Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

gizela66
12. okt 2009

somslavka ... ja uz beriem posledny mesiac lieky a stale mam take cervene fliacky na tvari tak neviem ci mi to este zmizne alebo sa upravi... chcela by som ist na peeling alebo take nieco urcity cas po liecbe tak to hadam pomoze...

lucyy... a preco nevysadis antikoncepciu a nezacnes brat roaccutane? ved keby aj popritom beries, tak si myslim ze to ovplyvnuje a potom ju vysadis a plet sa moze zas zhorsit... no neviem 😅 ja by som antikoncepciu pri tom nebrala🙂 a ani celkovo...

tinkiz
12. okt 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat niekoho kto mi poradi, beriem roaccutan a antikoncepciu yasminela uz 8.mesiac, takze uz pomaly s liecbou koncim.plet sa mi zlepsila, takze som spokojna. chcela by som mat dieta, ale neviem, podla letaku je doba otehotnenie mozna po dvich mesiacoch, ale kamaratka mi povedala, aby som sa o to nepokusala skor ako o pol raka, tak neviem co mam robit,poskodene dieta nechcem...

raya
13. okt 2009

auryn: hej aj ja som na zaciatku nic nemala a cakala, ze kedy uz budem mat suche pery, dokonca som si ich ani nebalzamovala, a zrazu asi tak po tyzdni prislo vysusenie, kutiky a potom sa mi cele tie pery zosupali boli uplne krvave a hrozne som sa vyhadzala - take vystupene velke vyrazky, vsetci v okoli mi hovorili, ze som to mala lepsie pred roa ale beriem to tak, ze to zhorsenie musi byt, aj ked mam z toho velke depky uz vyse mesiaca. Na tie pery som pisala co mi pomohlo, teraz su OK, suche ale nesupu sa a su celkom pekne - viac cervene 🙂 .
michelka 12: no tie vlasy depresia č.2 - na zaciatku padali viac sice, ale nezastavilo sa to, ja som mala huste vlasy aj dlhe huste mihalnice, kozmeticka mi ich vzdy odlicovala, bo si myslela, ze mam špiralu na nich. Štve ma to, samozrejme,ale verim, ze sa to obnovi po liecbe a snazim sa vlasy necesat, malo umyvat samponom, ziadne farbenie, kulmy, fenovanie žial to neviem obmedziť, bo už je chladno a nedavam ani žiadne zaťažujuce laky, tužidlá, gely. Najviac ma štve, že pri spánkoch keď si spravím cop, tak mi vidno kožu na hlave, no strasne. V lekarni som si kupila dosť predražený šampon proti vypadavaniu vlasov od VICHY - Dercos, ale myslim si, že je to len marketing, lebo vlasky padaju stale.
Včera na MTV bola zaujimava relacia o 3 mladých ľuďoch, ktorý sa dali na Roaccutane - v USA accutane, ja som pri tom normalne plakala, bo Tí ludia úplná beznádej - dievčina 21 r. bývala modelka mala tu tvár presne ako ja vyhadzanu, ďalej ďalšia baba ktorá študovala herectvo a ešte jeden chalan. Bol to dokument ako sa rozhodli isť na liečbu, aj rozhovory s dermatologmi, rodičmi, výpovede týchto 3 ľudí, ktorí túžia mať konečne peknu pleť. Dokument sa vola Tru life, skusim najsť na nete link, ak by bol tak ho sem vložim.
somslavka: to aj mne pride zhoršenie keď mám mať menzes, inak ja mám 52 kg a fičím na 20mg. Zdá sa mi to málo. Mám výšku 175cm a ty? Bo mne kožná počítala BMI a povedala, že mam podvahu, tak preto mi dala tých 20mg. Ja mám stále to zhoršenie ☹ . Fľaky tiež mam ale po dlhšom čase miznu, dávam skinoren.

komi1800
13. okt 2009

ludkovia bol som na odbery krvy a vysly mi vysokee pečeňové testy...Vysadil som ROA 😔 😔 😔 ☹ ☹ ☹

auryn
13. okt 2009

raya: dakujem, a este by som sa chcela spytat ohladom tych vlasov a mihalnic, ze po akej dobe ti zacali vypadavat...? A to zhorsenie pleti nastalo kedy? ja mam pocit, ze vyzeram stale rovnako...
dost sa bojim, ze budem mat zle vysledky krvi, ked pojdem, ako mal aj komi1800... ☹ ked som sa uz na to dala, tak by som to chcela dotiahnut do konca...

auryn
13. okt 2009

auriane: ja som pozivala pred liecbou sadu kozmetiky od La Roche Posay...Ale to bolo na plet s akne, takze som si kupila z tej istej znacky hydratacny krem..je to velmi dobra a kvalitna kozmetika. Teraz pozivam len pletovu vodu a hned na to ten hydratacny krem..a nesupe sa mi tvar skoro vobec.

gizela66
13. okt 2009

je vas tu dost vela novych som si vsimla... a vsetci riesite vypadavanie vlasov a mihalnic co sme tu my predtym sa mi zda ani jedna nespomenuli ... 😝

lucyy01
13. okt 2009

Gizela, chcem vysadit tu antiku ked uz budem mat Roa. doma, lebo si stale myslim ze kozna mi ten Roa. neda..ale vo stvrtok tam uz idem a dufam ze vsetko dopadne ok..vysledky krvi som mala ako-tak dobre, az na zvyseny cholesterol ale s tym ja nic nepravim,ja to mam dedicne..tak som dostala na to nejake tabletky.kozna ale povedala ze mierne zvyseny nevadi..no ja mam 6,4.. ☹ neviete svoje hodnoty cholesterolu,pripadne o kolko sa vam pocas liecby zvysil? a prosim,nepiste sem uz tie vsetky neziaduce ucinky,potom sa vzdy len zlaknem a znova len rozmyslam,ci sa na to dam...

lucyy01
13. okt 2009

Didlinka, dakujem,aspon jedna pozitivna reakcia..take by som si vzdy rada precitala 😉 🙂

didlinka88
13. okt 2009

tinkiz...ja by som s babom pockala urcite..nikdy nevies ako tvoje reaguje na liecbu a jej nasledne vyplavovanie z tela.. ten polrok je idealny na snazenie sa.. aspon budes mat babo pod vianocny stromcek 😉 takze marec-april.. 😝

lucy.. je lepsie ak pri Roa beries aj HAK..je to istejsie a mas aj ustaleny horm. cyklus takze sa nevyhadzujes kvoli hormonom ale telo reaguje len na liecbu a vtedy si to vies objektivnejsie aj ty zhodnotit ako si na tom.. 😵

raya
13. okt 2009

lucyy01 ja som na prvých odberoch pred roa mala vyšší cholesterol, žial číslo neviem,ale po mesiaci na roa som bola na odberoch znova a cholesterol sa mi dokonca znizil a vysledky som mala velmi dobré, aj som namietala, že chcem 30mg, ale lekarka stále okolo tej mojej váhy filozofuje, najbližšiu kontrolu mam až v polke decembra, takze dovtedy len 20mg 😒

raya
13. okt 2009

auryn: zhoršenie pleti, padanie vlasov a mihalnic, suche pery a ich úplne zošúpanie mi nastalo cca po tyzdni liečby. Na zhorsenie vysledkov krvi pozri moj prispevok vyssie, mne sa naopak zlepsil cholesterol, aj ked mam dost slabu davku.

michelka12
13. okt 2009

Gizzela, no vies, kazdy ma ine vedlajsie ucinky a o tomto je toto forum. Clovek by rad napisal iba pozitivne veci, ale nie kazdy ma len tie pozitivne. Radsej napisat a vyvarovat sa dopredu tymto problemom. Bohuzial ja poznam takych ludi, kt. to absolutne nesadlo a maju fatalne nasledky pri malych davkach a poznam ludi, co mali vysoke davky a su ok. Je to individualne a preto treba byt pod dohladom lekara a ked clovek zaznamena nejake problemy, okamzite riesit. Ja kazdemu velmi drzim palce pri tejto liecbe, len niekedy to netreba podcenovat.
Ray ak ti tak padaju vlasy, ostan radsej len na 20 mg. Vlasy sa obnovuju pri roacc.az po roku, niekomu aj neskor a niekomu vobec. Zalezi od tvojho celkoveho zdravotneho stavu. je to asi aj velkostou mazovych zliaz. Ja mam inak celkom ok pokozku, az natu bradu, keby mi ju nedokafrali na roacc. nikdy nejdem. Dnes mi prisli vysledky zo stitnej zlazy, mam ich zevraj dokonale, radost pozriet. Dr. sa jednozacne zhodli, ze nebyt mojich zapaloch atd. tak nikdy akne nemam. 9 rokov som nebrala ziadne ATB a to zato, ze mi ich nikto na akne nepredpisal. Dalej som mala HP, tiez dlhodobo nelieceneho, "chvalim" nasich lekarov. Lebo som chodila po lekaroch a kazdy si myslel, ze vymyslam. Jasne ten chronicky zapal zaludka som si vymyslela. Nuz co.

auriane
13. okt 2009

Michelka 12, tiež som mala helikobaktera. Mala som akné od nejakých 17 rokov, lebo mám po otcovi mastnú a pórotivú pleť. Ale po pôrode sa mi to zhoršilo asi o 80 percent, že boli aj také dni, že som nevyšla z domu, lebo som tak vyzerala.. Zistili mi helikobaktera, po liečbe sa pleť zlepšila, ale potom sa to znovu dostalo do pôvodných koľají. Potom mi zistili zlatého stafylokoka a vybrali mandle /mala som chronický zápal/. Ale akné neustúpilo. Asi sa tiež to telo zo zápalov nespamätalo, neviem.. Každopádne mám 26 rokov a lezie mi to na nervy už za tie roky a po pôrode už to nie sú len nervy, ale aj slzy ☹ Takže beriem Roaccutane, dúfam, že mi nevypadajú mihalnice a vlasy, lebo to je to jediné, čo ešte mám zdravé a vzhľadné, keďže pleť taká už dávno nie je 🙄

tena
13. okt 2009

Ja som spominala uz skor, ze napr.špeciálne pri liečbe Roa (na to ten krém je)je na pleť dobrýod firmy" La Roche-krem Effaclar H . Nešúpe sa pleť. a na červene fľaky, kto má, tak zaberá spomínaný na lekársky predpis krém: Skinoren" z kt. niektorých veĺmi štípe pleť, alebo na červené miesta je vhodný od La Roche opäť= Rosaliac-krém.
Mám odskúšané.

gizela66
13. okt 2009

lucyy no ja svoj cholesterol neviem.. teda hodnoty ake som mala.. a urcite sa do toho daj, na kazdych liekoch pisu strasne vela neziaducich ucinkov a neprejavuju sa... a tak je to aj pri roaccutane... keby o tych neziaducich ucinkoch nevieme, tak si ich mozno ani nevsimneme... samozrejme okrem suchej koze a pier... 😉

didlinka .. nie je lepsie NEbrat pri tom HAK? doberies roaccutane a pak vysadis hento a zas sa vyhadzes 😅 ci nie?:D

michelka ved okej ja som si len vsimla ze o padani vlasov sme tu nikdy nejak nehovorili a zrazu tu padaju vsetkym🙂

michelka12
14. okt 2009

ja si to idem hodit, mam chumace vlasov na vankuse, celu noc som prevracala od strachu. uz nikdy nebudem ako predtym.

lucyy01
14. okt 2009

Juuuj, Michelka, to mi je velmi luto..a co teraz?znizis davku alebo vysadis? ☹ 😒 😠 😖

Gizela, rozmyslame rovnako, tiez by som povedala, ze radsej bez antiky, lebo si myslim ze ked doberiem Roa. a vysadim antiku az potom, ci sa mi to nemoze znova vratit... 😒 😖 neviem...

michelka12
14. okt 2009

ja som uz davnejsie vysadila a stale to pokracuje. skor rozmyslam, ze si hodim maslu. ako mam vediet ci sa to vrati.

gizela66
14. okt 2009

michelka a co ked to nesposobuje roaccutane?!

michelka12
14. okt 2009

ale ano ten mi to sposobil. predtym som bola okej.

aalenka
14. okt 2009

je to az neuveritelne, ako mozu byt ludia taki naivni a mysliet si, ze takyto 'liek' zostane v tele 5 rokov. samozrejme v nom zostane ovela ovela dlhsie, navzdy. ako by sa asi z toho tela dostal??? pokial to telo nepodrobime nejakej dokladnej detoxikacii, nema sancu sa z neho dostat predsa von. jedine cez pecen. nebolo by mudrejsie podstupit tu detoxikaciu najprv? skuste sa zamysliet, moji mili, ci je artritida, ktora vam hrozi mensie zlo ako akne? nie je. vela stastia potom pri uzivani metotrexatu....

auryn
15. okt 2009

aalenka: kazdy sa samozrejme nad tym zamysli, kym to zacne brat a zvazi ci sa do toho pusti, alebo nie...Asi si nikdy nemala take stavy depresie, ze si nechcela vyjst z domu, ako to tu uz bolo spominane...o com to je, ked kazdy den len places a hambis sa vyjst von..
Kazdy sme iny a nie je to 100%, ze kazdemu liecba ublizi, je vela pozitivnych ohlasov! Takze babenky, treba mysliet pozitivne!!! Ja beriem roac od zajtrajsieho dna uz tyzden a len mam trosku vysusene pery, plet sa trosku zhorsila (ale nic katastrofalne, povedala by som ako predtym) a pokozka je tiez trosku suchsia..
Takze si myslim, ze zatial velmi pozitivny priebeh...
Michelka 12- je mi to velmi luto, nemysli hned na to najhorsie, skus navstivit nejaky dermatologicky ustav, nie len svoju koznu dr. a tam sa skus poradit...
tena: vyborny vyber, suhlasim, aj ja ten krem pouzivam, mozem len chvalit...

lucyy01
15. okt 2009

Aalenka, a ty mas alebo si mala akne, ked si napisala na toto forum? a odkial vies, ze to v tele zostava "navzdy"? Preco teda lekari hovoria ze po 3 mesiacoch je to z tela vonku? Keby je to tak ako hovoris, potom by sa asi rodili postihnute deti,nie? Ja nie som v tom ziadny odbornik, mozno ty si....... 😒

jaroe
15. okt 2009

nasla som diskusiu na inom fore, mozno niekomu pomoze, aby toto svinstvo nebral

http://www.lady.sk/index.php?kategoria=17&kateg...

lucyy01
15. okt 2009

To co som si tam precitala je strasne ale asi nie sposobene roacutanom. Ved ona sama tam pise, ze jej ho nasadili po antidepresivach a to sposobilo vsetky jej problemy..Naozaj sa to az tazko citalo ale to dievca ma depku a treba jej pomoct... ☹ ☹ ☹

ankam
15. okt 2009

podla mna keby chodievala na pravidelne kontroly,nestalo by sa to.....
neviem neviem,ale ja kebyze "umieram"ako ona-tak urcite sa mi nechce pisat este na internet o tom....

lucyy01
15. okt 2009

jaroe, ona potrebuje psychiatra a urcite to nieje z tych tabletiek...inak by ho tu uz potrebovali vsetci 😒

esme
15. okt 2009

Wau... depresiu moze mat z Roa, to su vedlajsie ucinky, najma ak sa uz liecila... Ale rozhodne ju Roaccutane nedoviedol do stavu rozvratu celeho organizmu podla mna... Aj ked pri depke by asi takto nepanikarila, ludia s tazkou depresiou spravidla nemaju energiu na nic, su schopni cely den presediet na gauci a pozerat do steny...
A zase nema zmysel hned sirit poplasnu spravu, pred par rokmi bol v Amerike velky boom sprav o tom, ako ludia pri liecbe rutinne pachaju samovrazdy... A to s artritidou je tiez asi trosinku prehnane, po niektorych antibiotikach mozu ludia ohluchnut a tiez sa ludia neplasia...

gizela66
15. okt 2009

no veru to dievca je ozaj je na psychiatra... bolo tam pisane ze uz mesiac neberie tie lieky a ze nic neje... 😖