Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

michelka12
21. aug 2009

skus to tak mirrii, vsetko sa da riesit, nejako, aj ja musim verit a necaka ma lahka cesta. tie chlpky su nastastie biele, tak aj slnko to vzdy este vytiahne a myslim, ze casom to nebude uz vobec vidiet, popripade v kozm. salonoch vedia krasne depilovat aj tvaricku, trosku to boli, ale inak ok. len ty teraz pockaj kym ti plet opat "zhrubne" a nebude taka citliva🙂.
ja sa silne rozhodujem, ci ist na odstranenie tych jaziev, co mi urobili na inej klinike, mam strach. neviem, ci to mam este raz risknut. risk je zisk. ale nemam guraz. treba ma popohnat. fakt neviem.

michelka12
21. aug 2009

inak mne tiez moja gyn. nechcela urobit horm. profil. az sukromny gyn.
mimochodom tieto veci sa najlepsie vysetria u endokrinologa, tj stitna zlaza. ona je riecistom vsetkych hormonov a aj minule som videla niekde prispevok, ze baba bola na endo. a tam je zistili vsetko komplet od moznosti tvorenia vyrazok vplyvom androgenov az po skutocnost, ci moze mat deticky. tak neviem.

no a teraz, co si myslite o moznosti odstranovania jaziev, popravde. ja musim setrit, nie je to lacne. ale zaroven je to vobec pravda? nie je to len mamenie penazi? ma to ucinok? ja nepoznam konkretne nikoho, komu by to pomohlo, mozno vy ano. tak nejake skusenosti. vdaka baby🙂.

kvetinac
21. aug 2009

Prepacte, nechcelo sa mi citat cele forum, ako je to s tym vypadavanim vlasov ked ste na roaccutane? Prejavi sa to vzdy a u kazdeho? Ci sa to nemusi prejavit? A este by som sa chcel spytat, som na roaccutane necely mesiac a z vedlajsich ucinkov mam hlavne brutalne vela lupin....stretli ste sa s tym aj vy?mate na to nejaku ucinnu vec?..som uvazoval ze mozno by pomohol zinok, len vobec netusim co mozem a nemozem koli tomu roaccutanu....dik

michelka12
21. aug 2009

zinok mozes.
mne dr napisala, ze padanie vlasov je pomerne caste aj ochlpenia, a je to reverzibilne do par mesiacov. retinoidy sa kedysi pouzivali proti rakovine koze, cize je to ako "chemo" v malom. ak je to padanie primerane, nie moc, v liecbe sa pokracuje. ak je moc liecba sa vacinou ukonci. ale ako vravim tieito veci su zevraj reverzibilne. co sa tyka lupin mas ich zato, ze sa ti lupe koza aj vo vlasoch, stensuje sa.

miraaa
21. aug 2009

tena -Jasne pojdme pondelok dalsej .. ako sukromnej??tu aj nikede najdem:.....nehcapem preco mi nemozu len zobrat krv... kks:(. a zevraj to robia pocess... mensutruacii jaaj ja mam dostat tak to bi bolo najlepšie...
michaelka12:Neboj sa jazvicky pekne spravia ale je to moc drahe.. myslim si ze v estetick v bratislave to maju najdrahsie.. ale ked hces bit pekna na peniaze sa nemoze pozerat....vsecko nieco stoji...aa musi sa to opakovat to prusenie jazviciek a neni to lahka zaležitost..
kvetinac-To zaležii..u kazdeho je to individualne.. čize to sa u kazdom prejavy inak.. mne nic nevipadavalo... ale len te chlpky mi naarastli.. no kazdy ma niečo... ine

TAK BABY ZA kým mam ist aby mi spravili ten hormonalny porfil ked ma nechcu vysetrit ked este nemám 15 to je moc ubohe a kamošku vysetrili a nemala ani 15 ale sla inam.. ale chcem len ten hormonalny profil a zevraj tie chlpky sa potom daju upravit aj tabletkami.. ale viete dalsie tabeltky do seba pchat... bohvie aky budu zase vedlajsie učinky

joey9
21. aug 2009

kvetinac: na tie lupiny mi dost pomáha šampón Polytar AF je to dermálny roztok, síce trochu smrdí ako guma ale mne pomáha 🙂

sweety22
21. aug 2009

miraaa ak mas 15 tak za detskym gynekologom

miraaa
21. aug 2009

sweety22: a ten aj existuje?...

michelka12
22. aug 2009

ja tiez neviem o detskom gynekologovi. najlepsie je ist k sukromnikovi a este lepsie na endo. tam robia naozaj komplet veci. 🙂
inak neviem, asi ste si nevsimili moju otazku🙂, ale pytala som sa za ako dlho od dobratia ste prestali mat taku suchu kozu na tele🙂. ze ste sa nemuseli vkuse kremovat.

anabelka8
22. aug 2009

existuje, teda u nás v meste v NZ je ich aj viac, moja má napísané, že detská gynekologička, ale chodím tam ja ale i staršie ženy, takže neviem 🙂

michelka12
22. aug 2009

inak baby ja sa s vami podelim este o jednu zvlastnu vec. styri roky som mala v prsniku akoby take stvrdnute tkanivo, cystu. a ja ju po styroch rokoch nemam. a to sa mi stratila v obdobi ked som brala roacc. tak to je sila. bud je to obrovska nahoda alebo ja neviem. ale ja to mam konecne makke a nic ma neboli. len je to zvlastne ze zrazu po styroch rokoch taka zmena.

tena
22. aug 2009

JA NAPR.SA UZ NELUPEM,BERIEM ROA 6.MES.ALE NA ZACIATKU LETA PO OPALOVANI SOM MALA DOST VYSUSENU POKOZKU,ALE TERAZ UZ NIE.TAK SI MYSLIM,ZE PO LIECBE DO 3.MES.SA TO UPRAVI.

LUPINY RIES KLUDNE NEJ.KVALITNYM SAMPONOM.UPRAVI SA TO ESTE POCAS LIECBY URCITE,KED SI TELO ZVYKNE NA LIECBU.

MNE VYPADAVAJU TIE VLASY A NEVIEM,CI TO POTRVA DO KONCA,AL.SA TO ZASTAVI SKOR.BERIEM TABL.NA PRIRODNEJ BAZE NA TO,ALE SOM ZVEDAVA KEDY ZABERU🙂 TAM TO ASI TRVA ASPON 2.-3MES.A TO MOZNO BUDEM MAT PO ROA 😒

sweety22
22. aug 2009

michelka 12 Ja beriem 7mi mesiac( posledny) a koza sa mi uz nesupe.Ale na zaciatku to bolo hrozne.Neviem,ci to bolo tym,ze som ho zacinala brat este v zime,alebo su tie zaciatky vzdy take.Pery su suche stale

miraaa este mozes skusit ist za svojim obvodnym lekarom a tomu povedat,aby ta odporucil k endokrinologovi,ten ti hormonalny profil urobi,ale uz teraz je to zbytocne,lebo chlpky mas z roaccutanu,malo by ti to prejst.Ak mas dobru dermatologicku,tak ti s tym najviac poradi ona 🙂

michelka12
23. aug 2009

Tena ja som si to zistovala ohladom toho padania cez znameho aj na SUKL.
Tabletky brat mozes ale nema to nejaky extra vplyv. Po troch mesiacoch od ukoncenia liecby Roac., by sa malo vypadavanie vlasov zastavit. Asi tak dlho trva, kym sa telo precisti od vitaminu A. Po nejakych dalsich dvoch troch mesiacovh zacnu rast nove vlasky🙂. Ja som sa zoznamila s jednou babou, ktorej padali hufy vlasov, mihalnice aj obocie. Ma rok a pol od liecby roac. a az po roku sa jej to zacalo lepsit. Ona na to tak zareagovala. U mna to boli hlavne mihlanice, aj obocko trosku. Ale uz sa to ako tak zastavilo. Je to asi mesiac co som dala roacc. von.

anabelka8
23. aug 2009

mne tiež hrozne padajú vlasy 😒 mama už po mne kričí, aby som sa dala ostrihať nakrátko, pretože dom je plný mojich vlasov 😀 a čo ja za to môžem .. ešteže mám hrivu jak lev, takže nevidieť, ked vypadnú 😀

debi7775
23. aug 2009

baby mne vlasy zacali padat az teraz po skonceni liecby,co mam uz 3 ci 4 mesiace ani neviem...tie tabletky su asi riadny kaliber...kamaratka otehotnela po roku a v 4mesiaci potratila..neviem ci s tym maju nieco tie tabletky ale to tak pre info pisem...aaaa este jedna vec na chlpky na tvari je vraj dobre skin line...precitajte si na nete o tom viac 😉

michelka12
23. aug 2009

debi a ty si ako dlho brala? inak divne ze zacali padat az teraz🙂.

tena
23. aug 2009

Debi a ako plet?lebo si pamatam tu tvoje prispevky a "nešťastia" z roa...a potom lepsie...ako???

joe1
24. aug 2009

Debi a ako si vysadila Roaccutane, pri akej dávke? Pamätám si ešte tvoje divoké dávkovanie počas liečby, dokonca 60 mg na deň.. a pri akej dávke si ten liek vysadila? Ono sa to má vraj niekoľko dní brať len 10 mg na deň, potom nejaký čas každý druhý deň 10 mg na deň a až potom definitívne vysadiť. S týmto liekom opatrne. Ak si ho napr razom vysadila pri nejakých 40 mg na deň, tak to je dosť drastické, podobná reakcia organizmu sa dala čakať.

miraaa
24. aug 2009

Juj baby.. len to vydržte. ja len čakam kedy mozem a zoberu ma k gynekologovi.. šecia maju doovlenku amožno ma zoberu az od 15 ale to je za chivlku...

michelka12
24. aug 2009

joey inak ja som prerusila tiez zo dna na den. takze tak. ziadne postupne znizovanie. ved by ma to "zabilo" keby som to mala brat este dalsie dni. dr mi povedala, ze sa to moze kedykolvek prerusit, aj ked su zle krvne testy. znizuje sa aj preto, aby sa videlo ako zareaguju tvoje mazove zlazy, vlastne postupne sa pripravuje odobranie vitaminu A a nasledna reakcia. aspon tak mi to bolo vysvetlene.

sweety22
24. aug 2009

michelka a ty uz neberies Roaccutane? nemala si to prikratko?
Joe normalne ked ti dojdu posledne lieky tak skoncis,mne tiez nejde znizovat na konci a mala som stale 30mg

michelka12
25. aug 2009

neberiem. mne velmi vadilo to padanie mihalnic. vsak ich mam o polovicku menej. ale jednej babe sa to tiez stalo a dorastlo, aj mne uz nejake vykukaju, ale zato mi to nestoji. ja mam problem len s tou dokaslanou bradou, je tam stale infekcia a zato ten roacc., lebo to nevedia inak zmaknut, budu musiet:(.

debi7775
25. aug 2009

ja som vysadila pri davke 60mg...a brala som asi ja ani neviem,asi 6mesiacov..a vlasy mi zacali padat az teraz 4mesiace po liecbe..moze to byt mozno aj z niecoho ineho,lebo mi zacali padat akurat po dovolenke tak bohvie...a plet no co vam poviem..som rada ze tie lieky uz nikdy v zivote neuvidim,myslela som ze sa z toho uz ani nedostanem ako mi tie lieky plet zhovadili..robia sa mi este aj teraz kde tu pupaciky take male..proste plet mam asi taku ako pred liecbou..chvalabohu!! lebo pocas liecby som bola tak vyhadzana a tak otrasne som vyzerala ze som preklinala ten liek,doktorku aj vsetko...uz v pohodke chodim bez make upu ako aj kedysi 🙂 zijem si spokojne a kludne,ziadne depky (teda az nato ze som sa vcera strasne pohadala s priatelom a vyzera to na rozchod 😠 ) a hnevaju ma akurat tak chlpky ale este pockam cca 3 mesiace a vyskusam to skin line ..sa mi to pozdava celkom a odstrani to chlpky nastalo a mam to tu v BB za rohom...jedine zaco som roacc vdacna je asi to ze som zhodila par kg 😀 no ale to by som bola radsej s tymi kg ako s tym trapenim ktorym som si presla...ako naozaj nezacinajte ten liek brat ako ja,na mierne akne..len ak je to fakt nutne..ja som bola prilis pohodlna a chcela som mat plet ani babika...treba si velmi dobre premysliet ci ich zacat brat,lebo pokial to akne hrozne nieje tak ho brat netreba..

debi7775
25. aug 2009

inak este vidim ze teraz su tu najvacsi problem tie chlpky,lebo za nasich cias ked sme brali roacc boli flaky najvacsi problem a teda k tomu vam mozem povedat len tolko ze netreba sa bat,oni zmiznu 😉 ja som sa bala ze taka flakata budem na veky..cervene flaky velke,ani makeupom sa zakryt nedali,to potom nabrali modru farbu 😀 ale naozaj presli 3 mesiace cca a oni zmizli ..leen si nerypte do tvare 😠 hovori to ta prava co si chcela davat ruky do sadry..ale teraz viem ze som si nemala nic vytlacat,lebo mi zostalo par jazviciek,sice nic strasne..ani ich nevidno ale aj tak..netlacit 😉

miraaa
25. aug 2009

debi7775 - ahoj prosim ta. žee to skin line .. to je co? odstanenie chvlokov.. v bansej bystrici to je? a co to stoji a blozšie ingormacie nemas?.... a na stalo to odstráni chcem.. niečo proosim odpis mi...potrebujem to aj ja preč zle sa citim chlpata.. to na tvari....................

miraaa
25. aug 2009

to je tá Kozmetika-Kaderníctvo Galaxy?V Banskej Bystrici?...

michelka12
26. aug 2009

debi a tie vlasy ti padaju moc?
podla mna to moze byt dohra roaccutanu. ale bude to ok. ked sa vycistis, niekedy to trva rok, kto bral vyssie davky. jednej babe z ceska sa to stabilizovalo po roku a pol.

neznama777
26. aug 2009

Ahojte.Ja som pouzivala AKNENORMIN...to je to iiste ako roacutan.Odporucam je to vyborny liek na akne. Masticky je zbytocne pouzivat neoplati sa.Rok som pouzivala masticky a nic z toho.Jedine co pomoze je tento liek a zbavis sa akne navzdy.Okrem suchej pokozky a suchych pier sa ziadne vedlajsie ucinky nedostavili.Niekedy ma pobolievala hlava a bola som trocha precitlivena a inak nic.Ku aknenorminu musis brat aj atikoncepciu.Kazdy mesiac budes chodit na kontrolu kde ti zoberie krv ci mas vsetko v poriadku.Brala som ho 7 mesiacov a teray veriem len antikoncepciu.Budem ju brat pol roka.Nie je to nic strasne.Majte sa

esme
26. aug 2009

Este davnejsie sa tu diskutovalo o farbeni vlasov... ake s tym mate skusenosti? Ja som nahodou v lekarni objavila dake prirodne setrne farby, pricom to nie je henna, tak uvazujem, ze by som mozno skusila tie, lebo roa mi vlasy zatial neovplyvnil, myslim, ze im skor prospieva, ze ich nemusim tak casto umyvat, tak ich nechcem znicit, ale bez farbenia to naozaj nepojde...