Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

lukino585
6. mar 2011

S tym davkovanim je to vraj tak, ze ked beries nizsiu davku dlhsie tak to ma lepsi ucinok ako vysoku davku co najrychlejsie a je potom aj nizsie riziko, ze sa ti to vrati ....ja mam cca 70 kil a bral som 3 mesiace 30mg, potom 3 mesiace 40mg a teraz budem brat 60mg vyse mesiaca...kumulativna davka 120mg/kg ...tak dufam, ze to bude stacit 🙂 chcem mat do jari uz pokoj , ze mozem chodit na slniecko 🙂

stanklia
6. mar 2011

@lukino585 No s tym davkovanim je to presne naopak, ked je predpisana nizsia davka moze to znamenat, ze liecba bude trvat dlhsie a je vacsia pravdepodobnost, ze sa akne vrati.Je to aj v pribalovom letaku napisane. 🙂 Ja som spokojna nevravim, ze mi je hej, ale chcem to mat tiez cim skor za sebou a zvladam to v pohode, aspon zatial no najhorsie je to supanie a podobne extremy s pokozkou.

isabelako
6. mar 2011

@lukino585
@stanklia
Já nevim,někdo každý tady říká něco jiného, já mám hodně ,co nejvíc to jde, ale hlavně kvůli sluníčku- spálím se i bez Rao, tak musím být do léta bez Roa, teď jsem to počítala, už mám v sobě 113 mg na kg, takže ještě 3 měsíce mám v sobě 180 mg/kg- což je maximum co se může,ale když už tak už- chci mít už na věky pokoj 😉

lukino585
6. mar 2011

@stanklia viem, ze sa tam pise ..ale to uz pri tych extremne nizkych davkach ....mne to povedala kozna , tak neviem ...mozno sa aj ona zmylila ...asi to bude aj tak individualne 🙂

stanklia
6. mar 2011

@isabelako No tiez som si vsimla, z kazdy to ma nadavkovane inak je to zvlastne, ale tak to urcite podla lekara ake s tym ma skusenosti a mozno aj s vysledkov alebo ja neviem, ale podla mna tam navacsiu ulohu hra usudok lekara (kolko ludi, tolko nazorov) ale v podstate vsettko je spravne lebo ako som citala na pribalovom letaku tak sa ma zacinat 0,5 az 1,0 mg na kg a co som si vsimla tak vsetci to maju takto nikto nieje pod hranicou ani nad.Ani nehovor o tom lete nemam sice vypocitane do kedy budem brat, ale viem, ze leto urcite stihnem kedze beriem presne dnes je to dva tyzdne a 40 mg a mam cca 55 kg.Tak by som to chela uz mat za sebou aspon tuto prvotnu fazu zatial.To zhorsenie je fakt dost vidiet mali ste pravdu 😖 Ty si tusi pisala, ze uz po mesiaci sa ti to zacalo lepsit po tom prvotnom zhorseni, vsak ??? Mne sa zacala supat brada a okolie ust a retiazku na ruke som si musela dat dole lebo mi podrazdili pokozku tak, ze sa mi urobili chrasty ☹

stanklia
6. mar 2011

@lukino585 Aj ja si mylsim, ze individualne a ako vravim, podla mna najviac narobi usudok a skusenost daneho doktora. 😎 Ale po mojich skusenostiach s lekarmi a najma tymi koznymi viem, ze sa mylia castejsie nez by bolo akceptovatelne aj ked su to tiez iba ludia. 🙄

anyone
6. mar 2011

Ahojte! Mám 17 rokov a roaccutane užívam už 50 dni. Mierne zlepšenie som zaznamenal ale stále to ma od peknej pleti ďaleko. Mam len 10mg myslite, že by som mal poriadať o zvýšenie dávky? ďakujem 🙂

katuska8
7. mar 2011

Pomoc, potřebuji poradit! Roaccutane beru již 11 dní a dost se mi to zhoršilo!!! ☹ Hlavně na čele a na spánku se mi vyrazilo několik dost ošklivých boláků. Jsem z toho nešťastná! ☹ Máte někdo zkušenosti s tím, jak dlouho tohle zhoršování může trvat a kdy to ustoupí? Předem díky.

isabelako
7. mar 2011

@stanklia
@katuska8
Holky,odpovím oběma na jednou, mě se to zhoršilo šíleně, vylezlo mi to i na čele, kde jsem to nikdy neměla ale po měsíci všechno zmizelo, zůstalo jen pár fleků 😉

avara_salvatore
7. mar 2011

a čo ste to tu spomínali na tie flaky že to vazne pomaha?? :D :D prosím napíšte ešte raz lebo sa mi to nechce hladat 🙂 dakujem vám krásne

isabelako
7. mar 2011
avara_salvatore
7. mar 2011

nie.. nie toto... ale také niečo čo babätkám sa dáva či čo .. :D

isabelako
7. mar 2011

@avara_salvatore
miminkům?To bych měla teda vědět- myslíš tu Linollu fett? 😉

avara_salvatore
7. mar 2011

@isabelako a spominalo a to tu už? 🙂

stanklia
7. mar 2011

@anyone No to neviem ja niesom lekarka, ale ak nemas problemy s pecenou ani oblickami tak sa mi to zda malo, ale skutocne neviem.Zalezi aj od hmotnosti, neviem kolko vazis. Treba ist za doktorom a konzultovat to.

stanklia
7. mar 2011

@isabelako A ten ichtoxyl pomaha?? Ja mam tie flaky fakt dost viditelne a to si mozem natierat aj pocas uzivania roa??

headliner
7. mar 2011

@bebezv no šak jasné 🙂....mne čil dala doktorka roaccutane tak teraz užívam ten...ale račej by som chcel späť curacné...tak uvidíím či vobec bude v Nitre

anyone
7. mar 2011

@stanklia Dakujem za odpoved 🙂 . Vazim 65kg, len moj lekar nieje dako ochotny. Vsetky testy som mal vynikajuce a ako tak citam, tak vsetci maju viac ako 10mg. Tak skusim zajtra ist za nim a dohodnut sa s nim aspon na 20mg....

isabelako
7. mar 2011

@stanklia
Jo bych tomu fakt nevěřila, možná to je právě tou kombinací s Roa, ale prostě to jako zahojuje a odčerveňuje 😉 Namažu to tim,zalepim na noc náplastí a je to 😉

stanklia
8. mar 2011

@anyone No to sa naozaj cudujem, lebo to je nejaka moc mala davka ja vazim 55 kg a beriem 40 mg.A celkom mi to vyhovuje. 10 mg na 65 kg sa mi zda skutocne velmi malo.Aj v pribalovom je napisane, ze 0,5 az 1,0 mg na 1 kg hmotnosti. Takze aj ked samozrejme sa tu nechcem hrat na mudru, ale podla mna ak nemas zadne problemy(fyzicke ci psychicke) by si mal brat aspon tych 30 mg.

stanklia
8. mar 2011

@isabelako Dik za radu musim vyskusat, ale este pockam az sa zahoja tie bolaky, ale potom skusim aj nemozne.

isabelako
8. mar 2011

@stanklia
Ale ono to hojí i ty boláky- hlavně ty boláky- dej si to na to a ono to vyhojí ten bolák bez jizvy( když ho teda nerozškrábeš 😉

stanklia
9. mar 2011

@isabelako No musim vyskusat, dakujem 🙂)

aknejezle
9. mar 2011

Skúsenosť s ACNEONOM
Dobrý deňr, ACNEON už beriem asi 5 mesiacov. Užíval som ho denno-denne ako je to písané 2 mesiace. Zo začiatku sa mi pleť výrazne zhoršila..po takých 2 týždňoch som si všimol že pleť nemám takú mastnú. Po 2 mesiachoch užívania sa mi zdá že sa mi pleť o niečo zlepšila,nie o veľa ale o trošku. Ako som prestal užívať ACNEON, pleť sa mi zas zhoršila.. tak som si kúpil daľšie balenie, tiež zo začiatku som to mal škaredé, teraz už som natom lepšie ale aj tak mám toho bohate toho akné.. Pripomínam že dnes slávim 17. narodeniny, nemám žiadny stres, stravu nemením- som športovec, jem pravidelne a zdravo,pitný režim dodržiavam, žiadne problémy nemám.. Prečo potom je moja pleť škaredá ???? Rok a pol dozadu som mal čistú tvár a teraz ak chcem ísť von musím používať make-up ☹ 🤐
Myslíte že mi Roacatane pomôže??

MOja pleť vyzerá takto : http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=698...

stanklia
9. mar 2011

Ludia mne sa na rukach urobil asi ekzem no neviem co to pesne je ekzem, dermatitida, alebo nieco take. Na jednej to mam horsie lebo som mala striebornu retiazku a kedze mi padala bola zavreta tak, ze mi z nej kusok dosahoval na ruku (blizko k prstom). Tam mam akoby nejake chrasty a aj okolo sa mi vyhodili take cervene bodky su to take mapy a bodky no tazko sa to opisuje, ale nesvrbi to ani nestipe (iba ked umyvam pod teplou vodou) ale esteticky mi to teda neprida 🙄 .Uz teraz vyzeram strasne na tvari sa mi to brutalne, ale naozaj brutalne stale len zhorsuje uz sa mi robia take tie obrovske ako tuz boli spomenute acne conglobata 😨 a este k tomu na tom lepsom lici. K tomu mam bradu, nos ale aj niektore miesta na licach akoby som stahovala kozu. V kutikoch som ako semafor (samozrejme cervena). 😢 No a aby som nezabudla, som sa uz zacala aj ja podobat na tu broskynu 😲 . Kedy sa toto už konecne skonci ☹

stanklia
9. mar 2011

@aknejezle No najlepsie co ti mozem poradit je aby si isiel za svojim koznym lekarom a konzultoval to s nim.Treba najprv skusit antibiotika a rozne maste, ktore su na to urcene, ale nedostat ich v drogeriach ci lekarnach ako volnopredajne, pretoze to ti moze pomoct a urcite pomoze viac ako vitaminy, ktore dostat volne.Roaccutane sa predpisuje az ked ziadna ina liecba pod dohladom lekara nieje ucinna. 😉

avara_salvatore
9. mar 2011

@stanklia no z toho si nič nerob.. ja som mala to isté.. 🙂 už je to uplne v pohode 🙂 stačí ruky krémovať často krémom a zmyzne to... to je z toho že sa ti pokožka vysušuje

isabelako
9. mar 2011

@stanklia Neboj ten exém mám taky- mazej, mazej,ono to zmizí 😉

@aknejezle
Dovolím si nesouhlasit se Stankliou- bež si pro Roaccutane, nic jiného nikdy natrvalo nezabere a vitamíny vysaď- jsou na nic , jen za ně platíš 😉

aknejezle
9. mar 2011

lenže čo som čítal na internete tak veľa ľudí sa na antibiotiká sťažuje.. nechápem z čoho to mám 😒 ved dodržujem hygienu, som aktívny športovec, žiadne stresy nemám a tak.. najhoršie je keď mi o tom niekto začne hovoriť resp. narážať na mňa jaký som vyhádzaní vtedy ma chytí strašná zlosť hľadám na internete rôzne prípravky( - acneon, všelijaké vodičky aj bylliné teraz som si objednal jeden prípravok na nejakej bylinkovej báze až z čiech lebo na SVK to nemali, zásyp používam..občas si to s repíkom natieram ) mám ledva 17 rokov, a už som takto rok asi rok vyhádzaní a pritom som mal pleť ako zamat, všetci mi ju mohli závidieť. Ale ak sa mi to nezlepší môj život nemá takto cenu, mama ma utešuje že to nemám až také zlé, ale pritom vie že to mám hrozné len sa ma snaží upokojiť - je mi jedno či užijem ten Roacatanne a čo mi to spraví.. takto sa predsa nedá žiť všade kam idem zazerajú po mne. Ak by má stále nejaka komplnetná liečba do 300 € je to ochotní moj otec zaplatiť.. koľko môže stať LASER a kde sa nachádza ? som z okolia Bratislavy, dakujem 🙂 🙂

stanklia
10. mar 2011

@aknejezle No takto Isabelko ma pravdu ono ti nic moc nepomoze a ked tak iba na nejaky cas, ale niesom si ista ci ti tvoj lekar bude chciet Roaccutane predpisat ked si este nic ine nevyskusal okrem tych prepac za vyraz, ale blbosti z internetu a podobne to su iba drahe somariny co ti vobec nepomozu len ti odlahcia penazenku.Laser ti taktiez moc nepomoze, moze ti to akurat zlahcit, ale o nejaky cas to bude znova. Ja som mala vzdy mierne akneoznu a dost mastnu pokozku a s akne som sa trapila tiez od 16, ale nebolo to tak zle aby som navstivila lekara az v 22 ked som otehotnela to prepuklo.Kedze som bola tehotna lekar mi dal zynerit a ten pomohol na to izotrexin a bolo vsetko o.k, ale iba cca rok potom znova a este horsie.Vtedy nastupili kremiky,vodicky (tie na lekarsky prepdis este ako-tak uciine, nie z internetu)a mierna zmena bola, ale domastila som, dobrala som a o mesiac v plnej sile znova!! Az po dvoch rokoch som stratila trpezlivost a nechala si predpisat.Aby som nezabudla medzi tym som vymenila aj lekara lebo ten pre tym bol totalne neschopny, a mylsim, ze vacsina z nas tu nejakeho lekara vymenila.Takze v tomto s Isabelkou suhlasim nic ine ti nepomoze, ale neviem ci tvoj lekar bude suhlasit. A jedna rada nakoniec-vyksli sa na vodicky z internetu, ci uz bylinne a podobne veci ako aj kozmetika vichy, len prides o peniaze nemaju ziadny ucinnok, keby som mala tzeraz vsetky peniaze, ktore som do toho dala, mohla by som si kompletne vymenit satnik 🤐