Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

starka11
6. dec 2010

@isabelako ahoj ja pouzivam vreyu, brala som ju tri mesiace pred tym ako som zacala pouzivat roa, ale nemam pocit, ze by sa to zlepsovalo, no a teraz tu antikoncepciu musim brat plus kazdy mesiac si robit tehotensky test 🙂

isabelako
6. dec 2010

díky moc, zkusím z něj dostat Diane 35, když už tak už🙂

starka11
6. dec 2010

@isabelako ale ta je dost draha, ci? kolko tak asi stoji?

isabelako
6. dec 2010

No mi je jedno, naštěstí, vim že je drahá, ale kolik stojí nevím, Jeannine taky není zrovna levná, stojí skoro litr na 3 měsíce a pleť mi zhoršila!!!!

avara_salvatore
7. dec 2010

Ahoj, dnes oslavujem 90. den uz len 10 dní a oslavujem stovku :D :D ako to uteká. Zacínam objavovat milé zlepsenia chvalabohu... (pre upresnenie, zajtra začínam 13. týzden) neziaduce ucinky sa mi vyskytli nove a to su ekzem ktory bol najprv na ruke a teraz ho pri pazuche a na pleci. Práve dnes ráno idem k lekárke po lieky a rovno jej to aj ukazem co s tym treba robit a cim natierat. Mozno jej poviem aby mi uz vzala krv, len ja sa to hambim povedat ... :D ved predssa ona je lekarka tak vie co ma robit. Nepoviem predsa ze Pani doktorka, nechceli ste mi nahodou zobrat krv? lebo uz by trebalo :D lol... to co by si o mne pomyslela, ze ked som v tejto oblasti taka vzdelana ze si mam roac predpisat sama :D ale nie, no... mam este suche pery ale chrbat ma uz neboli citim sa ale unavenejsia ako doteraz... ale tieto stavy mozu byt aj podmienene pocasim a ludmi okolo mna. Mesiac marodovat doma a teraz setko dobehovat da riadne zabrat. :( ale tak uvidim ako to dneska dopadne u lekarky... Vy na krv chodíte nalacno? ... dakujem.. a drzte sa... 🙂 a spytam sa jej aj na daku kozmetiku? ci? :D

isabelako
7. dec 2010

@avara_salvatore
Ahoj zlato, tak se dneska drž, na krev chodím jedině na lačno, u nás to chtějí🙂
Jasně, že se ti to zlepšuje, neboj se bude to ok🙂
já se jdu dneska objednat ke kosmetičce na odstranění černých teček, protože mi hodně vylezly sand všude a včera jsem se to snažila odstranit sama, což si určitě umíte představit ten výsledek ☹
Jo a byla jsem na gyndě a mám tu Diane 35, tak hurá, uvidíme co se stane 🙂

avara_salvatore
7. dec 2010

No krv mi zobrala :D ja som sa odvažila jej to povedať.. ona na mna zazrela ... a potom povedala ... no nahodila usmev a povedala ,, v poriadku" ... :D :D :D som happy naozaj :D fúúú .. :D predpisala mi lieky a dala mi masticku na ten ekzem a povedala ze to moze byyt z tej suchosti 🙂 povedala ze sa to zlepsuje júúj.. ja tak rada chodím sem na toto forum 🙂

isabelako
7. dec 2010

Já taky zlato, už mi včera bylo líp, ale dneska jsem byla na florbalu a jeden ketén, co fetuje , kouří a chlastá ,se mi vysmíval, zeptal se mě, jestli máme doma zrcadlo, žře jsetli prej máme,že se mám podívat a že kdyby takhle vypadal,, tak se jde zabít....No debil jeden ☹

avara_salvatore
7. dec 2010

@isabelako ja to mam v skole stále... :/ hovado... hlupe hnusne... a mala si mi poslat fotky...

isabelako
7. dec 2010

@avara_salvatore
Promiň,ale já dneska nechci posílat žádné fotky, je mi fakt strašně zle, je to tak nespravedlivé, takovejdle debil, vůbec si nejsem jistá, jestli se denně myje a já se o sebe tak staráma hádej, kdo z nás má dokonalou pleť........... ☹ ☹ ☹

avara_salvatore
7. dec 2010

@isabelako ano viem ... presne moj pripad.. :/ draha neboj... setko pominie.. 🙂

lukino585
7. dec 2010

inak co tu spominate ...ze mate zacervenanie( ekzém) na zadnej strane dlani ...to nebude nahodou od zimy ? lebo som to mal aj ja ...ale uz to zmizlo ....a teraz sa mi to len trosku šúpe 🙂

isabelako
8. dec 2010

@avara_salvatore
No zrovna včera když jsem to nejvíc potřebovala, tak nešel modrý koník, vybračela jsem si hnusnej podkožní beďar na tváři a vůbec jsrem nemohla spát....... ☹ 😔

gizela66
8. dec 2010

@xfaktor ahoj, nebrala som to druhykrat, ale zacalo sa mi to vracat, no nie tak rychlo po liecbe ako tebe... vraj sa ma ta plet udrziavat aj po dobrati liekov aj ked som si myslela, ze sa mi to uz nikdy nevrati... mala som brat dlhodobo skinoren, ale nepouzivala som nic... teraz mi dal antibiotikum DUAC GEL (krem), za par dni to zabralo, ale teraz som to na jeden den vysadila, lebo som mala strasne suchu plet z toho...

gizela66
8. dec 2010

a tie ekzemove ruky nie su zo zimy, ja som to mala tusim aj cez leto... vtedy som si to natierala mastou advantan a excipial- mastou s mandlovym olejom 🙂

avara_salvatore
8. dec 2010

takze tie ekzemy su v poriadku hej ? :D :D och ako dobre... hmm.. isabelako .. ako myslis ze si si vytlacila podkozny bedar?... neostane ti tam jazva?

isabelako
8. dec 2010

No to víš že jo, teda ne jizva, ale flek na hodně dlouho, časem zmizí,ale humus to je, jsem tele fakt, viď

avara_salvatore
8. dec 2010

@isabelako to nevadi... aj ja som to spravila na cele :D :D :D :D :D :D :D

isabelako
8. dec 2010

@avara_salvatore
No já mám fakt štěstí, že se mi jizvy nedělají, všechno je do týden pryč, ale jinak jako bych vypadala- včera jsem koukala na jednu holku a ta měla chudák šílený jizvy, úplně do hloubky, tak jsem si v duchu vynadala, že jsem fakt kráva, protože můžu být ráda, že mi to vždycky zmizí ☹

avara_salvatore
8. dec 2010

ach.. :/ ... aj ja si to hovorim.. len mne jazvy ostavaju :/ bohuzial..

isabelako
8. dec 2010

Ale nezůstávají, neboj, jak se přestanozu tvořit nový, tak ti fleky zmizí 🙂

avara_salvatore
8. dec 2010

ja duuuufam :/

punkzero18
10. dec 2010

ahojte, niekto tu davnejsie pisal, ze mal pocas liecby problem zo zaludkom. Co bola pricina? Ja tu blest mam tiez. Akoby nestihal pracovat. Najlepsie je to rano, ked vstanem ma neboli kedze nic som pocas spanku nejedol :D ale horsie je to uz v noci. Akoby to nevedelo rozlozit. Stolica nic moc ... :( Neviete co to moze byt?

isabelako
11. dec 2010

😒 No tím, že to je jed 😅 No řekni to doktorce, ale nevim ,co s tim dokážou udělat, já nemám zatím chuť k jídlu ani žízeň- musim se vyloženě nutit, žaludek mě trošku bolí,ale nic strašnýho 😒

punkzero18
11. dec 2010

ved ani u mna to nieje strasne... da sa s tym zit.... uz beriem asi takych 125 dni Aknenormin 40 mg denne. Uz som odobral asi 5000 mg. Inac mam doma knizky tak snazim obmedzovat nejake veci ako je vela mesa, nejem uz ziadne sladkosti. A uz sa mi zlepsuje so zaludkom... Treba zmenit stravu podla mna... asi mi chybali nejake ekzymi alebo co. Jem teraz tabletky espumisan

isabelako
11. dec 2010

To je mi tě moc líto- já jsem vegetarián a kvůli Roa nejím tuky a sladké, takže mě je celkem ok, neboj bude líp, za chvíli to máš za sebou 😉

street
12. dec 2010

@isabelako Moja doktorka mi práveže hohovila,že tabletku treba jesť s niečím kde je tuk 😉 ,čiže nie suchý rožok,ale maslový,atď...pretože ten Roaccutane je syntetický vitamín A a je rozpustný v tukoch a keď to len tak zješ tak to nemá taký účinok,tak vždy to jem minimálne so smotanovým jogurtom+nejaký malý kúsok chleba so syrom,salámou alebo tak...ale inak sa snažím teplú večeru(ryža,mäso,nejaká šťava z mäsa,...)Ale samozrejme nie jedlá kde je veľa vitamínu A,čo som si minule všimol,že je v Karičke-v tom syre.

isabelako
12. dec 2010

@street
Díky moc, já to musím jíst večer- protože když to jím ráno, tak jsem pak celej den zfetovaná 😕

avara_salvatore
12. dec 2010

V ktorych potravinach je vit A?:D

street
13. dec 2010

@avara_salvatore Ja som si všimol iba ten tavený syr :D ,ale tak mrkva je tam určite 🙂