Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kokoska947
7. jan 2011

@avara_salvatore....noom ty si mi ece ale pred mesiacom pisala,ci mam cervene flaky na rukach z roa,a aj som to ansla teraz,asi troska neaktualne..:D:Da neviem presne co myslis..cysty to ako asi vyzera? hm na to ze mas taku tazku formu, mas dost nizku davko...kolko vazis? ja mam 30mg,mam 60kg,strednu formu na dekolte ani chrbatte som vyrazky nejako nemala,sem tam par...a zabralo mi to no po tych troch emsiacoch da sa pvoedat ale stale to nie je ono...tak tebe to asi bude trvat dlhsie...doktorka nechce o vyssej davke ani pocut?

avara_salvatore
7. jan 2011

@kokoska947 no ja vazim tak 44-45 kg... hej.. no cysty taka akobz zdurenina pod kozou z ktorej vytecie zelenkasta tekutina s krvou :D :D ako dost nechutne sa to pise aj cita zrejme ale da sa to tak opisat... hmm ... tak kdesi som citala aj pocula ze cim nizsiu davku a cim dlhsie to beres tak tym mas ucinok lepsi .. lebo ty ktory to zbrklo zoberu ze v priebehu 5 mesiacoch uz koncia liecbu alebo co .. tak tym sa to omze vratit neskor.. takze ja aj radsej menej a dlhsie akoby sa mi to potom vratilo... a jazvy mi ostanu .. :/ .. a to na rukach :D jáj :D tak no to uz neaktualne ale ajtak dakujem ze ci odpísala 🙂

avara_salvatore
7. jan 2011

@kokoska947 a ktomuto článku sa neviem ako vyjadriť... ten čo to písal zrejme nikdy nezažil aké je to máť vyrážky na ktoré nič nezaberá..!! ..

isabelako
8. jan 2011

@avara_salvatore
No přesně tak, autor článku si vlastně odpověděl sám- tj. , nedodržel se postup léčby, testy, dávky, délka- pak je každý lék životu nebezpečný, nejen Roaccutane, a přesně tak, radši umřu, než mít vyrážky 😉

isabelako
8. jan 2011

@avara_salvatore
Jo a zlato nádherná fotka🙂

avara_salvatore
8. jan 2011

@isabelako Ďakujem 🙂... a musím s tebou súhlasiť... pretože mať vyrážky a počúvať posmechy by ťa tak či tak priviedlo k sebaubližovaniu a tie depresie by boli omnoho horšie ako pri týchto liekoch a trvali by omnoho dlhšie ako pri bratí lebo depresie pri Roac. trvaju dovtedy kym pacient llieky berie potom by sa vsetko malo vratit naspät do normalu..

avara_salvatore
8. jan 2011

a ludia.. mozem na ten roac ist do solarka???.... alebo aspon samoopalovaci krem???... lebo potrebujem prekryt vyrazky a jazvy na chrbte kvoli venceku .. :D diky za rady :D

isabelako
8. jan 2011

@avara_salvatore
Krem určitě jo, lae bacha, je to svinstvo ať nejsi flekatá, musíš to pořádně rozetřít, solárko určitě ne🙂Užij si věneček

lukino585
8. jan 2011

nedodrzanie davok je jedna vec ..ale ak mas bezdovodne silne depresie a vies , ze to zrejme sposobuje ten liek , tak prerusis liecbu a nejdes sa hned zabit ... Navyse ak bol v opatere psychologa aj psychiatra ..zrejme to nebolo kvoli ROA ale kvoli niecomu inemu ...celkovo ten clanok mi pride ako riadny blud ...

avara_salvatore .... solarko urcite nie ...a ten krem to vobec netusim ..ale ja by som neriskoval ..a kedy mas vencek ?? nebude ti stacit aknecolor ??

avara_salvatore
8. jan 2011

@lukino585 venček mám 15.janurára... a to pochybujem že mi bude stačiť :D :D :D

@isabelako dakujem 🙂, no hej ... to solárko som vylúčila aj ja.. predsa nechcem do toho pokaziť.. a s tým samoopalovacím no v pribehu tyzdna by som mala ist za lekarkou na lieky tak sa jej opýtam... ale ajtak to skúsim.. lebo risk je zisk.. a ten vencek mam len raz..

isabelako
8. jan 2011

@avara_salvatore
Jasně, je to jen jednou, tak bych to zkusila dát, jen pozor, to musíš začít co nejdřív, není to jako, že to jednou namažeš a jsi opálená, a vyber nějaký jemný, třeba jsem našla: LA ROCHE Autohélios - samoopalovací gelový krém 100 ml
Držim palce, dej vědět 😉

avara_salvatore
8. jan 2011

@isabelako jasné dám 🙂 hned v pondelok skočím kúpiť to budem aj od lekárky už doriešená takže dám v piatok vedieť ako to vyzerá :D

darca85
9. jan 2011

Ahojte chcem sa spytat po akej dobe vam zacali lieky zaberat. ja som nemala moc silne akne .pokial som brala antikoncepciu mala som celkom dobru plet no po jej vysadeni katastrofa vyhadzal sa mi aj chrbat a j dekolt.nic mi nepomahalo tak som sa rozhodla pre tuto liecbu.problem s pletou som malo asi od 14 teraz mam 25.prvy mesiac som brala Roa 20mg dalsie dva mesiace 30mg a teraz mi predpisala Curacne 40 ale ja nevidim nejake velke zlepsenie pleti a tvoria sa mi take podkozne vyrazky take tvrde hrudky a nechcu zmiznut.po akej dobe nastalo u vas zlepsenie som z toho nestastna ze uz mam polovicu leicby za sebou a vysledky nic moz az na to ze chrbat a dekolt mam uz ok.dakujem za rady pa Darina

kokoska947
9. jan 2011

@avara_salvatore aha viem co myslis jasne aj mne sa take sem ta spravi...a ako normalne klasicke vyrazky sa ti ani nerobia?? aa to je zas pravda, aj tie vedlajsie ucinky su potom slabsie atd....ale zas sa vacsinou pise ze sa nema brat dlhsie jak 6 mesiacov..tak nvm no:( ...a k tomu clanku...ako chapem ze je to hrozne ked sa niekomu zabije dieta...ale suhlasim v tom s tebou....je to hrozne ale,ze z jedneho sa liecis a dalsieho sa bojis:( blbo sa to cita take clanky...

avara_salvatore
9. jan 2011

@darca85 ty to beries tak ako ja.. beriem to o chvilu 5 mesiac ci ako .. :D nepocitam to uz... a najprv 20 mg potom 30 a teraz som ostala na 30 a aj mne sa robia velke podkozne hrudky a vyhadzany chrbat mam aj dekolt... no ale ja preto lebo mam tazku formu ... hmm.. mne sa to tiez nic moc nezlepsuje... ono sa ti to este len zacne tak v priebehu 5-6 mesiaca tipujem... nezúfaj.. 🙂 len treba čakať a ono to pôjde samo 🙂

avara_salvatore
9. jan 2011

@kokoska947 no dost blbo... hmm.. no normálne sa mi nerobia :D :D iba na chrbte 🙂 .... iba podkozaky sa mi robia.. :/ ... a tie cysty su take zapalene a jedna je dlha .10 cm ... :D ci ako :D :D :D tak vies ako si s takym niecim na lici pripadam :// ale tak co uz... snazim sa zit..

isabelako
9. jan 2011

Darco, tak to bude tim, že máš hormonální příčinu akné, na což ale měl přijít tvůj gynekolog, kožař..No nic- jako mě Roaccutane zabral téměř hned- teda nejdřív jsem měla šílené zhoršení, ale teď beru skoro dva měsíce a mám naprosto čistou pleť, už se mi jen hojí na jedné tváři a na čele červené ( teď už spíš růžové) fleky...Ale u tebe by určitě pomohla hormonální léčba, jako ten Roaccutane nakonec pomůže všem,ale asi by to chtělo antikoncepci- ty jí nemáš, jestli jsem to správně pochopila, jakto, když k Roa musí být!?Takže podle mě by to chtělo Androcur- to je antiandrogen, je třeba v Diane 35 a derivátech, ale tobě ho ho potřeba dát ještě mimo , aby se ti akné už po vysazení nevrátilo.Ale to asi nejde zkombinovat s Roa, zkus se zeptat, nevím, asi bych být tebou dobrala Roa do konce a pak, kdyby ti to akné neustpoupilo, tak bych zkusila Androcur.Snad jsem ti pomohla 😉

kokoska947
9. jan 2011

@lukino585 nemam....no sak take veci zas beriem s rezervou..ale nieco na tom bude, uz viac clankov s pdoobnou tematikou som si o tom nasla... aa ja som to pochopila tak, ze bol v oaptere tych lekarov kvoli ROA?? Lebo v inych krajinach su ovela prisnejsi co sa tohoto lieku tyka, v Amerike je zakazany....ale jako ta statistika , zo 431 pacientov sa 37 zabilo...zo 170 zalob ktore prisli na vyrobcovi aby sa 140 tykalo ROA....preboha ja sa nechcem obesit :D ale aj tak som si teraz dala dalsiu tabletku...:D

kokoska947
9. jan 2011

@avara_salvatore aha tak to mas ale yaujimavu formu ked sa ti normalne nerobia...a mas to rucite klasicke akne,nemas to z nejakej choroby,alergie abo nvm co? no viem si predstavit..ja mam dost uz ked mam klasicke "podkozaky"....drzim palce nech sa ti to uz konecne zacne zlepsovat....ja sa stale utesujem ze su aj horsie choroby,ale niekedy to nepomaha..... 😒

avara_salvatore
9. jan 2011

@kokoska947 no ja to mam zrejme z mojich mandli... pretoze mam stale zapali mandli opakovane angyni a stale sa mi to zhorsi ked ma zacne v krku rezat... takze to bude pricina z mandli.. ale uuz aj totoo sa riesi teraz napriklad ma sialene mandle bolia hlas mam jak keby som 30 rokov kazdy den fajcila.. zhrubnuty co pritom ja mam velmi tenky hlas... je to uplne sialenstvo co ja mam s tymi mandlami a prejavilo sa to aj na kozii..

darca85
9. jan 2011

@isabelako ahoj nie ja neber antikoncepciu pretoze som ju nechcela brat .antikoncepciu som brala dlhe roky ked som ju prvy krat vysadila asi po dvoch mesiacoch sa mi plet zhorsila vyhadzal sa mi dekolt aj chbat takze po roku som ju zacala brat opat. plet som mala peknu.pred rokom som ju vysadila opat a zase sa mi problemy s akne vratili preto som nechcela roacutane kombinovat s antiku kedze s tym nenmam dobre skusenosti.gynekolog mi nic nenasiel.takze dufam ze tieto tabletky mi zaberu aj ked zatial vysledky moc nevidno

isabelako
9. jan 2011

@darca85
No tak to je jasně hormonální...No Roaccutane pomůže na všechny typy akné, ale s antikoncepcí by ti to zabralo rychlejc, mě to atk Jeannine mnohem zhoršila, teď mám Diane 35, ale myslím, že ta vliv nemá, já to prostě hormonální nemám, ani těhotenství mě nevyléčilo, Roa mi teda naštěstí zabírá super, musim se vám vyfotit, i když je mi tady všech líto, že to nezabírá tak rychle, jak by mělo... ☹ Tak počkám až budou všichni spokojení
@avara_salvatore ¨
Tobě se to zlato hooooooooooooooooodně zlepšilo,neboj, bude to dobrý 😉

auriane
10. jan 2011

Ahojte, prosim Vas, poradite mi niekto kozneho v Bratislave, co predpise Roaccutane? Mala som tu koznu, co mi ho predpisovala, ale uz neordinuje v Bratislave. Dakujem

kokoska947
11. jan 2011

aha a aj to nejako riesis ci to sa ani nejako neda?? myslim tie mandle...tak potom neviem ci na to veru roaccutane pomaha, ked to ani nie je take klasicke akne....

kokoska947
11. jan 2011

Ahojte.....Vcera som prisla od koznej..mala som priemerne akne, Roaccutane beriem od 21.septembra...mam 60kg a 174cm...beriem 4. mesiac davku 30mg na den(cele 4 mesiace som brala 30mg) ,piaty mesiac mam uz len 20mg na den a potom asi nic, alebo nejakych 10mg na udrzanie maximalne, a potom koniec...co si o tom myslite?? ma niekto z vas take skusenosti?? nie je to moc malo?? ja som mysleal ze sa vlamem do lekarne kks a vezmem ece jednu dvacinu:D

avara_salvatore
11. jan 2011

@kokoska947 joj .. :D neboj toto mam čeknute.. prave roac je na taketo akne vytvoreny :D :D nemal by sa pri obycajnych vyrazkach brat ale pri takychto "neliecitelnych kozmetikou" neboj nič .. 🙂 ... hmm.. tie mandle samozrejme ze riesim.. idem na operaciu len este mamka sa nekontaktovala s lekarkou ... ale bude to vyriešene...

all: btw: :D predverom ( pondelok ) som bola pri koznej :D a bola som konečne s maminou lebo doteraz som chodila sama :D a prisli sme dovnutra lekarka sa spytala ci lieky.. ja ze ano bolo ticho ... ona tukala daco do ppocitaca a mamka sa zrazu ozvala ze .. pani doktorka ... ze neviem ale mna dost desi to co ma ona na licach take velke a nadute akoby vredy alebo co to je.. je to bezne pri uzivani lebo na zaciatku take nemala... ona sa vam ta lekarka postavila podisla ku mne a sa mi zasa urobilo take nafuknute a bolave ( ono mi to vyjde , zahoji sa a nanovo spravi a stale dookola ) ... proste kukla nato povedala "uhmm" a zacala to tak stlacat a ohmatavat a ja sa tam od bolesti idem zblaznit a povedala "zaujimave" a spytala sa a ked to vyjde ide z toho taky hnis? take lepkave? a ja no take tmavozelene s krvou a ona.. hej hej.. hmm .. no tak už tu chodiš doost dlho takze by sa ti to malo zacat upravovat.. a mamka nato ze a upravi sa jej to? a ona... tak DUFAJME DUFAJME... a zvysila mi davku na 40 mg :D :D ... a povedala ze toto si na mne za tych 5 mesiacov nevsimla.. tak si hovorim... ako co je toto ? co to ma byt? :D chodim tam 5. mesiac a ona si to na mne nevsimne a pritom kazdy kto ma uz z 20 metrovej vzdialenosti vidi sa pyta co to mam take opuchnute na tvari... uplne je mrdna.. a mi hovori ze to budem zhruba tak 8 mesiacov brat este.. ta si hovorím paráda... teraz som v piatom.. tento a este tri... kokos.. :/ ide ma porazit.. ale som rada ze to zvýsila .. a dokonca sama od seba.. vraj ze to je velmi zle...

isabelako
11. jan 2011

@avara_salvatore
Zlato,je to kráva, no comment, ale hlavně, že ti to zvýšila, já mám 60 mg na den, to je max. co můžu na svoje kg...No dneska jsem byla u kosmetičky, co má s Roa zkušenosti a paráda, budu tam chodit pravidelně,snad bude vše ok, držte se všichni🙂

avara_salvatore
11. jan 2011

@isabelako a chodíš na laser alebo na čo? 🙂

isabelako
11. jan 2011

Ne, to se nesmí, jen na hloubkové čištění, masku, hydrataci a tak- kvůli černým tečkám hlavně a kvůli těm flekům- doktorka ( moje je taky pesimistka- že jsou to ASI jizvy, možná, povídala, že na to laser, po Roa- ale ten mi nikdy nepomohl, kosmetička se smála a říkala, že jsem neviděla asi nikdy jizvy, že to jsou díry a ne červené fleky, že na ty pár peelingů( pokud to nepustí do té doby samo) a kdyby i po peelingu byly vidět, tak chemický peeling, že není možná, že mi to zůstane! A zalto nechceč ještě tu antikoncepci, já nevím, třeba to máš hormonální, je mi tě strašně líto 😒