Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kokoska947
9. nov 2010

@sienna_ no vsak ono zalezi hlavne od tych kil,ale tak ja mam tiez pocit ze ten ucnok neni az taky idealny...a uz to budu dva mesiace,co uzivam Roaccutane..kamratka ho mala tiez,a za 3 tyzdne uz videla vysledky,za dva mesiace bola jako babo..ale je pradva ze ona bola drobna a mala akne len take tie biele bodky klasicke ale mala ich dost a aj pehy takze to vyzeralo skaredo..ale rychlo sa jej ta plet vycistila...pri takzch "podkozakoch" to trva dlhsie holt musime trpet este.. 😀 ale rozhodla som sa, ze poviem koznej nech mi zdvihne davku o tzch 10mg..viac by soms a asi bala naraz..a ja mam Effaclar H krem aj penu na cistenie, a mam taky korekcny krem tiez od Effaclar-u,na akne,ekd sa mi spravi vyrazka dam si ho cez noc to vysusi....som celkom spokojna..ale tiez sa lesknem,hlavne vecer ked sa umyjem ☹ ale inak som s tym spokojna...a keby si nepouzival Cethapil,mas tu plet moc suchu? fuuha na tie lieky by som nepila kks...ved samy oo sebe su totalny bordel co to narobi s pecenou,kazdy druhy ma zle vysledky,vseobecne lieky + alkohol neni nic moc a ece s hentakymi...aa men sa tiez velmi susia pery...a ja mam ece taky zlozvyk ze si ich supem rada ked su suche takze nieekdy som fakt jak kacer donald 😀 😀 presne presne pre krasu as trpi... 😀 ale inak moja rec, ja tiez ten make-up nemusim,vzdy ked ho mam cely den mam vecer nejaku vyrazku,a ked ho zas cely dne nemam,trochu sa ta plet upravi,ale bez neho chodit nebudem kym nebduem amt plet tip-top... 😀 aa hm u mna po vyse mesiaci a pol to vyzera tak vselijak.. 😀 ako citim,ze to je podstatne lepsie,nerobia sa mi ziadne velke vyrazky,podkozne zapalene bolave,ano sa nebudim jak friteza rano,a to ej skutocne suepr pocit.. 🙂 ale ta plet ece nie je ono,je taka necista,drobne vyrazky sa stale robia,a poostavali mi aj drobne fliaciky, cervenu mavam tu plet,a sem tam sa spravi aj taky klasicky "hnisak",nie nejaky vred,ale taky kalsicky noom...takze by som tu davku trochen chcela zvysit...

avara_salvatore
9. nov 2010

@kokoska947 ty mas aku formu??

sandra48
10. nov 2010

cawte, ešte by som sa chcela spýtať, že na tie krvné testy chodievate pravidelne každý mesiac, ked sa vám už míňajú tabletky??? 😲 ...ďakujeeem 😉

starka11
11. nov 2010

@sandra48 Ahoj, no ja som bola na krv prvy krat, ked mi to chcela predpisat, to mi dala 30mg, potom som bola druhy krat na krv a vysledky boli ok a tak mi zvysila na 40mg, potom som tam bola treti krat a to mi nebrala a tak mi dala opat 40mg a teraz idem opat o necele tri tyzdne a to mi uz bude brat krv. Ale si myslim, ze to zalezi od doktorky. No mne povedala, ze jeden mesiac ak budu vysledky ok, tak ten dalsi mi nebude brat krv. Chcela mi dat aj 50mg, ale povedala mi, ze tie vedlajsie ucinky su vacsie, ale mne staci tych 40mg, bo vazim 51kg. Drzim palceky pri lieceni

avara_salvatore
11. nov 2010

hahááá BONUS!! :D ... včera večer prišiel moj ujo ktory ma tyzden nevidel a povedal ,, Jéj, tebe sa to už ako zlepšilo 🙂 " ... som myslela že vyskočím z kože.. a to som 3 týždne v škole nebola.. som zvedavá čo mi povedia tam 🙂) tak len nech sa to zlepšuje... 🙂

kokoska947
11. nov 2010

@avara_salvatore strednu....na tvari

kokoska947
11. nov 2010

Ahojte....chcem sa vas opyat,ti co mate strednu formu akne,ake davkovanie beriete?? Mne kozna dala 30mg/kg/den...vazim 60kg a nece mi to zvysit...Roaccutane beriem 2 mesiace a s vysledkom stale nie som spokojna..docitala som sa,ze je dolezite,aby sa pocas celkovej liecby absolvovalo 120mg/kg....ja mam teraz 0,5mg/kg...t.j.,musela by som to brat 8mesiacov,abz som tuto davku splnila !!! Omg co mam robit?!

kokoska947
11. nov 2010

@sandra48 ano chodim radsej,ked citam co to ludom spravilo so zdravim...ale zatial vsetko O.K 🙂

sandra48
11. nov 2010

@starka11
@kokoska947 ...... ďakujem vám baby, ja som zatiaľ bola iba raz ale chystám sa na buduci týždeň 🙂

lukino585
12. nov 2010

daydreamer kozna ti vtedy nic nevravela ..ze si jeden den vynechala ? lebo mne sa dnes stalo to iste ...idem si po recept ...a dnes neordinuje 😖 v krabicke mam uz len jednu tabletku ...na dnes ...takze vynecham sobotu aj nedelu :S tiez som sa tam skoro vybral ...ja pako ☹

avara_salvatore
12. nov 2010

@lukino585 ja preto pre istotu o tyzden skor chodim po recept .. ak by nahodou nemali v lekarni aby to stihlo dojst dokym mi dojdu... buduci tyden tak niekedy v utorok alebo kedy si pojdem po recept.. poviem jej rovno nech mi vezme krv a zvysi davku... omg... ved 20 mg berem a vazim 45 - 47 kedy jak... to by som mohla prakticky aj 30 brat.. nemyslite?

sandra48
12. nov 2010

pomóóóóóóóc je to strašnééééééé (49.deň) 😖 ☹ 😒 ,...také veľké a hnusne červené pupáčiky mám aj na ľavom aj na pravom líci a po 2ks, ako keby naschvál sa tak rozdelili 🤐 .... ešteže ide víkend, dufam, že do pondelka sa to ako tak zlepší

jorkie
13. nov 2010

Ahojky, četla jsem celou diskuzi, nedá mi to a musím taky napsat. Beru Roaccutane už 4 týden a velká spokojenost, klidně pošlu fotky. Kdo má zájem si vyměnit zkušenosti nebo pokecat na Skypu nebo ICQ, napište mi do schránky.

fesi23
13. nov 2010

Ahojte,
bojujem s akné asi 3 roky a striedajú sa u mna lepšie a horšie obdobia. Budem mať 20 a dosť mi to vadí.Od januára by som mal začať užívať roacuttane a mám aj celkom obavy. Ja sa uz chcem zbaviť zlej pleti.. 😝

starka11
13. nov 2010

@fesi23 Ahoj a preco nezacnes hned to brat?

punkzero18
14. nov 2010

Mne sa niekedy tak zatoči hlava, že skoro spadnem :D :D Ale to trva iba takých 5 sekund. Asi som sa kus predavkoval

shel
14. nov 2010

alkohol sa môže píť alebo nie?

molekulovymotor
14. nov 2010

@kokoska947 no ako to vyzera s tym Effaclarom? vravim, vzorka bola velmi fajn, len mi pride hrozne drahy. a asi pred dvoma dnami som si skusila dat make up... hm, no co ja viem? myslim, ze sa to trochu zlepsilo, predsa len s make upom vyzera clovek viac k svetu, ale zase na druhej strane aspon nemusim rano vstavat az tak skoro. Samozrejme, nejake tie obstrukcie na tvari si aj tak prekryvam korektorom. a ako dlho to beries, ze este nezabera? nebud nedockava, znamej to zabralo az tyzden pred ukoncenim liecby a neviem, ci by som sa hrnula do zvysovania davky, ked je to take svinstvo a mne sa tiez este stale veselo robia vyrazky. K tomu svinstvu 🙂 R sa pouziva aj ako chemoterapeutikum, ale priblizne v 3x takom mnozstve ako na akne; uz chapem, preco niekomu vyvola vypadavanie vlasov...

molekulovymotor
14. nov 2010

@shel a ty mas kolko, 13 rokov? ked pre teba tvoje zdravie nic neznamena, tak veselo pi alkohol. ved co sa deje vnutri, v mojom tele, to nevidim, a tak ma to netrapi. pecen, uzi si...

avara_salvatore
14. nov 2010

Ahoj. 67. den 🙂 hmm... tak zhorsene to mam a to ma podnietilo k tomu aby som konecne zacala nieco robit aj so svojim jedalnickom. Vdaka radam mojej drahej Funkyk ktoru si velmi vazim a dakujem za jej skvele rady a pomoc vo vsetkych oblastiach som sa konecne odhodlala podstupit dietu v ktorej vylucim slane,sladke,mastne,koreniste,mlieko,biele pecivo,cervene mäso a mnoho dalsich spustacov tejto koznej choroby. Budem jest zeleninu,ovocie a vela vela pit. Docitala som sa aj o tom koloidnom striebre a v utorok sa chystam ku svojej lekarke tak s nou hodim aj o tomto rec ci by sa to nedalo popri roac. v Januari mi vyberu mandle ktore mi vsetko toto.. cele moje trapenie s akne zapricinili... popritom zmena zivotospravy... roac. a mozno aj to striebro a moj zivot sa uplne zmeni .. 🙂 neviem sa uz dockat kedy zbadam vysledky.. 🙂 drzte mi palce ludia.. nech to vsetko dodrzim.. hlavne s tym pitim :D ... myslim vody .. 🙂 drzte sa a pozdravujem. 🙂

lukino585
14. nov 2010

@avara_salvatore to som skusal aj ja 🙂 a po troch dnoch som mal halucinacie a zjedol by som aj papier 😀
aj striebro som skusal ..tazko povedat ..ci to ucinkuje ... rozhodne mi to neuskodilo 🙂

avara_salvatore
14. nov 2010

@lukino585 tak vieš... my ženy... /baby/ ... sme silnejšie :D ... a to striebro... vobec si nevidel žiadne zmeny?

lukino585
14. nov 2010

@avara_salvatore ale aj ano ...ono to dost zavisi aku mas koncentraciu (alebo velkost castic ?) ...ja som to kupoval z netu a mal som koncentraciu 20ppm co bolo zrejme malo .... uzival som to oralne aj sa tym potieral ... a v tom case som to mal celkom dobre ...ani sa to nezhorsovalo ...ale ani celkom nezmizlo ...tazko povedat ...ci to funguje..

rozhodne ste silnejsie 🙂 tie vselijake diety ... horoor 🙂 kazdopadne to dobre precistuje organizmus ...ale ja som treti den uz nezvladol ..ked mamina zapekala zemiaciky s rybkami som kňučal pri sporaku 🙂)

isabelako
15. nov 2010

Takže já už na ně fakt seru, zase to odkládají, nechtějí mi Roa vůbec dát, sem fakt na pokraji zhroucení- tzn.- OMARE a další- kde a jak se to objednává???A kolik si toho mám brát???Mám 48 kg, takže abych hned nezkolabovala 😔 😖
Na penězích mi naštěstí nezáleží- prosím vás, pomozte mi vy, když doktoři mi pomoct nechtěj 😖

avara_salvatore
15. nov 2010

@lukino585 ty si zlatý :D :D :D prvý den a musim povedat ze tie bratove hranolky mi absolutne nechybaju a dokonca ani maminine spanielske vtáciky... ( mrkva,uhorka,vajicko,slaninka,parka zatocene v cervenom mäse ) ani ten super slepaci vyvar solený mi nechýba.... ja miilujem zeleninu 🙂 takze by som to mala zvladnut. ...

tak ja zatra naozaj hodim rec s lekarkou.... musim si popisat na papierik vsetko co sa jej musim zajtra opytat :D :D ..lebo to zabudnem :D a potom sa budem chytat za hlavu a cakat mesiac kym k nej zasa pojdem...

lukino585
15. nov 2010

@isabelako ked mas vysoku hladinu tukov ani na to nepomysli !!! v tomto by si mala lekarom asi fakt radsej verit ...

avaraa ...aj ja mam rad zeleninu a ovocie ..ale cokoladu a pecenu krkovicku priam milujem 🙂 eheh ale tu ocistnu zeleninovu kúru si po dobrati ROA urcite zopakujem, aby to vyslo z tela von 🙂

dnes som teda bol po ten recept a vravela mi , ze ked vynechas jednu davku az tak to nevadi ( radsej som povedal, ze len jednu , aby som velmi neprovokoval ...mala tam v cakarni narváno ) 😀

avara_salvatore
15. nov 2010

@lukino585 teraz som si na obed uvarila ryzu na olivovom oleji... a bez soli a korenia.. cistu ryzu... :DD tak a zelenina k tomu.. drz palce :D musim priznat ze sa mi nevydarila... taka je akoby rozvarená :D ale tak co uz :DD ja to spráskam :DD

isabelako
15. nov 2010

Ješíš já taky- to je blivajzek viď? 🙂

avara_salvatore
15. nov 2010

@isabelako strašné daco..naozaj..ale tak hovorím si..obetujem všetko...mam teraz kopec času na seba... tak hádam... 🙂

lukino585
15. nov 2010

@avara_salvatore dobru chuť 😉 nahodou znie to lakavo , az som si oslintal klavesnicu 😀