Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

enjoy
24. feb 2009

a kde tu? 😉 odkial pochadzas? ja som sa zacala ucit lyzovat len nedavno, cca 4 roky dozadu a velmi sa mi to zapacilo aj ked k poriadnej lyziarke mam este daleko. tento rok som bola v jasnej na chopku a podarilo sa mi vyskusat aj rakusko kaprun, to bola nadhera. 🙂 taky skinoren na tvar vystipanu lyzovackou to musi byt riadny ekrazit. 😀

ankam
24. feb 2009

ved to aj bol ekrazit. 😀 😀 😀 az teraz ma napadlo preco to tak velmi stipalo
oooch taka lyzovacka v rakusku to je moj sen-ale aj tatry by mi stacili pre zaciatok 😀

enjoy
24. feb 2009

a nechystate sa do tatier, vraj teraz su vsade brutalne zlavy, ja keby som nemala skusky tak by som sla hned . asi zase do jasnej vyskusat chopok juh, alebo na strbske pleso. 🙂 to rakusko ma uplne dostalo, ziadne rady na vlek,desiatky kilometrov zjazdoviek na vyber, uzasny prasan, perfektne upravene zjazdovky, sluzby na urovni a ceny za listok porovnatelne s nasimi. 😝 to si potom clovek lahko zvykne na lepsie a ked pride domov tak len s nostalgiou spomina. 😉

ankam
24. feb 2009

radsej mi o tom ani nepis,lebo som nervozna 😀

ankam
24. feb 2009

idem OFF-ahojky zajtra 🙂

enjoy
24. feb 2009

no vsak ja uz tiez mozem len spominat, tak skoro sa tam uz nedostanem. respektive budem musiet velmo intenzivne setrit 😢 a tu u nas okolo blavy moc kopcov na lyzovanie nemame, tak ani neni moc kde sa suchat, ked by som chcela len tak na rychlo na pol dna vybehnut. a to tu mame teraz inu nadielku snehu. u vas mate blizko domu nejake stredisko? 😉

enjoy
24. feb 2009

ahoj 🙂

joe1
24. feb 2009

ehmmm... tu sa to zvrhlo na kvalitnu babsku debatu ako pri kavicke 🙂 a financnu krizu este nepredebatime? 😀

nicoolinka
24. feb 2009

bozeee.. povedzte mi niekto.. co si mam robit s takym ktory nie je uplne vnutri pod kozou ale zas nie je uplne na vrchu a vidim to co vsetko je v nom a viem ze keby som si s tym nieco urobila budem vyzerat ako po vojne.. sak to sa nemoze samo stratit.. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😠 😠 😠

debi7775
25. feb 2009

joe1:tak ked sa dlho nikto neukazujete 😀

miriamka
25. feb 2009

Caute,
tak som vcera dopadla...tieto lieky mi dokyna neda,vraj to je na silnejsiu formu akne nez mam ja 😠 ...takze som hned isla dermatokozmeticke sa objednat,ta mi dala aj krem,a gyndos mi odporucil antikoncepciu,tak neviem teraz. ☹

debi7775
25. feb 2009

nicoolinka ale hej strati sa to samooo..aleboo este chvilu vydrz a zacnu sa ti z toho pomaly robit take klasicke pupaciky ako mne ktore sa daju lahko vytlacit..jeden taky podkozny som mala asi polrok..ja som si donho furtryla..rozryla som si do chrasty,ked chrasta zisla pupak tam stale bol 😠 tak som sa nato vysrala..a teraz minule sa z neho urobil taky pupak klasika a som to vytlacila pohoda lahoda... 😉 ale teraz si nestuuraj do toho

debi7775
25. feb 2009

miriamka ja to tu uz sice omielam dookola neviem kolky krat...ale ja som mala tiez lahku formu akne..a dokina mi sama navrhla tie lieky,ci nechcem mat pokoj aj s tym co mam..a jasne ze chcem 😉 tak som brala ten navrh..na tvojom mieste by som si zasla za inou koznou..ak mas pocit ze sa ich chces zbavit a ze tie lieky ozaj chces 🙂

miriamka
25. feb 2009

Debi...a tie lieky uz teraz neucivas?

debi7775
25. feb 2009

miriamka beriem..bohuzial 😠

miriamka
25. feb 2009

Len ja ze ktore vie ako to bude ked tie lieky clovek vysadi,nebude to to iste?

debi7775
25. feb 2009

mam vela kamaratov co ich brali...kamoska je uz tri roky po..a plet ma prefektnu..to sa neda ani opisat...mozem ti aj fotku poslat ak chces mat pokoj na srdiecku 😉 ..a akurat vcera som sem pisala taky pribeh o chalanovi,mojom kamaratovi zo strednej..precitaj si..a to uz su asi styri roky co ich bral..ale je pravda ze ked som si presla fora tak ludia pisali ze sa im to po roku vratilo..tak neviem..sama som v ocakavani co to bude..ale mne to stoji za vyskusanie 😉

debi7775
25. feb 2009

ale vrati sa to ozaj len mozno 10% tych co beru

miriamka
25. feb 2009

A ako dlho ich uzivas a vidis uz zmeny?
Ja len aby to nebolo ako s antikoncepcnymi,tiez cloveku upravia plet...a par mesiacov po vysadeni hormony opat spravia svoje a sme tam kde predtym

debi7775
25. feb 2009

ale roacc.niesu hormonalne tabletky..ja napr antikoncepciu prave koli tomu moc neuznavam..ani teraz ju neberiem..dokaze cloveka riadne rozhadzat si myslim..ked ti nesadne tak dokaze uzasne veci 😠 a urcite nie..hned ked vysadis takto ide takym pomalym tempom ze tak postupne sa ti zacne vracat cast toho mazu tvojho,ktory teraz v podstate nemas lebo si vysusena ako taka slivka 😀 a taaak..a postupne sa niektorym zacnu tvorit pupaciky ale a tak to nikdy nieje to co to byvalo predtym 😉 a niekomu sa to uz nevrati nikdy..!!!a to mam prestudovane vsetko ajoverene na vlastne oci..tak jalen duuufam ze budem z tych co uz nikdy viac 🙂

miriamka
25. feb 2009

No ved to,ja som antinu brala - plet super ani ziadne vedlajsie ucinky...lenze potom ked som chcela ostat tehu uplne rozhadzane hormony 😠
Ale idem este jednu druhu koznu vyskusat,tak uvidim co ta povie.

debi7775
25. feb 2009

anoí vyskusaj radsej 😉

miriamka
25. feb 2009

No som zvedava co ta povie.
Inac vcera mi dermatokozmeticka poveala ze to ze mi ostavaju po vyrazkach cervene fliaciky znamena,ze mi civeky praskaju. 😒

debi7775
25. feb 2009

cooo???ale cosi..tak ale to pomotom asi nemozu byt cervene flaky take klasicke ale popraskane cievky take ako bodocku to mas alebo taky fliacik cerveny ako pod kozou?!!..to ak je to taky klasicky flak po vyrazke tak prasknute cievky to nemozu byt!!preboha..nestras..a tie flaky ti nemiznu ani nehnednu?

miriamka
25. feb 2009

No mne po vyrazke nikdy neostavalo nic...a teraz posledny mesiac take cervene fliaciky ktore potom postupne vyblednu a zmyznu.No ani mne sa nezdalo ze to cievka praska ked je to po vyrazke 😖 Ale pravda je,ze nejaka zmena to byt moze,lebo predtym mi nikdy neostavali fliaciky,len teraz posledny mesiac.

debi7775
25. feb 2009

aha..ale ked ti to zmizne.. 😉 nemyslim...ale hlavne je to ze to mizne..a zuby cievka praskla akurat prave tam zakazdym kde si mala vyrazku?

debi7775
25. feb 2009

inak baby ten lipolotio alebo oilatum nieje nejaky nebezpecny??kedze to ide na predpis..urcite to mozem pouzivat?a citala som si o tom a ze ucinna latka v tom je MOCOVINA 😀 😀 😀

enjoy
25. feb 2009

debi7775 ahoj,si sa zlakla co, tej mocoviny? 😉 mocovina - urea je v pohodke, neublizi 😉 , dobre viaze a zadrziava vodu v kozi a hydratuje plet, preto sa tam pridava. lipolotio a oilatum nie su len na predpis, mozes to kupit aj normalne v lekarni, len ked je to od koznej na recepte tak platis o dost menej. ja ked som nemala cas ist k nej ked sa mi to minulo, som si to bezne kupovala takze stopro to neni len na predpis. 🙂

debi7775
25. feb 2009

ano?ale je to uplna pohoda vobec nie nebezpecne?lebo co som si precitala..tak ze to take liecive na ekzeemy a bohvie co este...

ankam
25. feb 2009

miriamka ja by som na tvojom mieste este fakt skusila inu koznu.U nas v meste su asi 5,ale 2viem naisto ze by mi ich nedali.......no natrafila som na najlepsiu a ta mi ich dala v pohode na moju ziadost 😉
a aku antiku?lebo ja som raz brala diane a nepomohla mi.ale teraz zase beriem diane a moja pecienka bude v riti 😀
ale lekarka vravela ze sa mi nestane nic-ze ona na to da pozor,tak sa nebojim
baby a nepoculi ste o takych tabletkach-za ked clovek berie vela liekov zatazujucich pecen-tak sa beru popri tom este enjake vitaminy ci co-aby to bolo pre pecen ok.Ale mne sa to nezda-no vraj je to naozaj tak.Mozno by nam pomohli-ja sa spytam koznej na to.
debi no a co?vycikame sa a dame na tvar 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale ja som sa vcera natrela s tym lotio ci co a mna vsetko stipalo.Kurda ja mam nejaku zvlastnu tu pokozku a zase 3 exemy na rukach nove 😠
a k lekarke az za 20dni..........