Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

michelka12
8. aug 2009

miraaa inak s tymi chlpkami sa netrap, zacala som si to vsimat a ma to kopec bab🙂
ja som v 14 musela riesit tazku popaleninu na nohe, neviem,co by si robila potom.

miraaa
8. aug 2009

vies na nohe.. mne je dolezity ksicht kebi mam nieco na nohe neviem ci bi ma to az tak zobralo. a ty nemas uz vobec mihalnice?...............ja chcme lne cisty ksicht be zchlkow nekotre babay vobec nemaju a mne to vidnoo.. da sa to odstranit,

tena
8. aug 2009

Myslim, ze debatu o chlpkoch je načase fakt zastavit ,lebo už prekypuje a zbytočne.A na všetko sú vyšetrenia, kt.prídu a ukážu čo ďalej.
Michelka12=mrzi ma to s tymi mihalnicami,lebo je to dolez.časť výzoru tvare,ale nemozeme vsetci zautočiť na Roacc.lebo niekomu urobi vedlajsi ucinok taky, druym zase iny, niekomu pomoze viac,al.uplne, inym menej.tazko povedat komu ako sadne. Vraveli ti,ze ten zapal mas naozaj z liecby?Neni to niekedy tak, ze ked sa lekar dozvie, co clovek uziva,ze to hned zhodi,ze je to z toho a toho,len preto,ze sa to stalo pocas liecby?Diskutabilne asi.

A vyliecia ti to?Beries na ten zapal nieco?Podla mna, je to ako s vlasmi...vypadavaju, a ak sa telo da dokopy,bud liecbou,al.len nej.doplnkovymi pripravkami,tak zaberie a vlasy opat zhustnu.Verim, ze aj tebe mihalnice a coskoro!!!Drzim velmi palce.

michelka12
8. aug 2009

je to z roaccutanu na storpro, nie som sama, uz maju skusenosti🙂. mne predtym nepadlo ani ň.
cize aj ja som o tom presvedcena. pre mna svinstvo.
a miraaa mihlanice este mam, jedine stastie, ze ich mam naozaj velmi huste a dlhe, teraz o polovicku menej,ale niekto ma take stale, no stale padaju:(. a ano pytala som sa, mali by dorast🙂, ak nebol nasilne poskodeny korienok.

no a k tej nohe miraaa, vies ono je to tak, ze nikdy nemozes povedat, co by ta trapilo najviac🙂, mlada baba si najde aj male prkotiny a kasle sa s nimi. pozri aj ja teraz musim verit, ze dorastie a ina moznost nie je a ty musis verit, ze sa vyriesia chlpky.

Roacc. ma svoje vyhody a nevyhody. Dufam, ze dalsim uzivatlekam nesposobi ziadne problemy a daju papa akne.

michelka12
8. aug 2009

a este by som podotkla, ze sa mi to mozno stalo preto, lebo mam inak plet ako decko, taku jemnu a vlacnu. a na take je roacc. drastak. keby som nemala helicobactera a ten laser. zasah, tak nikdy taketo akne nemam.
cize moja koza asi preto tak reagovala, ze je jemna, hebka a napriek jednej casti, som musela absol. liecbu roacc.
takze baby nebojte sa🙂.
Roacc. vam moze pomoct a ty miraaa prosim chod uz na nejake vysetrenie, lebo takto tu budes este rok pisat🙂 a namiesto toho, by si sa uz mohla pohnut z miesta🙂.

miraaa
8. aug 2009

michaelka12- a ako vyzeras ty nepolses mi fotku
tena-tebe sa zije a pise ked to nemas vsak?....ved jasne..

esme
9. aug 2009

michelka12 : s tymi mihalnicami ma to fakt mrzi, ale nemyslim si, ze lekari na pohotovosti maju na sto percent pravdu, pretoze keby to bolo tak, tak by to bolo treba nahlasit na sukl - statny ustav pre kontrolu lieciv a ten by sa tym musel zaoberat a Tvoj problem by sa musel objavit aj v pribalovom letaku, aj ked teraz si nie som zase ja celkom ista, ci to tam nie je spominane 🤐

miraaa : mas strnast, vsetko si viac beries, vsetko Ta viac trapi, preto to mozno ani s tymi chlpkami nebude take strasne zle ako si myslis... chlpky po celom tele ma kazdy bez ohladu na vek a pohlavie, akurat u kazdeho su individualne vyrazne, fakt to zbytocne vela riesis, treba s tym ist k doktorovi, pockat na vysledok a potom pripadne konzultovat problem s nejakym centrom estetickej mediciny a dat chlpky na trvalo odstranit, to, ze sa tym budes stale trapit a zaoberat je dost samoucelne a nicomu to v konecnom dosledku nepomoze, len sa budes citit zle

inak plne suhlasim s navrhom ukoncenia siahodlhej hypertrichoznej diskusie :D

epose
9. aug 2009

ahojte, neviete ci sa pri brani ROA mozu farbit vlasy? A este beriem teraz do toho aj antibiotika. 😖

epose
9. aug 2009

nik neviete? ☹

michelka12
9. aug 2009

miraaa poslem...
esme bud. rok maju byt pripisane dalsie vedl. ucinky k roacc., uz sme sa pytali
a v zahranici je to bezna vec s tymi mihalnicami, zevraj to spada pod vlasy.
takze zaznamy su o tom velke.
a je to z roacc. na 100 pero, ved dovtedy ani ň.
uz aj derm. povedali, ze jasne, ze je to z toho.

michelka12
9. aug 2009

byt tebou si ich teraz nefarbim, na zahr. strankach je odborny clanok a vystrihaju pred tymito vecami pocas brania roacc., ze aj kadernik by mal byt upozorneny,lebo vlasy sa stensuju a su slabsie.

miraaa
9. aug 2009

michaelka no mas email moy?.

miraaa
9. aug 2009

esme -No hej ale tak... kebi ma vidis bi si povedala nieco ine.. ale ako ccheš..... ale niektore baby ani chlpi nemaju vobec na tvari... mne to dost vidno chcem sa toho zbavit nevies mi volako pomoct?:( ☹

lucyy01
10. aug 2009

Ahojte kocky, vidim ze je tu par novych mien 🙂

Michelka-to s mihalnicami mi je luto..tiez ich mam dlhe a huste,tak si neviem predstavit ze by som o ne prisla 😒 neboj, ked si uz vysadila,malo by sa to dat do normalu...
Ja zatial Roa. neberiem lebo vzdy ked som uz naisto rozhodnuta, ze sa na to dam,tak si tu nieco precitam,zlaknem sa toho a som tam kde som bola...no uvidim este,mozno po lete.. 😒

Mirka,ty sa uz s tymi chlpkami netrap,videla som aku si mala tvaricku pred roacutanom,takze bud rada ze mas teraz len chlpky...

Ankam, tebe sa uz vyrazky nerobia?uz by bolo nacase,ty uz si sa tiez dost natrapila ☹ a si tu aj so mnou asi najdlhie...

Epose, ja som si tu niekedy citala ze baby sa v pohode farbia, ale ja by som to teda neriskovala,bala by som sa toho,kedze to lekari neodporucaju..

VSETKYM VAM DRZIM PALCEKY!!!

michelka12
10. aug 2009

ano, ano zevraj mihalnice sa uplne zregeneruju, tak som rada, aj ked to pol roka rok potrva.
miraaa inak fakt sa trapis zbytocne, raz nam das za pravdu. mladost ti ujde ako voda a potom si budes nadavat, ze si sa az tak trapila kvoli chlpkom, to mi teda ver. byt tebou som stastna ako blcha, ze nemam akne. ale vies ako sa hovori, dovtedy budes chodit s dzbanom po vodu, az kym ho nerozbijes. ten stres ti vobec neprospieva, akurat sa ti znova rozbehne akne a to ty nechces. myslim, ze tu radu nenajdes. pretoze ani jedna z nas nie je odbornicka, bola si uz konecne na gynde,v kozm. salone? Informuj sa uz niekde🙂.

esme
10. aug 2009

Michelka12: ja som vobec nespochybnovala ze to mas z toho 🙂 je fakt, ze to pod tie vlasy zakonite musi spadat, len by ma fakt ani za nic nenapadlo mysliet si, ze je to bezne aj spolu so zapalom... Drzim palce nech sa to co najskor upravi 😉 Ja zatial co sa Roaccutanu tyka klopem na drevo, lebo vedlajsie ucinky ustupili do istej miery, vysledky uz vidno a aj vlasy zatial drzia na svojom mieste... 🙂 A ak by som nahodou zacala zarastat tak po dobrati hura permanentna depilacia :D

ankam
11. aug 2009

ahojte dievcence

Tak vcera som bola na kontrole.Vsetko ok.Uz mam znizenu davku a uz len 2 meisace a koncim s liecbou.Mesiac este poberiem 20 a ten dalsi mesiac 10 a KO.Tesim sa uz.Tvar vyzera suprovo
Kebyze nejake nedostatky,tak moja lekarka robi aj kozmeticko esteticke upravy 🙂)))))ale dufam ze ich nebudem potrebovat

gizela66
11. aug 2009

ahojte... dlhsie som tu nebola, kvoli dovolenke🙂 moc som tmavá neni ale tak radsej som sa chranila vysokym faktorom🙂) 😉
ste tu toho riadne popisali o tych chlkoch:D ja ich nejak neriesim, odmalicka mam po celom tele chlpky a nezda sa mi ze by sa mi to pri liecbe nejak zhorsilo... akurat teraz jak som opalena mi ich viac vidiet 😀
..stale sa mi strasne supu pery a mam hrozne kutiky vcera mi poradila v lekarni Kosmín, taka masticka na pery a kutiky s harmancekom a gafrom, moze sa s tym aj suchy nos osetrit tak uvidim... a ako mam teraz taku tenku kozu tak ma hrozne znamienka svrbia, musim sa lekara spytat... a ked ma niekto chyti silnejsie za kozu alebo postiipe tak ma to hrozne boli, vsetci sa cuduju ze som citliva.. nemate taky problem?:D 😅 😀
miraaa... nepomoze ti to ked to tu budes stale dokola pisat, vsak to nejak uz ries... a urcite to neni take strasne, posli foto, ma zaujima ake to mas....... 😝 na Gizela66@azet.sk
a michelka... mne tiez dost vypadavaju mihalnice aj obocie... neviem ci je to v norme alebo by mi to malo padat menej... a co si to pisala o jazvach? lebo ja si chcem dat laserom odstranit po pol roku po liecbe jazvicky tak ze co si to mala aky problem 😕 ? ZATIM 🙂

miraaa
11. aug 2009

michelka12 *-JA vime ale keby mm vidis vravís nieco ine baby ja vime ze tu už pisemm toto ale proste som len nestastná s toho chcem to dat preč .. v piaotk idme na gyngu ale viem ze mi nic neporadi :(...
ankam-Sa teším s tebou vela štastia.... aspon niekdo...
gizela mas too.. ale vies.. moc to nevidno foták secko zakrije to je len minimum. .a ty ako s tvárou?

gizela66
11. aug 2009

mira... viem ze fotak skresluje, ale ja mam omnoho chlpatsiu tvar ako ty a nejak ma to netrapi... ved mas uplne peknu plet, tych par chlpkov je podla mna uplne normalnych a nemali by ta trapit... uvidis teda co ti povie lekar ked ides v piatok, ale kvoli tvojim jemnym bledym paar chlpkom by som nebrala antikoncepciu, ked sa ich chces zbavit chod ku kozmeticke nech ti ich pravidelne depiluje, ak chces mat plet bez chlpkov...

michelka12
11. aug 2009

gizela66 asi ti to pada tiez kvoli roacc., ale po pol az tristvrte roku by sa to malo vratit do povodneho stavu a vsteko bude ok. mne uz aj par novych rastie.

joe1
11. aug 2009

čaute všetci, dúfam, že sa darí, dlho som tu nebol ale ako vidím, o nič som neprišiel, neskutočné, ako dlho sa tu stále riešia tie mirkine chĺpky, celá diskusia by sa mohla premenovať na "mirkine nešťastné chĺpky". mladá - prestaň sa už toľko s tými chĺpkami zaťažovať, už ti to tu trefne okomentovalo viacero dievčat... preto sem už ani nechodím, stále dokola tie isté blbosti do omrzenia... ale iné chcem napísať, nechcem, aby to vyznelo, že som objavil už dávno objavené, ale nedá mi nepodeliť sa s vami s touto skúsenosťou - more je zázrak na pleť. Kto má možnosť ísť k moru, mal by to brať minimálne (okrem ďalších iných plusov) ako povinnosť pre svoje zdravie a pre svoju pleť - mne more krásne upravilo pleť - často som sa po kúpaní nesprchoval a nechal soľ pôsobiť ako prírodný píling či ako sa to povie 🙂 a veľmi pozitívne výsledky na seba nenechali dlho čakať. Ako som tu už kedysi spomínal, vyskytli sa mi veľmi nečakané problémy s potničkami alebo čo to boli za vyrážky - na nohácha a na zadku, hádajte, kde sú teraz... zmizli ako smrad, čo sa s nimi tak more pohralo 😉 nikto mi nevyhovorí, že morská voda nie je najlepšia lokálna liečba na tvár. ono aj veľa dermatologických výrobkov je založených na podobnom princípe. Plus morská klíma veľmi pozitívne pôsobí aj na dýchacie a tráviace ústrojenstvo, ktoré tiež môžu mať priamy vplyv na stav vašej pleti. Takže hurá k moru 😉 bodajby sa dalo chodiť na dovolenku aspoň dvakrát do roka... majte sa a trpezlivosť pri liečbe

gizela66
11. aug 2009

heh, ja som tiez bola pri mori a zas nejake zazraky sa nestali.. troska mi mozno zbledli fliaciky... skor mi to pomohlo ked som bola mladsia a mala som par vyrazok, ale napriklad min. rok mi vobec more nepomohlo... hlboko v kozi som to uz asi mala a trebalo to liecit 😅

miraaa
11. aug 2009

gizela66-Ja nechcem antikopcepciu. ale nie mam to strasne. ved kebi ma viids... ty mas ties posles mi fotku?:(..... ale t... mam horsie.. skusim nieco vymsliet:( bose ale ja neviem co.. uvidm a idem stvrtok.. : ale podla mna s tim nic nespravia:( bose....

miraaa
11. aug 2009

joe1 :Jasne prepač. uuž to nebudme tak mo preberat tu pred vami ale mne to len moc mrzi:(... neviem co s tim robit no ak mi neviete pomoc troska vy. .tak.. neviem ako.. no... ale budem uuž kecat o niecom insiom alebo aspom menej....a som moc rada ze ty nemas chlpky.. a zee sa ti to pekne upravilo.. Super drž sa.

michelka12
12. aug 2009

joe1 ja k moru chodim nerada odkedy mam popalenu nohu. mne aj akne zacalo vtedy ako som sa pre nu zacala trait, bolesti zaludka atd:D, som tomu dala.

gizela66
12. aug 2009

miraaa... ja to neviem odfotit nejak to neni na fotke vidiet... ti vravim chod ku kozmeticke a nech ti to pravidelne depiluje a mas po probleme...

miraaa
12. aug 2009

gizela-no okey:( a ty to s tym spraviš ? ☹

gizela66
13. aug 2009

ja? ja s tym nejdem nic robit... 😉

michelka12
13. aug 2009

baby ja mam hrozny strach. miraaa tvoje chlky by som brala vsetkymi desiatimi, lebo to sa da depilovat a ja mam chlpky tiez aj moja mamina som si vsimla az teraz.
ale co mam robit s tymto? tie mihalncie stale padaju, mala som ich krasne huste dlhe. co mam robit? myslite ze to moze byt aj takto? mam jemnu citlivu tenku pokozku, akurat ze infekcia na brade kvoli tomu roacc., stensovala sa mi pokozka, supala sa aj v okoli oci a mohli mi preto tie mihlanice vypadat? jednoducho koza sa stensila a skor zacalo padat. myslite ze mam sancu aby mi narastli? vazne ked sa nad tym zamyslite, mohol mi roacc. znicit korienky, ci je to skor otazka stensovania koza, vypadok a teraz to musi zosilniet a postupne sa obnovit.