Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sandra48
29. okt 2010

@sienna_ ahoj, máš pravdu, ten krém CETAPHIL sa veľmi ťažko zháňa, ale viem ti poradiť, že v Nitre je lekáreň NÁDEJ / na Štefánikovej triede, ako sa ide od Mlynov smerom na stanicu,.....tak tam si ja kupujem!! je pravda, že ju tam nemajú bežne, ale objednajú ti a o 1 alebo o 2 dni to tam máš a cena je 5,50eur.

isabelako
29. okt 2010

Founyk- si myslím to samé- já měla vyloženě alergii- jako děs,co na nás ty kožaři napatlaj,to nám nemůžou ten Roaccune dátb hned,mě těch posledních 10 let úplně stačilo!!!!! :-

punkzero18
30. okt 2010

@funkyk nebude to tým, že je uź zima? Lebo v zime je veľa ludi večšinou ćervneých. A keď chceś zaćaať s Roa, tak nebolo by zle začať napr. tak v auguste. Podľa mň je v lete alebo v jari lepšie začať. lepšie ako vzime. V lete to lepšie znáśa pleť

funkyk
30. okt 2010

@isabelako toto ti môžem potvrdiť, jednej mojej kamarátke teraz po sto rokoch užívania tých kravín na xicht konečne predpísala kožná roaccutane, vyrážok sa zbavila ale bohužial, poostávali jej fľaky a jazvy, ktoré sa ťažko teraz hoja, to akné už mala fakt v hroznej forme, neviem na čo kožná čakala a myslela si že takú ťažkú formu vylieči mastičkami a vodičkami, ktoré predpisuje bežne 🙄 zato jedna moja známa sa dozvedela o roaccutane a odkedy o ňom vedela, nechcela ísť do ničoho iného a obehala asi 5 kožných doktorov, kým našla takú, ktorá jej ho predpísala aj napriek tomu že dovtedy vlastne nič neužívala. Xichtík ma teraz ako z reklamy, neostala ani červená, nemá ani jazvičky, proste všetko sa jej krásne upravilo.. neviem či tie kožné čakajú kým to tam človeku nezačne hniť alebo ja neviem o čo im ide 🙄

@punkzero18 Nie, určite to nebude tým... 😒 v zime, aspon minulú zimu som bola zo zimy len na lícach a to len vtedy ked som zvonka došla dnu... teraz proste mám takú citlivú pleť..niekedy ma svrbí a páli, ráno sa zobúdzam, že ma proste neskutočne pália spánky, teraz už menej, všetko som vysadila.. tak neviem.. vypadá to hrozne. proste nič iné červené, len tvár ... a taká sranda, že krk mám biely ale stačí, že sa len niekde poškriabem, stačí úplne málo..a narobia sa mi na ňom flaky aj na miestach ktorých som sa nedotýkala, ktoré za desať min zmiznú..

isabelako
30. okt 2010

Funkyk- já naštěstí jizvy mám jen 3...Ale ta léta deprese,zničená tím debilním akné,hnusné smradlavé přípravky a make up- který nenávidím- to už mi nikdo nevrátí,si říkám,že ještě,že mi je 21 a ne třeba fakt 50- ale kdyby mi ho dala hned tak jsem měla úplně jiné mládí...Já jsem 100% rozhodnutá- oběhám třeba 1000 kožních lékařů- hned v ponědí jdu na tu svojí,tak snad bude rozumná a dá mi ho!!!Co že je teda k tomu potřeba?????Testy u obvoďačky na krev a ještě něco- už aby bylo pondělí,já už se chci léčit!!!!!!!!!!!!!!!! 😔

funkyk
30. okt 2010

@isabelako
Tak to ti držím palce !!!!! 😉 snáď do neho raz pôjdem i ja..

Ináč, chcem sa spýtať...čítala som, že akné je vlastne spôsobené tým že má človek v sebe viac mužských hormónov..pravda ? 😕 Lebo potom, videla som, že po veľa fórach sa dievčatá sťažovali, že im narástlo nadmerné ochlpenie, na rukách, dekolte, hrudi, nohách.. a dokonca aj na tvári a niektoré mali aj fúziky 😒 a že museli ísť na tu depiláciu, což je velmi drahé a nie vždy je to trvalý efekt a ochlpenie sa vráti 😒 tohoto sa trochen obávam, lebo... ja mám už teraz také väčšie ochlpenie a viac tých mužských hormónov... nemyslím teraz konkrétne tvár, ale aj na tej mám hodne bielych chĺpkov, ale trebárs ruky, mám o dosť viac ochlpené ako moje spolužiačky, známy.alebo tak..v tom letáku je to niekde napísané ako vedľajší účinok, ale ojedinelý. Len som teraz mierne v zmätku, pretože veľa ľudí sa na to sťažuje, čo budem robiť ja, keď už teraz mám také väčšie chĺpky, plus ešte, že som tmavovláska 😀 nechcem ostať chlpatá ako medveď 😕 ten liek vraj totiž obsahuje nejakú zložku čo podporuje rast chĺpkov...
A ešte som sa chcela popýtať na tie jazvy 😕 ja zatiaľ žiadne nemám, možno len nejaké dve tri malé ďobky, ktoré ani nevidno ... a ludia hodne písali, že im poostávali jazvy 😒 😲 čím to je ? Ostanú mi jazvy, aj keby som si tie vyrážky nevytláčala ani nič ? Lebo už som si zvykla akné vôbec nevytláčať lebo potom je to ešte horšie.. radšej idem von aj s takým xichtom, keď viem,že ak ju vytlačím tak sa na druhý deň spraví zas-- tak načo..nechytám sa toho... ostali by mi jazvy aj potom ? Keby som sa toho nechytala ani nič s tým nerobila ? 😒

isabelako
30. okt 2010

Si taky říkám- vymáčknuté je to často horší- a z toho jsou ty jizvy- ale jako vydrž to nevymáčknout 😒 ☹
Chloupky- já jsem blondýna ale jako choipků na obličeji mám dost-taky pátrám,coi s tím-a le teď to nechám,až po léčbě Roa to budu zase řešit- ale přišla jsem už na fytohormóny- př. Sarapis soja- tam jsou to fytoestrogeny- tak třeba to pomůže( bojím se to ale kombinovat s Roa- tak počkám asi až poléčbě. jinak prý i antkoncepce Vreya- ségra je tmavovlasá- akne nemá ale chlpoupky jo a tmavé- tak má tohlu atnitkocepci a pomáhá to 😵

schwan
30. okt 2010

ahojte... som tu nová,,, nestíham všetko čítať.... ja beriem asi 2 mesiace na akné lieky ktoré obsahuju izotretinoín ..curacné 40 mg. a môžem potvrdiť, že zaberajú úžasne... podľa môjho lekára je liečba izotretinoínom jediná a tá najúčinnejšia. Som rada že som sa na to dala..... už nepoužívam make-up, žiadne mastičky a vodičky na akné a podobne... mám 34 a trápila som sa s akné asi 5 rokov.... teraz akné konečne liečim a nie len utlmujem...

sienna_
30. okt 2010

sandra48 dakujeeeem za radu..... ja uz som si to objednala z netu nakoniec 😒 ale ked sa mi minie tak aspon viem kam mozem ist !! 😀

no tak dnes som si dala rano prvu tabletku 20mg ... zatial to nijak nevnimam ... dufam ze to zhorsenie nebude az take viditelne...
a baby chcem sa vas spytat ze ci pouzivate aj make up popri liecbe ... ak ano tak aky vam vyhovuje ??

bebezv
30. okt 2010

Ahojte ľudia! Mám takú otázku, chcela by som vedieť, že či roaccutane odstráni aj čierne bodky, napr. na nose.
Beriem Curacne 26 dní a začína sa to celkom zlepšovať, aj keď mi vybehli pupáčiky tam kde som v živote nemala. Som zvedavá, čo bude ďalej. 🙂
Držím všetkým palce!

schwan
30. okt 2010

@bebezv zaberá to aj na čierne bodky.... ja už mám mesiac a pol za sebou.... a tiež som sa vahádzala... to je normálka... ale už je to peknéé. teším sa

schwan
30. okt 2010

@sienna_ používala som zo začiatku aj makepu.... a viem že nemôžem ísť na slnko..... a že strašne vysušuje.... a teraz mám krém od kožného k tej liečbe skinoren... ten odstraňuje čierne aj biele bodky.... teraz používam krémy, ktoré som doteraz nemohla... hlavne mastné a hydratačné.... kupujem od nobilisu......

sandra48
30. okt 2010

@sienna_ nemáš začo 😉 😎

@schwan ... ahoj,...ja tiež beriem Curacne 40mg,.. dnes je to už 36.deň a je to trošku lepšie, no nechcem to zakríknuť 🙂 ,.. aj keď týždeň je to pekné, na druhý týždeň sa to zase zhorší,..strieda sa to. .....ja som už vyskušala pred touto liečbou všelijaké mastičky, vodičky, a iné veci a nič nepomohlo :(, takže mi nezostalo nič iné, ako sa dať na túto liečbu,...ale neľutujem, keďže si to všetci pochvaľujú 😎 !....a vedľajšie účinky u teba??? (dúfam, že nevadí, že ti tykám 😉 )

Majte sa všetci a držte sa! 😎 😀

mcs10
30. okt 2010

ja berem tiez curacne 40mg a chcem sa spytat ci moze uskooditi pocas liecby problem zo zubami mam aj terminy kedy sa mi budud davat zuby doporiadku ale tak je to cca 3mesiace a zatial berem aj curnacne ma to nejaky vplyv na zhorsenie ? chcel som vediet co zuby mozu zhorsovat stav. dakujem

schwan
30. okt 2010

@sandra48 .... plačlivé nálady, občas depky ale to mám spojené s predchádzajúcimi udalosťami.....a vysušené pery..... keď som na slnku, tak rýchlo sčervenám a únava.... nevládzem tak ako pred tým----- jasné môžeš mi tykať. iné zatiaľ nie.....

funkyk
30. okt 2010

😒 Ináč s tymito náladami... kks.. ja už teraz chytám niekedy záchvaty plaču 😀 tak som zvedavá, čo somnou spravia tie tabletky.. snáď.. budem ok 😕

avara_salvatore
30. okt 2010

čaute.. este týzden aj nieco a ja budem mat druhy mesiac za sebou :D jaj strasne sa tesim aj ked som vyhadzana jak taky tento :D :D .. nevadi .. verim ze sa to zhorsi.. viete co sa mi stalo? .. :D vo stvrtok som bola so svojim chalanom na prechode a stáli tam také dve rómky .,... ale takéé.. homlesácke .. no proste kravy... a ja som mala dost co robit aby som zakryla proste tie vyrazky aj tak setko mozne.. no a stojime.. cakame na zelenu a ony drze hlupe sproste na mna na celu hubu sa zacali smiat.. a ja na nich kukam.. a ony to co tu mas .. vyrazky? a proste strasne zle som sa citila.. trapne a vsetko ..a proste nevedela som co nato povedat ... zignorovala som to a dufala ze moj chlapec si z toho nic nebude robit... bolo to proste hrozne.. vas najvecsi problem.. najvecsie trapenie za ktore sa hambite najviac na svete vam dake primitivne dievcatka povedia este pred osobou na ktorej vam zalezi... akoby ste ma oliali ladovou vodou... neuveritelne daco ake nevychovane su podaktore... teda.... mensina... dufam ze chapete.. ale tak co uz .. k priznakom.. suche pery, krize a zasa sa mi vracia ta naladovost.... niekedy v novembri idem zasa k lekarke hmmm... uz jej poviem aby mi vzala krv pre istotu.. lebo neurobila to ani raz.. iba na zaciatku liecby... a predsa v novembri uz budem koncit treti mesiac .. pratrilo by sa... hmm.. tak s tym vytlacanim som na tom hrozne.. lebo ja to nedokazem.. nechat tak... proste to nejde... ale ako vidim..ked to dokazete vy.. dokazem to aj ja.. cize od dnes sa zaprisahavam pred vami.. ziadne vytlacanie!... slubujem... 🙂 ludia.. vy mi tu seci taku nadej dodavate... az to vsetko lahsie zvladam.. je lepsie pisat s ludmi ktory maju rovnaky problem ako ja...

funkyk
30. okt 2010

Ach, z takeho si nic nerob. Ja sa normalne divim... pretoze odkedy som na strednej, este sa mi za to nik neposmieval, ludia to neriesia a kamaratov mam hodne, co sa o zakladke povedat neda..tam sa mi za to chalani smiali..ked som mala vyrazky..a pametam sa ako som kazde poobedie chodila domov s placom lebo sa mi vysmievali 😠 .
Vau, mas chlapca ? 🙂 To je super.Aspon vies, ze ta ma rad taku, aka si a nie preto, ako vyzeras 😉
Ja som teraz z toho tak riadne mimo 😔 lebo sa mi paci jeden chlapec z autobusu... uz od zaciatku sk.roka sa stretavame rano ked ideme do skoly a vzdy sa tak pekne usmieva... a stala sa mi taka vec, ze si ku mne pred dvoma tyzdnami sadol, ale poobede 😨 kks viete co to bolo... rano, ked je tma, predsalen vypadam byt krajsia 😕 😅 a prave v den kedy som to necakala... omeskala som rano autobus takze sme sa nevideli a kedze ja rano som mala desat minut na komplet prichystanie sa do skoly..tak som si nestihla dat ani mejkap ani nic, sla som taka hrozna (popravde, odkedy sa mi lubi ten chlapec, zacala som si na seba davat mejkap, o boze, co pre tych chlapov nezrobime.. 😀 ) a kedze mi nenapadlo, ze ho stretnem poobede 🤐 tak som sa na mejkap vykaslala .... a ☹ sakra zrovna v ten den... nabehnem na stanicu..a zistim, ze ten chalan tam stoji 🤐 😖 ludia jak ja som nadavala v duchu... rychlo som sa narvala do toho busu..uplne niekde dozadu si sadla, zakryla si tvar vlasmi a cumela do okna a ked prechadzal okolo, videla som len jeho siluetu ale nekukala sa tam.. a ... jeziiis.. zastal pri mne a spytal sa ci si moze sadnut... a zas ten usmev..boze och a ty oci ..a ja taka hrozna..bala som sa mu pozret do nich..boze.. boze...boze.. ☹ trapas na entu... a baby domna stale kecaju, ze by som sa mu mala rano prihovorit,sadnut si k nemu, alebo nieco... ze mozno som mu aj ja sympaticka ked sa tak rano usmieva a... ked si pak este aj sadol ku mne aj napriek tomu ze vsade v buse bolo este vela volneho miesta..ale viete, tazko uveritelne, ze by som sa ja niekomu mohla... proste ☹ pacit....

avara_salvatore
30. okt 2010

@funkyk fú... tak ano .. mam chlapca... a tak co ja viem ci ma ma rad taku aka som... no asi ano.. ale ajtak by som najradsej chcela aby som sa mu mohla ukazat v plnej krase :D :D a nie len zamaskovana skryta za vlasmy a tak 🙂 fúú.. a taaaak.. vidíš... ono to je paráda podla mna ked si ta aj napriek tomu vsimol... vies ja som zistila ze poniektorym chalanom to absolutne nevadi .. pretoze si povedia ze mi za to nemozeme.. a co na tom ze mas vyrazky ked si pestovana.. ked mam vzdy umyte vonave vlasy, upravene nechty cisto si oblecena pekne vonias ... toto vlasne prebije tie otrasne vyrazky ... aspon niektory chalani to teda.. ocenia.. a ako vravis na zakladke to je nenormalne.. proste... mame v triede jedneho dementa smradlaveho ktory bavii machra a je ako keby BOSS vsetkych chalanov v triede.. a on mi hovori strasidlo.. potvora a tak ... proste debil.. ze tvar mam jak kebab... ale taaaaak... ja zato nemozem... jednoducho je to vo mne.... a podla mna mala by si si raz ráno privstat... osprchovat sa natriet vonavim mliekom na telo dat si zalezat na make-upe nie len na rychlo si ho naniest ale naozaj si dat zalezat navonat vonavkou pekne sa obliect vlasy upravit oci namalovat.. ale nie vyzivavo ale tak do skoly... zee staci riasenka a mozno ku okraju oka kusok ceruzky no a ides :D na stanicu hodit usmev po tom chalanovi.. a uvidis ze si tie vyrazky ... no mozno vsimne... ale mavne nad nimi rukou:D potom sa hlas ako s nim :D

isabelako
30. okt 2010

ježiš holky- to mi ani neříkejte- no moc dobře to znám...bohužel-ale jak už jsem psala- někdy od 16 do 19 jsem měla super pleť po antikoncepci Jeannine- tzn. jsem se s manželem ( a nejen s ním seznámila bez jediného pupínku) no ale bohužel antikoncepce je fakt dočasné řešení- tzn. jako při těhu a při kojení ai teď- se mi smějí i puberťáci- a přesně se stydím si kolikrát vyjít ven- a to mám fakt jen pár pupínků- ale zase pořádných.no nemáme to v životě jednoduchý ☹

starka11
30. okt 2010

Ahojte, tak hlasim sa po dlhej dobe. Aknenornim beriem mesiac a 3 tyzdne, presne tak dlho ako avara 🙂 . No u mna sa to zhorsenie neprejavilo, je to omnoho lepsie, aj ked sa mi este robia vyrazky, ale doktorka povedala, ze to este beriem kratko. Ale som rada, ze sa mi uz nerobia hnisave. Momentalne mam jednu vyrazku a to je vsetko. Minuly tyzden som bola viac vyhadzana, bo som mala svoje dni 🙂 . Prvy mesiac som brala 30mg a teraz uz beriem 40mg. No a vedljsie ucinky sa u mna prejavila iba sucha pokozka, ale netieram CETAPHILOM a suche usta, a bola som chora, tak mi tiekla krv z nosa, ale to je vsetko. No a baby co sa tyka tych chalanov, ked Vas maju radi, tak to neriesia, ja mam 24rokov som zasnubena a mojmu bud. manzelovi to nevadi,ale uz mi povedal, ze mam tvar omnoho lepsiu a povedali mi to aj ini ludia z mojho okolia, tak to cloveka potesi. Drzim Vam vsetkym palceky a vela stastia pri lieceni. A inak svadbu planujeme na koniec jula, to uz snad bude moja tvar uzasna 🙂 Tak sa mi tu majte papa 🙂

funkyk
30. okt 2010

No presne...to akne vie riadne znicit zivot 😒 ☹ ja uz si tiez ani nepametam, kedy som naposledy bola vonku ☹ odkedy mam ten cerveny xicht, neviem z coho, tak som ani nos nevystrcila.. ☹ a zo skoly rovno domov.. 😔 myslim inac ze uz toto je zle... ked clovek pride domov, zdeptany, nikde nejde lebo sa hanbi za to ako vypada,ked ho niekto niekde vola, tak nejde a radsej sa bude utapat sam doma medzi styrmi stenami... fuu..riadny zaberak na psychiku. Baby, musime zorganizovat dake stretko 😠 😀

@avara_salvatore ach... ved, myslim si to iste... proste ani ja si na chlapcovi nevsimam ci je pekny.. aj tento chalan ma vyrazky 😀 co sa mi paci.. (ale podotykam ze ne az tak jak ja 😒 😠 ) no ale jednoducho.. sa mi paci.. neviem ako to oni vnimaju, ale tiez si myslim ze urcite nie podla vyzoru, aj ked, su aj taky 😎 ktory sa vysmievajua robia si srandu z takychto veci a ani nevedia ako tym osobe ublizuju..alebo skor vedia a bavi ich to... ☹ je to hrozne,fakt,verim, ze sa im to raz vrati... (ma napadlo, mala som spoluziacku na zakladke, ktora mala krasny xichtik a nikdy nebolo dna, kedy mne nepripomenula ze, aha TUTO sa mi cosi nove vyhodilo..proste vedela o mojich vyrazkach snad viac nez ja ! 😠 mrcha jedna.. neviem o co jej slo.. a vravela mi ze ona ma proste plet taku geneticky danu..ze nema vyrazky..ze s tym sa clovek musi narodit 😒 a minule sme sa po troch rokoch stretli, no skuste hadat trikrat aku ma plet 😀 skoro taku jak ja...ale nejdem sa smiat..aspon teraz vie, ake to je a snad si to dostatocne uvedomi...)
No a inac aj napriek tomu..ze si myslim ze nie kazdemu chlapcovi ide o vyzor... tak, aj vy mate take stavy ? 😒 somnou sa koli tomu chlapec rozisiel..lebo mu to vadilo... proste, hanbila som sa za seba.. aj ked som vedela, ze ma ma uprimne rad taku aka som.. ked ma niekedy volal von so svojimi kamaratmi a kamaratkami..tak som sa s nimi hanbila ist von, lebo to znamenalo ze tam budu aj baby a ..vecsinou to boli baby krasne.. ze proste cistucka plet.. okrem toho ja som taka nizsia, este aj z toho mam mindraky.. noa vzdy som sa hanbila a lutovala som svojho chlapca, ze... musi chodit s takym hroznym dievcatom.. teda aspon ja som si to o sebe myslela, aj ked som v tej dobe este nebola az taka hrozna, len som si to vsugerovala, ze som proste skareda a.... hanbila som sa s nimi chodit von 😒 no a aj teraz mam take pocity... a uvazujem, ze aj ak by bol zaujem zo strany toho chlapca tak... neviem ako by som to zas zvladala.To je uz v cloveku asi 😒 proste nic ine nerobim, len sa deptam, ze som skareda a ze by som sa trapne citila v pritomnosti nejakych inych dievcat, ked sa na ne bude musiet pozerat aj moj chlapec a bude vidiet ake su pekne a aka som ja... 😒 ocino mi povedal ze mne netreba navstevovat koznu, ale psychologa 🙄

avara_salvatore
30. okt 2010

@funkyk boze.. aj ty si taka nizsia??.. my dve toho mame tolko spolocneho :D :D :D :D lol :D hmm.. trebalo by zorganizovat stretko :D naozaj.. :D .. a neboj moja naj kamoska je bez jedineho pupaciku a je hviezdou v triede lebo je neprefarbena.. prirodzena blondina s pevnim zadkom krasnym usmevom..proste nadherne dievca.. je to moja naj kamoska a este sa aj vola rovnako.. Natália..no a proste sme take protiklady ona je hviezda a ja .. da sa povedat ze Looser... kvôli tej pleti.. ale ona ma ma rada.. a pomaha mi ... ako aj moj chalan ma vyrazky ale tiez nie take ako ja.. a niekedy si pametam mozno tak pred dvoma rokmi .. nemala om az taku plet.. taku normalnu..ako vyrazky ale len sem tam... a chcel ma jeden chalan ktory tiez mal len sem tam daky pupacik a ja som ho nechcela a skaredo som mu povedala ze ho kvôli tomu nechcem... a teraz sa mi to vsetko vracia... :/ ale tak co uz.. bola som hlupe decko.. :D nevravim ze teraz nie som.. ale teraz som uz hlupe decko so stipkou rozuumu :D hmm.. tak ja som tiez cervensia na tvari..ale fakt dobry make up prekryje... len skus dajak pocarovat s ohladne toho chalana a uvidis.. efekt sa dostavi.. noo.. a hej.. ani ja nechcem nikam chodit... a s mojiim chalanom uz vobec nechcem k jeho kamosom ist lebo to by bolo cumenie na mna... och...

sandra48
30. okt 2010

ach baby, s tými chalanmi je to ťažké, aj keď sú aj výnimky 😀 ,....ja som tiež mala po dlšej dobe stretko - rande asi pred 2 týždnami s jedným chalnom, ..... od konca leta si píšeme aj na FB, aj tel.č. sme si vymenili. ... on vlastne hral u nás futbal, a ja som ich chodila fotiť 😎, tak tam sme sa párkrát stretli a pozdravili sme sa a proste úplne nečakane ma pozval na kávu /pred 2 týždnami - odvtedy sme boli aj viackrát 🙂 /a pokecali sme si,......a nič z toho nerobí, že nemám dokonalú tvár... tak uvidíme, či z toho niečo bude 😀 ........ a dneska (36.deň) mám celkom peknú tvár, mám pocit, že sa mi to mení zo dňa na deň, nikedy je to lepšie, niekedy horšie,.....napr. minulý týždeň to bolo otrasné 🤐 strašne bolavé som mala tie vyrážky, ale možno to bolo tým, že som dostala krámy.....tak zatiaľ sa tu majte, ja sa zas niekedy prihlásim 😎 , ....ahojte

funkyk
30. okt 2010

@avara_salvatore fuh...tak tomu ver..boze, uplne ta chapem, je fajn vediet, ze na svete niesi jediny co preziva take depky a stavy... ale prezijeme to !!!!!! 😝 inac aj ja som mala na zakladke kamaratku,tiez bola pekna, ovela krajsia nez ja a divne som sa citila ked sme boli spolu vonku, lebo ked som bola s jej kamaratmi tak vsetci sa bavili len s nou a ja som sa tam citila jak take skarede kacatko 🙄 a teraz na strednej je to uplne uplne ine.. v triede mame tolko peknych, fakt tolko peknych spoluziaciek... a chalani sa bavia s kazdou rovnako a nik nikoho neodsudzuje..Inac moja momentalna najlepsia kamaratka ma tu najtazsiu formu akne... a s nou si viem vzdy tak fajn pokecat... tiez sa priznam, v prvaku..ked som nastupila na tu skolu.. tak som to nemala az take hrozne.. take v norme.Dalo sa s tym zit no...a ona to uz odvtedy mala take strasne, ma strasne hlboke akne na licach (a chceme ist spolu do toho roaccutaneu ale, ona sa strasne boji 😒 ze jej to pojde moc von vsetko, lebo ona ma strasne moc hlboke akne a tie videa si pozerala..tak ma z toho des trosku..). Tak najprv som sa s nou nebavila a myslela som si o nej ze je trapna 😒 boze, aka som bola hlupa ked si na to pomyslim...proste bola som taka ista..ze som ju odsudzovala koli vzhladu.. a asi cely prvak som s nou neprehovorila slovo, uz ani enviem ako sme sa ptm zacali bavit..a ..minule sa ma to len tak pytala.. ze preco som k nej bola v prvom rocniku taka odporna. A ja som sa jej hanbila povedat preco v skutocnosti ☹ tak som si musela vymyslat kraviny..fakt sa za to hanbim..a ked si teraz vezmem ze sme najlepsie kamaratky a prezivame to spolu. clovek si az neskor uvedomi ...vtedy, ked sa mu to vrati ..

funkyk
30. okt 2010

@sandra48 Tak to drzim palce !!!!! 😝 najdu sa medzi tymi sviniarmi aj svetle vinimky, och 😀 😀 😀 normalne ze ste ma nakopli... asi si k nemu v stredu sadnem rano 😅 len zasa ak to bude trapas daky 😕 😀
Povedzte mi preco...vzdy musim mysliet len na to najhorsie... 😀 inac Sandra, aku formu akne mas ?
Chcem vediet na co sa mam vsetko pripravit 😕 lebo uz teraz sa zacinam bat.. 😀

avara_salvatore
30. okt 2010

@funkyk juj ... držím nam palcee.. a hej je to uplne skvely pocit... cuj.. :D das mi FB alebo pokec alebo daco :D aby to nebolo tu vsetko tak na verejno :DD

sandra48
30. okt 2010

@funkyk nebude to trapas, len si k nemu sadni 😉 ... ja mám ľahšiu formu akné, iba na tvári - našťastie 🙂..... sem-tam som mávala zapálené, mám to iba na lícach a na brade, čelo mám pekné ,......neboj sa, zvládneme to všetci 😎

lukino585
30. okt 2010

kočky ale ste sa riadne rozklebetili 😀 funkyk urcite si k nemu sadni a zahlad sa mu dlhsie do ocii a hned bude ruka v rukave, to je hotova vec 😉 a ziadnych trapasov sa neboj ..podla mna vsetky "trapasy" v takych situaciach su strasne mile 🙂 a este btw . co ze ste nizsie ? chlapcom sa viac pacia prave nizsie dievcata , verte mi 😉

avara_salvatore
30. okt 2010

@lukino585 nie si jediny kto to povedal :DD