Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ankam
21. okt 2009

juj a este jeden postreh.......manzel mi dnes povedal ze tolko co za posledny polrok sa s nim hadam-ze tolko sme sa nehadali odkedy sa pozname 7 rokov 😀 myslim ze to bude asi tymi liekmy(dufam)cize dobre ze uz ich nebudem brat 😀

gizela66
21. okt 2009

auryn no na ten chemicky peeling sa chystam... alebo na odstranenie pomocou laseru alebo take nieco... ale to az pol roka po dobrati liekov povedal lekar, takze mam este cas... 🙂 mozno sa to este upravi alebo co... asi ti to upravilo iba povrch koze a vnutri ti ostal zapal... ty kolko beries roaccutane?

ankam no aj ja nejak od januara... tiez sa bojim, ze sa mi zas zhorsi tvar, ale budem dufat, ze ostane aspon takato... no 19 uz neni puberta:D ale mne sa to tiez zacalo tak extremne v 19-tich... to brala ozaj nejak cudne... ale zas na druhej strane, ked sa to drzi v tele dva mesiace este ...... a to hadanie tiez mozno nie je liekmi sposobene 😵 😵 😵 neni na pricine manzel? a hadze to na lieky 😀

ankam
21. okt 2009

gizela to ja som to hodila na lieky 😀

gizela66
21. okt 2009

anka jaj tak 😵 ale inak ja som mala tiez svoje obdobia, ked som sa stale len vadila 😅 tak som zvedava co bude potom........:D ale tak svoje obdobia mava asi kazdy, aj ked nebere Roaccutane:D

tena
21. okt 2009

ANKAM=mladí ludia cca 15r. beru Roa aj obdeň a pod. Je to normalne.

auryn
22. okt 2009

ankam- je to mozne, ze to sposobuju tie lieky, ja som tiez taka podrazdena, odkedy ich beriem.. 😅
gizela- no, mne tiez ponukali to odstranenie laserom, aj som dostala pribalovy letacik o tom, lenze som sa rozhodla, ze na to nepojdem, lebo to by si musela byt 7 dni PN, lebo sa ti urobia tam kde mas jazvy na tvari ranky a potom chrasticky a musis pockat, kym sa ti odlupnu..tak mi to povedali, cize tyzden na to. Ale to by az tak nevadilo, ale jedna ta procedura stoji 10 000este skk. A mne povedala, ze 1 je malo ze sa davaju 2 a viac..
tak som si to hned rozmyslela, ten chemicky peeling stoji 33€ jedna procedura, a najskor chodis raz za mesiac a potom 2x, to sa este da zvladnut.. 😉
ale ked ti nie je luto vyhodit tolko penazi, tak mozes ist aj na to laserove osetrenie a jazvicky budu rychlejsie prec.
Hej, tiez mi inak vraveli, ze az zase na jesen si to mozem dat spravit. Tak sa tesim, ked uz nebudem mat ziadne akne a ked si dam spravit este aj ten peeling a tvar jak babatko, hadam to tak aj bude a nezacne sa to znovu robit.. 😒
A ja beriem roac len druhy tyzden, cize este dost malo.

komi1800
22. okt 2009

Ahojte ludkovia...Videl som tu paru prispevkou ze mate zmeny nalad pre ROA a ze sa hadate s priatelmi a tak..Ja mam tiez take ze by som najradsej kazdeho zabil :D Vcera som si bol kupit DIAZEPAM 10 a je mi ok...Len toto ze stale spim jak babetko :D

auriane
22. okt 2009

Diazepam nie je na predpis, komi? Ty si to ordinuješ jedno cez druhé 😀

ankam
22. okt 2009

tena- Aha,preto sa mi to zdalo nejake divne. 🙂
komi 😀

komi1800
22. okt 2009

Diazepam nieje na predpis AURIANE....Stoji normalne v lekarni 1.56 € ..a celkom ok to zaberaaa.... Ja som s tym spokojnyy.....A ANKAM....Ja som taky jak polusny kralik skusam vsetko ves jak to.... :D :D :D 😖

gizela66
22. okt 2009

hm ty beries ozaj jedno cez druhe....... vsak to musi byt na predpis, nie? ved by sa to kupovalo vo velkom:D...

esme
22. okt 2009

To musi byt vyborna lekaren, kde diazepam predavaju ako rozky... 😠 Co sa diazepamu tyka, aj doktori su opatrni s jeho predpisovanim, ma dost velke riziko vzniku zavislosti a rapidneho zhorsenia sa stavu po vysadeni... a desat mg je hned takto na zaciatok hrozne vela... tak 2.5 prinajhorsom 5 a urcite to v ziadnom pripade nejest denne... na ukludnenie su aj neskodnejsie veci napriklad valerianovy extrakt...

komi1800
22. okt 2009

ESME: Ako newem ako u VAs a s kade si ale u nas na VYCHODE kupis DIAZEPAM v kazdej lekarni 😎 Je to super a ja ho berem tri krat denne...RANO, NAOBED a VECER.....a zatim nijake zavislosti newidiimmm...Takze to teraz neriesim.....

GIZELA66: Diazepam nieje na predpis......Kupis ho normalne v hpciktorej lekarni ako aj IBALGIN a take sracky :D

gizela66
23. okt 2009

komi... hmm zaujimave... a rano, naobed, vecer? si si diazepam pomylil s cukrikmi? a vlastne načo ho beries???

auriane
23. okt 2009

Giz, aby nebol nervózny, to píše vyššie 😀
Komi, musíš byť veľmi mladý, inak si to neviem vysvetliť. 🙂

gizela66
23. okt 2009

a este trikrat denne 😀 to by sme mali vsetci brat a aky by bol svet krasny... ...aj s pupákmi:D:D

gizela66
23. okt 2009

mlady a sprosty... nie?:D

auriane
23. okt 2009

nič, vysadím Roaccutane a dám si trikrát denne Diazepam a nebude ma trápiť nič. Ani tie vyrážky. 😀 PRavdu máš, Giz 😉
Ale fakt Komi, neblázni, máš zlé výsledky pečeňových testov a sám si naordinuješ Roaccutane a ešte aj ten Diazepam trikrát denne.. Zdravie je len jedno.

somslavka
23. okt 2009

ahojte 🙂... aknenormin beriem už 2 mesiace :D... bože ako rýchlo to letí 🙂)... v pondelok idem ku kožnej po ďalšiu dávku 🙂... čo ma však trápi... mám sa jej spýtať či ma náhodou nechce poslať na krv? lebo mne to je také blbé... lenže tieto lieky isté riziko nesú... no neviem... poraďte pls 🙂

auriane
23. okt 2009

Mne kožná povedala, že prvá krv po mesiaci a potom každé tri mesiace.. Tak by som sa asi opýtala tak, aby sa neurazila, že kedy potom pôjdeš na testy..

esme
23. okt 2009

komi: kolko mas rokov? ja do teba nechcem rypat, ale o medicine nahodou nieco viem... a nejdem na teba robit bububu ze urcite budes na diazepame strasne zavisly a bla bla ale fakt ides do rizika, 10 mg rano na obed a vecer... to su mnozstva, ktore sa davaju na psychiatrii pri samovrazednych stavoch, abstinencnych zachvatoch... cize pri takzkych situaciach, nie ako lentilky...

sweety22
23. okt 2009

Nevedela som,ze diazepam je volnopredajny 😉 asi si si ho zmylil komi. take mnozstva neberu ani epileptici. opatrne.

somslavka
24. okt 2009

auriane: lenže ja som na krv bola len pred tým než mi ho predpísala... potom po mesiaci už nie... a kamarátka mi hovorila že ona bola len pred začiatkom a na konci liečby... to je dosť blbé...

gizela66
24. okt 2009

somslavka... no vsak ked chces, aby ti zobrala krv, ja by som jej povedala, ze chces si byt ista, ci mas vsetko okej... mne bral vzdy po mesiaci a teraz nakonci mi dal lieky na dva mesiace a ze uz mi nebude brat po dobrati, uz mam len dojst na kontrolu... za tyzden 🙂

miraaa
24. okt 2009

Je tu vela nových ludí...Ja mám len 15 rokov.. a tabletky Roaccutane som brala pred rokom.Dost závažne na taký mlady vek.a ešte Ako 14 ročná akne som mala moc hnusne moc.. ved niektorým vám som posielala fotky..nedalo sa to... mala som s toho debky ake akne mám nehchodila som ani von... no jedneho dna som sa rozhodla ist k dochtorke k kožnej .. jasné že mi hned nepredpísalasilne tabletky Roaccutane... ale postupne som použivala všetky možne mastičky a nič nezabralo.. ano kremíki na chivlku ale zase sa to vratilo.To znamenalo.. že to mam v krvi že sa to musi odstranit.. inak.. ako kremikami...tak mi predpisali Roaccutane.. ale na vlastne ryziko.. museli sme to podpisat...Tých 10 mesiacov... som to brala... raz po davke cca 20mg... a potom 10mg.. ale take velke davky som nemala ako vy.. radšej menej a dlhšie... Mala som debky,, ☹ vysušene pery,,oči ma svrbeli.Na rukách sa mi vihodil exzemi ale po čase zmizli... bolela ma stale hlava... tie naáady to bolo najhoršie.Mala som sa chut aj zabit ako vyzerám... 😢 sebavedomie nula bodov... nechodila som von...aj ked hej nemohla som sa sniekim rozpravat viac nez 5 minut citila som ako si ma obzeraju ake akne mam.. bolo to niečo hrozne.Všetko ma bolievalo...no jasne že na žačiatku sa to ešte zhoršilo.... ale potom dobre zlepšenie... Som moc rada že som nemala zo žaludkom.. s pečenou problemi.... Jedine... čo boloa je nadmerne ochlepnie.. tak na tvari...mam chlpky... to ma moc... štve... ale robim s tým niečo... dochtorka mi ide zobrat hormonalny profil.. ked budem mat... menštruaciu To vám potom dám vediet ...Uplne mi to roaccutan vyliečil uplne..klop-klop..mala som až hrbolce na tvári.. všetko je preč..menšie flaky mi zostali ale potom som začala chodit na slniečko.. a všetky mi vytiahli až na pár. .ale to treba čas...už si nemusím dawat tristo kg make-upu.. jak predtým.. každu chvilku...už nemusim ani make-up dawat ked idem vysipat smeti...použivam ešte krem Skinoren... čelo mam uplne bez ničoho je prekrasne,a nedá sa porovnát s tým čo bolo... mam aspon volake sebavedomie.. uplne ma to zmenilo...Dakujem moc.. len čo ma ta trapia su te chlpky.. nikdo nema podobný problem??? Napíšte....... 😕 a ked chcete vediet viac... tak na zadnych stranách daleeej dalej...je všetko ako to začalo..pa..... 😀

didlinka88
24. okt 2009

mira aj ja mam jemne chlpky na tvari.. take biele jemne, to je normalne pri tejto liecbe..

ja uz 2 tyzdne nemam lieky a tvar je stale pekna, pery sa uz nevysusuju.. 🙂 je to super.. uz aj vlasy si umyvam castejsie.. 😝

a prosim vas, na co miesate milion dalsich liekov ako diazepam a podobne, vsak vam skamenie pecen.. da sa to v pohode vydrzat vsetko ak mate pozitivnu energiu a vsetko vnimate s nadhladom.. 😎

tena
25. okt 2009

Mira: pozor pri tom ochlpeni napr.ak budeš použ.len puder, tak si ho natieraj s hubkou smerom zhora -dole, aby tie chlpky šli dole, inak bude pleť ako broskyňka 🙂 ale to sa týka každej ženy, mňa len na to upozorn.kozmetička, lebo som jej vrav.o tvojom probl. ale myslím, že každá má chĺpky, len si ich človek niekedy ani nevšimne. Ale je super ako ti zabral Roa!
Ja beriem už nižšiu dávku z 30 na 20mg, pomaly končím a cítim, že už pery nemusím 100x /denne natierať, vlasy sa mi zdajú už nie také suché (bude mi ľúto za tým, že som si ich fakt nemusela umývať aj 4-5 dni, ale umyla,lebo by som bola ako bosorka/, ešte mám biele podkožné nej.vyrážky ,tak s tým idem ku kozmet.niech ich vypichne a verím, že do decemb.to ukončím! už beriem 8.mesiac!! kožná mi nevysadí Roa, kým nevidí, že sa nerobí už ani jedna.Ale zapálené sa mi nerobili už asi po mesiaci liečby!!! 😎 Testy mám fajn.Tak som rada.

Komi: myslím,že keď berieš Diazep.3x denne, už ním závislí si!!! Je to fakt choré.myslíš, že keď dnes na obed nevezmeš, že ti bude chýbať??? baví ťa život, keď si pernamentne z neho ospalý? Nie je lepšie si nervozitu vybiť pri nej. športe trebars??? Ak máš stavy, že máš stres, nervozitu(ale nie 2hodinovu zo skušky a pod./,tak si vezmi z lekárne radšej niečo na prír.báze na ukĺudnenie, napr.aj ešte nespomenutý "Persen"_tablety.

ankam
25. okt 2009

baby mam obavy ci som to vybrala dostatocne.......ci netrebalo este tie biele doliecit...ach jaaaaj
ale tie hnisave som uz dllllllllho nemala tak zrejme je to ako ma byt.
Mala som nedobry sen,ze sa mi to vratilo 😢

tena
25. okt 2009

skus ANKAM s tými bielymi u kozmetičky...ale nech ti to ošetrí profesionálne, aby sa ti nezapalili.

ankam
26. okt 2009

tena vdaka.ale to mozem az po 2 mesiacoch od ukoncenia nie?
kozmeticku mam skvelu-osetrenia sa nebojim 😉