Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

omarr
18. máj 2010

Ma trapi jeden takovy prouzek ktery mam cerveny. Ale postopem casu bledne. Mel jsem jednu domu uplne zapalene a rude boky na tvari. Ted je mam krasne ciste bez jizev a bez zarudnuti. Jsou pekne vybledne. Ten cetaphil mi pomaha. Je hodne jemny i pro ty nejjemnejsi typy pleti. Ted me trapi jeste akne na lickach. A pak budu konecne cisty... Ale myslim si ze si jeste pockam. Jinak beru 1tyden 80mg... mam neco pres 80kg.

modrykonicek
18. máj 2010

omarr: za kolko ti ten cetaphil pomohol? mne dala kozna bielu mast -na pigmentove skrvny a hnedu- na scervenale miesta..tu druhu na scervenale som nepouzival lebo sa mi po nej robili supiny,ktore nesli vobec dole..ale zistil som,ze ta mast je na DEN ..a ked je cez noc tak to spravi tie supiny..cize snad mi toto pomoze 🙂 JA HLUPAK..keby som si to daval cez den mozno by som uz mal skoro uplne krasnu plet bez zacervenania ..ach jaj 😒

modrykonicek
18. máj 2010

ak nepomoze..co pomoze,dufam..skusim ten cetaphil

lucyy01
18. máj 2010

Modrykonicek, asi mas na mysli Skinoren krem, ten pri prvych razoch stipe (niekoho ano, niekoho nie)..a je to na vyrazky aj na fliaciky, ale treba sa s tym natierat dlhodobo, az potom sa ukazu vysledky..predpise ti ho kozna a stoji na predpis cca 2€.. 😉

omarr
18. máj 2010

Byt tebou zkusim ten cetaphil. Je to jenda z nejlepsich kosmetik pro lecbu Aknenorminem. Je to pravdu super. Kup si cistici emulzi a pak hydratacni krem ktery pusobi na cervene mista. Jo a ten si kazde rano natirej ty cervena mista a jemne si to masiruj prstama. Hlavne at mas to cervene misto stale hydratovane. Kdyz bude suche tak zacne susit a pokozka se zacne drazdit.

modrykonicek
18. máj 2010

lucy,omar - dik obom..skusim najprv to od koznej a podla toho otestujem cetaphil ,prip. skinoren 😉 drzim palce lidicky 🙂

pele82
19. máj 2010

dnes som bol po mesiaci brania Aknenorminu na kontrole a doktorka mi predpisala dalsiu liecbu na 1,5 mesiaca, davku mi nezvysila a podla vyjadrenia ani zvysovat nebude, takze beriem stale 40mg denne. Kedze mam skoro 80kg vychadza to na 0,5mg denne coz je vlastne najnizsia davka (vyrobca uvadza 0.5 -1.0 mg /kg) objednal som si teda sam dalsie lieky a zvysujem davku na 60mg denne, liecba sa mi trochu predrazi, ale radsej vsadim na istotu, nez by sa mi to potom malo vratit .. 😠

omarr
19. máj 2010

pele82: Naprosto stebou souhlasim! Ja uz to tak delam 4mesic. myslim to zvysovani. Beru to 8.mesicu a tedka 80mg na 80kg. A pres co to objednavas? Prestu goldpharma.com?

omarr
19. máj 2010

A tvoje doktorka je stejne lepsi jak moje... xD Ta mi davala prvni 3mesice 20mg xxxxD Toz proste na zabiti!!! A krev mam v naprostem poradku. Nic neni zvysene.

modrykonicek
19. máj 2010

jednodu vec nechapem chalani .. ako sa to vlastne moze legalne objednavat cez net,ked je liek na predpis? 😉

kuandbo
19. máj 2010

omar ten cetaphil cistiacu emulziu si jak nanasas na tvar?mne sa to tazko tamponmi dava:D

omarr
19. máj 2010

kuandbo: cetaphil je to nejlepsi a nejcitlivejsi. Zande tampony nepotrebujes. Vydrhni si krasne ruky do cista a smij. Jednoduse. A je to opravdu perfektni. Proste to nejlepsi na ROA plet.

modrykonicek: V rakousku,nemecku,americe. Se to da kupovat i v lekarne 😉 A objednavat se to muze normalne. Je to legalni. Ta stranka goldpharma.com je z cela v poradku.

modrykonicek
19. máj 2010

omarr: Tak preco je to u nas na predpis? Ze by sme mali ine zakony na konkretne lieky..to je mozne 🙂 Ale roa niesu cukriky a predavat to len tak v obchode..ti americania su šalení 😝

erika31
19. máj 2010

pocujte....ked uz nemavam suche pery,plet som opat mastna..proste nemam nijaky aknenorminovy priznak myslite ze je to uz zo mna prec? 😀

utte
20. máj 2010

erika, ja som deviaty tyzden po dobrati a vytesujem sa konecne (!) z mastnych vlasov - pokladam to za jasne znamenie, ze pomaly, ale isto sa to "svinstvo" z krvi vyplavuje... za nejakych dalsich 8 tyzdnov by som chcela ist darovat krv a i otehotniet - verim, ze uz uplne "cista"....

modrykonicek
20. máj 2010

utte: nebud zla..ze svinstvo..ten liek nam zachranil zivot..celkovu psychiku 😉 🙂 snad sa nam uz nikdy nevrati ..ja som vdaka akne bol nieco rok "mimo provoz" ..na leto sa planujem pomaly vratit do klasickeho zivota 😵

mimochodom ten krem od koznej co som spominal..neviem ci to nahovaram ale po 2.-3. je ta plet fakt o 50% kludnejsie..flaky niesu tak vyrazne a uz nezcervenali ..jedine po zotreti plete ..ale to ma kazdy..aj to len na chvilku 🙂 ak to takto bude pokracovat dalej spytam sa koznej na zlozenie nech si on mozte povedat on aj vasej koznej 🙂 fakt zazrak! je hnedy a dava sa 2x na den v tenkej vrstve 🙂 skoda ze som ho nezacal brat skor

pele82
20. máj 2010

omar: objednaval som si ho cez tu stranku co spominas, este ho sice nemam doma ale snad ho dodaju co najskor, tych tvojich 80mg je uz asi maximum, ale ked znasas vedlajsie ucinky, nebal by som sa ani takej davky ..

modrykonicek: v tom e-obchode musis vyplnit dotaznik a na zaklade toho ti ten liek schvali niektory z ich lekarov, cize ho mas vlastne akoby na predpis od nich. Neviem ci je to legalne, asi skor nie, navyse tam za lieky pytaju nehorazne peniaze, ale pre mna je podstatne ze sa k nemu dostanem, a drzim sa len toho co odporuca vyrobca lieku .-)

omarr
20. máj 2010

Jj beru max. Ved.Ucinky zadne. Jen klasika suche rty. Nic vice. Jo a ja to mel doma tak do 5dnu... Ale lituju toho ze sem nebral vetsi davky drive. Holt dnesnim doktorum je to opravdu jedno. Vsem preju hodne stesti!

yade
21. máj 2010

Misho678- Už mám po odberoch, bilirubín som mala zatiaľ najnižší, aký bol počas môjho života...Len 21 (a to sa tie odbery robia nalačno, čo ho tiež zvyšuje, čiže to bolo super)
Lekárka z toho nechápala, lebo na začiatku liečby bol 3krát taký.
Ale to nie je moja zásluha, ani čaju, ani Lipovitanu, lebo to som nebrala, bola som mimo a nemala som čas variť si čajík a od Lipovitanu som sa bála, že priberiem....Takže uvidíš, ako to zapôsobí na teba. Držím palce. 🙂

yade
21. máj 2010

Pele82: To si mal fakt nízku dávku, keď ja mám 50kg a beriem tiež 40mg....A s lekárkou sa nedalo rozumne porozprávať, aby ti dávku zvýšila a nemusel si si lieky platiť? Koľko vlastne stoja??
Moja lekárka je super, dá sa s ňou fakt dohodnúť, išla do toho so mnou aj keď mám hyperbilirubínemiu....a pravidelne ma sakra ostro sleduje 🙂
Som rada, že som sa presťahovala práve do mesta, v ktorom teraz žijem 🙂. Lekári tu sú celkom ľudskí a nepozerajú na človeka ani z vysoka ako na sprostáčikov, dá sa s nimi dohodnúť. (nie len s kožnou).
Pekný víkend a nech máme čím skôr nááááááádhernú šťavnatú pleť.... 😎

yade
21. máj 2010

Ešte chcem napísať, že som sa taktiež pripojila vďaka Omarrovej rade k Cetaphilu a je supeeer. Predtým som mala dosť drahé krémiky, ale tento je jednotka pre túto roaccutanom dotknutou pleťou...Takže Omarr vďaka, aj ja odporúčam a hodnotím ***** (5 hviezdičkami)

omarr
21. máj 2010

yade: Díky... Jj ten cetaphil je fakt skvělý!!! Říkám vyzkoušel jsem toho hodně a tohle je opravdu nejlepší. A za rozumné peníze. 😉

misho678
21. máj 2010

yade-- fú tak som rád že sa ti nezvíšil ba naopak ešte znížil :D gastreontolog mi povedal že roa nezvyšuje hladinu bilirubínu ...jááj kebyže si tu o pol roka skorej a viem to že mám sprostého kožneho tak už som mohol doužívať Roa...teraz musim začať až od jesene

yade
21. máj 2010

Misho678- Moja kožná povedala, že zatiaľ Roa zvýšil hladinu bilirubínu každému, okrem mňa 🙂 ....a o hodne..
Má s Roa bohatú skúsenosť, predpisuje ho už pekných pár rokov...

pele82
23. máj 2010

@yade No ved prave ze sa mi to zda malo na moju hmotnost, aj podla toho co som tu cital prispevky od druhych .. a s koznou sa dohodnut neda, to uz som skusal ..liek ma vysiel na 120E (100 x 20mg) to je to najvacsie balenie, ale aspon usetrim na postovnom 🙂
Inac ako sa ti dari ? Uz ti to konecne zacalo zaberat ? Ked sa mam priznat tak mne ani moc nie, skor to mam stale horsie ako pred zacatim liecby ..uvidim po zvyseni davky.

pele82
23. máj 2010

@omarr Ahoj, a vidis aj nejake zlepsenie po zvyseni davky na 80 ?

omarr
23. máj 2010

pele82... hej celkem jo. Ja uz tam toho nejak moc nemam. Ale tak pocitam ze do konce cervna sem cisty!

A jinak dnes CESI MISTRI SVETA!!!

yade
24. máj 2010

Pele82-mne sa to stále len horší, všetko mi vychádza napovrch..Ale tak to má byť, nie?? Verím, že keď všetko výjde von, tak sa to začne lepšiť. Ale tiež verím, že to bude čo najskôr...Čelo a nos sa mi úplne dokonale vyčistili a teraz sa čístia líca, brada a oblasť sánky.

pele82
24. máj 2010

@omarr ..klobuk dolu ...ze ceskym hochum gratulujem 😎

pele82
24. máj 2010

@yade ved praveze neviem ani ja ci sa to ma tak dlho horsit, ale aspon vidim ze som neni sam 🙂