Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

bridzitka
21. júl 2009

ahojte,
chcela by som sa vás spýtať či aj niektorej z vás sa stalo, že po vysadení liečby ( ja som momentálne 1 mesiac po doužívaní liekov) vám začali vypadávať vlasy?
lebo mne okrem už spomínaného, že sa mi znovu mastia, čo by som prežila, začli dosť vypadávať vlasy a začínam byť z toho trošku nervózna, lebo sa mi dosť preriedili a nejako to stále neprestalo. nakúpila som si aj vodičky, nejaké výživové doplnky, umývam si vlasy vlažnou vodou (ktorá ich vraj menej ničí) ale stále nič nepomáha...
máte niekto podobné skúsenosti, alebo mám hľadať príčinu niekde inde. inak počas liečby som mala vlasy pekné a husté.

anabelka8
21. júl 2009

joe1
😀 kde máš kožnú? u tej mojej len dôchodci :D
gratulujem k takému pozitívnemu stavu, ktorý prežívaš, srší z teba radosť šťastie a sebavedomie 😉

gizela66
21. júl 2009

miraaa ty mas pohlavne údy? 😀 😵
a ked to nezmizne tak si to daj odstranit laserom alebo chodievaj ku kozmeticke nech ti to depiluje alebo si to nechaj tak, urcite to neni az take strasne, ja som tiez chlpata 😉
a cierne a hrubsie budu ked si ich budes sama holit:P

miraaa
21. júl 2009

gizela66-Tak som sa sekla no prepáč.. ale vázne mi to dost vidno.. kludne dojdi ja ti to ukazem a uz mi too povedalo odst ludi pretoo mi je lepsie ked nesvieti moc slnko a bo .. proste vidno to dost!:.. a je mi lutoo.. ze prave ja musim mat zase s takimi to vecmi problem:(.. ako kebi som sa uz dost nenatrapila..:(... strasne.. nech je to prec.. a to som myslela ze toto leto bude najlepšie:(....
joe1-Som moc štastná že má tu tvár taku peknučku... a ze nemas chlpky ako ja:.. drzim palceky nech ju máš tak na stálo.... 😉

elzicka
22. júl 2009

baby prosííííím, poraďte mi kožnú v BA, ktorá mi predpíše Roaccutane aj na miernejšiu formu, mám výmenný lístok od obvodnej, tak ho nechcem minúť niekde, kde mi predpíše len nejakú vodičku

gizela66
22. júl 2009

miraaa tak sa netrap s chlpkami a uzivaj si leto 😉 nemusis mi ukazovat, ja mam tiez take, aj mne to na svetle riadne vidiet a co uz narobim:D 🙂

debi7775
22. júl 2009

mira tak samozrejme ze u gynekologa ti urobi kontrolu..ak teda budes chciet antikoncepciu! bez toho to nejde..a tie chlpy cierne nebudu pokial si ich neholis..chod radsej k hociktorej kozmeticke a ta ti to vydepiluje..ja radsej pockam este a pojdem na laser nech to mam na dlhsie...a uz som si presne vybrala sposob akym si ich dam odstranit ale treba este prizbierat peniazky.. 😉 sme v 21.storoci.neboj kazdy problem krasy sa da riesit...mas tolko moznosti ze o nich vsetkych ani nevies..staci si zajst a poradit sa

debi7775
22. júl 2009

bridzitka ja verim uz vsetkemu co sa tyka roacc...takze nevylucujem ze to nemoze byt koli tym tabletkam 😒

gizela66
22. júl 2009

joe1 sak ku koznemu nechodia len ,,pupakovi" 😀

gizela66
22. júl 2009

a mira teraz by si aj tak mala nechat tak vsetky depilacie a tak, pockaj az kym sa ti zregeneruje uplne koza, niekolko mesiacov po dobrati liekov... mozno sa ti to este upravi...

sumienka2525
22. júl 2009

miraa: A kedy ides ku koznej???

askala
22. júl 2009

ahojte kocky pamatate este na mna?

miraaa
23. júl 2009

debi7775-s jednim chalnonm píšem a on vravel že lejzer ta toho zbavi naa uplne.. myslite ze je to prauda? len sa to musi asi 3-4krát opakovat... ja chcem nieco na dlho:( achh...
gizela66-gizela66-No ja už mám celkom dobru plet(klop-klop).. jazvysu tam.. a te flaky už málinko aa.. te hclpki vidno najviac., riadne! ako medved vyzeram....a.. jasne pockam ale ja neviem...
sumienka2525-Bola som dneska rano.. len ma dovolenku tak pojdem pondelok tak mi prosím napiste čo sa mám spyat co chcete.............. ☹

michelka12
23. júl 2009

Ahojte dievcata, mam jednu otazocku. Nikdy som nemala problem s akne, ziadne hormonalne vykyvy atd. Skor sa to spustilo zo zapalov, az to trebalo riesit takymto sposobom. Fajn zabera, az nato, ze mi neustale padaju mihalnice a obocie. Cca 4,5 mihalnic denne. Preto sa chcem opytat, ci sa s tym uz niektora stretla a ci tie mihalnice este dorastu:(. Beriem davku 20 mg na den. A ako je to s vlasmi? Dufam, ze ma necaka nieco obdobne. Dakujem za rady.

michelka12
23. júl 2009

Baby ako vas tak tu citam, tak mam dost, vam rastu chlpy z ROA na tvari? to myslite vazne, to je trvale, ci co? Ja som Hak ani nikdy neuzivala, ale to potom radsej HAK ako toto. Mam dost! Potom to aspon zmizne? No pani. Chcem sa este opytat, mam teraz menzes, len som prepasla dat HAK prvy den, asi ju teda nasadim, mozem ju nasadit aj na piaty?

michelka12
23. júl 2009

Baby ja som teraz v takom strese, ze mi padaju tie mihalnice, ved to neni normalne. Ty kks, mam take nervy na tu kozmeticku, co mi rozniesla infekciu:(.

michelka12
23. júl 2009

a este sa vam chcem opytat, nemam radsej skusit HAK, ktoru som nikdy nebrala? mam 26 rokov a je mozne, ze by mi pomohla. Isla som rovno do Roac., s tym,ze budem pouzivat kondom+pharmatex, no som dnes nejako na mako, tak dufam, ze sa mi niekto ozve.

tena
23. júl 2009

ANABELKA 8= nemyslim si,že sa nejak velmi pory-jazvy z Roa sťahujú.Nepouž.už make up,ako som spomínala,co je pre mna total psycho nezvyk! Ludia po tolkych rokoch? 😀 Ale občas si vysúvacou tyčinkou z make upu zakryjem nej.fľak a nezrovnalosti,ale na lícach mam jazvyčky, kt.si dám bud.rok odstrániť zbrusovaním,co sme tu uz skôr písali. Ale snažím sa dávať si občas nej.krem na stiahnutie porov,aj na noc,nech je plet taka pružná🙂
Michelka12=HAK by sa mal začat brat hned v 1.den cyklu,aby si nabehla na riadny cyklus a dostala po dobratí 1 blistra /1 bal.na 1 mes.HAK/ opať menštruáciu.Ak by si si ju nasadila na 5.den,tak neviem neviem,ako.Nevydržíš o mesiac??? 😒
BRIDZITKA-neviem, ci z Roa Ti vypadavaju vlasy,ale ak vodicky,sampony nezaberaju...skoč ku kožnej čím skôr,na odbery, neprekonala si nej.stres pred par mes,napr.pred tromi..?Stres sa prejavuje aj neskôr.Mne raz vypadavali vlasy,pred 3.r.na jar,po strese /opakuje sa mi odvtedy to kazdu jar tak 2mes.vypadavanim/ a chodila som na laser na vlasy u koznej na posilnenie vlas.korienkov,ci co,dalej dobra vodicka je "Alpicort"-na predpis+ volnopredaj,červene balenie /exist.aj modra krabička/, dalej mi pomahal šampon: zn.KLORANE-s vit.B6,na vypadavanie,umyva sa s nim 1x tyzd. a este dost drahe tablet.na volnopredaj "Quinoral"ˇ!Brať aspon 3 mes.vkuse,a u mna sa dostavili potom vysledky!!!a zhustli mi späť vlasy! skusila si nieco z toho???Ale odporucam odbery isto!!!pre istotu,ci ti nechyba nieco v "tele" 😉 Držím palce.
A s tym vypadavanim mihalnic...nemam skusenost,velmi neprijemne....obocie niekt.zenam uz ani nedorastie,ak si vytrhavaju ako dive a potom im ostane len čiarka! po istom veku nerastie ako mladym.Tiez by som to riesila u koznej.Je to hormonalna zalezitost!

michelka12
23. júl 2009

Tena mne nikdy nic nepadalo. NIKDY! az pri brani ROAC.:( predtym som mala problem vytrhnut chlp z obocia, tak ma to bolelo:(. Urcite mi to nepada s korienkami! Takze snad by malo dorast nie?
No a k tej HAK, som trosku zmatena, lebo na niektorich forach, som nasla, ze HAk sa bezne moze zacat uzivat aj 5.den menstr., dokonca este lepsie, lebo sa predide spineniu. Nepoculi ste o tom?

michelka12
23. júl 2009

a najhorsie je, ze ja mam neuveritelne mihalnice, dlhe, huste, krasne, kazdy si mysli, ze su umele.

ankam
23. júl 2009

michelka ano mozes zacat brat na 5 den.Aj ja ked som zacala uzivat tak mi lekar vravel ze na prvy alebo na piaty.... 🙂
a s tymi mihalnicami neviem.....
ä

baby mna teraz strasne bolia kotniky....nemozem bezat vobec a ked chodim tiez to boli.Zacala som hrat tenis-ale uz som aj prestala-nemozem vobec bezat.To pripisujem k R.moze byt?

michelka12
23. júl 2009

ankam zevraj moze, moja kamoska tiez brala, ale ju boleli celkovo svaly, niekedy ani v noci nemohla spat.

michelka12
23. júl 2009

inak na klby pri liecbe Roac. odporucam, Lnovo-klbovy preparat, uplna novinka, ale fantasticky

michelka12
23. júl 2009

a keby sa niekto vyjadril k tomu, ci tie mihalnice dorastaju, vdaaaaaka!

michelka12
23. júl 2009

A ako vam vzniklo akne? ja som trosku nahnevana, ze zo zapalov a za celych 7 rokoch som neuzivala ani ziadne antibiotika, nic. liecili ma trapnymi mastickami a ja som si tie vredy pri vypucani, vzdy zatlacila nizsie, resp. to iste robila kozmeticka, hlavne brada a okolie ust. stres, stres, stres

ankam
23. júl 2009

na piaty den koli tomu aby si si bola ista ze niesi tehotna a mozes zacat brat.....mne to tak lekar povedal.Ale ja osm zacala na prvy...

michelka12
23. júl 2009

uz sem nikto nechodieva, ci ako? halo🙂

tena
23. júl 2009

No,ak ti nevypadli s korienkom ani vlasy ani tie mihalnice,tak by to malo dorast,ale radsej by som to ukazala DR.

Klby a svalstvo boli pri liecbe Roa,uz sme to tu viac x preberali.Ja tiez dost sportujem,napr,ked beham,tak na začiatku ma bolia píšťaly,potom to prejde,al.aj klby. A na druhy den rano chodim po byte hodinu na stranach chodidiel🙂---lebo mam ako keby svalovku...na chodidlach kde sa ohybaju.No prste ROA! ale to sa da.Neprestavam sportovat,len to viac citím!Neva.

A je nas tu pomenej...je cas dovoleniek MICHELKA 😎

A ako vzniklo akne?No proste to zacalo v puberte u mna a taha sa to uz 17r.asi? raz lepsie,raz horsie a teraz som uz bola tak na tom,ze som sla na ROA a nelutujem zatial! chce to trpezlivost,slnko mi tiez pomohlo,za 3 tyzd.uz aj chrbat sa mi vycistil,takze u mna az v 5.mes.bolo vidat viditelne vysledky! 🙂

michelka12
23. júl 2009

neviete nejaku metodu na zmakcenie koze, tj, ked zostane po akne trosku vyvysena, dufam, ze mi tu aj niekto napise

epose
24. júl 2009

Ahojte, dlho som tu nebola.Ja som zatial spokojna s ROA.Beriem ho 4mesiace a v pohode,ziadna zapalena vyrazka.Ak sem tam ale zmizne po dvoch dnoch a mam pokoj.A to uz o mesiac s ROA koncim. Som strasne zvedava ci sa mi to nevráti,ked budem brat len 5 mesiacov. Bo,nechcela by som uz opakovat liecbu. ☹