Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ankam
15. okt 2009

chytena 😖

smutny9
15. okt 2009

caute no teda ja to beriem 6ty den 50 mam 60kg zatial nemam suche pery ale mam scervenanu tvar a cela ma svrbii je to hruza ani spat nemozem kvoli tomu natieram si to kremom ale ani to nepomaha a este to spominane zhoresenie sa tiez prejavilo vsetko to lezie von a na tych vetsich sa mi robia take chrasty stoho nevyzera to ktovie ako preto nikam nechodim no dufam ze sa to zlepsi co najskor mozno ked na zaciatku beriem vetsiu davku ... ale to svrbenie je hrozne nvm co stym ani spat mi to neda...

raya
16. okt 2009

prepačte nedá mi nereagovať na ten link kde je možné sledovať spoveď dievčaťa so psychosomatickou poruchou - diagnoza F 50 anorexia nervosa, nerada píšem o svojom profesnom zameraní, lebo toto nie je forum na to určené, ale som Dr. psychologie a možem Vás ubezpečiť, že v tomto smere je zdravotný stav spomínaného dievčaťa ovplyvnené práve vyššie uvedenou diagnozou. Navyse pacientkám s F50 nie je možné naordinovať roaccutane. Ak sa tak aj stane, tak je vyššie riziko mortality - teda úmrtnosti ale nie v dôsledku roa ale v dôsledku anorexie - a zlyhania orgánov. Moje pacientky s F50 majú strašný stav nechtov, o ústach ani nehovorím, zuby, deformované ruky a pod. Ale príčina je inde, nie v roaccutane 🙂 . Tak to len na upokojenie. Ja som na roa tiež a poviem Vám že tiež na mna dolahnu depresie - hlavne z toho zhoršenia pleti, ale dôležitá je psychohygiena, tiež si poplačem ale pri zdravom psyché si človek vie pomocť aj sám. Tak sa treba venovať niečomu inému, odreagovať sa - film, kniha, apod. Navyše anorexiou som ako teenagerka trpela tiež a preto som sa rozhodla študovať túto problematiku a po doktoráte v tejto oblasti pôsobiť, takže ten roaccutane nie je príčina stavu toho dievčata.

gizela66
16. okt 2009

😉

ankam
16. okt 2009

raya 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

z toho zhorsenia som mala aj ja stavy 😖
ale preslo to hned ako sa to zacalo zlepsovat 🙂

auryn
16. okt 2009

raya- cista pravda, dufam, ze ste tomu nikto neuverili, ze to dievca to ma z roac...Raya ty si to presne vystihla, naplno suhlasim s tebou..a je totalne psychicky labilne, je mozne, ze x veci, o ktorych pisala ani nema, len si o tom mysli, ze ich ma..
ja beriem roac tyzden, nemam ziadne vedlajsie ucinky, len trochu suchu plet a pery..a akurat to zhorsenie, co ste pisali.. ☹ tiez mam obcas z toho depku, ale tak poviem si, ze to hadam bude stat za to. 🙂
ankam- kedy sa ti zacala tvar po tom zhorseni zlepsovat?
chcela by som vediet, kolko trva, kym prejde to zhorsienie?
smutny9- mal by si zajst do lekarne, tam ti poradia, aky krem na to svrbenie...

ankam
16. okt 2009

auryn,nechcem ta vystrasit alebo znepokojovat-ale ja som mala to zhorsenie asi 3 mesiace alebo aj 4....uz som myslela ze aj vysadim ked sa to nezlepsovalo-ale pozri prislo to 🙂

lucyy01
16. okt 2009

raya, je super ze tu pisu aj taki ludia ako ty...aspon si ma upokojila,idem si dnes koznej pre Roacutane 😉

auryn
16. okt 2009

ankam, to vazne? lebo co som tu citala predtym prispevky, tak ze niekto uz po mesiaci mal praveze zlepsenie...
a aky dlhy cas ho beries ty? a uz nemas vobec ziadne akne, alebo sa ti to len zacalo teraz zlepsovat??
a ake akne si mala? nieco vaznejsie, alebo..?
no, bola by som rada, kebyze sa dostavi to zlepsenie skor, ale aspon viem, ze clovek musi byt vytrvaly.. 🙂

didlinka88
16. okt 2009

prosim vas, toto forum sa nazyva : Ma niekto skusenost s Roa.. tak sem nepiste nejake odkazy z netu, ale vlastne skusenosti.. kto to nebral, nevie co to je a co to obnasa..

ja som brala Roa 2x, to uz niektori pravidelni prispievatelia vedia.. prvykrat som ho vysadila, pretoze som mala nespravne skombinovanu HAK a ta mi sposobovala velke problemy, najma psychicke a migreny.. ale nebolo to z Roa, pretozesom ho brala aj teraz a ziadne problemy som uz takehoto druhu nemala..
tym, ktorym padaju vlasy, tak nech idu ku koznej.. mne sa dokonca kvalita vlasov a nechtov zlepsila o 100 percent.. a Roa sa z tela vyplavuje, ja to citim uz po tyzdni, ze tie klby uz tak nebolia a pery uz lepsie vyzeraju..

nebojte sa toho, ja som do toho isla 2x a stalo mi to za to.. keby to je tak skodlive, ludia by to nebrali..

ankam
16. okt 2009

auryn....no je to u kazdeho inak.Niekto nema ani to zhorsenie-len sa mu to rovno zlepsuje.Mozno tebe sa zacne zlepsovat skor 😉 fakt je to u kazdeho ine
Ja som nemala az take strasne akne...len casto sa mi vyhadzovali take hnisave hrce-a kedze som dospela vydata zena s dietatom tak sa mi to zdalao ze sa to uz na taku zenu nehodi.Bojovala som s tym od 15 rokoch a nic nepomahalo...a ked som sa teraz dozvedele ze existuje Roacutane.Tak ma uz nezastavilo nic,aby som ho mala.Bola som schopna lekarku podplatit aby som ho mala 😀 😀 😀
No bola zlata a dala mi ho aj bez toho.
Teraz je to uz 10 mesiac co to beriem-a uz vlastne len 6 dni a koncim 🙂 Brala som po 30 mg a predposledny mesiac po 20 a teraz posledny mesiac len po 10mg
No a teraz uz enmam akne ziadne...mam krasnu plet az na par podkoznych bielych bodiek-ale to spravi kozmeticka 🙂

lucyy01
16. okt 2009

Tak roacutan mi zase kozna nedala, mala som zvysene hodnoty trigliceridov (neviem ci som to dobre napisala) a vraj by mi to po roa. este viac vyskocilo hore.poslala ma za obvodnou, tak som dostala lieky na znizenie tychto hodnot a ze potom mi ho uz da... 😒 ach jaj...

ankam
16. okt 2009

lucyy01 ach jaj-snad sa ho raz dockas 😉

janula55
16. okt 2009

cavte baby. mam za sebou prvy mesiac RO tak pisem jak to so mnou vyzera. vlasy umyvam kazdy treti den a aj to este nesu mastne...to je super...pery sa trosku supu a na tvari len nos...inak je to v pohode...aspon sa ryxlejsie vysusia vyrazky. padaju mi mihalnice...ale snazim sa to neriesit...a vlasy az tak nie..vlasy su celkom ok. ale vcera sa mi vyhodil nejaky ekzem na rukax..neviem ci to je len podrazdene lebo prisla zima a mala som rukavice alebo to je fakt nieco ekzemovite...uvidime. no a co sa tyka pleti...lica sa mi velmi zlepsili ale trosku sa mi vyhadzuju vyrazky na krku a celo sa dost zhorsilo...take bolave podkozne vyrazky. takze uvidim ako to pojde dalej
pytala som sa aj doktorky ze ci mi nezvysi davku lebo to budem dlho brat...tiez nejak 10 mesiacov ale povedala ze nie, vraj si telo musi zvykat..a bola by rada keby to ani vobec nemusela zvysovat. tak uvidime. inak mozem povedat ze sa mi tvar zlepsila. aj ked sa stale robia nove vyrazky.
A etse xcem podotknut k tomu ze sa to nevyplavi z tela ten liek....srandujete? to je hlupost...pecen je na to aby spracovala toxiny a vyplavia sa z tela tak ako vsetko ostatne...len to trva dlhsie vzhladom na to ze to je silny liek...a co sa tyka detoxikacie tak ano, to si nahodou myslim ze sa potom zide kazdemu z nas co to berieme.
No a ta baba depresivna...akoze...to aj ja by som sa mohla zacat lutovat jak hrozne vyzeram a plakat tu...ale naco...proste..beriem tabletky a verim ze to bude dobre a budem mat peknu plet ...a bodka.
tak vam drzim dalej palce vsetkym v liecbe 🙂

somslavka
16. okt 2009

janula55: 10 mesiacov?? to prečo ta veľa? to si to akné mala až v takom zlom štádiu??

ankam
16. okt 2009

somslavka ja ja beriem uz posledny 10 mesiac

janula55
16. okt 2009

somslavka: no tak skor ide o to ze davka musi vyjst na vahu..a kedze mam nizku davku ...budem musiet dlho brat tabletky...povedalal mi ze bud budem brat dokym vyberem vsetko kolko je urcene na moju vahu alebo kym to nebude dobre...ale tak radsej dlho a nex sa to nevrati...ako kratko a potom to opakovat

joe1
16. okt 2009

Nad niektorými komentármi typu "za všetko zlé môže Roaccutan" normálnemu človeku zostáva až rozum stáť. Jaroe ty sa zobuď. Ak tá slečna trpí takými veľkými problémami kvôli Roaccutanu, tak ja som potom nositeľ nobelovej ceny za medicínu. Celý víkend prší a je fakt mizerné počasie, samozrejme aj za to môže Roaccutane.. obrazne povedané pre menej chápavých.
Priatelia, uvedomte si konečne jednu dôležitú vec - veľa ľuďom veľmi záleží na tom, aby mal Roaccutane čo najhoršiu reklamu. Vo farmaceutickom priemysle sa točia obrovské prachy a spoločnosti ako Bioderma, Vichy, Garnier a tisíc ďalších zarábajú obrovské prachy okrem iných výrobkov aj na tých "aknévôbecneliečiacich". Roaccutane je pre nich doslova zabijak, škodca. Vôbec by ma neprekvapilo, keby za drvivou väčšinou podobných dementných komentárov stáli ľudia práve z týchto spoločností. Nejdem uvádzať konkrétne názvy - aj tie horeuvedené som použil vyslovene len ako príklad.
Kto nechce užívať Roaccutane, nech ho neužíva a nech neotravuje a nestraší ostatných ľudí vymyslenými historkami. Chvalabohu ja už som za vodou a nie som odkázaný na podobné "expertné" rady. Prešiel som si tým celým a neľutujem ani trochu, znova si môžem povedať, že som zdravý, príťažlivý mladý chalan, tak ako tomu bolo predtým, než ma postihlo to svinstvo zvané vyrážky. A poviem vám to narovinu - už neľutujem tých, ktorí vedia o Roaccutane a ignorujú ho, namiesto toho nezmyselne vrážajú prachy do nič neriešiacich výrobkov a ešte vyplakávajú, ako vyzerajú a navyše si dovolia strašiť ostatných, aký zlý je Roaccutane.

auriane
16. okt 2009

Ahojte, mám za sebou piaty deň a umývala som si vlasy a pri česaní /ja si češem vlasy len po umytí/ mi vypadal asi päťnásobok toho, čo mi vypadne inokedy. Je to možné, že už po piatom dni mi padajú vlasy? Ako vlasov mám dosť 😀 ale keby mi začali padať mihalnice, ktorých mám asi päť, tak to nerozchodím 😝
Zatiaľ zhoršenie žiadne, pleť okej, mastná som stále, pery nie sú suché, takže zatiaľ v norme.

sweety22
16. okt 2009

Ked som sa na zaciatku liecby zaregistrovala na toto forum,boli tu same pozitivne ohlasy na tento liek.Kazdy mal suche pery a sliznice a to bolo asi tak vsetko.Tak som nemala pochyb dat si ho predpisat.Dobrala som ho a je tu plno nespokojnych ludi az na par vynimiek a ja sa pytam preco? Retinoidy su stale retinoidmi s tym istym ucinkom,ale tu asi pribudli ini ludia,ktori ho zrejme ani nevyskusali.Ja nehovorim,ze nema neziaduce ucinky,ale ak sa spravne naordinuje,tak uplne minimum.A ak aj je nejaky problem,tak to treba riesit s doktorkou a nie na fore,ktore je potom uplne o niecom inom ako tema.....
Som rada za vsetkych,ktorym sa to polepsilo a treba verit,ze sa to uz nevrati 😉
Vsimla som si,ze tu bola aj ista
aalenka z rise divov "ASI"kt. napisala,ze roaccutane sa ani po piatich rokoch z tela nevyplavi,tak by ma zaujimalo,odkial na to slecna prisla 😵

gizela66
16. okt 2009

janula... mne sa tiez naskor zhorsilo čelo a prve som ho mala aj v poriadku🙂 a ohladom toho ekzemu tak ja som mala zvrchu dlane strasne ,,ekzemovite" a nato mi dal 2 maste lekar ... Advantan a Excipial...

somslavka... sa mi zda ze ja to uz beriem 11-ty mesiac, mala som to dost zle, ale cim mensiu davku beries tym dlhsie tie lieky uzivas a podla mna to je aj lepsie...

joe... ja som tiez predtym mala vseliake masticky a kremiky a co ja viem co, ale nic z toho nepomoze... chodila som po koznych a kozmetickach, nech mi s tym nieco spravia, ale akurat roaccutane mi pomohol...🙂)

auriane... urcite by ti nezacali padat po piatich dnoch, mozno si to len tiez namyslas kvoli tomu, ze si toho vela pocitala ze kvoli tymto liekom padaju vlasy:P

sweety... tak nejak... vsetky sme tu boli spokojne 🙂

somslavka
17. okt 2009

auriane: myslímže tento negativny účinok máš vsugerovaný na to že ho berieš len 5 dní 🙂.... ja som mala to isté :D... skús menej premýšľať nad tými neg. účinkami a uvidíš že sa to zlepší ;)

a ešte by som sa chcela spýtať... keďže mám 55 kg roac. užberiem 2. mesiac, prvý mesiac som mala 50 a po mesiaci mi to znížila na 30... ako dlho to asi budem brať?

ankam
17. okt 2009

joe1
sweety22 suhlasim s vami 😉

ja som s R maximalne spokojna

gizela66
17. okt 2009

somslavka... to ti dala riadnu palku ze 50, nie? a na tvoju vahu... 😎 to asi nebudes brat az tak strasne dlho...

somslavka
17. okt 2009

gizela66 aj ona sa čudovala že mi dala tak veľa... a hneď na začiatok... asi sa pomýlila :D:D:D... ale tak už beriem len 30 mg... asi mesiac...a čo ma štve je že mi vypadávajú mihalnice... už ich mám také preriedené... dúfam že dorastú...

auriane
17. okt 2009

Tiež si myslím, že keď som si tu toľko prečítala o padaní vlasov, mihalníc alebo naopak chlpateniu, tak už som paranoidná a strašne sa sledujem 😉

janula55
18. okt 2009

gizela: a to si mala tie ekzemy cely cas pocas liecby? lebo ja som len na zaciatku a nexcem to mat dalsix 10 mesiacov na rukax 🙂

gizela66
18. okt 2009

janula... ja som to asi nemala na zaciatku skor tak neskorej... zvrchu na dlaniach ale aj tak ku laktu... raz som to mala strasne cervene tak som to stale natierala a zmizlo mi to, osupalo sa... a potom sa znova vyhodilo, hlavne tusim cez leto ked aj slnko svietilo, no lekar povedal, ze to zo slnka ani neni... neboj, pocas celej liecby to mat nebudes a ked to budes mat dlho, tak si daj nato nieco predpisat... nebolo to moc prijemne:D ma to riadne svrbelo.......

sugar25
18. okt 2009

Ahoj ludia...mam 25 a tiez mam skaredu plet...brala som dlho antikoncepciu, po troch rokoch som mala super plet, ale nedavno som ju vysadila kvoli liecbe na nepravidelne mesiaciky...asi po dvoch mesiacoch od vysadenia sa mi velmi pokazila plet...preslo to casom aj na hrud a chrbat...bola som u kozmeticky a ta sa so mnou trapila a nenapadne mi naznacila, ze by som s tym mala ist ku koznej...tak som sla...ta mi navrhla chemicky peeling, no ten je len na tvar, ale co dekolt a chrbat...tak som sa rozhodla ist na roaccutane...kamoska mala hroznu plet a brala ho a jej totalne pomohol, teraz ma plet ako babo...mna na roaccutane odradza hlavne to, ze sa musi brat s antikoncepciou...ale inak to nejde...ja som s HAK nemala dobre skusenosti, hlavne som pribrala, mala som casto herpesy, migreny a celkovo sa mi zhorsil stav...citila som sa slabo, malatne...ale bez toho to nejde asi...ked sa mi zhorsil stav pleti, vyskusala som milion veci, momentalne beriem zinok, a vyzivovy pripravok Dermabion...je to na dlhsie, mam ho asi mesiac a neviem, ci si to namyslam, ale zda sa mi, ze akne z hrude a chrbta mi trochu zmizli...som uz objednana na krv a potom mi nasadia Roa, ale ak by sa mi akne zmensovalo pomocou Dermabionu, tak by som Roa ani nebrala...dam vediet ako to dopadlo...pretoze vzdy je lepsie radcej brat vyzivove doplnky, ako take drasticke lieky...drzte sa

somslavka
18. okt 2009

sugar25 roac. nemusíš brať s antikoncepsiu ak sa zriekneš jedného ;)