Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

mikinko17
18. okt 2009

Cawte ludia..berem aknenormin už mesiac a vidim na pleti len a len zhorsenie,,,furt sa wyhadzjem...dokonca este wiac ako predtym ked som mal zinerit:(( newiem myslite že to casom zabere??

didlinka88
18. okt 2009

mikinko...nestresuj...zhorsenie je uplne normalne, a zazil to kazdy.. 😉 po case to uz bude ustupovat, toto je najhorsia faza, tak vydrz.. 😝

mikinko17
18. okt 2009

uu noo dikyy 😉 tak sa posnažim nejako..a dufam že po polroku bude vsetko ok 🙂 a myslis ze mozem brat k tomu aj zinerit?

didlinka88
18. okt 2009

mikinko - po polroku uz urcite ano..ja by som take agresivne lieky spolu s Roa nebrala..pokozku mas teraz velmi jemnu a citlivu a ja by som ju zbytocne nedrazdila..radsej kremuj mastnym kremom.. 😉

mikinko17
18. okt 2009

aha cize to mastenie neovplyvni nijak negativne moje akne 🙂 hm tak dikes za radu..

tena
18. okt 2009

Tu sa ktosi pýtal, že prečo niektorí berú aj 10.mes. Roa...no, to záleží aj od Dr, vidím, že sa neprihliada len na váhu, ale napr.moja Dr. povedala, že kým neuvidí, že je to úplne bez vyrážky, tak nestopne liečbu. Brala som 7 mes. =30mg a teraz od 8.mesiaca beriem už len 20mg, lebo je to ok, mám tiež ešte nejaké podkožné malé biele kt.musí kozmetička "napichnúť", lebo mne to samej neide a ani nechcem...ale som maxim. spokojná s ROA!!! 😉 Teším sa, keď ho už naozaj nebudem užívať, vypadávajú mi vlasy už 2 mesiace, tak som ku kožnej začala min. týždeň chodiť na laser na vlasy (grátis) a dúfam, že pomôže. A teším sa, keď tie pery nebudem natierať kade čím 100x denne, ale naozaj vážení, stojí ten liek za to.
A, že niekto tu primitívne napíše, že by ho nikdy nebral...a ani Roa neskúsil, tak to treba ignorovať.
Držím všetkým palce.
SMUTNY= bud nech ti naozaj cosi poradia v lekarni na svrbenie, al.zájdi ku koznej svojej a povedz jej! myslím, že ti mozno aj znizi davku kvoli tomu, lebo je to trochu asi "šoková" terapia pre pleť

auryn
19. okt 2009

ankam- to je super, ze uz mas taku peknu plet.. 😉 a mala si viditelne pory na tvari? lebo ja ich mam celkom viditelne, a chcela by som vediet, ze ci aj tie sa upchaju tak, ze ich vidiet uz nebude.
mikinko17- nestresuj, to zhorsenie je prirodzene, ja mam velmi velke zhorsenie, ale tak vzdy si poviem, ze to nemozem brat nejako tragicky, treba si povedat, ze to zlepsenie urcite pride, ved preto to berieme... 🙂
a zinerit by som urcite popri liecbe nebrala..

sugar25
19. okt 2009

ahojte opat...ja mam priatela, tak toho jedneho sa asi tazko zreciem...keby to bolo len na mne,tak by som to vydrzala🙂
Inak, kamoska, ktorej R pomohol brala aj zynerit a este vsakovake geliky a masticky od koznej, takze sa to moze brat spolu...ja teraz beriem zynerit a vyzivove doplnky, zajtra idem na krv a o dva tyzdne po vysledky a potom sa uvidi, ci si ho vobec dam, alebo nie...paaaaa

ankam
19. okt 2009

auryn-ja som nejak extra pory nemala.....len troska okolo nosa-ale nezmizli.Myslim ze na to Roa nepomaha...neviem

gizela66
19. okt 2009

sugar... ja mam tiez priatela a nezriekla som sa toho a neuzivam ani antikoncepciu... 😉 no popri roaccutane by sa nemalo nic brat a zynerit je tusim antibiotikum, nie? a niektore masticky a geliky vysusuju plet, takze to nie je dobre... ja som si na plet davala ked som ju mala strasne vysusenu akurat dobre mastne kremy🙂 a mam doma zynerit... tym som si natrela asi 3 razi pocas liecby nejake extra velke vyrazky nech rychlejsie zmiznu:D a tie pory... tie mne zmizli, ked mam taku suchu plet... ale cakam, ze po vysadeni ich znovu nadobudnem 😠

auriane
19. okt 2009

Tak ja beriem už týždeň a zatiaľ sa mi pleť zlepšuje, tak sa len pomaličky a isto obávam toho, kedy príde zhoršenie. Mám malé dieťa, som s ním na materskej a desím sa toho, že budem vyzerať tak, že ani von s ním nebudem chcieť chodiť 😕
Chcem sa opýtať, aké kvapky si dávate do nosa a očí, keď sa Vám vysušujú sliznice..
A baby, tiež neberiem antikoncepciu a mám doma muža 🙂 Som proti hak a stačí mi, že telo dostáva zabrať Roaccutanom, nieže si ešte zaťažovať telo hak.

ankam
19. okt 2009

auriane do oci som si kupila umele slzy ci ako sa to vola 😖
a do nosa nic,mastila som si ho hojivym zazrakom a aj som mala taku masticku od koznej

a este,mozno u teba ani nedojde k zhorseniu.Niektroi ho ani nemaju 😉

sugar25
19. okt 2009

baby, preboha...ved to je strasne nebezpecne, stale citam len o tom ako sa pri Roa nesmie otehotniet za ziadnu nijaku cenu...aj ked mne doktorka povedala, ze mala pripady, ked zeny ostali v tom a narodili sa im zdrave deti...ale predsa by na tych letakoch nebolo tolko upozorneni, keby to bolo bez priciny...ja by som asi nedokazala zit s tym strachom, ze co ak nahodou nie som...ani neviete, ako tam moze co i len jedna mrska preniknut...a ja este k tomu mam nepravidelny M, cize by som sa bala este viac...proste by som neriskovala...alebo by som skusila naplast, alebo nieco podobne...alebo abstinovat🙂))

ankam
19. okt 2009

ved prave len koli R som zacala brat antiku....
ale ked niekto nema partnera tak naco sa tym napchavat 😀

auryn
19. okt 2009

auriane- ja mam tiez do oci umele slzy, a do nosa nosovy sprej QUIXX- to je prirodna morska voda..velmi dobre..
sugar25- beriem hak bala by som sa otehotnenia a kebyze je hak taka skodliva, tak by su taktiez nevyrabali...nehovorim ze neskodi peceni alebo celkovo organizmu, ale tak povedzme si narovinu, co nam v dnesnej dobe neskodi? vsetko okolo je skodlive...

auriane
19. okt 2009

Baby, veď existujú aj iné druhy antikoncepcie ako tá hormonálna 🙂 Nebojte sa, neriskovala by som tak, aby som potom musela ísť na interupciu 😉

miraaa
19. okt 2009

Ahojte ludia dlho osm tu nebola a ani niesomv obraze ale Juujky... pocujte ze keby mi zistili zvýšenu ochlpnost dalo bi sa to riešit tabletkami.. zase ALE POCULA som ze na zvysene ochlepnie su tabletky no.... ROACCUTAn mi moc pomoohol čo sa týka akne.. držim aj vam palce..jedine ma trapia te chlpky .... no to musim volako vyriešit....

komi1800
19. okt 2009

Ahojte som tu zase :D Cuwajte uz z Vas niekto vysadil tabletky a o tyzden ich zacal z nowu brat?No ja som tak urobil a zda sa mi ze zase sa mi to zacina zhorsovat ako na zaciatku ☹ ☹ ☹ Uz sa to niekomu z vas stalo?Ja som ich vysadil, lebo som mal zle pecenowe testy ale teraz i napriek tomu som ich zacal brat na vlastnu zodpowednost...Zacina roa reagovat po tyzdni zase tak ako aj na zaciatku,ze najpr zhorsenie a az potom zlepsenie? DAKUJEM

gizela66
20. okt 2009

komi... no sak ano 😵

ankam
20. okt 2009

komi akoze na vlastnu zodpovednost bez toho aby o tom lekarka vedela?a kto ti predpise dalsie lieky?

komi1800
20. okt 2009

ANKAM: No daval som si robit testy u OBVODNEJ lekarky a mal som ich dat koznej ze aby mi stopla liecbu pre vysoke pecenove testy..ale ja jej to nedam a mam pokoj.. :D

ajka999
20. okt 2009

prosim vas može sa popri roacc. uživať zinok?

gizela66
20. okt 2009

Ja by som sa chcela spytat tych, ktori uz roaccutane neberú... ako sa vam zacala po dobrati ,,spravat" plet a aku kozmetiku ste zacali pouzivat? ci ste ostali pri tej istej? lebo ocakavam, ze sa mi znova rozsiria pory a zmasnie mi tvar... a budem mat cierne bodky? a ..... hadam sa mi to nevrati ☹ 😒 😠 este mam 10 tabletiek a som veelmi zvedava, co bude potom....... 😅

tena
20. okt 2009

AJKA999=bežne užívam popri tom aj zinok, aj iné vitam. OKREM A-čka a antibiot. s tetracyklinom! to sa nesmie.Čiže ak by nej. voľnopredajné produkty -vitam., doplnková výživa obsahovala vit.A, tak nebrať!!!Ostatné bez obáv!

O kvapkách do očí, keď sú suché, sa tu už písalo, pozrite späť pár strán.

auryn
21. okt 2009

gizela66- to co ona, by som rada vedela aj ja..a gizela66- ty mas uz peknu plet, bez jedineho pupienka??
chcela by som sa ta este spytat, ze asi po akej dlhe dobe uzivania si nemala uz uplne cistu tvar bez akne?
komi1800- zahravas sa so svojim zdravim, to by som nerobila... 😒

ankam
21. okt 2009

dnes posledna tabletka 😅 som zvedava co bude dalej

gizela66
21. okt 2009

auryn... no da sa povedat ze mam uz celkom peknu plet, vyrazky sa mi nerobia ziadne... akurat mam jazvicky, take cervene fliaciky, no tiez uz menej ako predtym, troska mi to zbledlo🙂 ja uz neviem presne kedy som mala tvar cistu, ale urcite po takych 3-4 mesiacoch sa mi to zacalo rapiidne zlepsovat, do tych 2-3 mes. som mala strašnu tvar, mala som velke zhorsenie...

gizela66
21. okt 2009

ankam my sme to tak narovnako tusim brali 🙂 ja este 9, chvalabohu.....🙂 a veru aj ja som velice zvedavá, pak informuj, co ti robí plet🙂) odkedy to ty beries?

auryn
21. okt 2009

ankam: ani nevies ako ti zavidim 😝 😀
ddrzim palce, aby ti tvaricka ostala aj nadalej taka pekna.. 😉
gizela66: na tie jazvicky a fliacky je vyborny chemicky peeling..ja som na nom bola, takmer uplne mi
zmizli vsetky jazvicky a tie cervene fliacky totalne..lenze potom sa mi zase zacalo robit akne... ☹

ankam
21. okt 2009

gizela ja od januara -cize to vychadza nejakych 10 mesiacov

baby mam strach ci sa mi to nevrati.......

moja znama to raz brala asi pred 4 rokmi a pomohlo jej to velmi-ale teraz a jej to vracia-ale to mozno aj vekom lebo vtedy mala 14 rokov a teraz ma 19 to je este puberta si myslim.
Ale aj to brala nejak cudne-2 dni brala a potom 2 dni nic a zase tak tak neviem