Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

modrykonicek
1. mar 2010

Ja som mal prvy mesiac zhorsenie a odvtedy uz len same zlepsenie 😉 pogoda pogoda

mardzoo
1. mar 2010

caute setci aknenormin berem presne 14 tyzdnov,dnes som zacal 15 tyzden...cize nieco cez 3 mesiace..mam 81 kg - berem davku 60 mg denne (40 mg doobeda a 20 mg vecer)..neni to nic moc..tvar vysusena, zostavaju flaky, sem tam chytim nervy lebo stale ziadny prevratny efekt liecby(zatial)..treba to mat v pi.i proste a myslet len nato ze to chce cas, hlavne sa nepozerat do zrkladla a uz vobec nee cez den na svetle, lebo jaa ked sa pozrem tak ma zas len nervy chytajuu:D liecbu koncim 5 juna na hranici 9600 mg uvidime ako sa bude plet regenerovat po liecbe..ale podme k tomu co ma s touto liecbou sprevadza..

1. exzemy na rukach (od zapasti k prstom, tricepsy)
2. tvar sucha, hlavne okolo ust a teraz uz aj na miestach, kde su licne kosti
3. oci - suche SEM TAM, unavene VELMI CASTO, zriedkave slzenie - od unavy
4. suche pery su samozrejmost
5. alkohol som pil - NEVEDEL SOM SA NAEBAT -parkrat pivaa, parkrat striky, parkrat vodky/slivky, parkrat setko tri dokopy a stav ziadny - JE TOTO MOZNEE ? :D nevadi cez leto sa dam do poradku🙂

najviac ma vsak sere to, ze nemozem boxovat lebo hanky mam hned rozbite, koza sa velmi rychlo stiahne a zostavaju krvave rany...nevadi, zatal budem trenovat aspon kopacky...🙂

to je vsetko..kazdemu kto este nieje vylieceny prajem skore zlepsenie a nakonec uplne vyliecenie
caute

gizela66
1. mar 2010

Mam vyse 4 mesiace po liecbe a zacali sa mi robit cierne bodky, hlavne na nose a uz nemam taku peknu tu plet ako pri liekoch... a take male pupaciky sa mi vyhadzuju... 😅 co by ste mi poradili na tie cierne bodky a rozsirene pory? aby bola plet taka vyhladena a pekna???... alebo celkovo aku kozmetiku, aby sa mi to zas neratilo..?

herminecek
1. mar 2010

mardzoo" Cus. Ted si na kolika mg? Taky chci dobrat 9600mg. Pic...mam 15.3 uz 5mesic. A budu teprve na 5400mg. To je konec. Tak pak jeste tak 3mesice 60mg at doberu komulativni davku. Me serou ty pokdozaci. Kurva nevim co snema. Porad to nechce ven. Musim to nechat asi mechanicky vyndat nebo myslite ze to Aknenormin dokaze sundat s tela?

herminecek
1. mar 2010

gizela66" Kolik si dobrala mg? Kolik vazis? Kolik si brala?

gizela66
1. mar 2010

herminecek... vazim 56 tusim... brala som 20 mg potom 30 potom zas 20... brala som to skoro 10 mesiacov

herminecek
1. mar 2010

Komulativni davku mas 6720mg. Jestli jsi to vybrala tak ok. Ale podle me si mela male davky. Me by to osobne hodne nastvalo neco brat 10mesicu a pak se to pomalinku zacalo vracet. Radsi 100% dobrat tu komulativni davku. Muj nazor. Ja osobe nechci aby se mi to treba pak zase vratilo. Jinak se drz,... Ale 10mesicu fuuha me snad bude stacit tech 8mesicu.... To doberu davku...

gizela66
1. mar 2010

no si myslim ze som to brala dost dlho nato, aby sa mi to nevratilo.........

herminecek
1. mar 2010

Neni dulezite jak si to dlouho brala. Ja to muzu brat treba 10mesicu a budu brat 20mg jako ty a taky nesplnim komulativni davku. Bylo hodne pripadu co to nesplnilo a vratilo se jim to. Tak radsi to dobrat. Jistota je jistota.

gizela66
1. mar 2010

sak ja som to dobrala, nie? tak si to vypocital......... 🙂

modrykonicek
1. mar 2010

mardzoo: ekzemy na rukach som nemal..len male bodky a krem od vichy obycajny pomohol 🙂

alkoholom sa opijes rychlejsie ako bezne lebo tie lieky tlacia na pecen..takze asi si tolko toho mat nemohol 😉

modrykonicek
1. mar 2010

a radsej pomalsie,ale istejsie..tak vravi moja kozna..kto ide pomalsie ma vacsiu istotu ,ze sa mu nevrati +vedlajsie ucinky su prijatelne 😉

herminecek
1. mar 2010

modrykonicek" moje zas preferuje vetsi davky. Pomaly nastup lecby a pak postupne pridavani at si telo zvykne. Tak snad maji obe pravdu...

herminicekacne
1. mar 2010

herminicek tebe nic nepomoze pochop to...daj si to mechanicky vyrezat

herminecek
1. mar 2010

No bud vyrezat. Ale jsem rad ze to mam otevreny komedom. Tak by to melo jit. Prinejhorsim mechanicky vyndat.

mardzoo
1. mar 2010

ja niesom klamar chcel som sem len napisat svoju skusenost s pitim popri aknenormine🙂
napisem sem este 5 juna ked ukoncim liecbu zatal caute

herminecek
1. mar 2010

Ja taky napisu tak 15.dubna zatim se mejte.

nevyspata
2. mar 2010

Ahojte, tak dnes mi prisli krvne testy, vsetko je vyborne, som zdrava ako ...ani ryby v rieke take nie su 😀
od zajtra zacinam brat Roaccutane rano 10mg, vecer 20mg. vazim 73 kg, tak uvidime ;)
mam strasne vela vyrazok podkoznych, jedno pri druhom a celkom sa obavam, co bude, az to bude vychadzat von. snad sa bude v tej dobe aspon niekto so mnou rozpravat 😅

saja7
2. mar 2010

Zdravím vás všetkých 🙂 som tu 1.krát a čítam vaše skúsenosti s týmito liekmi. Beriem to zatiaľ 3 týždne a už vidím prvé výsledky, pleť sa mi začína zlepšovať, pomaličky ale isto. Doteraz som nemala ani moc vysušené pery, ale sem tam si ich natriem 🙂 zato na pleti sa šúpim, ale nie je to až také hrozné. Červené fliačiky trápia aj mňa, ale s tým musíme počítať, no miznú a to ma teší. Aj mne kožná odporučila zapíjať to mliekom, beriem to ráno a to 30 mg.
Zatiaľ toľko, keby sa mi niečo zmení, napíšem. Verím tomu a dúfam, že nám to všetkým pomôže 🙂 Joj len tá krv každý mesiac ma štve keď moje žily si behajú kade tade a väčšinou skončím dopichaná ako dáky narkoman 😖 ale vydržíme a budeme kočkoši 🙂 zatim papaaa 😎

dankoxd
3. mar 2010

No ale som tomu dal som si chcel vytlacit cierne bodky a teraz mam cervene mapy na ksichte hruuuza, inak konecne sa mi netvoria nove vyrazky ale treba este trocha starych doliecit a HLAVNE TIE FLAKY 😖

modrykonicek
3. mar 2010

OJOJ! Pozor,Vazeni! Kym beriete lieky nepite alkohol .. vzdy ked som si hodil pivko,dve citil som take hrbolceky na tvari,ale neriesil som lebo do pol hodinky zmizli. Prave som si jedno dal a pozrem do zrkadla..tvar mimoriadne cervena a na miestach kde kedysi bolo akne spravili sa male cervene hrbolceky..oni samozrejme zmiznu ,ale bez tak to nebudem riskovat. POCAS LIEKU NEPIT ALKOHOL! Neriskujte a vydrzte 😕 🤐

herminicekacne
4. mar 2010

berem roa 4 mesiac co sa stane ked nabuduci tyzden pojdem do solarka??

gizela66
5. mar 2010

treba sa vyhybat slnku ako sa da... nie este ist do solarka...... 😕

somslavka
5. mar 2010

to prečo to beriete tak dlho?... ja som brala 40 mg 6 mesiacov...

sugar25
6. mar 2010

caute ludia...ja beriem uz 5ty mesiac, plet ok, az na par flakov, ale tie miznu...je to parada...az na jednu vec...vedlajsie ucinky, ktore som mala sa prejavovali normalne, nic vynimocne, ako asi kazdy...v tyzdni som bola na krvi, vysledky ok....cize zda sa ziadny problem...ALE...neviem, ci sa mi zda, ale prejavil sa na mne vedlajsi ucinok, ktoreho som sa bala uplne najviac. Je to ucinok psychickeho charakteru...byvam viac nezvozna ako inokedy a mam pocit, ze mam problemy davat najavo emocie...inokedy by ma nieco rozcitili, teraz ako keby som nic neriesila a stal sa zo mna v urcitych veciach flegmatik...a niekedy mi lezie na nervy uplne vsetko a niekedy ma chytia mensie depresie z hocicoho atd....PREBOHA....ved ja prezivam ako keby druhu pubertu!!! Mam vazne obavy, ze mi to uz ostane, to by som bola velmi nerada, lebo si to vsetko uvedomujem ako sa spravam a nechcem byt taka...ale nedokazem si pomoct... ☹ ☹ ☹ 😨 😨 😨

modrykonicek
6. mar 2010

sugar25: to si si len vsugerovala..alebo chod priamo za koznou co ti na to povie

modrykonicek
7. mar 2010

co sem uz nikto nepise ludia? 😀 herminecek kde si 😀

prave sa mi zacala supat koza na nohach :D tento liek je poriadna sila 😀 😀

tvd
8. mar 2010

ahojte no som tu prvý krát 🙂 ale k veci .. dnes mi doktorka predpísala roaccutane ale iba na 3 mesiace povedala "vjac us toho teras nestihneme" a myslíte si še 3 mesiace mi budú stačiť ?.. lebo každý tu píšete dobu 5 mesiacov alebo 6 .. tak mi prišlo také divné še ja mam brat len 3 .. ale hlavne sa bojím toho zhoršenia Dr. povedala že u niekoho sa to ani neprajaví to zhoršenie a u koho sa to prejavilo prosím vás .. bolo to velmi velké zhoršenie? .. ale aj tak som uš rada že konečne niečo so mnou niekto robí a ked všetci píšu len to ako im to pomohlo ták dúfam že ja nebudem výnimka .. a ešte to ževraj vysušuje pery tvár oči ... máte s tým skúsenosť? .. vopred Ďakujem za odpovede.. 🙂

modrykonicek
8. mar 2010

tvd: Ahoj.Tie tri mesiace su kvoli letu.Leto klope na dvere a roa moc vysusuje plet - tym padom sa vtedy nemoze brat.Za tri mesiace konecnu davku stihnut nevyberes,ale plet sa ti urcite zlepsi o 70% ;) .Moje zatial vedlajsie ucinky -suche ruky,suche pery,obcasna krv z nosa,trocha zosupane prsty na nohach 😀 Obcasna bolest hlavy (ale to byvalo uz predtym) .Cize nic drastickeho .P.S. Mám v sebe zhruba 3200 mg .Drzim palce

sweety22
8. mar 2010

tri mesiace su malo.Ved leto nie je prekazka,pokial budes dodrziavat liecbu tak,ako sa ma 😵