Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

gizela66
4. nov 2009

a tiez som chcela ist na kontrolu neskor..... ale som si tak myslela, ze ak by mi dal nahodou este lieky, tak ze radsej skor..... a ved nic mi nato nepovedal 🙂

ankam
4. nov 2009

gizela ja som si rozvrtala jeden podkozny(taku hrcku)a ta mi do rana nahnisala-------to ju ani nebolo vidietäale mne vadilo aj to)....tak som zase vytlacala a osetrujem.Dufam ze je to len tym ze som do nej rypala a nie naznak ze sa mi zacinaju robit zase.achhhhh

gizela66
4. nov 2009

no tak to ja nemam nejake hrcky alebo co, to nie nastastie...... nevytlacaj 😉

janula55
4. nov 2009

no ja uz som bola na lasery asi tak 3 krat uz trochu davnejsie to som nebrala RO. NO a pomohlo to...vyhladi to tvar ale nie dokonale, ale zavisi aj na tom asi ako silno to nastavi. ale ratajte s tym ze par dni nemozete vyjst vonku lebo budete vyzerat strasne fakt. cervena spalena tvar, supe sa nenormalne, hlavne po tom zakroku je to hrozne lebo to stipe a to je proste spalena koza stiahnuta...hrozne neprijemne to je a totalne namazana tvar musi byt. Ale po dvoch dnoch to je uz lepsie a na treti den sa uz aj von da ist s makeupom, ale kym uplne sa olupe tvar a je to norlmalne tak to trva aj vyse tyzdna. A pomahalo mi to aj na vyrazky, menej sa robili, lebo ten laser podporuje pokozku aj tvorbu kolagenu takze okrem toho ze obrusi plet tak ten kolagen ju vyplna. No a ja som bola dvakrat len tak a raz aj s takym otupujucim kremom 😀 aby to akoze tak nebolelo...ale mne ten krem neucinkoval nejako velmi. Je to neprijemne a pali to, aj boli hlavne kolo oci a pier. Ale ak na to budem mat peniaze tak pjdem po liecbe zas lebo ono to pomoze. a ja peeling naprilad nevydrzim mna to neskutocne stipe, sranda... 🙂 ..takze..vam to odporucam ten laser ak chcete ist baby lebo pomaha to ozaj len si to trosku treba pretrpiet. A chodte kym je zima, lebo ked vyjdete po procedure von na ten ladovy vzduch tak to je uplne uzasne upokojenie pre kozu.

mina235
4. nov 2009

gizela66: ja som práve dokončila liečbu laserom, ale ja som to mala ešte pred tým, než by som mala začať užívať roaccutane, ono to vyhladzuje tuším nedokonalosti, ako jazvičky a také.... a mala som 5 žiarení, každé po 10 euro, plus som si musela kúpiť krém na laser za 15 euro, ale žeby to malo nejaký účinok...neviem, lebo som ešte akné nemala doliečene, ani nemám, vlastne ešte len pôjdem na liečbu roacutanom, ale aj kožná mi povedala že po liečbe to bude mať lepšie učinky lebo tá pleť bude čistá, a predlži to kvalitu pleti, dlhšie ostane taká, čistá....ono neni ovplyvnené kolko tých lasrrov bude, kludne ich môže byť aj desať, pokial nedosiahneš želaný výsledok....aspoň u mňa to tak fungovalo, avšak mne laser nezabral, tak držím palce🙂

raya
5. nov 2009

ahojte, myslím že by sa to malo rozlišovať o aký laser ide, tam kde sa tá pokožka šúpe je to frakčný laser, ktorý spáli pleť a na tvári sa vytvorí tzv. škrupinka ktorá sa začne olupovať, ďalej môže ísť o IPL laser, tento som absolvovala aj ja niekoľkokrát, po nanesení ochranného gélu vám lekár prikladá sondu - červenú /agresívnejšia/, modrú, po zákroku je pleť len červená čo po 1hod zmizne, niekde sa tomu hovorí fotorejuvenizácia a tam kde Vás ožarujú svetielkami to ani laser nie je, nedajte sa pomýliť, to je len liečba so spektrom svetla s rôznymi vlnovými dĺžkami tzv. fototerapia. thats all.

auryn
5. nov 2009

Ahojte, tak vcera som bola na konzultacii u tej koznej, krvne testy som mala v poriadku a zvysila mi aj davku..teraz mam 40m/den, rano 20 a vecer 20...
A gizela66- ja som bola uz na tom chemickom peelingu- u nas v PK stoji 33eur jeden, najskor zacinas so slabsim, a potom sa to stupnuje, trosku to stipe, potom sa ti koza supe, je potrebne si zakupit aj kozmetiku aj pred a aj po uzivani..tyzden pred musis na tvar nanasat od la roche posay- je to kyselinovy roztok, taky slabsi..aby si plet zvykla a aj taka vodicka a po tyzdni uzivania mozes ist na ten chemicky peeling..a ja som ho absolvovala cca 13x a mne to velmi pomohlo..robi sa to v zime, na slnko nesmies ist, zo zaciatku sa chodi raz za mesiac a potom 2x. a ozaj, ked natrie tu kyselinu na tvar, nesmie sa umyt tvar. ja ked som chodila cca o 17vecer, tak musis vydrzat do rana. Ja som to v pohode vydrzala, trosku to len palilo, okolo ust sice viac, ale tam som nemala akne, tak len okolo ust som si to niekedy zmyla. takze tolko.. 😉

raya
5. nov 2009

ahoj auryn a kde v PK sa robí so značkou La roche posay, bo ja som chodila ku kozmetičke s touto značkou do BA, ale v PK je to pre mňa bližšie, som z SC.

gizela66
5. nov 2009

www.dermatop.sk ...to je stranka toho lekara, ku kt. chodim a jeho zena robi tie skraslovacie procedury 🙂 , maju tam aj cennik, tak pozrite.......

miraaa
5. nov 2009

Máte sice praudu.. Jasne bolo to tam pisané ale až taketo no nevadi.....baby viem že debiluju z tvare nad perami.. ale aj licia?Ved ani mna to nebavi stale sem pisat..tak ale som zufala..hned po výsledkoch niečo spravim lebo pokial nemám vysledky nemožem s tým nič robit a
Didlinka88 - To mi je luto...
auryn- Ok.. už končim nebudem to sem pisat iba kebi sanahodou niečo dalej zlepšilo,,,držim vam palce s pupákmi..a pozor na tie tabletky..nesprav te čo ja..Dufam že to zmizne...A za te chyby v pravopise sa ospravedlnujem..Ahooj,,A ešte niečo moja kamoška bere ROACCUTANE a že kedže tento liek sa už velmo vela použiva budete si už pri každej krabičke roaccutane platit asi 3E.. ale to neni vela..ale ja som to mala zadara..pa

auryn
5. nov 2009

ahoj raya, neviem, ci poznas Pezinok dobre, je to - Súkromne centrum korektívnej a laserovej dermatokozmetiky
LA FEMME, ako je zdravotne stredisko tak z lavej strany, pri cintorine.. 🙂 Presna adresa Holleho 4. Vlastni to tam MUDr. Alena Pallova (Mannova za slobodna) ale teraz je na materskej, ale ma tam dobry personal..
😉

prorsum
5. nov 2009

Zdravím všechny
čtu tuhle diskuzi cca od 30 strany ještě když přispívala enjoy & spol bylo to super počtení dost mě to vtáhlo,já roaccutan beru cca 20 dní 20mg akné jsem neměl těžké ale stálá krupička na čele a ucpané pory na nose,zhruba po pár dnech se začaly pory krásně čistit a pleť je den ode dne kompaktnější
nežádoucí učinky jsou klasika suché sliznice rudá tvář zvláště při námaze a kolem nosu šupinky v klimatizované místnosti se tvář šoupe několikrát denně
a uživatelka Miraaa začala mě po nějaké 6 stránce s těmi příspěkvy iritovat,téma se stáčelo jinak a ty výkřiky do tmy podobné spamu mě dost lezly na nervy,navíc nechápu ty obraty kdy si stěžuje nazačátku na pupáky a jizvy a teď by firmu Roche žalovala...navíc ten nápads tím že si tvář oholí žiletkou ne jednou ale rovnou třikrát
Bylo by fajn kdyby se opět tahle diskuze vrátila k Roacc.

ankam
5. nov 2009

prorsum 😀

prorsum
5. nov 2009

ankam
no čo už musel jsem to napsat 😎
jediné na co jsem vážně zvědavý je jak se srovnám s tím až roaccutan dovyberu...je to takové návykové pokud roacc. účinkuje tak že k přechodnému zhoršení nedojde a pleť se hned vylepšuje.Mimochodem chodím na botox do čela kvůli nadměrné aktivitě potních žláz a Mudr co mě píchá mi říkal že opravdu roacc. funguje i na vrásky samozřejmě ne na brázdy jak od traktoru ale na jemné linky ano(vím že i moje mamá má nějaký krém s obsahem retinolu a retinoid je přítomný právě i v roacc)

ankam
5. nov 2009

ja by som ho dokazala brat vkuse cely zivot 😀 aby som mala istotu ze sa to uz nevrati 😀
je to skvely pocit mat peknu plet

prorsum
5. nov 2009

ankam
to hééj mám takovou dobrou duší ve zdravotnictví takže k roacc. mám docela dobrý přístup ale zase je tu ohled na zdraví ale já jsem vážně v tomhle takový že se kolikrát na zdraví neohlížím jen aby ta pleť byla v cajku.Dokonce mi byla i chybně stanovena diagnoza soc. fobie cpal jsem se psychofarmakama a on byl zakopaný pes v tom že jsem se necítil oukej kvůli vyrážkám na obličeji
ale jak píšeš taky bych byl schopný ho brát dlooouho a dal bych i vydělat výrobcům balzámů na rty očních nosních kapek protože tyhle nežádoucí účinky jsem ochotný obětovat

auryn
5. nov 2009

prorsum- viacero nas ma rovnaky nazor na miruuu... 😉
😀

gizela66
5. nov 2009

miraaa pozri si stranku co som sem dala a sleduj co vsetko sa da v dnesnej dobe oddepilovat 😀 a nastalo...

esme
5. nov 2009

prorsum: 😀 keby tu bol smajlik s palcom hore, tak ho sem uz aj dam, tiez by som roaccutane az na tie obcasne neprijemnosti najradsej brala dozivotne, uz len kvoli tomu, ze mam konecne normalnu plet a vlasy 🙂
a co sa miry tyka, tak ma zase plus bodik za to, ako tu nasu malu vlnu kritiky zobrala 🙂

ankam: nerypat, nerypat, nerypat 😉 ja som minule urobila podobnu chybu, a s tym, aku mam teraz jemnu plet som chodila dva tyzdne s rozskrabanou tvarou, kvoli nicomu... a este sa mi to aj supalo a potom to hnusne stipalo... tak mi treba 😠

inak sledujem, ze moja kozna to celkom flaka... na kontrolu som nebola ani raz, len ked si idem pre recept sa ma sestricka spyta, ci je vsetko v poriadku... ani neviem, ako dlho to mam brat... a chemicky peeling mi kedysi robila raz za dva tyzdne a ziadne ze niecim sa pred a po natierat... vidim, vidim, zodpovedna pani je to 🤐

prorsum
5. nov 2009

esme
ano je to vážně euforie,to co za těch cca. 20 dní prožívám ráno vyskočím z postele(ne doslova mám jí u stropu takže výskok je o rozražení hlavy 🙂 ),srším dobrou náladou usmívám se.jen ta únava je občas pro mé okolí které neví že beru roacc. nepochopitelná
no jak píšu jsem zvědavý do budoucna ale ty měsíce co budu brát si užiju snad určitě

didlinka88
5. nov 2009

prorsum - vitaj u nas.. a drzim palce.. najlepsie je nepozerat na starsie prispevky ale rovno sa opytat nanovo.. 😀

prorsum
5. nov 2009

didlinka88
héééj ďakujem pekně
a tak sa pítám mám suché pery je to normálné héééj 😀

prorsum
5. nov 2009

ale jeden dotaz bych měl a myslím že tu ještě nebyl nosím čočky i brýle a když jsem doma a mám brýle všiml jsem si je to asi tím jak je pleť teď náchylná a křehká že se mi na nose udělají rychleji otlačky právě od těch mpžiček brýlí
Máte někdo taky tuhle zkušenost?

joey9
5. nov 2009

prorsum: aj ja nosim okuliare a mam taku skusenost ze mam otlacky po nich na nose... ty nosís aj kontaktne cocky ? neškrabu ta teraz oči od nich? ,lebo napr. mne sa velmi vysusuju aj oci teraz tak si davam do nich kvapky...

chcem sa este spytat tvar mam uz cistu ale na nose mam este stale take skor uz sive! bodky aj tak trochu roztiahnute pory ale inde nemam! na licach mam peknu plet ako babetkovska ritka ked som aj oholený.

didlinka88
5. nov 2009

joey.. tie pory potom uz doriesis aj po liecbe.. hlavne su tie lica a tvar..

ja nosim kontaktne sosovky a len som citila ze ma niekedy skriabali, ale zvykla som si a bolo to v pohode, okuliare som nemusela vymenit za sosovky..

prorsum
5. nov 2009

joey9
zdravím
ano nosím převážnou dobu čočky a nějak nesnesitlně to nepociťuju ale lhal bych kdybych neřikal že se netěším domu až je vyndám pracuji pod světly a spousty bodových světel takže je to uleva přijít do šera domů a když cítím že je potřeba kápnu kapky z optiky Optive a když jsem doma jsou super kapky Ophtalmo Evercil a popř. na oči tampony namočené v Jarischovce a nebo Borové vodě

chadwhite
5. nov 2009

ahoj 😀
ja som mal problémy s akné a vyrážkami asi 2roky pred tým mi kožná nič iné nepredpisovala len samé mastičky vodičky a nič nepomohlo ale raz som tam prišiel s tým že chcem nejaké lieky že už mastičky nebudem brať tak mi vzala krv a predpísalal mi aknenormin je to to isté ako roaccutane. Pre týždnom som ich doužíval dúfam že sa mi akné nevráti. Pri užívaní som mal suché pery používal som jelení loj ale inak žiadne vedľajšie príznaky aha asi tak posledné dva mesiace som začervenaval z ničoho nič. Neradím si vytlačať vyrážky pri užívani lebo strašne dlho sa to hoji aj ked som chalaln ak som mal menšiu vyrážku radšej som si ju prekryl make upom nemam s tým problém ked to môžu ženy tak aj muži. Ak mate niekto nejaké otázky napíšte mi na chadwhite@azet.sk rad Vám poradím. Držte mi palce aby sa mi vyrážky už nikdy nevrátili. Veľa šťastia

afia
5. nov 2009

Ahoj. Pred 2 tyzdnami som zacala uzivat roaccutane 😉 Nevie mi niekto z Vas poradit ci mozem prerusit uzivanie na tyzden. Cestujem totiz do zahranicia a nestihla som si dat predpisat nove balenie. Nemate s tym niekto skusenosti? Dakujem

prorsum
5. nov 2009

afia
Tak to nevím asi to léčbě neprospěje ale když vezmu v potaz že Roacc pracuje ještě nějaký ten týden po vysazení tak to asi nevadí .Nevím jak je to s návazností možná to míň ovlivní léčbu pokud bys byla po dlouhodobějším užívání(třeba 3-4 měsíce)tam si myslím že týden nehraje takovou roli protože se toho v těle nástřádá za tu dobu užívání víc
každopádně pokud není vyhnutí a nemůžeš zaskočit pro recept tak prostě vynechej a uvidíš no

afia
5. nov 2009

Proposum....dakujem za odpoved. Uz si nemam kde ist zobrat recept lebo moja kozna ordinuje len pondelky a stredy a ja uz tento pondelok odlietam. Tak to skusim vynechat, hadam ma moja kozna nezabije ked sa vratim 🙂