnosti urcite planujeme babatko a preto sa obavam, ak aj predsalen po pol roku ci roku otehotniem, nebude liecba, ktora sice skoncila, pre zdravie babatka nebezpecna? Prosim mamicky, ktore ste si tym presli, poradte. Dakujem 🙂

dolinka
19. jan 2009

ahoj timea, ja by som tehotenstvo neriskovala min. pol roka po poslednej tablete, je to silny derivat vitaminu A a na rozdiel od inych vitaminov A uz vo velkych davkaj je vysoko teratogenne, teda sposobuje poskodenie plodu a roacutane, aknenormin je megavysoka davka. A je vitamin co sa dlho uchovava vnutri buniek a velmi pomaly sa vyplavuje..
.. ze mas diagnostikovanu rosaceu.. ano okrem akne sa pouziva aj na tuto diagnozu..
.. je to podla mna liek ktory sposobuje vela vedlajsich ucinkov a mozu sa objabit aj neskor po skonceni uzivania..
v amerike je mesacne 10tky sudnych pripadov proti lekarom co ho predpisuju a vyrobcom co ho vyrabaju, nakolko liek sposobil mnohym vazne zdravot. problemy. JE tam aj velka pravnicka korporacia ktora sa zaobera cisto len sudnictvom pre tych ktori maju zlu skusenost s tymto liekom... dosiahli tym ze sa liek zakazal. Rovnako aj vo francuzsku a inych krajinach..
.. avsak ja velmi dobre chapem tych co ho chcu uzivat a uzivali aj napriek vedomosti ze im moze uskodit.. tiez som to skusila aje to skvela zmena, ktora sposobi ze sa clovek citi ako celkom ina osoba, nehanbi sa, nema komplexy..
.. keby som nemala problem s dvanastnikom urcite by som sa este raz dala na tuto liecbu

stanka65
20. jan 2009

ja som tiez brala roaccutane a plet mam teraz peknu,predtym to bola hroza ale teraz som spokojna

viciousowa
21. jan 2009

joe1:dakujem za radu,myslim si ze mas prawdu,mohlo by to byt tym.....a newjes ci ked to zacnem opat brat,bude to mat este normalny ucinok??......

maaja
21. jan 2009

jeeej dolinka, ja som ti poslala IP, a az potom som si precitala diskusiu ;)

pripajam sa k dolinkinej otazke, ze po akej dobe ste otehotneli od skoncenia R., ????

mam kamosku, ta otehotnela po roku myslim a v poho ...
mne moja Dr povedala, ze mam cakat mesiac, mozno tri ... ale ze potom uz oki ;)

eweline
22. jan 2009

skúšali ste už niekto piť na tie tabletky?

viem že je to sprosté proste chcem mať krásnu pleť aj všetko ale idem na dozvuky je to mi blbé ked viem že všetci tam budú piť a ja sa mám na nich pozerať, teda nie že by som to nevydržala ale nechcem sa vyčlenovať aby potom mali blbé reči ostatný.. tak že či s tým máte niekto skúsenosť?

ak áno tak ste tie tabletky vynechali či brali normálne?

pls odpíšte mi niekto neviem čo mám robiť. díkes

ankam
22. jan 2009

ahojte,mne lekarka vravela ze sa pise 2 mesiace,ale ona odporuca pol roka po vybrati neotehotniet.
Maaja 😉
eweline,urcite by som nepila.