Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
9. mar 2012

@slovacisko112
😀 jj cvicim, da sa to zvladnut cvicim tak ako pred tym kazdy druhy den... dosledok je ze po cviceni spim ako male dieta 😀 , ale inak kosti nebolia, len svalovica je trochu silnejšia, ale nič hrozné ... k tomu slnku, ono je už pomerne silné aj v aprilí, pokiaĺ budeš však nosiť klobúk alebo šiltovku tak to zvladneš a inak zhoršenie som nemal absolútne

slovacisko112
9. mar 2012

@sypac077 klobúk ? :D to hádam nie... Ja čo som čítal tak s tým slnkom to nebolo az tak zle... faktor 50 a ides 😉

sypac077
9. mar 2012

tak to ma len tak napadlo :D , ale na druhu stranu pod šiltovkou nieje taký tien ako pod klobukom 🙂 veď to uvidíš sám čo ti sadne, dúfaj, že bude viac zamračených dní v tomto roku 🙂

sypac077
9. mar 2012

@slovacisko112
ešte k tomu roaccu... a akú dávku budeš brat či ešte nevieš?

slovacisko112
9. mar 2012

dávku asi mensiu, pretoze nemam plet az v takom katastrofalnom stave... A s tym slnkom , kozna mi hovorila ze mi potom da neaky faktor a ze aj slnko bude v pohode...
Dokonca som cital ze niektori chodili s ROA aj pri more,,,

sypac077
9. mar 2012

@slovacisko112
ale aby to malo aj zmysel brat... je tam napísane 0,5 - 1 mg na kg, čiže trvaj na dávke, aby nenastal relaps, boli tu už aj taký čo mali slabú formu a brali okolo 60 mg

sypac077
9. mar 2012

@slovacisko112
ale snad vie lekarka čo robí a hlavne teraz ked ide to leto tak ti asi dá menej mg na kg 😉

slovacisko112
9. mar 2012

@sypac077 No je to skúsená kožná, takže jej verím 😎 Tak budem sa cez leto trochu krotit, budem zit nocny zivot ale aspon s normalnym ksichtom :D samozrejme bez alkoholu ;)

sypac077
10. mar 2012

@slovacisko112
aj sportovat budes moct vonku (futbal atď), ale určite nie pred 6 hodinou večer (vtedy tuším slnko už tak cez leto nepálí). Samozrejme záleží aj podla toho aké bude leto, možno bude júl prípadne august celý zamračený

slovacisko112
11. mar 2012

@sypac077 Tak zasa urcite nebudem cele leto zavreny v nutri... Ona mi to az tak tragicky neopisovala to slnko... hovorila ze mala pacientov, ktorym slnko neprekazalo az tak. Samozrejme si davali stale faktorovy krem... Ale ze sa opalili pekne do hneda a nic sa nestalo.. Do toho tropickeho leta je este skoro 4 MESIACE co si myslim ze dovtedy budem mat plet uplne v pohode, kedze nemam az taku tragicku plet

nelianna
12. mar 2012

Čaute, minulý týždeň som dobrala ROA konečne 🙂 Chcem sa opýtať ak má niekto skúsenosť, ako je to so solárkom? Resp. pomôže keď sa natriem SPF 25, nespáli ma aj tak? Alebo mám ešte počkať? Ďakovala, pekný večer 🙂

nicci254
13. mar 2012

ahojte, takze po 10t uzivania roa som opat tu. musim zaklopkat, vsetky pupaky sa zahojili akoze asi jedna-dve sa mi urobili za tych 5 tyzdnov co som naposledy bola na kontrole. plet sa konecne nemasti- parada! 🙂 k vedlajsim ucinkom ako suche pery a nos sa pridali bolesti chrbta, klbov, hlavy a mam pocit ( ale to sa mi moze len zdat) ze som viac podrazdena a nervozna na vsetko a na vsetkych, neviem ci je to roacuttanom.. a lekarka mi pri poslednom odbere zistila zvysene tuky ci co, a pritom ja sa stravujem relativne zdravo.. a este som aj prestala fajcit od noveho roka 😎 podla toho co mi povedala kozna, moja predpokladana liecba bude trvat 20 tyzdnov pri davke 35mg na den, tak snad to bude ok. jedine co ma serie su tie jazvicky a cervene bodky, co po akne ostali, ale este sa to da. nejaky cas po liecbe planujem vyskusat dermaroller, kedze s chemickym peelingom nemam nejako extra dobre skusenosti... este jedna otazka na baby: neviete o nejakej lahsej antikoncepcii od ktorej sa nepribera? ( berem vreyu, co je to iste ako diane ci minerva, ale ze vraj tieto su dost silne) dakujem a zdar vsetkym ktori este stale bojuju alebo sa chystaju 😉

slovacisko112
13. mar 2012

@nicci254
Na tie jazvicky a cervene bodky je velmi dobra mikrodermabrazia kombinovana s modrym a cervenym svetlom...

Po neakych dvoch mesiacoch sa ti uplne scvrknu a postupne ti to zmizne, nie je to sice najlacnejsia zalezitost, ale treba to vyskusat! 😉

nicci254
13. mar 2012

@slovacisko112 praveze na tu mikrodermabraziu som pocula najhorsie veci.. ale asi je to individualne..a je to podla mna aj velky zasah do pleti. aj chemicky peeling kazdy vychvaloval do neba a clovek do toho vrazi velke prachy a minimalny ucinok aspon v mojom pripade urcite. uvidim ako to bude s tym dermarollerom a ak to nepomoze, skusim nakoniec aj tu dermabraziu- dovtedy budem setrit 😀 dik za nazor

slovacisko112
13. mar 2012

@nicci254 Tak tak je to individualne. Mikrodermabrazia je vlastne len odstranovanie odumrenych buniek z pleti, ale hlavne to modre a cervene svetlo pomaha na tie flaky... Ja som to podstupil, a viditelne sa mi po dvoch mesiacoch fliaciky uplne zmensovali... Akurat jedina chyba bola, ze par vyrazok sa mi stale robilo a potom to nemalo az taky efekt... Preto idem teraz do ROA

sypac077
13. mar 2012

inak chemický peeling sa dá kúpit aj na ebayi (ten čo majú lekári) a víde okolo 25 euro 70%... ten dermaroller sa nemôže používať pri roaccutane? predsa čo som čítal nieje to nič čo by napríklad vysušovalo pokožku alebo ju dráždilo

sypac077
13. mar 2012

a dokonca aj ten prístroj na mikrodermbráziu sa dá zohnať na ebayi a nestojí veľa. Proste lekári si to nakúpia a potom robia s tým drahé procedúry, ktoré nie sú ani zdaleka tak vysoko nákladné, proste je to všetko len obchod

slovacisko112
13. mar 2012

Tak tak, akné je pekný biznis...

lili1313
13. mar 2012

@nelianna ahoj, ja by som na tvojom mieste aspon par tyzdnov pockala. no vlastne skusenosti nemam, ja este beriem.

nicci254
14. mar 2012

@sypac077 chemicky peeling by som ti urcite neodporucala pouzivat doma bez akychkolvek znalosti a skusenosti su to silno agresivne ovocne kyseliny kt. vedia narobit viac skody ako uzitku ak s tym nevies robit na to domace uzivanie su max.tie kremy s 10% kyselinou. Ten dermaroller by sa nemal pocas roa pouzivat kedze plet je velmi citliva na akekolvek zasahy.dnes mi kozna povedala ze 3 mesiace po liecbe sa uz da pouzit dermaroller pop.chem.peeling

slovacisko112
14. mar 2012

@nicci254 Ostalo ti vela tych fliacokov? ked chces ist na ten dermaroller? Tie fliaciky zmiznu tak do 3-4-5 mesiacoch, u kazdeho je to individualne...

nicci254
14. mar 2012

@slovacisko112 nie je to take strasne ale rada by som sa toho zbavila tak uvidime dermaroller si chcem kupit vlastny lebo nie je to nic cim by som si ublizula a hlavne to nie je ziadna chemia

slovacisko112
14. mar 2012

@nicci254 No tak to ano... Inak ani to co som ti ja pisal neni ziadna chemia... ale je to na tebe, urcite je ten dermaroller lacnejsi... Ja zacinam este len zajtra brat Aknenormin :D takze som trocha pozadu ....

vondra
14. mar 2012

Taky mám dost těch červených flíčků a nejspíš mám před sebou poslední měsíc roa. Někde jsem četl, že je na to také dobré bambusové máslo, ale odzkoušené to nemám, tak nevím

slovacisko112
14. mar 2012

@vondra fliaciky zmiznu postupne, hlavne v lete na slnku, skoda ze s ROA sa moc na slnko nesmie :D skuste to co som vam radil... Mikrodermabrazia + cerveno modre svetlo... hlavne to modre a cervene svetlo pekne odstranuje tie fliaciky.. ale fakt málokde to nájdete

inylogin
14. mar 2012

ahojte prosim vas chcela by som začat s liečbou ale dost ma odradza to že ide leto slnko prosim neviete mi povedat ake mate skusenosti prave s liečbou cez letne mesiace ? čoho sa mam vyvarovat, či môžem použivat opalovacie mlieka alebo sa slnku radsej vyhybat? 🙂 dakujem

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slovacisko112
15. mar 2012

@inylogin podobný problém mám aj ja ... Neviem či mám začat. Nemam taku formu akne ze by sa s tym nedalo vyjst na ulicu , a co som pocul tak slnko je pri ROA tragedia... Niektori dokonca skoncili v nemocnici . Nestoji mi to zato ze cele leto budem muset byt doma 😲 Radcsej by som ti radil ist do ROA az po lete. V lete sa opalis a akne aj tak nebude videt a potom po lete ho pekne s ROA vyliecis. Ja som tiez chcel zacat, no rozmyslel som si to. K tomu este chodim na liecbu Cervenym a modrym svetlom+ mikrodermabrazia+ este dva pristroje . To je v jednom balíku... Flaky sa mi vyrazne zmensili a vybledli uplne.. akne sa trochu robi este ale inak je to v pohode... U mna je to asi jasné ze do ROA teraz pred letom neist urcite ale tak na tvojom mieste neviem . Dobre si to rozmysli 😉

inylogin
15. mar 2012

@slovacisko112 tiez si to asi necham až po lete popripade v auguste lebo celu zimu som sa tesila na slnko a to by ma určite zabilo keby som nemohla ani nos vystrčit 🙂 ja som počula že sa ludom na slnku vytvarali ekzemy z toho a kadejake reakcie no radsej to necham na tu jesen dufam že sa mi to teda nezhorsi do vtedy 🙂

lili1313
16. mar 2012

@inylogin ahoj, ja som zacala v septembri a dokonca aj to jesenne slnko mi vadilo. uz po par minutach ma palila tvar, asi prvykrat som sa tesila, ked sa zhorsilo pocasie 🙂