Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

dankoxd
26. dec 2009

Ahojte, mozte mi poradit niaku dobru kozmetiku co pomaha na cistenie pleti, lebo ja som si ju doteraz cistil len vodou, ale to tak nevicisti poradte. A tie flaky na rukach miznu same od sebe uz skoro ziadne nemam!

somslavka
26. dec 2009

čawte všetci 🙂... ja som sa len chcela spýtať že či tie lieky nejako pôsobia na tlak?
michalkkk: kašli na vodičky!... zyneriť ti pleť zbytočne vysušuje veď to je ako ocot!... ja to užívam asi 3 a pol mesiaca a už mesiac... aj viac nemám nič... a žiadne pomocné vodičky nepoužívam... a čo na tú suchú pleť? krémuj hydratačným krémom aj ráno aj večer...ja si dávam na večer takú hrubšiu vrstvu... nech sa to poriadne vsiakne... "lupiny" na tvári... tie si už ani nepamätám kedy som naposledy mala...
dankoxd: ja tiež len vodou... aj teraz... ale tak ak máš pocit že ti to pleť poriadne nevyčistí skús sírové mydlo... dobrá značka je sebamed... kúpiš v DM

rebowe
27. dec 2009

normálne mám strach z tohto všetkého co sa tu píše

rebowe
27. dec 2009

mne sa začalo akne tvorit v maji 09 bolo to hroznéé myslela som,že zomrem vtedy..Nezvladala som to absolutne...doktorka mi predpisala trapny aknemycin,ktorý vobec nepomohol potom skinoren ktory pomohol ale nevyliecil..ciže vsteko vonkajsie je na nič..mohla mi hned predpisat R. a bol by pokoj takto sa s tym trápym uz 7 mesiacov sice obrovske zlepsenie ale stale to neni to co byvalo...niekedy mam chvilky,ked chcem strasne zacat brat R. a potom ked si citam ako sa to pozhorsoalo,tak mam obrovsky strach ze by som si zase musela prejst tym istym co bolo pre mna peklo...neviem ci mam cakat,ked sa to samo upravuje alebo to riesit..nemate niekto skusenost ze to preslo casom samo?

haniak
27. dec 2009

ahojte viete mi poradit za kolko mozem mat babo ked som brala 3 tyz v oktobri roaccutane????dakujem

dankoxd
27. dec 2009

ludia pozrite si toto aj toto nam moze momoct zbavyt sa problemu pozrite si a pochopite pozrite si to cele namne to fungovalo zatial vzdy http://kuknito.tv/dokumentarne/tajomstvo.html

somslavka
27. dec 2009

dankoxd: to je skvelý dokument vďaka že si ho tu dal 🙂... budem sa tým riadiť 🙂... fakt skvelé ;)

dankoxd
27. dec 2009

tiez si mislim ze je to skvele asi 2 tyzdne som sa sustredil ze strasne chcem taky drahy krem co stoji 20 eur a co sa nestalo k darceku co som dostal na vianoce mi starka pribalila 20 eur a pritom som nikomu o tom ze potrebujem peniaze na krem nepovedal a teraz mam ten krem doma aj bicykel co som strasne chcel do pol roka som ho mal potom ma uz omrzel a chcel som novy bajk nito o tom nevedel a moj nevlastny otec s ktorim nebyvam mi ho doniesol novy ziazdovy bajk co som tak chcel je to uzasne mohol by som tu dat celi zoznam toho co som chcel a dostal ci uz vlastnym konanim alebo iba nahodou proste to funguje a prepacte za chyby pisem na rychlo a co tu pisem pochopia len tyco vydeli ten dokument a inak aj roaccutan som strasne chcel mama mi ho nechcela dovolit a co sa stalo kedze som ho moc chcel dneska ho mam doma na stole je to parada

somslavka
28. dec 2009

tak ti strašne držím palce a verím že ti akné načisto zmizne 🙂... a tak isto aj ostatným 🙂... strašne sa mi páčil ten dokument... už mám spísané čo chcem 🙂... už len to chcieť a pozitívne myslieť 🙂🙂

dannyds
28. dec 2009

ludia nic proti, ale ten dokument som videl uz davnejsie, a je to len navadzanie ludi na blbosti. Prote je to dobre spravene, dobre premyslene a podobne, ale nic viac.... ak by sme mali verit vsetkym tymto veciam tak potom ten dokument,co som videl tiez uz davnejsie o konci sveta v roku 2012 je tize pravda, lebo tam to bolo tiez tak realisticky a uveritelne spracovane ako v tom Tajemstvi. Cize ked verime tomu aj tomu tak o 3 roky je koniec sveta.Je to len tym, ze ludia su v tejto dobe lahko ovplivnitelni a daju sa nahovorit, aby im bolo lepsie. Tiez chcem byt stastny, mat peniaze a vsetko, ale tak realne..... 🙂

lubko16
28. dec 2009

no zaujimave ako lahko moze prejste debata o tabletkovom lieku ku koncu sveta :D:D:D ja som sa chcel poradit s vami o tom lieku,pretoze mam tiez akne a lezie mi to na nervi...asi pred tyzdnom som sa na nete docital o tomto lieku ,a pravdaze chcel by som aby mi pomohol,avsak mam obavi z vedlaksich ucinkov.us 4 mesace pouzivam sadu Eucerin Purifyer(nwm preco ale od toho pripravku sa mi leskla plet ako keby bola na masti :D:D:D) a mozem povedat ze zo zaciatku mi pomahal,ale presli 4 mesiace a je to to iste,tak som dostal dalsiu kozmetiku od BIODERMI (tuto kozmetiku mam len 5. den ) a citim zmeny ale minimalne,mimochodom bol som asi pred rokom u koznej a ta mi predtym predpisala Eryfluid alebo co to bolo a to som prestal uzivat lebo mi to skor skodilo(starsne visusovalo pokosku)..tak sa teraz rozhodujem ci pojdem po prazdninach k tej koznej a opytam sa jej na ten liek,Roaccutane.pravdaze ze by som chcel aby mi pomohol us natrvalo aj keby liecba trvala pol roka ale predsa tie vedlajsie ucinky ma furt zatazuju.Vela ludi pise ze im to pomohlo,ale na zaciatku som cital aj o tom ze jeden uzivatel dostal aj cukrovku...no tak to vazne nepotrebujem...a mam 16 rokov len tak pre info :D:D takze podla vas by som to mal zacat uzivat ten liek???plls,a diki :D

somslavka
28. dec 2009

dannyds ja tomu chcem veriť 🙂.. chcem aby mi bolo lepšie 🙂... chcem byť radšej optimista ako realista 🙂

dankoxd
28. dec 2009

dannyds: ked si to neskusil tak nemozes ani vediet ci to funguje a tim ze si mislis ze to nefunguje je jasne ,ze to ani nikdy u teba fungovat nebude lebo ty neveris ze to fungovat moze o tom ten dokument vlastne je musis tomu verit ale mne je uplne ukradnute co si ty mislis nic v zlom hej

haniak
28. dec 2009

ahojte poradite mi???brala som v oktobri 3 tyz roaccutane za kolko mozem mat babo???,dakujem

joe1
28. dec 2009

dankoxd: keď to na tebe tak dokonale funguje a máš zatiaľ všetko, na čo si pomyslíš, byť tebou by som si čím skôr zaželal ovládanie gramatiky, to by sa ti fakt zišlo, nič v zlom 😉
Pre ostatných: skúsil niekto už diamantovú mikrodermabráziu? Samozrejme AŽ PO doužívaní Roaccutane.

dankoxd
28. dec 2009

joe1: ovladanie gramatiky je fakt to posledne co ma trapy mam uplne ine priority. A okrem toho ,ked potrebujem nieco rychlo napisat tak sa nebudem zapodievat interpunkcnym znamienkami. A aj toho Hatallu ci koreho co vymislel to tvrde y by som dal zavret zbytocne komlikacie. Mne to vobec netreba a serem na to ze to niekomu vady mne je to PAS.

mina235
29. dec 2009

k tomu príspevku: tajomstvo možno nie je taká somarina, ako si väčšina ludí myslí. ja si tiež nemyslím že by to malo nejaké účinky, že by to mohlo meniť život, ale predtým ako som sa o tajomstve dopočula, ani som nevedela že som podla neho žila. možno nie tak efektívne že by sa to dalo definovať ako tajomstvo ale žila som tak, že som niečo strašne chcela, a chcela som to napríklad aj rok, ale po roku môjho silného chcenia, a vytrvalosti som to dosiahla. poviem príklad: asi v mojich 14-tich rokoch som sa prvý krát zalúbila a ako to býva strašne sklamala. od vtedy som si každý den možno aj niekolkokát denne opakovala ako by som strašne chcela niekoho, kto by bol úžasný a pre mna dosť dobrý, a lubil by ma a skrátka bola by som s ním šťastná možno aj do konca života. pred necelým pol rokom som sa na diskotéke spoznala s chlapcom, ktorý je tým mojím vysnívaným. splna absolutne všetky požiadavky a je presne taký, akého som kedy chcela. a verím že spolu budeme do smrti. takže nakoniec sa mi to splnilo. neviem, možno s tým niečo tajomstvo má, možno nie. to nevie nikto. teraz sa liečim aknenorminom už druhý mesiac.a dennodenne si želám, ja chcem aby po tom strašnom zhoršení prišlo zlepšenie. a čo nevidím? asi týžden dozadu sa mi tvár upravuje, akné sa tvorí minimálne, jazvyčky sa mi so skinorenom vyhladzujú. ja to tak strašne chcem, že sa to pomaly deje. takže neviem či to je ozaj tým. každopádne, ak to neskúsite, nič za to predsta nedáte. 🙂)

tinkia
29. dec 2009

ahojte.. chcela by som sa spýtať.. dneska mi doktorka povedala že mám začať používať roaccutane... tak tu čítam... naozaj sa moze stat že sa mi pleť zhorší? viete mala som to už dosť zle... potom sa mi to zlepsilo a teraz zase zhorsilo.. a čo tie vedlajsie ucinky???

mina235
29. dec 2009

tinkia pleť sa ti zhoršiť môže ale aj nemusí, je to individuálne ale vo väčšine prípadov sa prvé týždne pleť zhoršuje. a vedlajšie príznaky, je ich tam vypísaných strašne vela, ale najviac sa asi prejaví akurát suchá pokožka a pery. občas tečie krv z nosa. no a ten z najlepších je že po pár týždnoch sa ti prestanú mastiť vlasy 😉 ja beriem dva mesiace a vlasy umývam raz za týžden 🙂

tinkia
29. dec 2009

no tak musim povedat že to, že by sa mi mali rpestat mastit vlasy by som brala ako plus, teraz si ich umyvam kazdy druhy-tretí deň... a dakujem =) dufam že mi to pomôže =)

auryn
29. dec 2009

mina 235, kolko mas prosim ta rokov, ked si myslis, ze je niekto "ten pravy" a si s nim len pol roka???
ved toho cloveka za pol roka ani nemozes poriadne poznat...
ja tomu taktiez neverim, vacsinou co som si zelala sa vobec nesplnila, iba ak mojou vlastnou vytrvalou zasluhou..
podla mna je to len cista vsugeracia, nic viac. To je moj osobny nazor na to, nikomu neberiem, jeho nazor. takze suhlasim s dannydsom..
😉 Inak uz idem k teme roac. Na rukach sa mi urobili ekzemy a take suche cervenkaste miesta a v lekarni mi na to dali Excipial U Lipolotio a zazrak, o 2 dni bolo po ekzeme 🙂 takze parada..

mina235
29. dec 2009

mám 17, a viem že ked poviem že je ten pravý, nemusí, nemusíme sa poznať ale to nie je na tom to podstatné čo som chcela vystihnúť, išlo mi len o to poukázať na to že sa to splnilo a či je na celý život, či na rok, alebo sa zajtra rozídeme, to neviem,to nie je podstatné, to bolo len ako príklad, že na celý život, ale skrátka som šťastná tak ako som to chcela, a to sa splnilo. práve, každý má svoj vlastný názor a nikto ti ho neberie 🙂 každopádne , späť k roa, všimla som si , že to má účinky aj na menštruačné bolesti. možno to je len náhoda, ale brucho ma bolí neznesitelne. bolieva ma vždy ale takto ma nikdy nebolelo. nemáte s tým niekto podobné skúsenosti?

somslavka
30. dec 2009

mne doktorka hovorila, že aknenormin by nemal pôsobiť na menštruáciu... a to isté som tu čítala aj o roa.... avšak mne od začiatku liečby tak blbnú krámy že neviem...

lubko16
30. dec 2009

caute ludia,chcem sa vas spytat,hlavne tych skusenych,co uzivaju roaccutane,ci by ZNOVA zacali s touto liecbou napriek vedlajsim ucinkom a zhorseniu stavu pleti pocas liecby,potrebujem to surne vediet,diki 🙂

joey9
30. dec 2009

lubkou16: ja by som to urobil znova lebo niekedy sa to akne natrvalo odstrani až po druhej liečebnej kúre a tie vedlajšie účinky ako je sucha plet a trochu vypadavanie vlasov sa dá vydržat a to zhoršenie na začiatku liečby tiež už nebude take drasticke ako pri prvej liečbe si myslim.

michynka
30. dec 2009

AHOJTE RO SOM BRALA ASI PRED 3 ROKMI A TERAZ SA MI PLET ZAS ZHORSILA,OD DECEMBRA MI KOZNA ZAS NASADILA TENTO LIEK S TYM,ZE PREDOSLU LIECBU SOM NEDOKONCILA, VELMI MA TESI,ZE EXISTUJE TAKATO STRANKA 🙂 🙂 🙂

lubko16
30. dec 2009

to je viac liecieb po sebe-ale to nieje pravidlo ,ze???wau sak to kym sa vyliecim budem mat aj 20 rokov...😎 ...po akej dobe v prvej liecbe sa to zacina zlepsovat,cca..

somslavka
30. dec 2009

lubko16 mne osobne po 2 mesiacoch... to som už mala krásku pleť... bez akné 🙂... ale tak ja som nemala akné vo vysokom štádiu...

janula55
30. dec 2009

ahojte 🙂 uz beriem RO 3 a pol mesiaca...takze davam sem update :D stale sa mi robia sice vyrazky ale uz len par a ryxlo sa hoja a faza zhorsenia uz xvalabohu presla..ani sa mi nexce verit ze to najhorsie mam za sebou :D ale vedlajsie ucinky su...mam ekzemy na rukax a par aj na stehnax...suxe pery..asi tri dni sa mi robili pluzgieriky na perax..ale potom to zmizlo...vlasy sa nemastia ...co je totalne super...viem ze si to tu vsetci pochvalujete :D..ale tak stale mam flaky ruzove po vyrazkax na tvari...a jazvy vidno...musim len dufat ze coskoro sa s tym bude dat daco spravit 🙂 ale je to ovela lepsie aj ja sa citim spokojnejsia sama so sebou...aj ked...stale to neni bohvie co :D akurat mi vadi ze mam velmi suchu plet a ked si dam makeup tak to vidno..neviem najst taky dobry krem co by mi tak hydratoval plet aby nemala supinky. a inak som z tych liekov unavena a nic sa mi nexce a tahsie sa mi sustredi a bolia ma klby o oci...:D ale inak rozpravka :D ale nie...je dost vela priznakov vedlajsich ktore mam..ale...ak to znamena ze budem mat peknu plet...tak..nech sa paci 🙂 no a drzim vam vsetkym palce nech sa vam to zlepsuje co najrychlepsie a nech to hlavne vydrzi aj po dobrati liekov..lebo toho sa ja bojim 🙂

dankoxd
31. dec 2009

takze ludia toto je vynikajuci krem pri tejto liecbe, ja ho teraz mam je super pozrite si tu : http://www.docsimon.sk/tovar/avene-clean-ac-hyd...
a toto mam tiez je to super spray toto si davam alebo som si daval bohuzial sa mi uz minula pocas dna hocikedy viac tu: http://www.mojalekaren.sk/avene-eau-thermale-50ml/