Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

michelka12
26. júl 2009

ja som napr. do 26tky, neuzivala nikdy ani HAK. mozno by mi to postacilo. ale nechcela som do seba cpat hormony. dnes mozno trosku lutujem.

michelka12
26. júl 2009

mickaaa ja myslim napr. zapal zaludka, zapal zubu, zapal hrdla, gynekologicke zapaly, to vsetko sa prejavuje aj na kozi

michelka12
26. júl 2009

casto sa akne rozbehne, clovek ani nevie ako.
1. obycajny zapal hrdla alebo hocicoho ineho
2. stres
3. zacne male akne, do toho hormony, ktore reaguju na hnis citlivo a sa to pekne rozbehne
no zacarovany kruh:(

miraaa
26. júl 2009

nichaelka12-to ti s toho mihalnice odpadawaju na akne mi to riadne pomohlo!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tena
26. júl 2009

Michelka12 Mozno kecam o tych vypadavaj. mihalniciach, vlasoch s cibulkou...ale kdesi som to bud pocula,al-citala,ale nedam za to ruku do ohna,tak ziadne stresovanie radsej! oky? 😎

michelka12
27. júl 2009

No mne stale padaju, takze je to na hovno a nechapem tomu, kto by aj chapal. na akne super, po dvoch mesiacoch by som mala cistu tvar, ale bez mihalnic ostat nechcem.

miraaa
27. júl 2009

no baby bola som u kožnej ata ma posiela na gynekologa...s tim že tam vziat hormony..či ako.. 😒

michelka12
27. júl 2009

akoze na tie chlpky? do prcic ved to je zacarovany kruh potom, lebo po vysadeni HAK sa babam vracia akne, to je v riti, inak ja idem asi uzivat len HAK, co uz, zevraj by mi uz davno pomohlo, len som necela chemiu.

miraaa
27. júl 2009

mochaelka12-ak skus hak.. aj ja ho chcem.. od 15 možno 16...

tena
27. júl 2009

MIRAA-nepísala som Ti,ze to je hromonalna vec,to nadmerne ochlpenie?!!!Neboj, vezmu ti krv a uvidís, čo ako,či sa potvrdí nej.zvysenie ńej. hormonu. Lieky to napravia.

martuska20
28. júl 2009

ahojte, prave som sa zaregistrovala na tejto stranke...este som o nej nikdy nepocula...no velmi za zaujala vasa diskusia..ja ma takisto problemy s akne uz asi 8 rokov, teraz mam 20...no akosi sa z toho nemozem dostat...skusala som som asi všetko...aj by som sa odhodlala na ten rouccutane, no neviem akosi mam z toho strach...myslite ze uz nie je nijaka ina moznost liečenia tohto akne?

anabelka8
28. júl 2009

ach baby, čo z toho, že nemám vyrážky, ked mám tri jazvy na líci?hm?? Rozmyslam že skončím s roa, tak budem môcť ist aspon o tri mesiace(tolko mi chyba do konca liečby) skor na laser a zbaviť sa jaziev. Neviem čo mám robiť. 😒 Nechcem tie jazvy.

michelka12
28. júl 2009

anabelka na laser nemozes ist najmenej 6 mesiacov! niektori dokonca tvrdia, ze po roku. ja by som povedala toho pol roka. vies, aby si predcasne nevysadila, ked mas este tri mesiace pred sebou a aby akne sa nevratilo, kedze je potrebne vybrat potrebnu davku na tvoju vahu. inak ake jazvy myslis? flaky, ci nejake vypukle, popripade vpadle? flaky ti zmiznu casom, nato ani laser netreba.

tena
28. júl 2009

Anabelka, mat 3 jazvy je si myslím lepsie stale, ako sa trapit s celou tvarou od "akne"...Nie je to tak?Radsej dober presnu davku,aby si nahodou nešla na laser s jazvami a o pol roka pride problem s pletou opäť!!!!
Myslim, ze jazvy a ak mas 3,hoc väčšieho rozmeru možno,ako dierky od hrubšej ihly,tak to je nič.
My vsetci, co mame probl. s pletou si myslime niekedy,ze vsetkých ludi, ktorych stretneme zaujima nasa pleť,ze to riešia,ze sa na nas pozeraju a pod.a pritom nie kazdy! a to sa aj ukaze vtedy, ak sa ta plet naozaj po liecbe zlepsi a niekto nam to ani nepochvali,hoc vidno rozdiel,lebo to NERIESI.tak isto aj tvoje jazvy🙂 neboj. A na laser raz urcite chod a odporuca sa pol rok pockat od ukonč.liečby, a otehotnieť minim.po 2.mes.od ukončenia 😀

sweety22
28. júl 2009

Ahoj. Nemate nahodou niekto skusenosti s COLLAGEN BAUTY? citala som o tom a vela ludi si to chvali 😵

anabelka8
28. júl 2009

michelka12
ja viem, že min. pol roka, len vravim, že keby končím teraz, tak o tri mesiace môžem ísť skor, pol roka by som i teraz počkala. Ja mám jazvy po rezaní. Flaky mám minimálne. Keby to tu čítaš tak mesiac dva dozadu, poznáš môj príbeh, ja som nemalá ako také vyrážky ani akné, takže sa nebojím, že by sa mi niečo vratílo. Teraz mám akurat tak par fliačikov od vyrážiek čo mi vytiahol roa.

anabelka8
28. júl 2009

tena
ako som už xykrát písala, vyrážky som mala minimun, také puberťácke, žiadne vážne akné, ktoré bolo treba liečiť prave s roa.
Ja viem, že to všetko moc prežívame, že to ostatný ani registrovať nemusia a my si myslíme, že sa na náš každý kuká. Ja sa nebojím, že by sa mi vrátilo tých pár pupáčikov,kt. som mala pred roa, tak práve pre to uvažujem že skončím. Nebudem dalej chlpatieť :D 😀
Raz raz pôjdem, lenže ja už mam tie jazvy príliš dlho a hanbím sa 😒

michelka12
28. júl 2009

aj ja by som sa rada zbavila jaziev, len ja ich mam prave po laseri:(. predtym skoro nict.

mysiak24
28. júl 2009

ahojte baby. uz som tu dlhsie nebola. uz mesiac som po R. a som neskutocne spokojna. bola som aj pri mori aj ked sa to neodporocu pri R. ale som pouzivala na tvar 50 a na telo 25. zatial sa mi este neurobila ziadna nova vyrazka. a to som sa s nimi trapila 15 rokov. mam 31. som sama zvedava co bude dalej. jazvy samozrejme mam vdaka svojim sikovnym rucickam. ale chystam sa na ten laser - obrusovanie. tiez mi kozna aj plasticky chirurg povedali, ze az po roku, lebo pri uzivani R. su na kozi zmeny. mne nevypadavali ani vlasy ani som si nevsimla nejake nadmerne zarastanie. len to bezne co stale holim - nohy podpazuzie a bikiny 🙂 ale klby a chrbtica ma boleli riadne. uz je to lepsie. a myslim, ze som trochu aj pribrala, len neviem ci to je z R. alebo vekom, ze metabolizmus uz tak nepracuje 🙂 tak vam vsetkym drzim palce co beriete R. nech vam to pomoze. ja som rada, ze som sa nato dala , lebo som uz fakt nedufala, ze sa toho niekedy zbavim. a myslim, ze aj to more mi pomohlo. a este som chodila pocas liecby na laserovu gelovu asku , ktora je na regeneraciu koze na cervene flaky po vyrazkach. tiez to odporucam a je to dobre pri R. aj na hydrataciu pleti.

michelka12: ako to ze mas jazvy prave po laseri? po akom?

miraaa
28. júl 2009

tena-to mam brat dalsie lieky,? na to ochlepnie?:.........
anabelka8:Ja som na to podobne tieš mám jazvy.. ale najviac ma seruu s prepačenim te hclpky.. ale dober too.. ale ked si tak vadia te jazvy tak to stopni ak už nemáš akné.. ale ked si s tim začala tak to dokonci..
mysiak24:Ahoj som rada..že sa ti takto zadarilo mna ties trápi to nadmerne ochlpenie. na tvárii.. chcem to dat ostránit bude to pekne drahe.. len na kolko dni.. :(.

michelka12
29. júl 2009

no ja neviem, ale ten roac. si na kazdeho posobi inak, zbavi akne a narastu chlpy, je to normalne? to je fakt v haji.
bola som na CO2 laseri, dal mi to este do nevyliecenych vyrazok, tak som aj tak dopadla, chuj.
a kde sa vam tie chlpky urobili? len tvar, ci cele telo?

michelka12
29. júl 2009

a chcela som sa opytat aku dlhu liecbu ste mali, kolko mesiacov a kolko mg na den🙂

sumienka2525
29. júl 2009

michaelka: Ja som brala RO 6 mesiacov a 40mg denne......

Baby je to mozne ze mi HAK co mi ma pomahat na akne Chloe este viac skodi.... HAK tuto konkretnu na akne som si nasadila hned po liecbe RO a zda sa mi ze som cim dalej viac vyhadzana ak ju beriem.
Ked som dobrala RO mala som este akne ale ja som si myslela ze ked si dam HAK na akne mala by som mat plet lepsiu, nie??? , Uz tomu nechapem......... Teraz som dobrala 3-tie balenie HAK Chloe a v nedelu idem na Sardiniu a rozmyslam ze skusim ju na mesiac vysadit ci to nebude lepsie???? Lebo priatel isiel do Nemecka na mesiac takze HAK ani nepotrebujem kedze nebude tutu-mutu.............. Len neviem ci ju mozem len tak vysadit na mesiac 😕 . Ja beriem HAK uz par rokov v kuse a este som nikdy nevysadila ale len menila HAK za inu. Co vy nato? 😒

michelka12
29. júl 2009

sumienka mozno ti nesadla, bohvie ako to je, po niektorej HAk sa vie clovek este viac vyhadzat a niekedy je to ako vedlajsi ucinok a potom sa to zacne upravovat, predsa su to dalsie hormony. neviem, co je lepsie, ci este pockat, kym si telo zyvkne alebo pokracovat dalej. Ty si nebrala HAK pocas ROA? Inak nechapem ako sa ti mozu znova robit, ked si bola liecena Roa. Nemas nejake zaludocne problemy? Ja som mala pat rokov nelieceneho helicobactera a z toho byvaju skarede vredy. Keby nemam ten zapal, nikdy by som pravdepodobne nemala vyrazky. ono to asi nebude len v hormonoch:(. hladala si pricinu uz aj inde? niekedy je to beh na dlhu trat, ale moze nam pritom skodit ta najjednoduchsia vec.

http://novanska.blog.sme.sk/c/8386/Zavislost-al...

si precitajte tento pribeh, je to sice o inom, ale taktiez kozny problem.

michelka12
29. júl 2009

oprava...
ci este pockat, kym si telo zvykne alebo to radsej vysadit.

sumienka2525
29. júl 2009

michaelka: No ja som brala HAK aj pocas liecby RO ale Triqilar a ta na akne nebola, tak som ju zmenila. No HAK beriem uz asi 8 rokov bez prestavky. Lebo nechcem mimino uz, teda zatial este nie.
S tym zaludkom neviem, ci nieco mam ale uz to tu spominali a chcem si ho dat vysetrit ale teraz nemam akosi cas lebo stale niekde cestujem a tak. Ale vysetrit si ho dam na 100% . Ale keby mam problemy so zaludkom tak to by som zistila nie??? Nejake bolesti by som mala, nie? Ci nemusim mat ziadne priznaky viditelne?
Ja to tiez nechapem ze mi RO nepomohol uplne ako inym. Doktorka mi povedala ze ten mi pomoze na 100% a pomohol tak na 80% s privretym okom. A robia sa mi stale. Este aj tvar mam akusi divnu rapavu. Vobec hu nemam hladku a napnutu ako som ju mavala.
A tie hormony : Bola som na gynde a pytala som sa doktora ze ci by mi spravil nejake testy na hormony, lebo ze som stale vyhadzana a aj tie chlpky mi narastli z RO, pribrala som a tak. A on ze co stresujem, a ze to je vekom urcite , z to ma milion bab a ze to keby mal kazdej robit , no a takto tak som nasrata odisla...... Ale skusim este obvodnej povedat nech ma niekde odporuci koli tym hormonom.....
Uz som zacala pit aj zihlavovy caj a tak ze nech ma precistuje a aj tak nic nepomaha.

michelka12
29. júl 2009

nemusis mat ziadne priznaky, co sa zaludku tyka, mna by to tiez nikdy nenapadlo, akurat ze tie vredy to bol jeden z prejavov.
zihlavovy caj treba pit dlhodobo, lenze on sa odporuca vtedy, ked clovek neberie ziadnu chemiu, zevraj inak to nema vyznam.
no lekari su uz raz taki, vela pacientov, malo casu. potom to tak vyzera:(.
ja uz lekarom neverim, znicili mi dokonca aj tvar, co som mala celkom dobru. neviem, ci nakoniec neskoncim na infekcnom. nasi lekari maju toho vela a potom robia blbosti. 5 ci 6 rokov som chodila na kozne s bradou a nikoho nenapadlo, ze mam problem so zaludkom. no tak co si potom o tom mysliet. vygooglila som to az na nete.

sumienka2525
29. júl 2009

michaelka: no a to mas take hnisave vredy na tvary ako zapalene akne?
No a ja tiez doktorom neverim, vela krat ma sklamali a tiez vdaka nim vyzerah hrozne.

michelka12
29. júl 2009

sumienka, ja mam problem teraz len s bradou, ale je to az sialene, ja tam mam az otvorene ranky, lebo mne tym laserom zaniesli infekciu, cize je to take vseliake, a kazda cast pokozky mi tam hnisa alebo to mam nafuknute a bolave. no ja neviem, co z tohoto bude.

sumienka2525
29. júl 2009

Michaelka: No boze. To musi byt aj riadne bolestive. A co ti k tomu povedal doktor ked ti sposobil infekciu laserom? Ja by som ho asi ...... No ja tiez nemam dobre skusenosti s doktormi. Riadne vsetko odflakuju.