Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

miraaa
1. aug 2009

anabelka8 • : ALe zbavim sa toho ovlako.. co mam ist juuj... kde s timi chlpkami........................................................................ja podjem k tej gynekologickea ked mi nepomoze idme nekde kde mi to daju preč.. neviem kde

miraaa
1. aug 2009

sumienka2525-JAj kurnik nemam ziadne pupaky a te hclpi tych sa ako zbavime co ty na to povies,:(.... 😢

miraaa
1. aug 2009

Baby,.. poviem vam takto..Akne je uz asi konečne preč..moc som štastná.. vážne..Ale te chlpky čo mi zostali.. moc to nna mne vidno.. ja sa nemozem potom na nič sustredit..vazne:(je to strašne vidno...je to s tých tabletok.. na sto percent...Baby je to hrozne.. ako sa mam toho zbavit..Chcem uz pokoj...idem ešte k tej Gynekologyčke...Posiela ma tam kožna..na volake vyšetrenie..ev..hormonalnyc profil..Baby neviete čo to je?Co mi budu brat?.. a tak:.,?..... .. poviem vam co mi napisala na papier
ANAMNEZA:
t.č.na tvári bez zapal.eflor,bez komedonov,liečbu znáša dobre,po liečbe ROACCUTANE cps.
SUBJ.má pocit zvýšeneho ochlpenia na tvári na bočných stranách,malé svetle pili,
DIAGNOSTICKY ZAVER:
L70.1 ACNE CONGLOBATA
L24.9 NEŠPECIFIKOVANA IRITAČNA KONTAKTNA DEMATITIDA
MEDIKAMENTOZA -TO je to čo používam ešte SKINOREN KREM...
ZAVER:
odp. lo idem,gynekolog.vyš.-ev.hormonálny profil,poučena... a to mi nic o tom nepovedala..

NO vidite toto mi povedala len nechapem co to je ta NESPECIFIKOVANA IRITACNA KOTAKTNA DERMATITIDA neviete to niekdo?..
ANi si neviete predstavit keby ich nemám aka osm stastna to je jedine moje trápenie co už ide pomali aj 2 roky:(... prosim pomozte mi čo mám s timi chlpkami robit prosim prosim.... kdo je na tom podobne ako ja.. a co sa toho zbawil:(...prosim budem vdačna za vsetky rady ☹ som zufala moc moc moc ....

miraaa
1. aug 2009

myslim trapenie je moja tvar.. nie te chlpky...

miraaa
4. aug 2009

som zufala už. a nidko neodpsiuje kedchcete poslem fotky 😔 😔 😔 😔 😔 😔

esme
5. aug 2009

miraaa: s týmto Ti poradí len odborník, neviem, aké testy bude prípadne robiť endokrinológ, resp gynekologička, ale potom sem môžeš nakopírovať výsledok, snáď z toho niečo vylúštime 🙂

Nešpecifická iritačná kontaktná dermatitída je zápal kože - začervenanie, šúpanie sa, citlivosť pleti, spôsobené podráždením niečím, s čím prišla do kontaktu... možno to môže byť aj dôsledkom prerušenia Roaccutanom, ak bolo veľké...

epose
5. aug 2009

miraaa: ahoj moja, posli mi fotky na epose@entrum.sk
Neboj vsetko bude o.k.

epose
5. aug 2009

miraaa: inak ja som spozorovala,ze mne sa dako zacali robit chlpky na bruchu. Vám nikomu sa tam nezacali? Tak neviem ci to je s ROA. 😖

miraaa
5. aug 2009

juuj baby vsade len na ksichtu je to moc vidno baby!.. a jasne poslem epose .. ach poradte mi :(................. 😒

epose
5. aug 2009

miraaa: pozrela som si fotky, ale to je v pohode. Nestresuj,inak aj ja mam taketo chlpky na tvary.

epose
5. aug 2009

miraaa: ked budem mat aj ja foto tak ti poslem aku mam ja tvar chlpatu. Toto co mas je podla mna v pohode. Neboj nic. a pytala si sa na tie chlpky koznej? Neviem ci si to spomynala.

miraaa
5. aug 2009

epose.. ale to viac vidno toto je uplne malo a co chces s tim robit....... no vravela ze mam is ku gynekologixke tmy ja pojdem. .ale tak co je to ten hormonalny profil?:......... ☹

nicoolinka
5. aug 2009

Miri, posli aj mne NIKolka66666@azet.sk .....a hlavne si s tymi chlpami uz nic nerob a v ziadnom pripade NEHOLIT! Vies ako to je, ked raz oholis, narastu este hustejsie.... ja s tym zatial problem nemam a som na konci piateho mesiaca....alebo siesteho? Ani uz neviem. 😅 ale som spokojna. 🙂

esme
6. aug 2009

Hormonálny profil je odber krvi na hladiny niektorých hormónov, estrogénu, progesterónu....

michelka12
6. aug 2009

mirka ak chces posli aj mne fotky na amorre33@gmail.com, aj ja ti mozem poslat ako ma dorobili...
inak ako vravim, aj kamoske po tom ostali chlpky, tak neviem, ci to mas moc alebo ako ona...ale nam to u nej ani nepride, to musela sama povedat🙂
mimochodom ja uz roaccutanu neverim, mam na stopro potvrdene, ze mi sposobil vypadavanie mihalnic a ze jeho neziaduce vedl. ucinky sa mozu prejavit aj po dlhsej dobe.

michelka12
6. aug 2009

ja mam evidentne viac chlpkov na rukach, nevsimla som si sama. ale tak ja to potom vyriesim epilatorom, lebo ked to budem castejsie pouzivat sa zjemnia a budu menej rast, to uz mam odskusane.
len s tvarou je to tazsie, preto ta chapem. ale urcite sa nieco budem dat🙂.

miraaa
6. aug 2009

nicooolinka*aj ja bi som bola spokojna kebi nemam te trapne chlpi:(...
esme-Dakujem cize mam ist na lacno... jaaj ja ze mi budu niečo robitt... s tim dole no som rada aspon niekdo to vie.. takze mi len zobere krv....?
michaelka-vidis.. a mne to spodsobilo te chlpi len ta dochtorka to neche užnat a ze aj mozno povedala tak idme etse k tej gynekologicke..:(. a co s tim ta tvoja kamoska spravila s timi chlpkami ano poslem ti to.. ale vies to nmoc nevidno je to blblo odoftene ma mtoho viac!..............no ano na burchu ci kde na rukach nohách bi mi to vobec nevadilo:( ale na tvári...........

nicoolinka
6. aug 2009

MIRUŠ Máš uplne krasnu tvaricku, tie svetle chlpky ma hadam kazda z nas! Ved to je uplne normalne!!! Kokos, ved na tvojom mieste by som bola stastna baba! 🙂 uplne vazne..

miraaa
6. aug 2009

ale nie blbo to vidno vieš.... viac to vidno nez si mylsiss to to je len fotka. to je nic:(...........

sweety22
6. aug 2009

miraaa na tie fotky mozem argumentovat len tym,co som ti napisala do mailu.Tie chlpky ma ktokolvek kto tie lieky berie a uvidis,ze zmiznu.Netrap sa. Uzivaj si prazdniny. Si velmi pekne dievca

tena
6. aug 2009

MIRAA-budes mudrejsia,ked navstivis gynekol.a urobi ti hormon.testy, ,kt.sa robia z krvi.Pripadne ak nič nezisti,posle ta na endokrinol.(štít.žľaza) ale to pravdepodobne kozna. Ale asi len moc prehanas a stresujes a ked baby pisu,ze je to super,tak nezveličuj zbytocne,ale drzim ti palce,aby prisli na to,cim to je.Verim,ze nic vazne. Uz si pisala viac dni dozadu, ze ides na gynek. Ja som rada,ze ta tam poslala dr. tak neni nutne stresovat co s tym,co s tym...mudrejsi vsetci budeme,ked napises potom,ako dopadli krvne testy a pod. Skor Ti velmi nik neporadi,az po vysetreni.Hlavu hore.Si mladucka, mozno viac prezivas tie veci,ako my starsie a zbytocne.Drz sa 😉

miraaa
6. aug 2009

sweety babenky moye.. mo ved to je uplne ine v skutocnsoti a dost ot vidnooo baby.:::( tena - Ano pojdme na te krvne testy.. ale chcem te chlpiky prec. ved nektore baby nemaju vobec.. vies... som spokojna s ze nemam zatial akne:( ale vies dost vidnoa j te hclpky ja sa vonku necitim dobre:(.... no uvidim co zistia.. ak nic. tak co mam s tim robit dalej?:(

michelka12
6. aug 2009

ahoj miri, uz som si aj ja pozrela fotky, este ti aj tam odp., ale uz som teraz unavena.
naozaj to neni nic strasne, moja kamoska ma tiez take jemnunke, ale ju to vobec netrapi a pritom kocka ako lusk, robila modelku v japonsku aj taliansku, ked mala problemy s pletou brala 2xkrat roacc. a tie chlpky keby mi nepovedala ja si ani nevsimnem. ale ona sa natom iba zasmiala a neriesila, aj tak je krasna. a chod uz konecne na tie hormony a byt tebou idem aj na vysetrenie stitnej zlazy, lebo roacc. niekedy sposobuje problemy aj tam,co mi napisala jedna pani doktorka.
bud v poho, nviem co by si robila, keby si mala take jazvy ako ja. a to predtym bola pohodicka a po laseri otras.
skus to trosku vypustit, uvidis mozno ked si to nebudes vsimat pomaly to zmizne.

miraaa
7. aug 2009

hmm myslis. .al vies ja mam aj jazvi sekco pod tymi hustimi chlpami a nemas tej tovjeje kamoske fotky?!! ale toto moc vidnooo jaj sa furt opakujem už s tim nechcem amt problem:( bose jaa mam dost malo rokoff a mne to kazii zivot:(: ved nie kebi to mam tak ako vy to bi som bolaa inak happy ale vies... juuj:(.. .mam mladi organizmus..:(: ach ja ich cchem prec................... ☹

allahan
7. aug 2009

Ahojte kočky! Neviem, ale mám taký pocit, že to o chvíľku nebude téma o Roa, ale o chĺpkoch 😨 Podľa môjho názoru je každá žena do istej miery "chlpatá". Či už na tvári, dekolkte, bruchu, ... . Záleží to od istej miery hormónov a iných faktorov, ale nerobí to z nej medveďa ani opicu 🙂 . Však aj Jožo Ráž spieva v jednej svojej hitovke: "Máš všade jemnučké chĺpky jak broskyňa...." . Treba si to len menej nevšímať a myslieť na úplne iné veci. Poznám jednu kočku, má pleť ako bábätko a husté tmavé vlasy. No a pod nosom dosť výrazné tmavé chĺpky a nikdy som ju nepočula si na to sťažovať. Chlapca si našla raz-dva a nemyslím, že by on riešil jej chlpky 😉 , veď v živote je veľa iných dôležitejších vecí. A myslím, že bez akné je to oveľa znesiteľnejšie aj s chĺpkami 😉 . Akné si každý všimne hneď, chĺpky určite nie. Takže pokiaľ nemáte pod nosom dlhé husté "vlasy" určite to nie je tragédia. Ja mám tiež všade, na dekolte, bruchu, prsiach, asi 3mm chĺpky. Neviem, či som ich tam mala aj pred liečbou alebo nie, ale nikdy som si to neriešila. A keby ste to tu nerozoberali, tak si to asi ani nevšimnem. Začína tu z toho byť davová psychóza a veľa z vás, čo si ti všimli by si to bez tejto diskusie možno nikdy ani neuvedomili 😉 . Jedna kočka napíše, že má chlpky a hneď všetky utekajme pozrieť sa, či nemáme aj my. A čo čert nechcel, všetky mamé 😀 . Ale ste si 100% isté, že tam neboli aj pred tým, ako tá prvá o nich napísala? Že tam neboli aj pred liečbou? Ja osobne si myslím, že su tam stále, pri liečbe možno trochu zmenia "podobu", ale vrátia sa zas späť 😉 Tak žiadne strachy, užívajte si slniečka a tie šťastnejšie aj peknú pleť 😀 bez akné.
....je to všetko len môj názor a pohľad na vec. Verím, že sa to nikoho z vás nedotklo 😉 . Pa!

miraaa
7. aug 2009

Allahan:SI rozumna ale keby vyzeras ako ja čo sa týka tvári tieš ta to trápi chcem si to dat odstránit.. bo.. vela ludi si to na mne vsimlo a vidim to aj ja sama niesom slepa:(Mozno tým že som si to ohoolila mi to narástlo este viac.. ale mna to moc trapi a vyzeram s tym hrozne.. ja to chcem prec a budem spokojna keby vime ze tieto tabletky toto spravia neberiem ich ano som moc moc moc rada ze mi zmizlo akne.. noioo.. ale tak toto je este horsie... co sa týka juuj vies ties to vidno a moc"..je to vidiet. uplne. vieš a ty ako staria žena to pochopii vies ja mam len 14 budem mat 15 tak ma trápi každá maličkost:( a toto je hrozné ako si na tom ty?:( dufam ze lepsie nez ja...

auriane
7. aug 2009

No ja som sa pýtala kožnej, či mi nenarastú chĺpky počas liečby a ona mi povedala, že počas 20 ročnej praxe sa s tým ešte nestretla.... Inak blond chĺpky na babách sú nádherné a aj jemné chĺpky na dekolte, vždy mi to pripadalo krásne.. Mám kamarátky - sestry, ktoré majú chĺpky na tvári, chrbáte, dekolte, rukách a je to na nich fakt krásne, vôbec to nepôsobí chlapsky, práve naopak - nežne a žensky. Ale asi záleží od farby aj hustoty.. Inak keď tu o tom stále píšete, bežala som si pre zrkadlo a na svetle prvýkrát zbadala, že aj ja mám chĺpky po oboch stranách líc, brade, nad perou a na dekolte:o) A to ešte ani R neberiem, až v septembri mám začať. Tak možno je to naozaj tým, že ste si to predtým nevšímali - respektíve na mastnej a aknóznej pleti to vidno oveľa menej ako na matnej a čistej, tak asi preto ste si to doteraz nevšimli..

michelka12
8. aug 2009

takze baby ja uz nikdy viac roaccutane, nikdy, nikdy, nikdy, zahodila som ho daleko od seba.
dostala som zapal mihlanic, ich vypadavanie a svrbenie oka, neviem ci to dam este dokopy.
nestacillo, ze mi doktor dodrbal laserom tvar, teraz este aj toto.
na pohotovosti mi povedali, ze vacsie svinstvo som brat ani nemohla:(. ze uz tam mali tolko pripadov s roacc, ze by ho v momente zatrhli.

michelka12
8. aug 2009

a to vam poviem, ze mihalnice som mala dlhe, huste, pevne ako aj obocie

miraaa
8. aug 2009

michaelka12-TO mi je luto:( moc... aj ja mam s toho te hclpky. an ieosm dva krát nadšena:(...