Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

michalkkk
16. júl 2010

jaj a este som zabudol napisat ze aka by mala byt ta odporucana davka ktora by sa mala vybrat pocas liecby? dakujem

yade
17. júl 2010

Ahojte po dllllllhom čase 🙂
Som nakonci 3. mesiaca a ešte stále nemám pleť úplne čistú...ale cítim, že už čoskoro sa to zmenííí 😉...A až teraz si môj organizmus začal na to svinstvo zvykať.
Nepoteším vás tu príliš, ale kamarátke, ktorá vybrala 160mg/kg na kúru sa to taktiež vrátilo po 2 mesiacoch späť a v takej brutálnej miere, ako to mala predtým...Myslím, že ani Roa teda nie je až takým zázrakom, ako sme si mysleli--resp. aspoň teda ja 😝
Taktiež kožná hovorila, že nemala ani jediný prípad liečby, kde by sa branie Roa nemuselo opakovať 2 alebo 3krát....(a dávka bola vybraná správna)
Mne sa pridružili iné nepekné viaceré vedlajšie účinky, ktoré budem bohužiaľ musieť riešiť po dobratí Roa..Liečbu už dokončím, keď som si uhnala iné - ešte horšie ako vyrážky - záležitosti, ale teraz viem, že už by som do toho nešla, stáť ešte raz pred tým rozhodnutím...

Omarr: Teškám sa, že si už čistý a prajem ti, nech si tá krásna výnimka, ktorá si už k Roa alebo Aknenorminu nebude musieť ani len pričuchnúť....Po tých patáliách si to zaslúžiš...Pekné leto..nech sa darí vo Florbale....aj všade, kde sa má 🙂 😉

yade
17. júl 2010

@michalkkk
doporučená dávka je 120mg/kg na kúru....ale lekári začali odporúčať 150-180mg/kg na kúru...aby bola menšia pravdepodobnosť relapsu... Ty si zrejme toľko nevybral, že?
Pôjdeš do toho aj po tretíkrát? A keď si to užíval, prešiel si aj výrazným zhoršením?? (nechce sa mi čítať historiu, ak si o tom už písal)

omarr
17. júl 2010

yade:Díky moc! Mám trošku flíčky ale už se to dá... Mám krásně hladkou pokožku. Než se z regeneruje bude to chvíli trvat.

michalkkk : Hej tys to bral jen 5mesicu? Nechci nic rikat ale je to malo na tebe jestli mas 80kg. Ti to vychazi na nejakych 120mg nebo nejak tak. Ja to bral 10mesicu... a mam 180mg. Mohl jsem mit daleko vic kdybych 5mesicu nevyhodil a neuzival zbytecnych 20mg. Jo 2mesice jsem rubal 80mg... Zatim se mej!

michalkkk
17. júl 2010

yade: no pockam este nejaky tyzden-2 podla toho ci sa to zhorsi a asi pojdem do toho aj 3-krat pretoze som nemal okrem sucheho ksichtu a pier skoro nic takze som to zvladal do pohody ale co ma serie je ze je akurat leto a pri prvej liecbe som to bral cez leto a mal som taky ksicht cerveny ze strach a hroza druhu liecbu som bral od decembra a upln pohoda ale tak nebudem cakat do jesene kym sa mi to zhorsi a potom zase cakat 2 mesiace kym sa mi to ako tak precisti, pojdem cim skor kym to mam ako tak este v norme, a vyraznym zhorsenim som presiel iba pri prvej liecbe pri druhejsom zhorsenie ani nepocitil iba zlepsenie, ale ma to teda iadne sklamalo ze sa mi to aj druhy krat zacina vracat ....... asi navrhnem doktorke aby mi to nechala dlhsie ako 5 mesiacov aby som vybral tych 180/kg ale aj tak nemam zarucene ze sa mi to nevrati.....

michalkkk
17. júl 2010

omarr: ja si nevyberiem mne tak dala doktorka, ale skusim jej povedat, aj ked nerad sa staram do fachu 😉 no to mas dobru davku hadam sa ti to nevrati drzim prsty a uz si to dobral ci stale uzivas? 😖

omarr
17. júl 2010

michalkkk: Hej normalne ji rekni ze chces 80mg. Jestli jsi zdravy atd tak to je vklidku... Ja jsem cisty a uz to mam vysazene. Jen mam celkem dost cervene fleky.Jinak plet,krasna,hladka,bez jizev. Ale ty cervene fleky sou hrozne. No po vybrani se ta plet bude regenerovat. Tak snad rychle zmiznou. Drzim ti palce a diky.

michalkkk
18. júl 2010

omarr: a prosimta este ze kolko si uz po vysadeni liekov??. ja som si myslel ze maximalna denna davka je 60mg a tym padom ze mam maximum... a este vsetci spominate nejake cervene fliacky a ja ani neviem ako to vyzera.... aspon nato mam stastie ako vidim 😉

omarr
18. júl 2010

Proste po akné je plet poničená tak přirozeně zarudne. To ti zavidím že fleky nemáš. To bud rád. Asi moc o tom léku nevíš. Accutane/Roaccutane/Aknenormin a dalsi. Najdi si to youtube.com Je tam miliony videi... A jsem asi 4dny po dobrani. Takze zatím nic. A v Americe berou i 120mg i víc. Našel jsem takové lidi. Jo a tu máš web stránky kde si můžeš Aknenormin objednat: http://goldpharma.com/search/ Já si tam udělal objednávku asi kolem 5000kč. Tak je to věrohodné a ověřené🙂 Tak zatím...

lauretka
20. júl 2010

Dobrý den,
může se ten Roaccutane používat pokud se s manželem snažíme o dítě?Je tady strašně moc komentářů a než bych se tím prokousala.
Akné mě trápí od 12 let.Na základní škola a začátek střední to byla hrůza.Přes střední školu se to nějak zlepšilo ani nevím jak.Pak co jsem používala antikoncepci Yadine, tak se to taky vcelku dalo, jen občas něco, ale jakmile jsem vysadila je to horší a horší.Používala jsem už tolik přípravků že už si ani na všechny nepamatuju.
Bez make-up bych nemohla vyjít ven,to mě rozčiluje.Už mě to unavuje každé ráno trávit hodinu před zrcadlem abych mohla vyjít z domu a lidi se mě nelekli.Prosím poraďte jestli ten Roaccutane můžu tedy použít,když se snažíme o dítě, nebo jestli raději něco jiného co je ale tedy účiné.Už od toho chci mít konečně pokoj.

omarr
20. júl 2010

lauretka:Určitě ne. Nemůžeš! Dítě by se mohlo narodit postižené a to určitě nechceš...

martina05
20. júl 2010

@lauretka počas snaženia určite nie..ja som ho brala a musela som si súčasne nasadiť ATK a podpísať prehlásenie že som bola poučená o tom že nesmiem otehotnieť ... Inak ani Roacuttane nie je všemocný... mne pomohol na cca 4 mes. a to som ho brala dosť dlho

omarr
20. júl 2010

4mes.:D:D:D dlouho??? Ja to bral 10mesicu... to je jina palka...

modrykonicek
22. júl 2010

tak co, jak sa vam dari? ja uz mam celo ciste ..fliacky sa hoja ..este par bobacikov sa mi vyhodilo ..je to rozhodne lepsie o milion percent, ale stale niesom spokojny 😠

yade
25. júl 2010

@omarr
Martina05 to myslela tak, ze to brala dlho, ale po 4 mesiacoch PO DOBRANÍ sa jej akné vrátilo! A to je to, čo mi hovorilo X iných ľudí.

modrykonicek
25. júl 2010

ako ste na tom ti, co uz dobrali roa? ja som tri mesiace po ..obcas nejaky maly bobacik ..a zrazu bum, maly podkozak tusim mam 😒 je to len ojedinela zalezitost? neplanuje sa dufam vratit ta "zla doba"? snad mi do zajtra vyzraje ..alebo este dnes 😝

omarr
25. júl 2010

yade: Jo sorry. Špatně jsem to pochopil... Já myslím když všechny ložiska vyšly ven tak se nemá co vracet. Jinak dopuručuju všem i po dobrání se neustále starat o plet. Já používám ten Cetaphil a vídím to tak,že to budu používat do konce života... Jinak jsem asi 10dní po dobrání. Někdy se zase ozvu... Mějte se!

omarr
25. júl 2010

Ale samozřejmě že se to vrátit může. Ale já doufám nebudu ten případ. Momentálně léčím flíčky.

modrykonicek:A za jak dlouho si tak pozoroval po dobrání že přestali schnout pery atd. Díky!

johny007
25. júl 2010

modrykonicek --) Aj mna to zaujima ze kedy sa ti prestali sušiť pery , som čital ze liek sa drzi v tele este mesiac po poslednej davke .. dufam ze nebudem este mesiac vysychat --) lieky som dobral pre 4 dnami a tvar mam krasnu .. len sa bojim aby sa mi to nevratilo - uzival som to 8 mesiacov tusim

modrykonicek
25. júl 2010

omar,johny - fuuu.. to slo po case ..stale boli menej a menej suchsie.. ale do takeho mesiaca som uz nepouzival labelo
mimochodom johny, ty ani fliacky nemas, ked tvrdis, ze "cista plet" ?

modrykonicek
25. júl 2010

a co si teda o tom myslite?:D je normalne tri mesiace po dobrati dostat maly podkozak? fakt je malicky ..jak kusok malicka .. ale mozno sa mi do par dni spravi na bielo a vytlacim.. je to ojedinela zalezitost? ono sa aj mojmu 30r. bratovi alebo mame spravi podkozny a to uz su postarsi ludia ..vraj len zbytocne panikarim 😀

johny007
26. júl 2010

modrykonicek --) fliačikov mám málo , som celkom spokojný a tie detaily sa časom dajú do normálu . Fliačiky mám skôr na krku ako na tvári .. som spokojný , ale mám problémy so žalúdkom už pár rokov a preto si stále myslím , že sa to vráti , i keď som už objednaný na vyšetrenie žalúdka , bo necem aby sa to vrátilo ..

ana19
26. júl 2010

chcela by som zacat uzivat tento liek a hrozne sa bojiim potrbujem aby mi niekto dodal odvahu :(((( ja uz sa na seba nedokazem divat :(

modrykonicek
28. júl 2010

ana19 - precitaj si tych 174 stran a budes povzbudena 😉 teraz sa ponahlam, ale poviem ti aspon tolko, ze po dobrati bude tvoja tvar minimalne o takych 70-80% lepsia .. nepoznam nikoho komu by roa nezabralo..skor ci neskor..niekto uz po par tyzdnoch videl ohromujuce ucinky 🙂

pele82
1. aug 2010

@ yade
ahoj, ako sa ti dari ? citam ze este stale ti ten roa na 100% nezabera, viem ze sme to zacali brat problizne v rovnakom case a mozem ti povedat ze mne to zabera uz asi mesiac, a to beriem 60mg denne. Tak snad sa polepsi aj tebe ..drzim palec 😉

yade
2. aug 2010

@pele82
jeee, ahooj...Už sa mi tvárička od akné skoro vyčistila, mám za sebou cca 14. týždeň. Pripadá mi to celkovo tak, že po tých troch mesiacoch si aj organizmus na Roa zvykol+nastal ten dlhoočakávaný zvrat. Som rada, že si liečbu neprerušil napriek neznalej lekárke!
Práve balím, majte sa zatiaľ všetci krásne....

pele82
2. aug 2010

@ yade
...takze fain, to ma tesi ze sa ti to lepsi ..a dufam ze balis minimalne niekam do chorvatska 😎

koralka11
10. aug 2010

Caute, Roaccutane beriem zatial 1 tyzden. Predtym ako som zacala, som si pozhanala vela informacii, precitala vselijake fora atd. ...myslela som, ze tie vedlajsie ucinky nebudu nic strasne, podla toho co vacsina ludi pise....lenze, u mna sa vyskytli bolesti hlavy, zavraty , smutok a supe sa mi koza na dlaniach...mate niekto podobne skusenosti? Beriem 50 mg a vazim 60 kg, tak neviem, ale mozno by pomohlo znizenie davky.

yade
10. aug 2010

@koralka11
Vitaj v klube...Šúpanie dlaní je asi to najmenej...na to sa mi osvedčil červený Garnier krém na ruky...(dlane sa mi taktiež začali šúpať hneď 1. týždeň)...S tými bolesťami hlavy a závratmi však našťastie skúsenosti nemám...Každý sme originál a tvoj organizmus bojuje proti novému "svinstvu" v tebe takým spôsobom...Myslím si však, že to zníženie dávky by mohlo byť pre teba tým riešením..Skús zájsť kožnej, aby ti poradila. Smútok prepadal aj mňa a niekedy som sa cítila a vlastne ešte aj cítim úplne K.O...a ako zdrogovaná...Ja beriem 4. mesiac 40mg/50kg, čiže dávkovanie ako máš ty. Chcem však tiež teraz od piatku požiadať lekárku o zníženie na 30mg, hoci sa mi tým liečba predĺži...Potrebujem totiž sviežejšiu hlávku 😉 , ktorú pri takejto dávke nemám.
Určite písni, ako si tie bolesti hlavy+závrate vyriešila a či pokračuješ v liečbe.