Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

lucyy01
10. dec 2009

misho, tak ja som na tom tak podobne, tiez mi ho kozna na zaklade krvnych testov nepredpisala 😒 ja som mala o iba o 0,1 zvysenu hodnotu triglyceridov a preto mi roacuttan nepredpisala..tiez sme sa dohodli, ze po novom roku niekedy..len to budem mat potom vela toho v skole, statnice,...a bojim sa ze by som to nezvladala po psychickej stranke, ak by nastalo nejake velke zhorsenie 😒 jaaj,neviem co spravim ☹

mrs.sweet
10. dec 2009

Ahojte, mam 15 a problemy s akne mam už asi dva roky.. skušala som skoro všetko.. nejesť sladke, boli sme pri mori to sice aj pomohlo len o mesiac sa tie vyražky vyhadzali znova a stale je to čoraz horšie a horšie.. u kožnej doktorky som bola davala mi rozne mastičky a vodičky .. aj antibiotika som silne brala a nič s toho nepomohlo.. chcem sa teda opytať či sa oplati v 15tich rokoch brať roaccutane.. lebo mam nepekne akne aj na chrbate, dekolte aj tvári :((.. je to važne hrozne a neviem čo už s tym..

charlize
10. dec 2009

Ahojte, tak som sa rozhodla prispiet so svojimi skusenostami aj ja 🙂 2006 sa mi velmi zhorsila plet, tvar, dekolt, chrbat, celkovo som ju mala mastnejsiu, vlasy umyvat kazde 4 dni. To tak pre ilustraciu 🙂 Podarilo sa mi dostat k skvelej koznej, ktora mi hned dala Aknenormin. Pravidelne ma sledovala, vsetky testy super, pecen to zvladla. Pocas liecby klasika, suche pery, oci, krvacanie z nosa, strasne ma bolieval chrbat a ako bonus som vlasy umyvala raz za 14 dni😀 , mi nechutilo jest, takze som okrem krasneho ksichtu ziskala aj peknu postavu 😀 po vysadeni liecby, 6 mesiacov, vsetko super, vlasy raz za 7, plet skvela, nie mastna, nie sucha, kremovala som tak raz za tyzden. Po troch rokoch, cize presne teraz, som sa rozhodla predbehnut recidivu, kedze sa mi vlasy mastia viac, tvar trochu a sem tam sa mi vyhodia vyrazky. Idem znova brat pol roka 40 denne, verim, ze tie vedlajsie ucinky budu max. take ako boli a nie horsie. Nemate niekto skusenosti s opakovanou liecbou? Mne doktor povedal, ze radsej skor zacat ako cakat kym sa uplne zhorsi stav(alebo cakat a riskovat, ze sa zhorsi) a ja mam este 1.5 roka skoly, po skole by som rada babatko, tak ze to spojim a stihnem to dovtedy 🙂
Prajem vam vsetkym vela zdaru, len vas chcem podporit, vsetky tie vedlajsie ucinky za to stali, ta plet je na nezaplatenie! Nie je to kratkodobe ako pri mastickach, mne by sa to mozno tiez nevratilo...

somslavka
11. dec 2009

tak dnes som bola u kožnej a povedala mi že mám 2/3 liečby úspešne za sebou 🙂... po 3 mesiacoch 🙂... a povedala mi že aknenormin je od nového roka znova zadarmo 🙂.. samé dobré správy :D

dannyds
11. dec 2009

somslavka: uplne zadarmo aj ten 20m?? lebo doteraz sa plati za 20mg a ten 10 mg je zadarmo. 🙂

dannyds
11. dec 2009

je normalne, ze berem az 50mg dene dokopy?? a ze mi troska vypadavaju vlasy??

sumienka2525
11. dec 2009

Ahojte.
Roacutan a aknenormin je to iste v podstate?
Pred pol rokom som douzivala roccutane a plet sa mi stale zhorsuje tak budem musiet ist znova asi na opakovanu liecbu. Len sa bojim lebo mi posledny mesiac dost zacali vypadavat vlasy.

didlinka88
11. dec 2009

charlize, tvoje skusenosti su presne ako kopia tych mojich.. Ja som tento rok vo februari na sebe zbadala, ze sa zacinam vyhadzovat, tak som isla na opakovanie liecby.. a dufam ze teraz to uz bude navzdy... co sa tyka neziaducich ucinkov tak som ich zvladala ale zdali sa mi horsie na fyz. stav (predtym v maldsom veku to bol skor psych.), aj ked davku som mala tu istu.. ale inak v pohode, ak mas taky problem a bojis sa aby sa ti to nenavratilo, odporucam 😉 a babo mozes mat tiez po 1,5 roku.. 🙂

sugar25
11. dec 2009

somslavka...tak to blahozelam, super...a ako sa citis, ako testy?Dopadli dobre? A co tvaricka? Spokojna?
Po akom case ti to zacalo asi ustupovat?
Ja beriem asi 6ty tyzden a nechcem to zarieknut, ale uz to asi pomalicky zacina ustupovat...

mina235
11. dec 2009

ahojki🙂 mám za sebou dva týždne liečby a asi všetci čo ste brali roa alebo aknenormin ako ja, si viete predstaviť ako vyzerám...zhoršenie je to teda poriadne, to sa nezaprie. nečakala som že to bude tak rýchle, že už po týždni budem vyzerať ako mesiačik-samý kráter. na to že mi dennodenne tečie krv z nosa som si zvykla, vlasy pomaly ale isto prestávajú mastnieť, ale čo je zaujímavé, prestali mi padať.uvidíme čo bude dalej. ale naspať k pleti. liečbu mám len na tri mesiace. doktorka si myslí že to bude stačiť, a asi teda bude mať aj pravdu, ale ja sa bojím že to je predsa málo. ved ako tu čítam že to beriete niektorí pol roka a viac, pripadá mi to málo, ale asi to závisí aj od doktora a závažnosti. takže vám všetkým držím palce🙂 aha a ešte aby som nezabudla, bolo tu spomenuté že po vytlačení sa vyrážka hojí dlhšie. mne sa to zdá byť práveže naopak, teda možno to ešte len začne, ale hojí sa to dosť rýchlo, keďže si to rýpanie do tváre neviem odpustiť. chcem sa ešte spýtať, čítala som že by sa to nemalo kombinovať s mliečnymi výrobkami. je to pravda? dakujem🙂

somslavka
11. dec 2009

dannyds: áno 🙂 oba sú zdarma.. od nového roku 🙂... teda... nie je to ešte isté ale kožná mi hovorila že také informácie k nej došli... že by to mala byť pravda...

sugar25: testy? :D... na žiadnych som nebola :D... ale pred mesiacom som bola na krv kvôli 17-ročnej prehliadke... mala som zvýšený tlak ale cholesterol som mala v poriadku... nič iné čo by súviselo s pečeňou mi nebrala...ako sa cítim? :D... na tvári nemám nič 🙂... proste som krásna :D:D... ja som veľmi spokojná... no len aby sa to nevrátilo... teda... ja som nemala ťažkú formu akné...a po 2 mesiacoch užívania som už žiadne vyrážky na tvári nemala... akurát keďsom zabudla užiť dávku... vtedy sa mi 2-3 vyhodili... ale to je vraj normálne aj keby som ju nezabudla užiť 🙂...tak... ja ešte vydržím 2 mesiace a mám po tom :D... aj keď... ja tie lieky zbožnujem 🙂 (nie že y som bola závislá :D...)... dúfam že aj tebe skoro zaberú 🙂

misho678
11. dec 2009

fakt tu nemal nikto problém stým ze doktor mu zatial nechcel predpísať liek nakolko mal zvýšený bilirubín ? 😕

charlize
11. dec 2009

Misho, musis si dat bilirubin do poriadku, jasne, ze je to kontraindikacial, je to zatazenie pecene. Ale to do mesiaca zvladnes dat dole, setri sa, necvic, zdravo jedz, vela spi, vela pi a ziadny alkohol, aknenormin velmi zatazuje pecen, ak mas bili vysoky stale, tak take lieky urcite brat nemozes...

Didlinka, dakujem za podporu, ja verim, ze to tento druhy raz bude uz na stalo 🙂 Mozem sa spytat, mala si pocit, ze tie prejavy vedlajsich ucinkov boli silnejsie alebo ako si to myslela s tym vekom? 🙂 Ja teda nie som najstarsia, no dufam, ze to nebude problem oproti tomu prvemu razu.

Inak to vypadavanie vlasov je prechodna zalezitost, mne sa vlasy velmi zlepsili, zhustli, nemastili sa.

stefanni7
11. dec 2009

ahojte :O) natrafila som na tuto diskusiu nahodou. Zadala som do googlu chemicky peeling a vyskocili ste mi vy :o)) a musim vam povedat ze aj ja mam skusenosti s roacutanom..absolvovala som uz 2 liecby.Prva liecba bola este ale v roku 2006..akne mi zmizlo,samozrejme zostali jazvy po akne..na co som si uz zvykla hh .ako moje pocity boli absolutne uzastne. po absolvovani liecby som mala tvar hladku jak detska prdelka..zadne pupaciky ani nic...mno len tie jazvicky v zrkadle ma trapia do dnes...lenze akne sa mi znova vratilo na zimu a tak som zmenila koznu ,ktora mi nasadila dalsiu liecbu roacutanom.to uz bol rok 2007/08. vedlajsie ucinky tie iste..nemastili sa mi vlasy,ale zacala som mat suchu pokozku hlavy,takze sa mi zacali objavovat lupiny..ale tak vydrzala osm to :O)) aj suche pery som mala,aj plet..ale predpisala mi krem lipobase..ktory mozem doporucit :O))aj teraz ho este sem tam pouzivam. tvar som mala v pohode..super..v lete paradaa ani jazvy mi nebolo vidiet,za co vdacim slniecku :o) lenze zase prisla zima a mne sa znova vratili pupaciky...teda konkretne vredy.bud mam nachladnutu krv alebo ja neviem....akurat som sa donaparovala a mamine osm dala jasne najavo, ze musi zavolat opat mojej koznej..nex so mou zase nieco urobi ..akne mam uz od asi 12 rokow(mam 17 :O)) takze ja uz som si zvykla.mam ted vzorky z Mary Kay-u a pacia sa mi hlavne odlicovaci krem (kedze moj cisitaci normaderm vichy nebol podla mojich predsatv.a na zimu je gel zevraj nevhodny,lebo velmi vysusuje pokozku)..velmi rozmyslam nad tym chem.piingom..kamaratka ho absolvovala.a jazvicky jej ostali..ale su miernejsie..aj pupacik sa jej sem tam vyhodi pred mňesíčkami :o)) tak ja som uz so svojou tvarou zmierena..hadam este niekto vynajde nieco co mi pomoze..alebo sa natrvalo odstahujem na slnecny havaj :o)

keby ste mali este nejake otazky ohladom liecby tak kludne na
stefanni7@azet.sk ..nie som odbornik..ale tak skusenosti mam s nim bohate :o)) pekny vecer...

gizela66
13. dec 2009

mina... no to mas teda ozaj malo 3 mesiace... nemyslim si, ze to zalezi od kozneho... musis vybrat istu davku na tvoju vahu... ja som brala 10 mesiacov... niekto tu aj pisal, ako sa to da vypocitat podla toho kolko mg beres... dost sa tu tie veci opakuju, precitajte si starsie prispevky 😉

dannyds
14. dec 2009

pomooooc.. mne trocha vypadavaju vlasy a to tie tabledky beriem tyzden.. je to vazne?? alebo ako?? a este sa chcem spytat, ze ked mate moc suchu plet tak si ju niecim natierate????

dankoxd
14. dec 2009

Dneska som bol na kontrole zvisila mi davku zasa na 60mg za den a to uz takto budem brat az do konca liecby. A vyslo mi ze to budem brat iba niako 4 mesiace sa bojim ze to bude maloo. A ozaj neviete ci nevadi ze mam zdravotnu kartu uz 3 mesiace doma nebude obvodnej chybat?

janula55
14. dec 2009

ahojte. nemali ste nahodou niekto problem s tym ze sa vam daco vyhodilo na perach? lbo mne sa pred tromi dnami vyhodilo daco jak male herpesy alebo neviem co...a neviem ako sa toho zbavit a vadi mi to ovela viac ako ekzemy na rukach alebo sucha koza. takze ak mate na to nejake riesenie prosim sem s nim 🙂 dik

mina235
14. dec 2009

janula55-aj mne sa to vyhadzuje pravidelne, vypadá to ako herpes a dosť to bolí... ani vlastne neviem ako sa mi to vyliečilo, myslím že som si na to dala to vajíčko z oriflameu, hojivý zázrak . večer ked som išla buvať a ráno to bolo tuším lepšie🙂

auriane
14. dec 2009

Janula, ja som to tiež mala asi dva dni, také mini pľuzgieriky. BOlo to zo zlého balzámu na pery. Ten, čo mi vyhovoval pred liečbou, mi počas liečby prestal vyhovovať. Používam to ružové vajíčko z Oriflame teraz a super, žiadne pľuzgieriky 😉

misho678
14. dec 2009

vedel by mi tu niekto z trošku biologickejšieho pohladu vysvetliť prečo lieky Aknenormin zaberajú na akné ?Aký proces tam nastáva ? či neexistuje niečo podobne na prirodnej báze tomuto lieku ..ak vie niekto odpovedať na tieto otazky tak budem len a len rád 🙂

janula55
14. dec 2009

no ja pouzivam toto z oriflamu ale nejak mi to zatial nezabralo...a zacalo to jednym pluzgierikom a teraz ich mam asi 30 takyx uplne mini..to vyzera ako keby som mala popraskane pery...no neviem..ak mi to nezmizne tak to bude navsteva u koznej...ox joj...aj tak dakujem za odpovede 🙂

dannyds
15. dec 2009

ludia, ped prosim odpovedzte mi, ci aj niekomu z vas na zaciatku leicby vypadavali trocha vlasy?????? ved neviem, co mam robit, tak vas prosim o pomoc. ☹

mina235
15. dec 2009

dannyds mne nepadajú, má za sebou tri týždne a práveže mi prestali padať skoro úplne, zhustli mi🙂 ale na začiatku liečby to je vraj normálne, a ak to neprejde tak po dokončení liečby to 100ne prejde

auriane
15. dec 2009

Janula a nešúchaš si príliš pery o seba? Vieš, ako keď chceš, aby si mala rúž rovnomerne, tak si trieš perami o seba. No a keď má človek pocit suchých pier, tak to robí príliš často. Skús to prestať robiť, možno to je z toho.

auryn
16. dec 2009

dannyds- mozno si to len namyslas, ze ti padaju vlasy, ja som tu citala prispevky o vypadavani vlasov a zacala som sa tak sledovat, ze som mala pocit, ze mi tiez tie vlasy vypadavaju, cista vsugeracia... 😀
ked ti denne vypadne 100 vlasov, je to OK 😉

dannyds
16. dec 2009

mina235 - no lebo ja ho beriem 8 dni a trocha mi vypadavaju a nebol by som rad, ak by mi vypadli vsetky. A teraz neviem, ci si mam umyvat hlavu a tak. Tak diky za odpoved. 🙂

dannyds
16. dec 2009

auryn - no horsie je to, ze si nenamyslam, lebo ja ich vidim, ked sa zobudim tak par na vankusi, alebo ak si umyvam hlavu alebo tak. Tak ma to znepokojilo. Cital som, ze je to jeden z neziaducich ucinkov, len neviem ci trvali alebo len prechodny.Vdaka za odpoved 🙂

sugar25
16. dec 2009

Pokial mas pocit, ze ti vypadavaju velmi vlasy, zacni uzivat zinok, ja som si ho kupila a je to v pohode...je to len vitamin, takze ziadna dalsia chemia do tela...
Inak, uz to bude mesiac a dva tyzdne co beriem roa...doteraz som nepocitovala nijake zlepsienie, mala som stale hroznu tvar...ale pomaly a isto to zacina potroske ucinkovat...nove sa uz netvoria v takom objeme, ako doteraz, ak ako, ovela menej a aj mensie...sice sa mi to v okoli postihnutych miest strasne supe...ale uz to aspon neboli tak ako predtym a nemam tam velke vyrazky...ale aj tak to stale nie je ono...

johny007
16. dec 2009

AHOJTE , dnes je presne 2 mesiace co uzivam TBL. , kebyze si nenatieram tvar mlieckom na suchu az velmi suchu pokozku tak by bola dost ducha , teraz to ako tak udrzujem aspoň . Najnovsie neziaduce ucinky sa mi prejavili na rukách od zapestia po prsty z vonkajsej strany najprv mi to zcervenie a urobia sa mi take bodky cervene vyzera to hrozne , potom to casom sa vysusi a ako tak zmizne , lenze toto vyzera fakt hrozne a dufam ze sa to nerozsiri lebo koznej idem na kontrolu o tyzden , sem tam inde po tele najdem suche fliacky , ale ked su suche je to v pohode ..