Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

auryn
21. jan 2010

charlize- mne robili vsetky mozne testy, ako si pisala, od zubov, cez gynekologicke, stitnu zlazu, dokonca az komplet gastroenterologicku endoskopiu..totalne naozaj vsetko..a samozrejme, nic nezistili, co by mohlo mat vplyv na to akne.aj krcne manedle mi vybrali.. ale tiez som za to, ze treba vsetko najskor presetrit, lebo vsetko, co sa odraza na pleti ide podla mna zvnutra...

monkka
21. jan 2010

Ja som tiež pobehala po všetkych vyšetreniach a nic. V mojom pripde to moze suvisiet s problemami so zaludkom, ale ani gastroenterolog mi nic nenasiel a povedal mi, ze je to zo stresu. Co si nemyslim. Neviem si s tym pomoct.

dankoxd
21. jan 2010

Ahojte bol som u koznej lebo sa mi na rukach na chrbate dlane objavyli cervene flaky povedala mi ,ze to mam z alergie na parabeny : parabeny konzervacna latka vyskitujuca sa prakticky v kazdom kreme (v kazdom kreme co ja mam sa nachadza) a sposobuje vyrazky aj cevene flaky a ine kozne problemi ,takze som si nasiel prirodny krem bez parabenov a idem si ho kupit presnejsie tento : http://www.lejour.sk/viewpage.php?page_id=11 a este ine info: http://www.lejour.sk/viewpage.php?page_id=13 doteraz som pouzival jeden krem ktory ma 40ml a stoji 15 eur vydrzal mi 15 dni . Teraz tento ma az 250ml a stoji 11,60 eur a mal by mi vydrzat az 3 mesiace ,podla mna. A hlavne je ze neobsahuje parabeny. A inak roaccutane pouzivam aj nadalej uz taham zaciatok tretieho mesiaca zo 4 mesiacov zlepsenie ziadne.

herminecek
21. jan 2010

dankoxd: Kdy si presne zacal s lecbou? a kolik beres mg? Ja ja beru 40mg a beru to 3mesice a 15dni.

somaricek
21. jan 2010

ahojte..pridam vlastnu skusenost: teraz mám 16..tiahne mi na 17🙂
akne som mal od 14 rokov..vral som rok rozne masticky - jedna uspecna druha nie..a takto to islo..prisli nejake slabsie lieky..neskor sa mi to vyhodilo na chrbate a ramenach..karastrofa..prisli znova masticky..ked som mal 15 aj dva mesiace..doktorka povedala ze zacneme s roaccutane 20mg..po zvazeni vsetkych za a proti som sa rozhodol ho uzivat..otec pracuje s liekmi..teda nie priamo..mame dve lekarne v ba..ale..on je len vlastnik a robi este ako manazer v jednej firme a vsetky veci ohladom lieku sme si precitali..uzival som dva mesiace..plet bez zmeny..prislo zvysenie na 30mg..suche pery..kutiky..rapidna zmena plet strasna..tyzden som nechodil do skoly..vsetko to bolo hrozne..aj lezat ma bolelo na tom chrbte..po 3mesiacoch viac menej stale to iste..zmena..uzival som 40mg..a uz to prislo..som aktivny volleybalista..aa..hraval som europsku ligu juniorov..mal som dvoj troj fazove treningy..zacali ma extremne boliet kolena a hlavne slachy na clenkoch..vynechal som par zapasov..a bol som psychicky na dne:(..pecenove a krve testy v pohode🙂..po urcitom ustaleni sa zacala plet zlepsovat..a vyzeralo to skvelo..na chrbate nic nic nic🙂..bolo to uzasne..ale..po 10 mesiacoch uzivania som sa ocitol v nemocnici..mal som velmi zle testy pecenove..a pri tom vobec nepijem..ani vikendovo ako niektori moli nasťrocny kolegovia..pecen mi nepracovala ani na 85%..okamzite vysadenie roaccutane..odporucili mi bio maste..aa peelingy..tvar je stale skvela..chrat takisto..ale nastevujem kozmeticku raz za dva tyzdne..je to v pohode..aj teraz..a pecen je uz na tm tez fajne🙂

dankoxd
21. jan 2010

herminecek: uzivam presne od 18. novembra 2009 beriem 60 mg denne ☹ trocha sa bojim ze to nikdy nezmizne maval som nadhernu plet ,ale to som mal asi 11 rokov seci mi vravievali ze jaku mam peknu plet a teraz hruza puberta je svina 🙄 a mam 16 taham na 17 v auguste budem mat.

herminecek
21. jan 2010

dankoxd: Kua ani mi nemluv. Ja zazivam nejhorsi obdobi meho zivota. V Augustu mi umrel stry,za mesic babina.A pak se to zacalo tvorit na xichte. Slo to se mnou od 10 k 5. Uplne jsem se uzavrel. Mezi lidi chodim nejmene jak to jen jde. Drive jsem byl hodne oblibeny atd. Ale ted se hodne lidi pta co je se mnou atd. Kua oni to kua nechapou ze jsem spatny s toho obliceje! Treba florbal minula sezona byla super! Tedka fakt bida nedokazu se soustredit a myslim ze je to z te spatne pleti. Kua proste zere mi to zivot! Jsem vekem junior 18let ale hraju i za muze. 2.liga celkem uz solidni. Ale proste nedari se mi. Mam narusenou psychiku. Jsem proste total v prd... Ale kua musim to vydrzet. Ale proste zivot je kurv... musim to rict. Vsem preju uspesnou lecbu a at ste hlavne v pohode. Coz ja nejsem ale snazim se.

dannyds
22. jan 2010

Preco musia existovat problemy s akne???? ☹ . Kokos, ked chodim po meste a vidim tych ludi, co maju uplne zdravu tvar, bez problemov,,,tak musim len zavidiet. Proste, rano vstavam s tym pocitom, ze vyzeram naprd. Vzdy, ked idem okolo zrkadla a pozrem sa donho tak, si len v duchu poviem, ze fuuu aka obluda 🙂 ☹ . A, ked si predstavim, ze mam ist do mesta. Nikto si to nevie predstavit aky je to zivot s tym a este, ked si teraz kazdy tak potrpi na svojej krase. Je to nanic ☹ . Staci mi len to, ked baby sa stazuju, ze maju akne a pritom povedia, ze maju len malu formu a ze im to strasne vadi a pri tom si to mozu dat make up. Co mame povedat mi chalani, ked to nepouzivame a ked mam vyssiu formu akne ☹ a do toho este aj holenie, ktore nie je veru prijemne, ked mam vyrazky a holenie to len drazdi a podobne. Vsetko je to nahovno ☹ .Nemal by som zavidiet druhym, ale neda sa to. Snad, len dufat, ze to raz bude ok a lieky pomozu.

misho678
22. jan 2010

Chalani aleved ten liek pomože každemu.Aj vám.Ja mám bilirubín zvyšený takže ja ho brať nemožem.Čo by ste robili kebyže nemožete ten liek brať? Iked vďaka pánu bohu ja mám len minimalne akné ,poživám Vichy kozmetiku ale aj tak by som radsej bral ten liek.Vy ho možete brať a snažte sa "pretrpieť" tych pár mesiacov a potom už bude dobre.
Každý človek má vo svojom živote aj zle aj dobré chvile a ked je to teraz velmi zlé tak vecte že potom to bude zas velmi dobre.Všetko sa vykompenzuje.Vy sa budete napríklad tešit ztoho že máte peknu pleť a budete štastní a niekto kto má celý život peknu pleť tak bude možno neštastní lebo si už ani nebude uvedomovať ake ma sťastie. 😉

Treba vždy myslieť pozitívne...

herminecek
22. jan 2010

to misho678: Dobre slova 😉 Trosku si me uklidnil. Je to pravda musime myslet pozitivne. Je to drsne ja tady sem snad jenom jeden cech. Ale jsem moravak tak co 😀 Na slovensku jsou stejne vetsi kocky jak u nas 😉

simonlaho
22. jan 2010

dannyds vedel by si poslat foto jak vyzeras??lebo uz tolko tu places som zvedavy na teba🙂 mozno ani nic nemas len is namyslas 😉

herminecek
22. jan 2010

to dannyds: Jo posli foto. Ja ti obratem poslu taky moje fota. Muj Mejl Hermiiik@seznam.cz
Ok domluveni?

simonlaho
22. jan 2010

aj mne na simonlaho@centrum.cz ja sa na teba pozrem mozete vsetci poslat:D

herminecek
22. jan 2010

simonlaho: fotky mas na mejlu.

to: dannyds Hej dej mejl poslu fotky.

joey9
23. jan 2010

misho678 a dannyds: obaja mate velku pravdu!
za 2 tyzdne to bude presne rok co som zacal brat roa, na zaciatku mi doktorka dala 40mg ale potom znizovala na 30 (10 rano 20 vecer) a teraz berem 5 mesiacov uz iba 10mg na den lebo sa mi z toho az velmi vysusovala pokazka az sa mi robili exemi. Na zaciatku to bolo fakt otrasne, ani von som kvoli tomu nechodil velmi a teraz dost citim ako utrpela aj moja psychika z toho vsetkeho, ale plet uz mam teraz cistu posledne mesiace... akurat sa mi spravil jebak, ked som uz myslel ze je vsetko ok... otrasneee :( :( Dokonca aj jazvicky viditelne vybledly a to som nemusel na ziadny laser a to som mal najtazsiu formu akne.Ale najviac ma znepokojuju asi vlasy lebo ked si ich umyvam tak na ruke mam obrovsky chumac, nechcem aby mi vypadali :((( uz sa mi nechce brat tie tabletky ale zase nechcem aby sa mi to vratilo :( aaachhh... drzim vam palce ludia, hlavne vydrzte 🙂

simonlaho
23. jan 2010

no herminicek dostala som tvoje fotky... tam ta posledna fotka kde mas cistu plet do je uz odvtedy jak beres ROA??

herminecek
23. jan 2010

to simonlaho: Ne beru to od te predposledni fotky. Na tech fotkach je i datum. Beru to od 8.Rijina[Octobera]. Mel to spise na pravem lici. Ale mam takove podkozni jebaky ktere nejdou videt a ted to leze na povrch. Mam jich tam opravdu moc. Nevim mno... Snad to vsecko vyleze a uz se to moc po 3mesicich a 15dnech nezhorsi. Co myslite muze prijit jeste zhorseni? Diky.

misho678
23. jan 2010

btw skušal tu už niekto Kombachu ?? Vobec som nevedel čo to je ale na viacerých fórach som sa dočítal že práve tento nápoj im pomohol s akné

http://www.tibi-kombucha.szm.com/ prečítal som si tam všetky učinky toho kefiru a podla mna je to super.Zázračný napoj...

herminecek
23. jan 2010

Lidi jestli chce nekdo vymenit fotky lecby at posila na mejl Hermiiik@seznam.cz Obratem poslu taky fotky. Diky...

debi7775
23. jan 2010

lucyy01:ahoj =) aj ja si ta tak matne pamatam...a viesco teraz som na tom asi tak ako pred zaciatkom liecby..kde tu vyrazka...ale ja som vzdy mala len take malicke,nic strasne...tak aspon diki ze sa mi to nezhorsilo a ze sa to vratilo do povodneho stavu..a vela zavisi od tvojho zdravotneho stavu a od povodcu vyrazok..ako neviem,pokial to nemas hrozne ja neodporucam brat 😝 ale to len preto ze mam fakt apatiu voci tym tabletkam..su hrozne skodlive,ved preto sa kedysi len chalanom predpisovali lebo su skodlive..oni ti mozno na tvaricku pomozu ale zvaz ci sa ti to oplati ...tych 10mg asi nieje nic strasne,ja som zacinala myslim 30mg denne....a postupne mi to zvysovala a ani v 6 mesiaci to zhorsenie pleti nevymizlo uplne...zmizlo to az ked som lieky vysadila..a priprav sa nato ze ta budu boliet klby trochu,suchoty ani nehovorim a ta plet bude ako jemnucka skrupinka,ak nahodou vytlacis aj malu vyrazku ostane ti tam flak ako minca 😀 ja som vyzerala horibilne,ruky som si chcela dat do sadry a pleti sa ani nedotknut lebo to bol otras......

helouse1
23. jan 2010

ahojte chcem sa opytat dala som si roacutane pre menstruaciou je to velky problem beriem ho uz3den dakujem

simonlaho
23. jan 2010

herminicek..dostala som fotky tie nove..3 mesiace to beres?? a takto vyzeras podla mna je niekde chyba.. v liecbe

lucyy01
23. jan 2010

Ahoj Debi, dakujem za odpoved 😉 este som rozmyslala nad tebou, ze ci sa ti to tak moc nezhorsilo ked si brala(sa mi zda) ze az 60mg za den..ale pises ze si zacinala s 30mg tak potom uz neviem 😒 Ale ja to mam teda urcite horsie ako ty ked pises ze obcas malicke pucka mas..ja mavam take obdobia ze mam aj viac zapalenych bolavych vyrazok (vtedy nejdem ani von, aj ked mam priatela a ten mi stale hovori ze som krasna a ze sa mu pacim aj tak 🙂 no ja tym naozaj moc trpim 😢 teraz sa to celkom da, ale o 2 dni to moze byt zase zle..teraz beriem antibiotika aby sa mi to trosku zlepsilo..ale po dobrych vysledkoch krvi sa na to urcite dam..pa

herminecek
23. jan 2010

to simonlaho: Chyba nikde neni. Lepsi se to. Ale bouzel mam hodne moc podkoznich. Ale vsechno to pomalicku leze na povrch. Lek zabira. Jen to bude dlouho trvat. Jsem v pulce lecby. Jeste 3mesice. Ale podle srovnani fotek to mam lepsi. Chyba urcite nikde neni. To by moje doktorka uz davno zjistila.

janula55
23. jan 2010

ja mam dajaku chlpatejsiu tvar 😲 😒

veronika185
23. jan 2010

Caute decka: Roac. uzivam este len necely mesiac a plet sa vylepsuje skoro ziadna nova hrcka a stare sa liecia to mamoc tesi. Trapia ma vsak strasne ale strasne suche pery co tyzden to jedno vajce minute a aj tak ich mam stale dopraskane. To som nemala nikdy mne labelo vydrzalo (keby som ho nevyhodila alebo nestratila aj rok) 🙂 a uplne sa mi znicili nechty a ruky na rukach mam skarede cervene flaky vyzera to ako ked sa snazite nieco vyprat v rukach v zlom prasku az na to ze ja som v rukach nic neprala. 🙂 a dost to stipe ked sa mi to dostane do kontaktu s jarou. Nastasie aj toho je minimalne ved umyva micka. No a samozrejme krvave sopliky a suche oci stale. Tak skusam zachranovat umelymi slzami.

herminecek
24. jan 2010

to dannyds: Tak co posles foto? Na Hermiiik@seznam.cz Obratem poslu me fotky.

to:veronika185 Ahoj.Posli foto jak se ti to zlepsuje taky poslu... zatim...

auryn
25. jan 2010

nejak sa to tu rozbehlo s tymi fotkami...ja som si v tom hroznom svojom stave ziadnu nespravila. Skoda, dobre by to bolo porovnat teraz.. 😉
Mam jednu otazku na vas, stalo sa niekomu, ze pocas liecby roac ste mali nechut k jedlu a schudli ste viacej kg?
Nechuti mi jest a schudla som 4-5kg...Koznej som to ani nevravela (nechcem, aby mi znizila davku), bola som na krvi a povedala, ze mam fantasticke vysledky vsetkeho 😀 takze parada, pokracujem dalej.
A este jedna otazka, to sa asi bude tykat skor dievcat, chcela by som vediet, ze ci sa pri liecbe roac moze chodit do solarka..hm??

herminecek
25. jan 2010

to auryn":Do solarka urcitre ne! To mam zjistene! Jinak ja jsem porad na 80kg. +-1,2kg. Takze normal. Jsem atleticka postava. Florbal 6x tydne je dost. Ale chci po lecbe jeste behat a chodit do fitka... Tak jsem zvedav...

beruska121
25. jan 2010

Auryn .. no to urcite nemozes 🙂) do solarka ( ved to mas tiez ultrafialove luce ako zo slnka), to by nam bolo hej ..ja trpim teraz som biela ako stena a to som bola zvyknuta posledne 3 roky chodit 3 krat do tyzdna do solarka v lete sa zase vkuse vypekat... cize chyba mi farba :-/ a neviem ako to vyriesim v lete lebo nechcem chodit ako stena
ja som zacala tento tyzden4mesiac a ziadna slava :-/ dufam ze sa mi to kusok precisti uz :'( modlim sa ... lebo stale sa mi porobia hrce na licach :-/ omg a tak mam pred sebou este 6 mesiacov liezby takze modlim sa a verim ze to konecne aj mne pomoze, ja tak zavidim ktorym to uz zacalo ucinkovat achhhh