Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ankam
23. feb 2009

debi tak len drz....aj ja budem drzat 😀 dnes som sa rano tak poryla.........a na cele mam nove objavy-co som uz daaaaavno na cele nemala-joj 😠

debi7775
23. feb 2009

joj ankam,sak ti vravim stale ze neryyyp si do toho 😠 ja som teraz takaaaaa flakatica ze strach!

ankam
23. feb 2009

este mam stastie ze nikam nejdem....a co mam chodit s bozulami?tak radsej vytlacim a mam flak 😀
a este teraz co mam suchu pokozku tak na rukach sa mi objavuju exemy.......take este suchsie fliaciky a svrbia 😠 😠 😠

enjoy
23. feb 2009

jej ty mas taky pekny mlady vek. 🙂 neboj, urcite to aj tebe skvele zaberie a potom uz nebudes musiet riesit taketo problemy v 30-ke ako ja, ved to bolo sialene som mala plet tisikrat horsiu ako na vrchole puberty. ono ked to ma byt efekt na furt, tak to asi chce postupnu a poriadnu liecbu, tak ver svojej doktorke, isto vie co robi. 😉 trpezlivost neni ani u mna silna stranka, ale tu nic ine nepomoze len cakat a verit. ja som sa tiez natrapila do tej 30ky s pletou a ten acnenormin mi prisiel ako zazrak z neba, stale som si vravela ze som na neho nenadabila skor. 😝 mala som raz aj frajera ktory sa stale navazal do mojej pleti, ze to mam hrozne a nic s tym nerobim, pritom som robila vsetko mozne a nemozne a nic nepomahalo, tak viem svoje aj o tom ako to poznaci psychicky cloveka taketo poznamky od okolia a "uzasna" podpora. 😖 no ale ked ty mas taku dobru doktorenku co ta este aj vyobjima a fandi ti aby si vydrzala, tak to mas perfektnu podporu. 🙂
ta moja kamoska, uz nema tie obrovske vyrazky ake mala cele dva mesiace aj pol, len flaky a sem tam nejaka drobna vyrazka, ale to sa neda porovnat s tym co mala predtym. berie to teraz nejaky stvrty mesiac a konecne jej to ustupuje, flakov ma stale velmi vela, aj take hlboke jazvy, ale ona bola naozaj ten najtazsi pripad akne aky som vo svojom okoli videla. bolo mi jej fakt luto, jej pridali dokonca aj prednison na par tyzdnov aby jej podporili liecbu lebo to bolo dost zle. trapila sa lebo dlho nevidela efekt, ale terat sa to aj u nej pomaly pohlo k zlepseniu. sama som zvedava ako sa jej to vyhoji. ked sa to upravi uplne tak to bude pre nu hotovy zazrak. 😎

ankam
23. feb 2009

enjoy ja si tiez hlavu o stenu bucham ze som tie tabletky nenasla skor..........a ti lekari tiez jak na.....chodis k nim niekolko rokov a pritom jedine vedia co ti pomoze a nedaju ti to hned.

enjoy
23. feb 2009

ankam neskusala si na suche ruky a na telo vobec Lipolotio taku hydratacnu emulziu z lekarne? mne to velmi dobre robilo. ked uz som bola ku koncu totalna susienka na celom tele, tak som sa sprchpvala s tekutym parafinom a natierala som si to Lipolotio a bolo dobre. 😉
viem, ze je to hrozne ale skus sa netlacit a nerypat, bude to len horsie. jednak riziko ze si tam zavlecies infekciu a potom zbytocne flakaties. ja som mala tiez tie tendencie, ale mna z toho rychlo vyliecila koziarka, vzdy ked som prisla na kontrolu ona presne videla na mojej tvari co som s nou praktizovala a vycitavo mi este vo dverach povedala: Vy si to ryyyypete! Tak aby som nedostala zdrba, uz som sa drzala. 😀

ankam
23. feb 2009

enjoy ja mam take nieco Excipial hydrolotio .take mlieko na velmi suchu pokozku.Tak zatial s tym a potom poviem lekarke nech mi nieco da na to.Viem ze na suchej pokozke sa najcastejsie robia exemy.
A co ked nevytlacim?kde zmizne ta vyrazka?

enjoy
23. feb 2009

ankam, veru veru ja som vystriedala asi tri kozne, kym som sa dostala k tejto ktora mi ako prva vobec spomenula ze existuje aj tento liek. tie ostatne o nom ani slovo, tiez to nechapem. 😖
ta moja kamoska s tou tazkou formou akne doslova prosila doktorku aby jej ho predpisala, lebo videla ako to mne dobre zabralo tak to chcela skusit aj ona, ale ta jej lekarka bola este urazena ze co si to dovoluje ordinovat si sama lieky, ze najprv skusia liecit to tymi najlahsimi metodami az na zaver prejdu na aknenormin ked ine nezaberie. napokon sa ani nedohodli, vyvrcholilo to tym ,ze jej doktorka dala podpisat reverz ze nesuhlasi s jej navrhom liecby a vyradila ju z ambulancie. takze aj taketo veci sa deju, niektori koziari to nepredpisu len tak aj ked pacient o to poziada. nastastie nasla potom koznu ktora sa jej ujala. ale kym sa dostala vobec k tomu aknenorminu tak si uzila svoje. 😝

debi7775
23. feb 2009

ankam:ano aj ja mam take suche flaky..vyzera to ako exem..ale su to len suche flaky ..na rukach to mam a natieram to vies cim?v lekarni som si kupila Dermazulen,stal okolo 50,60sk ani nepatam...a je superny,taky extra mastny 😀 niekedy si ho dam aj na tvar ked mam take velmi suche miesta..je to v podstate taka vazelina ale na haramancekovej baze 😉

ankam
23. feb 2009

no ja osm to vlastne tiez sama navrhla mojej koznej.Bola som u viacerych a same maste a hluposti a nezaberalo nic.A ked som sa dozvedela o tom lieku tak somisla znova ku koznej-uz k inej s listockom co vsetko osm uz bralaa s navrhom na roacutane(tiez som mala malu dusicku ci nebude mudra ze jej to navrhujem ja)ale ked uz videla co vsetko som mala-tak sama povedala ze po tomto uz mozme dat roacutane.

Jednu mame znamu koznu lekarku-a ta sama povedala ze iba ten jediny liek pomoze na akne a ziadne vodicky ani masticky.A aj napriek tomu ze je znama mi ho nedala-lebo je proti antikoncepcii-silno veriaca.........tak som si nasla inu 😀

enjoy
23. feb 2009

ankam hej presne to je ten Excipial- su dva druhy jeden je Hydrolotio a druhy Lipolotio, ten je mastnejsi na viac suchu kozu. ak budes este viac vysusena tak ti odporucam ten tekuty parafin. da sa kupit normalne bez receptu, vola sa to Oilatum a je to bud vo forme mydla, roztoku alebo sprchoveho gelu, co komu vyhovuje. to mi odporucala ta moja doktorka, ale je viac takychto pripravkov na trhu. toto mne zaberalo najlepsie ked som uz mala taku napnutu plet od vysusenia. 😉

ankam
23. feb 2009

ano ten mastnejsi si musim kupit este.Ale na predpis je lacnejsi asi nie?
a ten Oilatum si mala aku formu?mne asi sprchac najviac vyhovuje.......uz sa tesim ked si ho kupim
a ako casto-kazdy vecer si si ho davala?

debi7775
23. feb 2009

a na tvar zeny nemate nieco dobre??lebo som sama supina..toto vsetko si pojdem zajtra kupit do lekarne co spomina enjoy,lebo uz aj ja som vysusena ako taka slivka 😀 aj na vlasy som si pokupila spreje gliss kur,tie su fantasticke..lebo ich mam moc vysusene..co som si predtym musela zmyvat kazdy den 😀 a este k tomu makeup enjoy,sandy beige?to je taky odtien akurat?ani svetly ani tmavy?taky fajny? 🙂

debi7775
23. feb 2009

a kolko to stoji asi tak?a to lipolotio to je mlieko?a oilatum si mam kupit sprchac ano?...

enjoy
23. feb 2009

debi7775 ten Dermazulen neni taky modry? ja si ho zvyknem davat ked mam nadchu a totalne vydratu kozku okolo nosa. potom este Infadolan ten je podobny a dobry, aj kalciova masticka 😀

ankam, to je sila. to ako ta doktorka prenasa svoje vieru do svojej prace a obmedzuje tym liecbu svojim pacientom? 😒 a to bolo v nejakej cirkevnej nemocnici? kamoske sa stalo ze v Ba v nemocnici u Milosrdnych jej gynekolog nechcel predpisat HAK a nahovaral ju na materstvo. 😝

lucyy01
23. feb 2009

Ajojte babenky, este sa vas chcem spytat, ci vam nepadaju z toho vlasy,lebo na inom fore pisali len o tom kolko vlasov im denne vypadne a ze hlavne ku koncu liecby to je najhorsie..no tu som sa nedocitala ze by vam vlasky z toho padali...bo ja ich nemam taaaak vela ze by mi mohli len tak veselo padat..

Debi7775, ja som asi ten isty pripad ako ty...tiez sa s akne trapim asi od puberty a v novembri som uz mala 21.tiez nemam tazke akne ale dlhodobe..a to co som uz vsetko vyskusala,fuuuuha,bolo toho vela..teraz naposledy som skusala ocistnu a detoxikacnu kuru pomocou stavy z ALOE VERA-dost financne narocne ale nic..tak snad uz ten R. pomoze a navzdy🙂papa

debi7775
23. feb 2009

a co sa tyka toho predpisovania,tak mi to pride tak ze tu sa tie kozne este tak boja predpisovat roaccutane lebo je to ozaj velmi silny liek..ale v zahranici si ho normalne niektori vyziadaju,aj taki co maju ozaj lahku formu akne..a tam to bezne predpisuju..teda okrem francuzska,tam ich chcu vraj zakazat..ale francuzi si v tomto davaju velky pozor,ved tehotnym zenam normalne beru krv kazdy mesiac na toxoplasmosu a zakazuju im jest cokolvek co suvisi so zvieratami,musia dokladne umyvat ovocie zeleninu a to im zdoraznuju dookola..tu som sa s tym este hadam ani nestretla 😀 ale napr mne ich kozna navrhovala dva roky,kym som sa na to dala..ona uzvela ludi preliecila tymito tabletkami..ale je pravda ze niektore kozne sa do toho nehrnu 😒

ankam
23. feb 2009

enjoy,nie ona ma svoju ordinaciu.........
lucyy01 mne nepadaju nejak extra vlasy.........ale to mi stale ked sa cesem
debi tak co ideme zajtra na nakupy?

debi7775
23. feb 2009

anjoy vidim ze aj ty si staly zakaznik v lekarni 😀 😀 poznam aj kaciovu masticku tu si davam terazked sa mi kutiky robia.. 😉 a ano ten dermazulen je modry..a taky mastny velmi..

enjoy
23. feb 2009

to Oilatum som mala gel v tube, to mi vyhovovalo najviac, mala som aj ten roztok a on bol strasne tekuty, naliala som si ho v sprche do dlane a polka mi vytiekla pomedzi prsty do kanala takze tak. 😀 kazdy vecer ked som sa sprchovala som si ho davala. to uz same uvidite ako to vasa plet bude potrebovat. a nedavajte si na zaciatok vela, aby ste neboli moc mastne a fakt bacha na smyk vo vani ci v sprche, dost to klze, dokonca je to aj ako upozornenie v pribalovom letaciku. cenu uz si nepamatam, po tom roku mam nejake okno, ale predpisovala mi to kozna aj s tym Excipialom a doplacala som malicko.

Debi7775 ten make up je od La Roche Posay - Toleriane a ja mam ten sand beige c.13, ten je taky zlaty stred, ani svetly ani tmavy. dobre lekarne maju aj vzorky. neviem odkial si, ak z Ba tak v ruzinove v tej velkej fakutnej lekarni maju velky vyber. A co ty pouzivas na tvar aku osetrujucu kozmetiku momentalne? Robi ti dobre?

debi7775
23. feb 2009

lucyy01:vies co ono je to take individualne si myslim...niekto si pochvaluje kvalitu vlasov niekto nie..napr ja ich mam strasne vysusene..a kamoske sa robili lupiny ale nenormaaaalne...ale to vsetko zmizne po dobrati..co sa tyka vypadavania,tak aj o tom som uz pocula ale to ozaj ako komu 😒 takze presne ti to tu asi nebude vediet nikto povedat ze ako zareaguje tvoje telo na tie tabletky..mozno nebudesmat okrem suchost pier ziadne ine vedlajsie ucinky 🙂 a mozno ich budes mat viac ako si ocakavala..

enjoy
23. feb 2009

Debi7775, ale neboj nerobim v lekarni ani pre ziadnu kozmeticku firmu, to aby si si nemyslela ze tu robim reklamu aby som zdvihla obrat 😀 ja len chcem poradit, co mne zaberalo. 😉

lucyy01, nepadali mi vlasy, hmm neviem poradit. btw zakazali vam farbit si vlasy pocas uzivania? mojej kamaratke hej, ale mne moja dr nie a tak som si farbila a nic sa mi nastastie nestalo. ale ked pocuvam ako jej to striktne zakazali tak som rada ze som tak dobre obisla. 😉

enjoy
23. feb 2009

Debi7775 to mas pravdu aj ja si myslim ze mnohi lekari sa boja predpisovat Roaccutan, ale zase je fakt na mieste ked sa niekto dlho trapi alebo ma strasne akne, vyskusat ho. ved ked je pacient dobre pouceny tak pri vedlajsich ucinkoch sa da vcas liecba prerusit. mne hned dr povedala, ze budem citat na letaciku sialene neziaduce ucinky, ale ze sa nemam bat lebo z jej praxe sa stretla najcastejsie so suchostou pier, sliznic, pripadne krvacanim z nosa. a u mna bola len ta suchost, nekrvacala som ani raz, ku koncu trochu klby, ale inak pohoda lahoda.
aj vam robia vzdy ked pridete na kotnrolu tehotensky test? ja som vzdy musela ist ocikat papierik ked som k nej prisla. 😉

debi7775
23. feb 2009

enjoy ja pouzivam momentalne Biodermu sebium,aj pletovu vodu aj krem..a ta mi vyhovuje uz som ju pouzivala aj pred liecbou a som tej kozmeticke stale verna..kozna mi dala aj vzorky pletovej vody a kremu Effclar od la roche possay..ale cojaviem..este som to nestihla nejak otestovat..uz mi toho pride strasnevela,stale sa niecim mazem,ten skinoren,bioderma,dokonca aj zineryt mi kozna dala do zasoby na take vacsie bozule..a sem tam ked som velmi suchaa tak sa nakremujem obycajnym dove ktory som predytm neznasala lebo bol velmi mastny 😀 a pojdem si asi vypytat naozaj najprv len vzorku toho make upu a vyskusam 🙂 ja som pouzivala predtym make up od dermacolu,maybelline a vela som preskusala..zatial som sa este co sa tyka make upov nenasla.. 😠 teraz sa mazem tym acnecolorom ajked vyzeram ako taka maska 😀 co uz...ale napr co viem tak pudre su pre mna najlepsie maybelline(nevem ci to spravne pisem) a celkovo ta ich kozmetika nieje spatna,nolen makeup som vhodny nenasla..preto sa teba pytam ked si tak chvalis tento 🙂

debi7775
23. feb 2009

enjoy ja som tehotensky len na zaciatku robila,inak sa ma vzdy len opyta ci niesom,poviem ze nie a ide sa dalej 🙂 ..a tak nieje to take pohodlie pocas uzivania tych liekov ako normalne..fakt clovek sa stale musi niecim natierat,moj staly partner aj v posteli je balzam na pery 😀 ale kazdy si tu plet tak pochvaluje..tak preco sa na to nedat?ved co je tych par mesiacov v zivote cloveka? 🙂

debi7775
23. feb 2009

a ano vlasy farbim 😉

enjoy
23. feb 2009

debi7775 Biodermu az tak velmi nepoznam, ale spoluziacka ju pouziva a velmi si ju chvali, mozno ju casom vyskusam. Mne zatial vyhovuje Avene, tak zostavam pri nej, ale vraj raz za cas je dobre zmenit, tak uvidim. Ja dufam ze budes spokojna s tym makeup-om asi nebude kryt tak ako aknekolor, ale mne pripadne ako liek, je to make up ale zaroven osetruje a chrani plet, to sa mi na nom paci a ma aj ochranny faktor proti slnku 2O, co bude fajn ked vyskoci slniecko. 😉
kedysi davnejsie som mala predpisany Zineryt aj ja, natierala som sa, natierala a cervenela som a cervenela, stipalo, svrbelo a potom pozeram na letacik a ono to obsahuje antibiotikum na ktore som alergicka. no tak to sa tej mojej koznej trochu vymklo z ruk. teraz chodim uz k inej. 😝

debi7775
23. feb 2009

enjoy :ano aj mne stoji na policke lebo hrozne stiiipe...ale fakt otrasne!!!tak sa ho az bojim otvorit 😠 a ja zase nepoznam Avene..jaj vela je toho,kym si clovek vyberie..a kazda tato kozmetika je naozaj dost draha,ale co sa tyka pleti asi pre mna neexituju hranice,som nou tak posadnuta ze kupim cokolvek co by mohlo pomoct 😒

enjoy
23. feb 2009

ja som tiez mala najlepsiu kamosku alias balzam na pery vzdy po ruke, jeden pri posteli, jeden v kabelke, jeden v kabate, jeden u frajera keby som si ten svoj nahodou zabudla. mam to spocitane ze za obdobie kedy som brala acnenormin, som ich spotrebovala presne 10 kusov, kazdy mesiac jeden. dokonca aj kozna mi davala taky super balzam, co vyraba ta farmaceuticka firma co acnenormin, vzdy ked som prisla na kontrolu mi jeden suchla do ruky, som sa tesila ako male decko, krasne vonal. 😉
debi7775 jasne, pre krasnu a zdravu plet nieco vydrzime!!! 😉

ankam
23. feb 2009

debi mne uz 2krat robila tehu test.... 😀
a vies co aj ja som mala lupiny z tej suchej pokozky sa ani nedivim-ale zmizli s dobrym samponom 🙂

viete co?ja teraz ked vidim nejakeho cloveka s tazkou formou akne tak mam chut k nemu ist a povedat mu nech si pyta ten liek od lekarky.Mnohi ludia sa trapia velmi a nevedia o tom lieku.......