Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

isabelako
1. dec 2010

Vyháhne to ven a pak když to vymáčknu, tak to vysuší 😉

bebezv
2. dec 2010

Ahojte! Dneska som bola u kožnej a mám zvýšený cholesterol!!! Do kelu! Z hodnoty 4,4 sa mi zvýšil na 6,46 v priebehu užívania. Teraz mám začiatok tretieho balenia. Aaaach. som úplne mimo z toho. :/ Nechápem, nejem mäso, mastné naozaj len príležitostne, okej čokoláda častejšie ale jem zdravo celkovo, nechápem.Aj pohyb mám. dúfam, že mi to prejde lebo už keď som s tým Curacne začala chcem aj skončiť, ale ak budem mať rovnakú hodnotu nabudúce tak mi to vysadí. :( :( :(
Stalo sa to niekomu?

isabelako
2. dec 2010

@bebezv
ahoj já mám taky zvýšený cholesterol- se nic neděje ne, drž dietu- ne sladký a mastný abude to ok 😉
Já jsem byla taky dneska u doktorky- a zase jsme o 10 mg na den zvýšily- říkala, že do půl roku to máme za sebou, že to snášim moc dobře, tak budu bojovat drržim palce všem 🙂

wewerka000
2. dec 2010

caute baby , mozem sa tu spytat ci pouzivate niektora loreal Derma Genesis je to na stahovanie porov a drahy tak ci to ma vyznam kupovat,albo poznatie nieco dobre na pory??dakujem

sienna_
2. dec 2010

@wewerka000 radsej si kup nieco z lekarne bud biodermu alebo la roche posay tie sa mi osvedcili ... 🙂

wewerka000
2. dec 2010

@sienna_ tu biodermu by som skusila.,boli vyditelne vysledky??

avara_salvatore
2. dec 2010

kočky, aku kozmetiku pouzivate.. ked trebars pridete domov a potrebujete sa odmalovat?? cim si rano umyvate tvar a vecer?? bodlo by mi vediet .. :D :D :D

simoneckaa0
2. dec 2010

@avara_salvatore ja som presla od vichy, biodermy, la rochce posay , mary kay az po avene..to pouzivam teraz, cca 1 tyzden..niekedy som pouzivala aj protex mydlo ale kozmeticka mi povedala, ze ho nemam pouzivat, lebo som si s nim strasne vysusila tvar a ten maz sa mi este viac produkoval..mne sa najviac osvedcil zatial la roche posay, toto avene je tiez ok. dolezita je ale pravidelnost, rano vecer. ale ak vam mozem poradit, kupte si na tvar z biodermy sebium peelingove serum, je to super vec! to sa dava kazdy druhy vecer, natre sa to miesto kremu na noc..stahuje to pory, u mna zabera, super vec

simoneckaa0
2. dec 2010

@wewerka000 ja som si asi pred 2 tyzdnami kupila z biodermy sebium peelingove serum, je to super. teda mne sa to velmi paci, tak mi to vyhladzuje plet a zmensuje pory, lebo ja mam take pory jak keby ma osa popichala, take dierky tam mam. to si aplikujem kazdy druhy vecer na noc namiesto kremu a je to super, skus to 🙂

isabelako
2. dec 2010

@avara_salvatore
Zlatíčko, používám La Roche Posay- Effaclar- AI- na pupínky, K- na celý obličej, H- na suchá místa a na čištění a odličování používám Pěnu H- ta je výborná, všichni ji tu chválí🙂

avara_salvatore
2. dec 2010

@isabelako a drahe to je??

avara_salvatore
2. dec 2010

dakujem dakujem vam 🙂))

sienna_
2. dec 2010

@wewerka000 no viditelne ako sa to vezme .. skor by som povedala ze vsetky tieto kremiky maju skor udrziavaci charakter, ale ja som viac bola spokojna s la roche posay nez s biodermou 🙂

@avara_salvatore vecer si odlicim plet s cetaphil odlicovacom a potom s penou la roche posay a nakoniec dam cetaphil krem a nanoc necham posobit a rano ked sa zobudim si ksichtik neumyjem ale dam rovno makeup lebo mam super tvar akurat ze sa mi neleskne ale je zaroven hydratovana a pruzna a nechcem ju s vodou zbytocne vysusit a takto sa to opakuje dokola ... predtym som si rano plet umyla tou penou od LRP a dala biodermu sebium ale teraz ked beriem ROA tak sa mi osvedcil prvy postup pretoze si tak plet moc nedrazdim ... 😉

simoneckaa0
2. dec 2010

baby a aky je rozdiel medzi tou cistiacou h penou od la roche posay a cistiacim gelom tiez od la roche posay?co je lepsie?mate skusenost?

isabelako
3. dec 2010

@simoneckaa0
No já mám jen pěnu- ta je super
@avara_salvatore
No drahé to je- ale po mých výdajích za lasery, chemické peelingy atd. to je fakt nic : 😉

sienna_
3. dec 2010

@simoneckaa0 ja mam tiez penu a som uplne spokojna 🙂

lyongirl
3. dec 2010

ahojte baby, vidím, že si tu píšete aj o kozmetike, tak by som sa chcela popýtať, neviem sa rozhodnúť čo si kúpiť. Či Biodermu, alebo La roche...
Ja nemám nejakú hroznú formu akné, ale mám ho už dobrých 15 rokov, mám to hormonálne, ale nikdy mi to dr. neliečila, dala mi vždy iba nejaké hnusné vodičky, čo mi to vysúšali a štípalo to, tak som to nechala tak, ale aj tak ma to trápi...
neviem sa rozhodnúť medzi týmito krémami, ak ste ich niektorá mala, aký tam je rozdiel, šak sa z toho neviem vysomáriť...
http://www.docsimon.cz/zbozi/bioderma-sebium-a-...
http://www.docsimon.cz/zbozi/bioderma-sebium-ak...
http://www.docsimon.cz/zbozi/bioderma-sebium-hy...

a môžem kombinovať Biodermu a La roche?

simoneckaa0
3. dec 2010

@lyongirl vies co ak mozem poradit, tak skus la roche..ja som mala aj biodermu a mne to moc nepomohlo.ono to je dost individualne, ale strasne vela ludi si chvali la roche..ja tiez nemam hroznu formu akne, la roche mi pomohlo najviac , teraz skusam avene a tiez v pohode, ale ked to dominam tak idem spat k la roche..ale ak mozem este odporucit, tak krem nie je jedine co pomoze.ja mam akne tiez strasne dlho ale podla mna som si ho mohla davno zlepsit pravidelnostou a to je - rano , vecer - cistiaci gel ,voda a krem..tieto 3 veci..len krem je nic..kazda z tych 3 veci ma nejaku ulohu a ja to vidim sama na sebe, hned po par dnoch ako som na to isla, rano vecer tie 3 kroky, hned som mala lepsiu plet..cize moja rada - nie len krem, ale vsetky 3 urcite.

lyongirl
4. dec 2010

@simoneckaa0 ďakujem za odpoveď a ktoré presne by si mi teda odporučila? Sa v tom vôbec nevyznám. Zvažovala som toto
http://www.docsimon.cz/zbozi/la-roche-posay-eff...

no a potom neviem aký krém, alebo čistiaci gel, vodu mám momentálne od Biodermy ABC micelárnu, tak tú neplánujem kupovať, lebo jej mám veľa. No a teraz v zime mám pleť skôr suchú, ráno sa umyjem a normálne je suchá a teda jasnačka, že mám šupinky, takže krém potrebujem nejaký hydratačný, momentálne mám od mojej kozmetičky krém Syn Care Bio mineral hydratačný na mastnú a zmiešanú pleť, ten mi aj vyhovuje, ale problém asi nerieši...
V lete mám pleť mastnú, že až a teraz v zime úplný opak, tak sa ráno teším, kedy ju nakrémujem...
No a pravidelnosť, to je to najhoršie, čo asi človek robí a to, že to nedodržuje...

simoneckaa0
4. dec 2010

@lyongirl ja mam presne to iste, v lete strasne mastu hned a v zime trosku suchsiu..cize krem potrebujes trosku hydratacny v zime..nekupuj si teda cistiaci gel, ale napr tu penu od la roche tu effaclar h, vodu teda mas tak to je ok a krem ten co si pisala ten a.i. tak ten je uz konkretne na to postihnute miesto akne, cize nemusi ist na celu tvar..ten krem co ti dala kozmeticka je podla mna ok, ked je hydratacny a hlavne na zmiesanu plet, tak to by malo byt ok..skus hlavne tu pravidelnost rano vecer, podla mna rozdiel uvidis 🙂 a hlavne sa moc nestresuj lebo ja to robim a mojej pleti to teda neprospieva 🙂

lyongirl
4. dec 2010

@simoneckaa0 ďakujem za rady 🙂
aký je rozdiel medzi tou čistiacou penou a gelom, prečo nie gel? Moc vysušuje?
No a keby som hydr. krém nemala, tak aký by bol vhodný? Vidím, že tam je Effaklar H, K a M. M vyzerá, že by sa mi hodil na leto a na zimu H, alebo K?
A ešte aký je rozdiel medzi Effaclar A.I. a Effaclar duo, obidva sa dávajú len na postihnuté miesto, ale ktorý je lepší, či to je ťažko povedať?
No totálny hokej mám 😅

xfaktor
4. dec 2010

Čaute, čítam tu Vaše príspevky a chcela by som aj s niečím prispieť. Mám 37 rokov a stále mám akné. Brala som roacuttane 30 mg denne 6 mesiacov. liečbu som ukončila v máji 2010. Pleť som mala peknú. Teraz je december a akné mám späť. Čo mám urobiť? Je medzi Vami niekto, kto liečbu opakoval? Má to význam?

simoneckaa0
4. dec 2010

@lyongirl gel viac vysusuje,ako som sa docitala 🙂 a aj to vidim na sebe. predtym som mala ako ten 1.krok taku emulziu a teraz gel, keby som si nedala teraz krem tak asi zosaliem aku mam suchu tvar ked sa umyjem..a ono to inak ani neni moc dobre susit, lebo plet sa moze chranit zvysenim mastenim, tak neviem..teraz na zimu z tych kremov asi h, m je zmatnujuci a k neviem teda. asi taka klasika na mastnu plet 🙂 s tym effaclar duo nemam skusenost, takze v tomto neporadim vobec 🙂

avara_salvatore
5. dec 2010

baby... zasa sa ozyvam s otazkou 🙂) ... hmm... možem si počas uživania roaccutane-u zafarbiť vlasy?? :D :D :D dakujem 🙂

lyongirl
5. dec 2010

@simoneckaa0 tak ti ďakujem za pomoc 🙂 , ešte sa idem popýtať do témy akné, či niekto nevie o tých krémoch viac, alebo teda či tam niekto nemá skúsenosti...

isabelako
5. dec 2010

🙂 To víš, že můžeš, moje doktorka říkala, že se to nemá s těma doporučeníma hrotit- jako třeba, že se nemůže nic v čem vitamín a a barvit vlasy a tak- jediný čeho se vyvarovat je drasticky tu pleť čistit, jíst doplňky stravy s A a opalovat se nenemazaná 😉
Mě je teda dneska blbě, budu si muset léky brát víc večer, už je ta dávka asi na moje tělíčko moc vysoká, protože se motám a pořád je mi do breku-ale zatnu zuby a jde se dál 😀

avara_salvatore
5. dec 2010

@isabelako aj mne bolo na zaciatku do placu.. mala som depresie... rozplakala som sa z nicoho nic.. ale uz to preslo 🙂

kokoska947
5. dec 2010

@sienna_ ja mam za sebou dva a pol mesiaca 🙂 a pery katastrofa, suche osupane jak had no hruuza ach ten moj zlozvyk 😀 noo ja mam nieco podobne , mne sa teraz v poseldne dni zacali vyhadzovat take jak drobucke pupienka na rukach a cele ich mam cervene ☹ vyzera to ako ekzem abo k comu by som to prirovnala strasne too svrbi a pali ☹ myslim,ze to je z chladu,nikdy nim neboli moje rucke nadsene ked boli hole,ale teraz je to 100x horsie ak po minule roky... 😒 ....a makeupu davam uz menej aj ja, ale bezneho stale ee,mam take fliaciky a nezrovnalosti stale...mam od manhatenu ci jak sa to pise:D je celkomf ajn..som si ho nahodne poicala od maminy,bo sa mi minul vichy,a som zistila ze je celkom fajn,nemam taky xicht jak maska ... 😀 a ja zatial nepocitujem nejake zmeny, teda pocitujem ale vzdy su niecim podmiene,mna dokaze vytocit a trapit blbost,a takisto aj potesit... 😀 ..a dnes som citala taky pribeh o tom,ako sa jednej zene narodilo zdeformovane dieta a mala z ROA depresie,ou to ma tak odradilo :( ....a an to by som nepila vobec kks ved tie lieky su taky bordel staci si precitat co to porobi s takou psychikou dietata a dietatom....a hej aj ja mam ostatnu pokozku tak pekne hebku:D a lica su stale najhorsie brada celo uplne parada uz....a licka tiez vacsinou ale sem tam ece cosi vyrasi nom:(..a nvm co myslis,ako miliemter vycnievaju? 😀

avara_salvatore
5. dec 2010

@kokoska947 pocuvaj .. aj ty mas na dlani z vonkajsej strany take ako suchu pokozku take su to drobne vyrazky.. nooo take aco ako ekzem????:.... svrbi to a je to cervene nie?.....

isabelako
5. dec 2010

😀 Díky holky, já to nějak zvládnu, ale je to síla, snad to fakt zabere 😒 Ježiš, ještě ekzém na ruce máte, chudinky ☹ Moc všem držím palce 😀

@avara_salvatore Jo jo depresi teda mám a jakou, ale to už 10 let z akné a ne z Roaccutanu ☹ Já jdu zítra bojovat za novou antikoncepci, Jeannine mi nesedí a doktor mě chce nechat blázen měsíc bez antikoncepce 😅 No to jaksi není možné, takže tam zítra jdu a snad jí z něj dostanu 😉 Nemáte někdo nějaký typ, jaká je dobrá na akné, díky 😀