Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

auryn
27. okt 2009

ankam- tebe ako po 10 mesiacoch tie vyrazky nezmizli? 😒

ankam
27. okt 2009

zmizli ale mam len tie male biele bodky podkozne co sa nedaju vytlacit...

miraaa
27. okt 2009

didlinka88-Ja ich mam ale moc dlhsie raz som si ich ostranila nemala som to spravit a teraz som zufala co snimi,,, malinke bi mi nevadili ale vyzeram ako broskyna uplne!....
tena-No nektore zeny nemaju vobec chlpky na tvari vázne aj moje spolužiačky...,,, ja som si ich raz odstranila no viac krat asi tak... teraz som zufala čo s tym vyzeram fakt ako broskyna ak mi nepomoze ten hormonal,profil... tak neviem co spravim.... spytaj sa kozmeticky čo stým,,,ano dakujem... 😒

janula55
27. okt 2009

mam otazku....beriem RO mesiac aj 10 dni a zo zaciatku som mala suche vsetko...tak jak to ma byt...ale teraz...uz nie..proste uz nemam suchu tvar..nemam mastnu ale ani sa mi nesupe...pery su tiez celkom ok...a sa bojim ze mi to neucinkuje ten liek...som momentalne aj dost vyhadzana...mam take hnusne zapalene podkozne vyrazky co miznu asi 100 rokov...a proste som z toho znechutena uplne...moze to byt ze mi nezabera ten liek? abo cim? 😒

raya
28. okt 2009

janula ja beriem roa presne dnes 2 mesiac a tiez to mam take ako uvadzas ty, vobec sa mi plet nesupe /na zaciatku sa supala/, pery suche ale dasa, a tiez som vyhadzana. Mozno aj preto, ze som predtym pouzivala skinoren, ale kozna mi ho teraz zakazala, kedze roa stensuje pokozku a skinoren tiez, takze len premastujem pokozku, ale zdasa mi ze sa vyhadzujem prave preto. Som z toho dost znechutena, zacinala som 20mg a teraz mam asi 2tyz. uz 30 mg.

ankam
28. okt 2009

janula praveze ti ucinkuje ked mas tie vyrazky-to zhorsenie.Nemusi sa ti plet vobec supat-ani mne sa nesupala len par dni.takze je to ok

baby je to zhorsenie,mne to trvalo asi 5 mesiacov-potom bude ok

gizela66
28. okt 2009

mne sa tvar supala stale prve mesiace... a potom sa mi zacala tak ze tri dni sa supala a tri dni pokoj napriklad:D a tak dokola... 😎

beruska121
28. okt 2009

ahojte, no ja som roacutanne zacala uzivat pred tyzdnom, a plet sami totalne pokazila..kazdy jeden por na tvari sa mi hadam zapaluje , na lici sa mi urobili bolave hrce ( co som pred tym nemala ) :((( , vie mi niekto povedat kolko to bude asi takto trvat ? som zufala , sedim radsej doma a vyhybam sa ludom, 2 dni som nebola kvoli tomu v skole lebo sa citim ako obluda
DAKUJEM ZA ODPOVED :-/

didlinka88
28. okt 2009

beruska, je to velmi individualne, niekomu to trva 2 tyzdne, niekomu aj viac mesiacov, zalezi od organizmu a od druhu akne s ktorym si liecbu zacinala. treba to len vydrzat, potom sa to bude uz len zlepsovat.. 🙂 😉

for all: mne sa plet nesupala vobec, iba pery ked boli velmi suche...a niekedy som citila ze mam viac suchu plet, aj pery a na druhy den som sa citila normalna, ani pery sa tak nesupalii, cize je to normalne a liecba zabera v norme.. 😝

auriane
28. okt 2009

Ja to beriem už 15 dní a neprišlo zhoršenie. Mastná som stále, len mám suchšie pery a sliznicu nosa.

smutny9
28. okt 2009

ja to beriem 3 tyzdne zhorsenie je je to hrozne tez nechodim do skoli a dneska som bol na kontrolu a doktorka mi povedala ze najlepsie co mozem spravit je ist do nemocnice tak teda aj v piatok idem na takych 10 dni no a to ako susenie pier atd mam tiez ale to ma teda vobec netrapi lebo to co mam na tvary je hroza...

janula55
28. okt 2009

smutny: preco az do nemocnice?

auriane
28. okt 2009

Smutny: kamarátka mala tiež veľké problémy s pleťou a jediné, čo jej po rokoch pomohlo, bol práve dvojtýždňový pobyt na kožnom v nemocnici a odvtedy nemá problémy. Tak držím palce 😉

ankam
28. okt 2009

niekedy sa koli tomu lezalo v nemocnici alebo marodilo-a ak stav je hrozny-tak to len pomoze.

habibim
28. okt 2009

ahojte, moja sestra brala Roacutane 5 mesiacov....prvé 3 mesiace boli na prd - chcela to skončiť, lebo sa jej vyhádzalo kopec vyrážok, mala suché pery a boleli ju aj klby, ale potom v priebehu týždňa prišla rapídna zmena... Pustuli - veľké bolestivé červené hrboľčeky - z chrbta a z tváre jej zmyzli a po 5 mesiacoch liečby má teraz tvár ako bábätko 😉 😵 už sú to dva roky čo Roacutane neberie a pleť má čistú a len pred menštruáciou sa jej sem-tam vyhodí menšia vyrážtička okolo pier.... 😉 a čo viem, bral to aj jej priateľ, mal veeeeeeeeeľmi silné akné- akné vulgaris a po pol roku mu to pomohlo - a teraz je fešáčisko 😀
Pri liečbe je potrebné dodržiavať stravu z mliečnych výrobkov - lebo tie lieky narúšajú črevnú flóru...
Ešte viem,že by sa nemalo do dvoch rokov po týchto liekoch otehotnieť, ale sestrina švagriná po roku a pol otehotnela a teraz má krásneho zdravého chlapčeka 😎 klop,klop...

Ja len tak som vám chcela tu prispieť...nečítala som vaše príspevky teraz...tak ak je tu už niečo z môjho príspevku spomenuté tak prepáčte 😉 😎

habibim
28. okt 2009

ups, ospravedlňujem sa za preklep - nie "zmyzli" ale "zmizli" 😉 😀

tena
28. okt 2009

ankam=ja na kozmet. chodím aj pocas Roa, len si nedavam ziaden ionizer a vselijake vylepsenia dnesnej doby.Zatial nie. Kozna mi sama poved.,ze tie male biele musia ist von (kozmet. to napichne ihlou a ide to lahko von), inak sami nieltore nezmizli a nezmiznu.Tak som bola 😀 A tym padom aj clovek vidi, ci sa este robia, al.nie.

Laser nesmiete pocas Roa a do pol r. po liecbe, ale co sa čistenia pleti týka, tak na konci,tie biele male podkozne mozme.Ale nie na zaciatku,ked je plet zapalena u niekt.,citliva a pod.

beruska121
28. okt 2009

dakujem za odpoved, zacinam sa bat:( beriem to tyzden ako som uz spominala , pred tym som nemala vaznu formu akne len obcas sami vyhodili zapalene vyrazky ale islo o to ze som sa liecila vsetkym moznym uz a mam uz aj jazvicky po tvari tak ako posledna moznost ako raz a nazdy s tymto skoncovat bol Roacutanne, a teraz zacinam tulovat ze som sa na to dala lebo taku plet ako mam teraz som este asi nemala , kazdu hodinu sami asi vytvori dalsi zapaleny hrbol , horsie je ze sa to neda ani vytllacit a pokusa to riadne , make up 0 bodov kedze tie hrbolce vidno aj cez tan make up :( zacinam byt riadne zufala ... taketo depresie som som nemala este , aby som nevedela prestat plakat , strach a hroza sa pozriet do zrkladla, neviem si predstavit ze to bude trvat niekolko mesiacov :((((( horsie to uz snad ani nemoze byt :(
najradsej by som prerusila studium a ostala doma celu liecbu :-////

ajka999
29. okt 2009

Ahojte,roacc. uživam 1 tyžden a mam par otazok,ak by ste boli take zlate🙂
1.Možem použivať kremy ktore obsahuju vit.A,než som brala roacc.tak som si aj mihalnice natierala kremom(zdali sa mi krajšie🙂),a teraz sa bojim si na ne čokolvek davať aby mi nevypadli,ako tu jedna baba pisala,neviete ako to je?
2.Stravujete sa ako zvyčajne,alebo zdravšie pri roacc.?Lebo ja sa stravujem dost nezdravo,ale aj napriek tomu sa mi zda že sa pleť zlepšuje,tak sa na to asi vykašlem🙂
3.Beriete tabletky vždy v rovnaku hodinu?
Dakujem

ankam
29. okt 2009

tena ano poznam to cistenie a napichovanie-kedysi som nechala nemalu sumu u kozmeticky-pravidelne som chodievala kazde 3 tyzdne.teraz pojdem asi po roku,xixi-ale tesim sa.Cize ten ionizer mi nesmie davat?ani po 2 mesiacoch?

ajka stravu som neupravovala vobec a brala som stale rano a vecer,kedy som sa najedla a potom.Nemusis presne na hodiny.Teda priblizne som brala rano o 9 a vecer o 19.

gizela66
29. okt 2009

beruska... no horsie to mas preto ako nikdy predtym, lebo ti teraz vychadza vsetko, co si mala v kozi, preto sa ti robili stale vyrazky... aspon sa toho uz zbavis, ked sa to dostane von;) a urcite si nic NEVYTLACAJ! a hlavne nestresuj a nemaj depresie... musis byt proste trpezliva a vydrzat🙂
ja som pocas liecby ani raz neplakala ani nic, vedela som, ze liecba trva dlho a efekt sa dostavi, musela som len cakat...... 😎

ajka... ja by som si radsej take kremy nedavala... a ja som sa prve mesiace tusim zdravsie stravovala, nejedla som sladke, stale som pila caje, hlavne zihlavovy (precistuje telo 🙂 )... na tvar som si davala čajove obklady stale, lebo som to mala strašné... a neviem co este vsetko, najdi si moj prvy prispevok, tam som to tusim pisala:D ale starala som sa dost... urcite ti to zmizne, aj ked sa budes nezdravo stravovat, lebo to posobi na tu plet tak ci tak, ale tak jednoznacne by ti zdravsia strava prospela a urychlila liecbu 🙂 ja som aj fajcit prestala a menej pit🙂 😵 no a k tomu braniu v rovnaku dobu... to si tiez myslim ze je dobry napad:D ale ja som to brala vzdy po jedle po ranajkach, tak nie v tu istu hod. teda teraz uz ku koncu vobec, mozno som sa snazila trocha dodrziavat predtym... hlavne zo zac. sa snaz ,,nerobit zle" pleti 🙂 😉 😝

gizela66
29. okt 2009

depresie tiez neprospeju tej tvari a bude sa ti to dlhsie liecit....... 😝

beruska121
29. okt 2009

Dakujem Gizela za odpoved 😉 nuz je to tazke si to nevytlacat( aspon tie biele ked sa vyrazia na povrch to je nemozne aby som to nechala len tak ) , ale tych hrci sa nedotykam lebo to mam uplne vo vnutri zapalene tak si do toho nebrblem vobec, pokozku mam riadne mastnu , zatial sa mi nic nevysusilo jedin etak pary mam suchsie
aaa dnes je prvy den co som neplakala , wuaaa,
zacala som pit cisty zeleny caj a pijem tak 2 litre tekutin a viac ( samozrejme len cista voda a ten zeleny caj ), a alkohol idem uplne vylucit, radsej 😀
tak potom dam vediet kedy pride konecne zlepsie --- teda dufam ze pride do 2 mesiacov lebo ma porazi na mieste asi 😖

auryn
29. okt 2009

beruska121- taktiez som prezivala depresie, roac beriem 3 tyzden, a tiez mam take katastrofalne zhorsenie, az hrbolce po licach a brade..jasna vec, ze som z toho nestastna ale tak vzdy si poviem ze este max nejake 3 mesiace a malo by sa to zacat zlepsovat..je to individualne u kazdeho...
A ozaj tie biele, co mas uz na povrchu nesmies vytlacat, ale mozes si v lekarni kupit sterilne ihly a prepichnut, ale len tie hnisave, urcite nie tie cervene..!!!
😉

beruska121
29. okt 2009

no ved dufam ze viac ako 3 mesiace to nebude trvat, to je jedine ... v co dufam, no ja si tie biele ihlou tiez tak prepichnem 🙂 a idu von a tych hrbolcov sa nedotykam, maskujem sa to ako sa len da, napriklad vlasy si davam do tvare aspon tie liica nie je vidno ze to tam mat take otrasne , uz horsie ze mam vyrazky okolo ust, to uz nejak nezakryjem
no som rada ze toto nemam jedine lebo som si uz myslela ze som vadna, ale ako vidim vela ludi si prezije toto zhorsenie
kebyze si vytlacam tie vyrazky ( nehovorim o tych hrbolcoch ) mozu mi ostat asi jazvy ? ale to asi nie lebo tie biele nie su take hlboke , ci ?
Auryn ked si do tohto celeho isla ( liecba s Roa ) aku formu akne si mala ?

james00
29. okt 2009

cawte..chcem sa spytat ludi co uzivali roa. po vylieceni vam zostali aj jazvy po vyrazkach? a ece padali vam vlasy ked ste uzivai roa? nie je nejaky sampon abo nieco co by to vypadavanie zmiernilo?

tena
29. okt 2009

ANKAM=2 mes.po liecbe ak si,tak na tvar mozes aj oinizer u kozmetičky, aby sa nezapalovalo po cisteni...ale ja som bola vcera a ani sa nezda, ze som bola na cistenie, super, plet sa skonsolidovala s tym,nie ako kedysi, ze par dni ...a teraz sa mi ani nezapalilo uz nic a to som este na Roa 😉

AJKA999=nemusis dodrziavat nej.dietu pri Roa, ak aj zabudnes vziat tbl, nic sa nedeje, vezmes, ako ta napadne, hod nie rano,ale na obed.Ale uzivaj po ranajkach, alebo popri, nie nalačno,lebo bolieva zaludok potom!
Alkohol s mierou, väčšine tu bola potom na 2.den zle, co pisali,ale to skor v zaciatkoch liecby 😀

JAMES=mne vypadavaju vlasy asi od 6.mes.uzivania...nič nepomaha.Kedysi mi pomahali sampony, tbl,na to, zatial nic.Je to z Roa isto,verim, ze prestanu 😒 pozorujem to denne.
Jazvy po vyrazkach ostavaju...a nemusis byt ani na Roa...zalezi od velkosti problemu, starostlivosti o plet a pod.

auryn
30. okt 2009

beruska 121, ja som to uz pisala davnejsie, akne mi zacalo asi ked som mala 16 rokov, teraz mam 20..vtedy som mala strasnu tvar, zaujimave, ze len tvar a to len lica, celo uplne ciste..mala som acne vulgaris, az fialove vredy po tvari, aj v nemocnici som bola niekolko tyzdnov kvoli tomu, vselico som vyskusala, od kremov, antibiotik roznych, aj mandle krcne mi vybrali, antikoncepciu proste vsetko..
Casom sa to zlepsilo ale robievali sa mi este take podkozne zapalene, ked som teraz sla na liecbu, tak sa mi sem tam spravili take podkozne, ale tak uz som si povedala dost, ze ma to nebavi, cez leto este na seba kydat make-up..!
tak som sa na to dala, uz som si s tym vytrpela akurat tak dost, tak som si povedala, ze chcem, aby mi to raz a navzdy zmizlo...
a na vlasy pouzivam sampon a aj balzam REVALID- je velmi dobry a vlasy nevypadavaju, teda aspon mne nie a zlepsuje aj kvalitu vlasov.
A jazvy, no to podla typu pleti skor, mne ostavaju jazvy, ale ako som pisala, bola som uz raz na chemickom peelingu v sukromnom dermatologickom centre, a to som podstupila asi 12 tych peelingov a jazvycky mi skoro uplne zmizli a tie cervene fliacky zmizli uplne, lenze zase sa mi po lete zacali tvorit tie velke zapalene, tak som sa dala na liecbu a ked skoncim, pojdem zase na ten chemicky peeling a potom budem mat tvaricku ako babatko..aspon myslim... 😖

gizela66
30. okt 2009

beruska... ja by som si nevytlacala ziadne... teda ani som nevytlacala, ani jeden... a mne zlepsenie nastalo asi po nejakych 3 mes a viac... ale ako tu uz niekto pisal, tusim anka, tak jej az po piatich...
tiez som mala vlasy stale na tvari, aby mi to tak nebolo vidiet, ani make-up mi nepomahal, ale tak co uz... ma tak tesilo, ked si zacali ludia co ma videli v najhorsom vsimat, ze sa mi to strasne lepsi... 🙂

james... mne ostali... ale predtym som sa dost vytlacala, mozno to je tym sposobene, no hlavne uz nemam akne:D jazvicky sa doriesia... ak sa mi to nevraati...

ja by som praveze nenavstevovala kozmeticky, aby sa to neskoncilo este horsie:D

somslavka
30. okt 2009

ja to užívam asi 2 mesiace a ja mám také fázy že chvíľu vyzeraám úplne skvele a chvíľu sa zasa na seba emôžem pozerať... čo ma najviac štve že niekedy sa dosť šúpem :D...a... ja.. určite zo zvyku si ich vytláčam aj keď viem že sa to nesmie... jednoducho to je taký zvyk a... proste musím... samozrejme potom to nie je nič príjemné keď sa mi hoja 2 týždne... a navyše mi zostávajú jazvy... tak radím... nevytláčať :D... ale tak môže povedať že u mňa zlepšenie nastalo po 2 týždňoch! ale ja som zasa nemala ťažkú formu...len sa mi dosť robili jazvyčky lebo ja mám veľmi jemnú pleť a už som to akné trpila si 3 roky...