Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

avara_salvatore
23. dec 2010

Ahojte všetci. Chcem vám všetkým zaželať k Vianočným sviatkom veľa pohody, radosti, šťastia, síl na liečbu, aby sa vám čoskoro od všetkého uľavilo aby ste toto všetko podstúpili ľahko, rýchlo a najmä už nikdy nemuseli opakovať tento horor a aby ste mali všetci nádherné tváričky ako obrázky a nikdy sa na seba nemuseli do zrkadla pozerať s odporom, veľa zdravia a nervov. Užite si najkrajší sviatok v roku. Dúfam že čoskoro sa nám všetkým uľaví. Krásneho a štedrého Ježiška :D 🙂 A nesmiem zabudnúť veselý Silvester!! 🙂 dávajte si pozor na seba 🙂)

lukino585
23. dec 2010

@avara_salvatore kraaasne dakujem 🙂 a tiez zelam miestnemu osadenstvu pokojne a pozehnane sviatky , nech sa vam splnia vaše sny .....a hlavne ten jeden , ktory tu mame spolocny 😉 🙂 😀

isabelako
23. dec 2010

Většina lidí má 1000 vánočních přání;, ale my pacienti s akné máme pouze to jediné...uzdravit se.
Všem vám přeji krásné Vánoce a hodně štěstí hlavně zdraví do Nového roku 😉

sandra48
24. dec 2010

Maličký anjelik vonku stál, krásne vianoce všetkým ľuďom prial, aby zdravie, šťastie mali a stále sa usmievali. Želám Vám všetkým prekrásne prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny a blízkych 🙂 ........... a samozrejme každému pevné nervičky pri liečbe 🙂, ja som začal dnes 4.balenie, čiže 91.deň, a tvár mám celkom peknú, a vedľajšie účinky takmer žiadne, iba pery mám suché, ale pravidelne nosím pri sebe balzam na pery a samozrejme na tvár používam fantastický CETEAPHIL 🙂 ..... nejak to musíme vydržať, majte sa všetci, ahojte

lukino585
25. dec 2010

Ahojte 🙂 ludia dostal som pod stromcek skvelu vec ..vitamin E v olejovej forme ...konkretne sa to vola MONO DERMA E5 ...a je to cisty vitamin E bez konzervacnych latok a parfemov ..vcera som si to dal ..skvely na suchu plet , vytvorí na pleti taky jemny ochranny film (nie mastny ) , este lepsie ako cetaphil a zmizlo mi aj to hnusne zacervenanie tvare 🙂

starka11
25. dec 2010

@lukino585 ahoj a kde dostat ten vit. E? Nevies prosim ta kolko to stalo? dakujem

lukino585
26. dec 2010

@starka11 nasiel som to na tejto stranke : http://www.medaprex.sk/cs/internetovy-obchod/de... ...pozeram, ze je to dost drahe , to jedno balenie ti vydrzi mesiac , ale ak by si mala zaujem , mozem sa opytat brata , on im robi zastupcu a urcite to ma lacnejsie 😉

avara_salvatore
27. dec 2010

ahojte,.. dneska mám 110. den nemalo by sa mi to už zlepšovať?... :/ :/ :/ ... nerobia sa mi na tvari uz nove vyrazky ale na chrbte stale.. aj na hrudi... no nerozumiem.. uz by mi to mohlo zacat zaberat..

penellope1
28. dec 2010

ahojte všetci, ja beriem roa 4 týždne a mám suché pery, aj tvár a aj to zápästie čo ste už spomínali. Mne to moja kožná predpísala, lebo ja mám akné po ktorom sa mi robia nie len flaky ale aj jazvy. Mala som veľa podkožných vriedkov a všimla som si že sa to celkom zlepšuje. Som zvedavá ako sa to bude vyvíjať... 🙂

avara_salvatore
28. dec 2010

čau ľudia 🙂 ... hmm.. pamätáte čo som spomínala tie obrovské bozule podkozne??.. tak onoo.. to podla mna su volake cysty alebo co... musia byt.. lebo sa mi to aj prelieva... si to napr stracim dole.. a hore mi akoby ta tekutinka vybehne.. podla mami to je hnis ale mne to pride jak voľáka tekutina.... ktora tam nema čo robiť... hmm... už sa mi nerobia vobec vyrazky... len na chrbte a hrudi.... mam fľaky trocha... a tie boláky.. a okrem týchto velkých mam este trochu podkoznych bozul ktore nevidno tak velmi ako tie bolaky... 111. den :D pekne cislo :D .... supem sa uz len taak trocha... snazim sa teraz si nedavat make-up kedze som doma.. ale nedari sa mi to lebo stale niekto pride... krsna tu .. ujo tam... a take.. :D ale od uja co opakoval liecbu... tiez bral roac... som dostala tip... poznate hojtikost lekarsky?... vraj je na zlomeniny skvely.. ale moj ujo objavil ze hojtikostova tinktura je neuveritelne dobra na jazvy... aspon jemu to pomohlo...hmm..mam ju doma tu tinkturu ale poviem vam ci to zabera az jak to budem mat odskusane nechcem vam poradit nieco co by vam mohlo uskodit... pouzivam to asi 3 den ... a dost to vysusuje ale to nevadi.. aspon mne nie... hmm.. a vy ako s tvarami?...

starka11
28. dec 2010

@avara_salvatore Ahoj moje... tak to je fajn, ze sa ti to zlepsuje, ale si sa pomylila je to KOSTIHOJ LEKARSKY 🙂 cmuky

avara_salvatore
28. dec 2010

@starka11 hej viem :D :D :D furt sa mi to mily.. :(

avara_salvatore
28. dec 2010

@starka11 hej viem :D :D :D furt sa mi to mily.. :( a nie.. nezlepsuje.. iba normalizuje.. zlepsi sa to az jak mi zmyznu tie cysty

pele82
1. jan 2011

vsetkym "modrym konom" prajem uspesny rok 2011 a hlavne aby sa v tomto roku zbavili toho, coho sa zbavit chcu 🙂)

haniak
1. jan 2011

ano mam........hrozne lieky

punkzero18
2. jan 2011

143 dni uz za mnou 🙂 Mal by som koncit 10. februara. Poviem len jednu vec, je to riadne svinstvo, no aj ked si kus doseries zdravie tak efekt je skvely. Vyrazky verim ze uz budu nadobro prec. Treba mysliet aj pozitivne, lebo na co myslis tak to sa aj stane.

Inac s tou cervenou pokozkou mam aj ja problemy, ale mastit sa velmi nechcem. Nech aa mi to vysusi pekne.

Isabelka: ty si uz dobrala Roa? Preco sa ti po namasteni kremov zase robia vyrazky? :(

Este jedna vec :D Je dobre ked beriem od zaciatku liecby 40 mg? Nevadi ze je to konstantne? Nevadi ze nezvysujem davku? Vdaka vopred za odpovede

isabelako
2. jan 2011

Ne, nedobrala beru jen měsíc a půl, ale mastná jsem pořád:(No nemažuEffaclarem H, ale K a je to ok 😉 A ty už nemáš ani pupínek???🙂)))))))))))))))))Hurá🙂Tak to Šťastný Nový rok- a jak na Nový rok, tak po celý rok🙂

punkzero18
2. jan 2011

Jj Stastny Novy rok, hlavne nech budeme vsetci zdravy 🙂
Kolko vazis a kolko mg Roa beries? Ja som bol "suchy" uz po dvoch tyzdnoch. Nemastila sa mi pokozka aj ked potit som sa potil kedze chodim behat :D A vyrazky uz nemam. Sa mi obcas spravila nejaka posledne dva tyzdne ale hned na druhy den sa mi to vysusilo co som bol velmi rad. Flaciky sa mi uz hoja ( miznu ) som spokojny. Akurat vecer ked som najedeny ma akoby bolelo v bruchu. V zaludku nieco s kyselinou musim mat ale to uz potom...

iveeca
2. jan 2011

ahojte, rada by som sa opytala na nazor. mam suchu plet s vyrazkami. ziadne hrozne akne, ale komedony vsade kam sa kuknem, ktore sa samozrejme zapaluju. podla stravy a stresov a neviem coho vsetkeho, mam plet striedavo celkom dobru a zlu a strasnu atd. avsak dost hnusne vyrazky mam na rukach, take tie kopceky a biele hlavicky a tiez aj pekne zapalene miesta. moja kozna mi roaccutane neodporuca lebo vraj to je len na mastnu plet (ale otvorene, trosku pochybujem o jej odbornosti...). ale mam kamosky, kt to brali doslova na vlastnu past a su teraz maximalne spokojne. dve mali mastnejsiu a jedna tiez taku suchsiu plet. no, ale fakt su teraz kocky. a teda ide o to, ze mam od nich tabletky. pri davkovani 30 mg, 10 rano a 20 vecer, mi to vyjde na 33 dni. a skutocne sa pohravam s myslienkou vyskusat to. precitala som si pribalovu informaciu, aj ten velky fialovy letak. preventivne uz mam aj Cetaphil. tak neviem, myslite, ze je to somarina to na mesiac vyskusat? diky za odpovede 😉

starka11
3. jan 2011

@iveeca Ahoj, no myslim si, ze hovorim aj za ostatnych, za jeden mesiac nemas sancu sa vyliecit....Vsetci to tu uz berieme pekne dlho, u mna 8.januara to budu 4mesiace a stale sa mi robia vyrazky, ako nie tolko a nie tak casto ako predtym,ale este robia. A to som nemala tazku formu akne. Takze si myslim, ze skor navstiv nejaku inu doktorku a ta nech ti to predpise, lebo treba aby ti bola kontrolovana krv....mne berie sestricka kazdy druhy mesiac....Ale drzim palce... a nech ti napisu aj ini nazor. Mozno bude iný. Papa 🙂

sienna_
3. jan 2011

@kokoska947 ahoooj tak sa ozyvam po mesiaci... plet sa mi celkom zlepsila zacala som brat uz treti mesiac .. stale 30 mg na den... sem tam sa mi sice nieco urobi tak sa toho zbavim a rychlo sa to hoji 😀 ale trapia ma potom tie cervene flaciky ... pery sa mi tiez uplne supu ale snazim sa ich stale natierat a co sa cudujem tak plet nemam vobec suchu to ten cetaphil super .. co ma zacalo trapit su suche oci do ktorych som si kupila kvapky a v nose sem tam sakam krvave sopliky ☹ pouzivas aj nejake kvapky do nosa zvlhcujuce ? zisiel by sa mi tip .. ale som stastna ze povrch mojej tvare je uz takmer hladky len tie fliacky ma trapia :( kvoli nim stale musim nosit make up ... mam teraz novy od max factor xperience a som uplne spokojna .. taky je jemny oproti tej vichy oranzovej maske 😀 a na tom nose uz mi nevycnievaju :D uz sa to upravilo pomalicky ...
akoze to dieta si spravila az po douzivani lieku ? ja mavam obcas zle nalady ale potom je zas dobre a v poslednej dobe je stale len dobre ale ked sa musim uz pomaly zacat ucit na skusky tak mi uz je horsie :D .. ty si na tom ako? ty uz 4 mesiac si zacala ci ?

lukino585
6. jan 2011

ja len to tu citam a depkoším 😒 mne nic sa nezlepsuje ..a uz koncim pomaly 4 mesiac brania ...aaaach ...sice to niekedy vyzera , ze uz ale potom vyhodia 4-5 podkozne naraz a zase je to v haji ...som cakal po 4 mesiacoch trosku iny efekt ...no co uz bojujeme dalej 😖

avara_salvatore
6. jan 2011

@lukino585 nápodobne... :/ ... a mňa to už nebaví... nie brať lieky ale mať aknéé.. trebalo by nám zázračnú vodičku v ktorej by sme sa okupali a všetko by bolo preč..

lukino585
6. jan 2011

@avara_salvatore noo..alebo obliect si nejaku krajsiu , jemnu, hebku pokozku 🙂 keby sa to tak dalo 😀

kokoska947
6. jan 2011

@avara_salvatore jj mala som suchu kozu aj vyrazky...objednala som sa s tym koznej,ale kym ma objednala to preslo aj same... :D ale dala mi krem s tym si natieram...este to mas??

avara_salvatore
6. jan 2011

@kokoska947 prepač... čo? :D :D :D nerozumiem :D :D

avara_salvatore
6. jan 2011

@lukino585 ach ach.. brala by som..

kokoska947
7. jan 2011

@sienna_ ahooj prepaac dlhsie som tu nebola....:( hmm problemy s cervenou pletou mavam aj ja sem tam..a navyse sa mi stala taka vec neviem ci z toho...asi emsiac dozadu....som prisla rychlo z horka do zimy,a ucitila som taky strasny tlak v hlaven,navalila sa mi krv do hlavycela tvar cervena oci podobne,myslela som ze odpadnem ostlao mi totalne zle utekala som an wc tam si sadla a rpeslo to pomaly...ale jako hroza..nikdy predtym sm podobny stav nezazila,nema ziadne problemy so srdcom ci tlakom, nie som astmaticka ,jedine mam sennu nadchu v lete alergiu....dufam ze to neoblo z toho a zesa mi to uz nestane,ani teb a nikomu z vas co ot beriete:( noo ja som tiez troska naladova ale to som aj bez roa :D jednoducho, raz mam aj z nocoho dobru naladu a raz mi len tak ostane ze na prd..poznam 🙂 noo tusim to mame inak podobne ja akne tiez nemam najhrsie..aa tie uhriky si inak vobec neviem rpedstavit,co mas na nose,to su ako pory abo co? :D a vlasy podobne,ja umyvam raz za tyzden :D jako ked nemam na ne naladu nosim ich cely tyzden len drdole ani enviem ze ich mam no parada:D a nei predtym som umyvala kazdy druyh den:/ aa s tymi flakmi noo..mne sa asi po dvoch mesiacoch uzivania zacali vyhadzovat na rukach tiez take fliaciky,potom ta pokozka bola hlavna sucha a take drobne vyrazky akoby vodove tma boli ktore som si rozsvrbila pomaly do krvi:( isla som s tym koznej,ale kym ma objednala pomaly to aj same preslo ...:D az soms a tma hambila potom ist:D ked vedla man sedel chhudak ujo so psoriazov a ja som tam utekala s jednou supinkou na ruke :D :D ale dala mi na to kremy dva...pouzivam len jeden na premastenie vzdy vecer alebo behom dna lipobaza sa vola nei je na predpis myslim...a odvtedy take problemy nemam klok klop🙂 neviem ci je este aktualen sa vobec vyjadrovat ja k tomu tovjmu staremu prispevku ked uz presiel mesiac:D taak k tomu novemu ece... :D no ja mam uz pery jak akcer donald katrastrofa nenatrem hodinu osmejem sa a mi to popuka cele no hruuza ece to aj supem lebo am to bavi a neviem si od toho odvyknut....a tak ti to teda pomohlo uz uplne? mne tak ako sa to vezme niekedy sa to da niekedy je to horsie....aa kvapky nepouzivam,s nosom nemam nic nesmrkam krv ani neni nejako suchy akurat upchaty sem tam...neviem ci z toho...tebe to zacalo az teraz tie sopliky krvave?? a kvapky by sa mi ale skor zisli do oci:( mam oeprovane oko,a ece k tomu som nosila kontaktne,tak tie oci ma dost rezu niekedy...hlavne vecer...a rano ekd sa zobudim,vidim rozmazane,aj teraz ked to pisem:D a predtym som to nemavala..neviem,ni to nie je z kozmetiky bioderma,ked sa mi trocha mozno dostane do oci..neodlicujem sas nou,ale ke dju oplachujem y tvare abo pri masteni neviem no...co si o tom myslis,nemas nic podobne?? aa ano to dieta mala az potom praveze,,ona tu liecbu dokonca prerusila o mala depresie ci co to...aa ty mas kolko rokov vlastne? 🙂 a ja som teraz v polke stvrteho mesiaca...a je to uz o moc lepsie,aj ked neni to dokonale:( cakala som,ze kedze som mala len taku priemernu formu akne,tak budem jak decka prdelka odhliednuc od fliacikov,ale ne:( tiez si musim davat makeup,ale uz to nei je maska vichy:D alo na prekryti bol super, konzistencia jak schnuci beton,ale na tvari fakt nechaval taky umely dojem..ja mam teraz od rimelurenew lift,tiez fajn...a ten max faktor co stal? ej dobru tiez je riedky? a puder pouzivas?
P.S. Inak vsetko len to najlepsie v novom roku ti prajem...🙂

kokoska947
7. jan 2011

@avara_salvatore ja beriem tiez 3,5 mesiaca...vidim podstatnu zmenu k lepsiemu,ale stale to nie je ono...u teba to vobec nezabera??mala si asi dost tazku formu akne,tak to ide pomalsie...ja som mala strednu formu a zacalo sa to zlepsovat az po tych dvoch troch mesiacoch....aku ams davku? nizsiu myslim,ze?

avara_salvatore
7. jan 2011

@kokoska947 pfuu... no ja mam tu tazku formu.. robia sa mi krvave vrediky.. take cysty.. takze... :/ no a chrbat hruza aj tam take cysty a najnovsie som si nasla NENORMALNE jazvy po chrbte take hlboke cervene... to my po tych cystach ostali... hmm... no davku mam 30 mg.. ale najprv som mala 20 to asi take 2 mesiace 20 a potom 30... 9 januara by som mala zacat piaty mesiac..

btw: ... ludia.. neviete ako najlepsie prekryt jazvy a vyrazky na chrbte?? ... hmm .. v sobotu mam venček a mam take šaty ktore maju velky vystrih na chrbte a na pleciach a chrbte mam vyrazky.. a jazvy take cervene jazvy.. neviete ako to možem najlepšie prekryt.. :/ hambím sa...