Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

miraaa
17. júl 2009

sweety22 •-nehcápes ze ja viac ako mesiac..neuživam tabletky.. už to budu dwa co ich neuživam???a mam ich v velkom počte takže je to s tych tabletiek? mam sa spytat potom na to kožnej ona vravi ze nie ze nic na mnae nevidi ale to vidno riadne aj cez make up a aj na slnku na nomrlanom svetle.....

miraaa
17. júl 2009

sumienka2525-Ja keby nemám te chlpi bi som bola najštastnejši človke asi na svete ... ach mne to už nezmizne ked osm si to si 3 krát oholila však?:.. baby to te tabletky?:(................................ach,,,,,,,,

sumienka2525
17. júl 2009

miraa: A to si si 3 rat oholila tvar so ziletkou???? A celu tvar???

gizela66
17. júl 2009

mira to tym ze si si to oholila... ked sa raz oholis tak ti to zacne rasit:D:D

gizela66
17. júl 2009

a diky teda, trocha sa predsa len poopalujem 🙂

ankam
17. júl 2009

aj ja sa mierne slnim 😉

miraaa
17. júl 2009

sumienka2525 -nie celu lice hlavne:(....ach moja ja kebi nëmám te chlpi som uplne spokojna:( bose..... a ty?

miraaa
17. júl 2009

Myslite ze ked teraz budem mat 15 predpísu mi tu antikopcepciu Diane...?.. koli pleti aj koli chlpkom?

sweety22
18. júl 2009

miraaa.
Roa ti ostava v krvi este cca 8 tyzdnov po douzivani.Kazdy chlpok ma svoju zivotnost,ktora je okolo 10 tyzdnov.Raz ti odrastie,potom ti z toho isteho vlasoveho zakladu narastie novy chlpok,ale kedze uz nebude ovplyvnovany roaccutanom,tak uz nebude taky viditelny-tj. nebude taky dlhy a hruby. Chlpky mozu sposobovat aj androgeny,ale ak si ich pred roaccutanom nemala,tak by nemal byt problem.Ja mam tiez chlpky a nejak to neriesim,podla mna to az tak velmi nevidiet,a som presvedcena,ze ti to uz zmizne,len nezufaj. 😵

anabelka8
18. júl 2009

jaj miri, nechápem čo tolko riešiš tie chlpky.. aj ja ich mam, aj fuziky mam, aj ich vidieť, ale teším sa z toho, že pleť už mám schopnú.. chlpky určite zmiznu , ked nie tak si to nejak zariadiš aby ti zmizli, len si urobila blbosť, že si si to začala holiť, to ti už verím, že to máš dosť viditelné, proste tvár sa v žiadnom prípade neholí, len muži to majú povolené 😀

ankam
19. júl 2009

ni mirra fakt s tym holenim 😀 ty si cislo....
aj ja mam nad perou fuzy....aj ich je dost vidiet ked sa pozriem lepsie,ale mne to vobec envadi.Teraz sa tak vytesujem z pleti ze az 😉

miraaa
19. júl 2009

sweety22-Hej takze roaccutan je este 8 týždnouv v krvi?.. no a to same od seba zmizne ked som si to par kratt oholila?:(... myslis?.......

miraaa
19. júl 2009

anabelka8-Dakuujem moja snažim sa ot nevšimat.. ale to sa nedá to moc vidno hlavne na normalnom svetle a riadne s make upom co som mala ten bledy to tam moc blo vidno tak už použivam iny vlastne make up si ani moc nedávam nemám ziadne vyrázky:( klip lop.. len te jazvicky a cervene fliacky... noo len chlpi.. juj kebi zmizli už:(.. a myslis ze bi mi dala od 15 HAK:?

miraaa
19. júl 2009

ankam-nad perou to bi ani mne nevadilo ale ja ich mam na liciach noo hruza

anabelka8
19. júl 2009

mirri , kvoli čomu chceš hak? ak dáš gynde dobrý dôvod, určite ti ich predpíše ..

ankam
19. júl 2009

noooo ja si skor myslim ze nepredpise-iba so suhlasom rodica,ci nie?uz je to inak???Viem ze mne raz ponukala kozna antiku koli pleti-ale mamina nesuhlasila samozrejme 😀 tak som ju nemala 😖
to som 18 nemala

sumienka2525
19. júl 2009

Mira: No ja si myslim ze pokial sa jedna o problemy s pletou tak by ti HAK mohla predpisat.

anabelka8
19. júl 2009

mne hak už ked som mala 15 chceli predpisovať, ale to tiež moja mamina zamietla 😀 . Neviem ako to je teraz, či treba nejaký súhlas. Som si spomenula, kamarátka má 15 a Hak jej predpísala, myslím, že bez súhlasu rodiča.
Ja ked som mala 17 mi ju v poho predpísala, žiadny súhlas nepotrebovala.

miraaa
19. júl 2009

anabelka8😅eviem koliii pleti... aa koli tym chlpkom alebo skor... aj prsia... ale aj ochrana :D:.....
sumienka2525:Myslis?... no alle co na to rodičia.. hmm:D:. neni to blbe brat od 15..?a mozem aj pribrat nie?..
anabelka8:Tak je dobre budem mar 15 v seeptembri.. a chcela by som to... 😉

tena
19. júl 2009

Ahojte,

niekto sa tu za posled.dni pytal na ten gelik z Dernmakolu...no v lekarni to nemaju,tam tu znacku nedrzia,len v istych drogeriach.Dáva sa pod make up,minim.mnozstvo a to stahuje pory.
vratila som sa z dovči pri mori, kde som sa obavala ako to bude "cestovat" s Roa 😀
Prve dni som sa natierala vynimocne s FA 30, 50-na tvar. a Ja nemavam citl.pokozku,ani nie som najsvetlejsi typ,ale opalilo ma s flekmi cervenymi,ako ked sa pripečiete,a to som videla aj niekt.znamym,kt.maju svetle citl.pokozku, a vraveli,ze asi to bude vyssim faktorom...divne,tak som po par dnoch nabehla na FA 10-15 tak nejak a uz to bolo ok.Potom ku koncu dovol.som chytila pod krkom na hrudi reakciu-alergiu na slnko.Tak som si nasadila lieky-antihistaminika na alergiu, co vysusilo a uz sa mi to hoji,kedze nie som na slnku,ale doma 😎 Svrbelo to a bola to klasic. alergia na slnko,take flaky cervene.Ale inak mozem povedat,ze sa to s Roa da,ak nemate citl.pokozku aj mimo liecby.
Ale odkedy ma tam opalilo na tvari,tak som prestala uzivat make up asi po 15.r 😀 😀 😀 Neviem ako to bude,ak plet vybledne,ale verim,ze horsie to nebude.Maximalne si davam momentalne puder,aby trosku zakryl jazvy -rozsirene pory.
Takze tak.ale inak pocas liecby mam velmi citl.pokozku na hoci len škrabanec,na poštípanie hmyzom, dlho sa mi hoja tie veci,a isto aj vam asi. Takze tolko moj postreh z dovči 🙂

anabelka8
19. júl 2009

mirii
ochrana? 😀 na to máš času moja milá
od hak niekto aj priberie, záleží aj od toho aké máš, moja teoria - čím drahšie, tým kvalitnejšie, drahšie majú menej hormonov, takže aj menej nežiadúcich účinkov, a sú na pleť. Je to blbé brať akékolvek lieky, všetko je zásah do organizmu, ale ked si zvládla roa, tak hak by nemal byť problem 😀

tena
aj ja som si trošku opálila tvár a makeup už skoro vôbec nepotrebujem, tiež si len pozakryvam jazvy a pehy 🙂
Na mojom tele asi nenájdeš kúsok, kt. by nebol poštípaný od komára, som samý flak a škrabanec, si to poškriabem a hned ranka, teraz je naozaj citlivá a jemná pokožka.

miraaa
19. júl 2009

tena-Mysslisssssss si ze jazvicky na tvari sa možu ešte utiahnu?? no porstee že ich nebude vidno?.... 😖

miraaa
19. júl 2009

anabelka8-Dakujem moya.. no jasne ale to HAK neprepláca poistovna? a čo to bvikle stojí a ty antikopcepciu nemáš?.....

sumienka2525
20. júl 2009

mira: No ja si myslim ze pokial chces brat HAK koli problemom s pletou a chlpkami , tak ti to daju. Je to vlastne tiez forma liecby na akne. Chod a spytaj sa gynekologa. ...........No a HAK poistovna nepreplaca.

gizela66
20. júl 2009

mira, ved este pockaj do tych dvoch mesiacov po liecbe, este to urcite neni 2 mes. co si dobrala tabletky, mozno ti uz nenarastu, ale holit si si ich aj tak nemala 😅
a zbytocne neber antikoncepciu podla mna... sak si este mlada na to...

anabelka8
20. júl 2009

miri
hak neprepláca veru, nie je to lacná záležitosť, nie, ja ju teraz nemám, zbytočne nebudem do seba pchať dalšie tableetky

debi7775
20. júl 2009

mira tak to si na omyle ak si myslis ze ti diane pomoze na chlpy..z antikoncepcie ti chlpy mozu este viac narast praveze..kamoska neuzivala roacc,uziva len antikoncepciu a narastli jej fuziky.. 😉 a ak ta tie chlpy tak seru tak chod na laser alebo mas plno inych moznosti ako ich odstranit...chlpy by bolo to najmenej co by ma trapilo..

elzicka
20. júl 2009

babenky, prosíííím, poraďte mi dobrú kožnú v BA, ktorá predpíše Roaccutane aj na miernejšie akné a dáva robiť pravidelné testy, moc by ste mi pomohli, ja nechcem skúšať všelijaké tie mastičky a vodičky, prečítala som si veľa okolo akné a skúseností s liečbou a chcem už len ten ROA, ale viem že nie každá kožná ho predpíše

miraaa
21. júl 2009

sumienka2525-Jaj bose.( a budu mi robit aj kontorlu pohlavnych udov?..........
gizela66*ale ked to nezmizne?.........
anabelka8-chápem...:( skoda...
debi775*-ale ja s abojim ze budu potom cierne.. a hrubsie.. a ze sa toho nikdy nezbawim

joe1
21. júl 2009

síce sa to netýka Roaccutane ako takého, ale nedá mi sem nenapísať jednu zvláštnosť 🙂 je až neskutočné, aké pekné kočky VŽDY na kožnom stretnem 🙂 včera som sa tam dokonca s jendou nádherou zoznámil, sranda čo, na KOŽNOM 😀 inak momentálny stav - fantáázia, Roa je zázrak. snáď to bude už natrvalo.