Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

stanklia
19. mar 2011

@motylik33 A mozem poradit, sknoren kludne mozes pouzivat ja mam tiez suchu pokozku a pouzivam o, ale nenatieraj po celej tvari ja vzdy dam iba na vyrazku, hrubsiu vrstvu.Pod make-up som donedavna pouzivala excipial hydrolotiio, mam aj lipolotion, ale po tom ten make-up vobec nevotres.Teraz mam cethapil ten je dobry.Na noc vzdy na hrubo natriem excipialom, ale mastnym kremom a supat som sa uz aj prestala.Ja vlastne vyzeram ked chodim po byte dost cudne , celo, po ocami, nos a bradu mam premastenu a aj kusky lic no a tam kde am vyrazky mam take biele bodky od skinorenu.A celkom mi to vychadza, prestala som sa supat na tich suchych miestach a tam kde mam velke bolaky tam to susi, ale nieje to vidiet 🙂

michalkkk
19. mar 2011

ja ako som uz pisal mam za sebou dve liecby roa po ktorych sa mi to vratilo, moomentalne beriem tretiu liecbu na prvy mesiac som mal 40mg curacne na druhy mesiac mi dala uz roa tiez 40mg..ale zatial sa mi to nejako moc nezlepsuje stale sa mi robia nove vyrazky take biele a aj take kopcovite navrete... v tych predchadzujucich liecbach som uz po druhom mesiaci peknu plet bez vyraziek, je mozne ze ke dmam zasebou uz viac liecb roaccutanom ze akoby si na to organizmus zvykol a to bude menej ucinkovat???....ma s tym niekto ksusenost??...to je uz fakt zle ke duz ani ten roa nie je to co byvaval.:-/ mne asi nepomoze nic... aa je tu niekto kto nahodou absolvoval tri liecby a sa mu to aj tak vratilo??... 🙂 ja sa snad toho akne nikdy nezbavim

avara_salvatore
20. mar 2011

@michalkkk moj stryko absolvoval 2 liecby a pri tretej sa mu to uz nevratilo... a bral to strasne dlho ten roac.. ta mozno ze aj ty si ten pripad 🙂 nic neboj..

isabelako
20. mar 2011

@avara_salvatore
Avii, mastná si asi z těch ostatních léků, to bude určitě tim, vydrž

isabelako
20. mar 2011

Hm tak tohle by měli zakázat, přesně kvůli takovým věcem jsem měla anorexii a vyhodila tisíce...
Akné
96tera | 31.10.2010 Dobrý den , já mám velké problémy s akné . Už jsem zkouišela všechny možné přípravky , masky atd .. a nic nefungovalo . Mám velké množství černých teček ale i akné . Prosím o radu , která by mi pomohla . Děkuju budu vděčna 🙂
Odpověď na dotaz
stepankova.ryor | 1.12.2010 Přeji krásný den,

v kosmetice platí jedno pravidlo: je důležité pleť čistit nejen zvenčí, ale i zevnitř.
Vyzkoušejte kúru čajem Lymfodren a nativní stravu Pohár života. Kombinace těchto dvou přípravků vyčistí tělo od všech nečistot a rozproudí lymfatický systém. Čaj vyčistí tělo přes ledviny, Pohár života zase přes střeva.

Doporučené ošetření:

Večer:

1) Používejte Čisticí pěnu na problematickou pleť
2) Na dočištěná doporučuji Bylinné tonikum na problematickou pleť
3) Aplikujte Krém s fytosfingosinem na problematickou pleť

Ráno:
1) Pleť vyčistěte pouze tonikem
2) Aplikujte Calming sérum antiakne

Vše je z řady Aknestop. Výrobky najdete na www.ryor.cz

Pokud jste z Prahy zajděte do našeho kosmetického salonu v Dejvicích, máme tam novou metodu ošetření akne. Cena se pohybuje od 250 Kč.

Přeji pěkný den

Ing. Eva Štěpánková

avara_salvatore
21. mar 2011

@isabelako no neviem neviem... ked pojdem na kontrolu tak jej to poviem ze sa budim rano mastna... ale dakujem

isabelako
21. mar 2011

@avara_salvatore
No to jí určitě řekni, ale neboj se určitě to nic nebude 😉

elnino9
21. mar 2011

caute pls ako casto sa umyvate s čistiacim gelo/penou alebo inym pocas liecby roacutane je potrebne sa aj popri suchej pokozke tak casto umyvat ?

bebezv
21. mar 2011

Ahojte spolutrpitelia! 🙂
Už som sem raz písala, že momentálne nedostať curacne a posielajú ma z jednej lekárne do druhej. Doktorka mi povedla, že mám počkať. Myslíte, že je to OK že som už 4 dni nemala "dávku" 😀 ? Aká pauza nezaškodí, neviete?
A dnes mi povedali, že si mám dať predpísať roaccutane ak to tento týždeň nepríde. Bojím sa lebo 5 mesiacov som brala Curacne. Prosím nejakú dobrú dušu o názor.
Ďakujem zlatíčka a držím všetkým palce!

stanklia
21. mar 2011

@avara_salvatore Tiez myslim, ze to bude len koli tym ostatnym liekom, ale radsej opytaj, myslim, ze to nic nebude, pokial sa ti nezacne robit vyrazky tak je pohoda 🙂

stanklia
21. mar 2011

@elnino9 Tak ja sa umyvam asi menej ako predtym, ale tiez dost casto. Rano, po umyti dam cetaphil a na bolaky ktore este mam davam skinoren a pod oci excipial dodatocne. Ked idem von samozrejme to musim zmyt a dat len cetaphil (koli make-upu) Pridem domov a znova ta ista procedura ako rano a potom vecer 🙂 cize ked idem von umyvam aj styri krat denne. Ale kedze myslim, ze ty make-up asi nepouzivas tak podla potreby. Ja umyvam este aj antibakterialnym mydlom kedze sa mi vzdy premnozovali bakterie na tvari. 🙂

stanklia
21. mar 2011

@yade Vies co by soms a chcela spytat, zacali sa mi tvorit male vrasky a to sa bojim, ze uz nezmizne celkovo mam dost zostarnutu pokozku tak ci sa po dobrati napne, alebo uz nie. A ako si dopadla s tym zapalom zaludka ??

avara_salvatore
21. mar 2011

@stanklia praveze dneska sa mi vyhodil pupak s hlavičkou.. na lici.. na jazve... ja uz neviem co so mnou je.. :( .. normalne surovo.. taky zapaleny pupak s bielou hlavičkou.. :O ... :( už toho mam plne zuby!!!!!!!! :( uz chcem spravodlivost konečne :(

isabelako
22. mar 2011

@bebezv
Už jsem to psala 100 x, vždyť ty léky jsou naprosto to samé- naprosto!!!!!!!!!!!! 😉 Takže doktorka je blbá, že ti nedala rovnou Roaccutane, protože 4 dny bez jsou fakt jako dost... ☹ No jako divim se, že tě nechá bez toho a ještě lítat po lékárnách, prostě blost to řešit, dát rovnou Roaccutane, neni v tom žádný rozdíl 😉

isabelako
22. mar 2011

@stanklia
no Roaccutane změníí celou strukturu pokožk, takže vrásky by se ti fakt udělat neměly, spíš to některé celebrity pokud vím, pokužívají proti nim, mě třeba zmizela taková ta drsná kůže na patách 😉

yade
22. mar 2011

@stanklia
Ahooj...Aj ja som bola celá vráskavá, bolo to strašné a pripadala som si naozaj ako starena. Ale ihneď po zmenšení dávky na 20mg sa mi to upravilo, a po úplnom dobraní Roa som už aj zabudla, že som bola smutná z toho, že mám nejaké vrásky pod očkami alebo inde 😉
Tak sa neboj, na 100% ti to zmizne! 🙂

yade
22. mar 2011

@stanklia
Ešte sa nezabudni teraz, keď už vykúka slniečko krémovať s krémom s čo najvyšším faktorom, aby sa ti neurobili pigmentové škvrny! Teraz je pleť extra náchylná, lebo je veľmi jemnučká a oslabená...Tak aby si si neprivodila nový problém...

stanklia
22. mar 2011

@yade No dik moc si ma ukludnila lebo hlvne pod tymi ocami som si vrasky vsimla, ale trochu aj oklo ust aj ked tam mi to zhorsuju jazvy po akne. Tak snad to bude o.k 😉 No to sa chystam este kupit mam aj jeden vybraty, ale musim pockat do materskej 😠 kedze teraz mi uz nan nevyslo 🙂

geneo
23. mar 2011

no ja stale bojujej so suchym okom. bol som u ocnej ta povedala ze je to naozaj suche a musim to jednoducho vlhcit. mam 2 rozne kvapky + masticku na noc. zapal v oku nastastie nemam. dufam ze ani nebudem mat.

pravdu povediac keby nebol problem s tym okom tak neviem ze nieco vobec beriem. ale to oko ma dost deprimuje.

sandra48
23. mar 2011

@bebezv ahoj, do konca týždňa by mali dostať liek Curacne v Nitre v lekárni Nádej,.... ja tiež čakám, že kedy ho dodajú, tak dúfam, že v piatok to už budem mať doma

elnino9
23. mar 2011

zajtra koncim s liecou a vobec neviem aku kozmetiku mam brat na plet mam sa nadalej umyvat , kremovat ? viem ze este par tyzdnov bude sucha z roa ale ked uz prestanu veldajsie ucinky ti co ste po liecbe co si davate na tvar ? dik

stopaknenavzdy
23. mar 2011

No tak sa vam tu aj ja zdvoverim Asi od 12 rokov trpim na akne....najprv som si mylsel ze to je pubertou a ze to prejde....ale v 16 ma to prestalo bavit a zacal som chodit ku koznej...bral som vela liekov ale az teraz po 2 rokoch ked mi nic nepomahalo alebo iba malicko, tak som pristupil na liečbu roacc. Lebo uz to pôsobilo az moc na moju psychiku lebo červene vyražky po celej tvari na verejnosti boli dost ponižujuce, a preto som pristupil na roacc.. Užívam ich uz 2 tyzdne vazim 90 kg a beriem 40 mg / den. Myslite ze to je dost?... Vedlajsie ucinky mam zatial unava, suche popraskane pery, uvidime co to bude dalej dufam ze ziadne. Alkohol racej ani neskušam, po tom co som sa dočítal ze to ma zle dosledky na liecenie. Pokračovanie liečby budem pravidelne sem pisat. 🙂

yade
24. mar 2011

@elnino9
Na deň používam ľahký hydratačný krém od Avene (Hydrance Optimale legere spf 20), na noc Skinoren..Hydratácia akejkoľvek pleti len prospeje..Ak ti nedá kožná na udržiavanie pleti už nič, tak aj na noc len hydratuj..niečím neagresívnym...a nemastným.
Mne najlepšie vyhovuje kozmetika Avene, mala som aj hydratačné krémiky od Biodermy, La Roche Posay...ap.
🙂
Prajem ti, aby sa ti akné už nikdy nevrátilo. 😉

penellope1
24. mar 2011

Ahojte 🙂 , chcem sa spytat tých čo brali alebo berú CURACNÉ, či všetci beriete 40 mg, lebo CURACNÉ asi nie je s nižšou dávkou. Ja som ho mala prvé 2 mesiace a bola som s ním spokojná. Potom mi kožná znížila dávku na 30 mg, ale už mi predpísala ROACCUTANE a ten beriem dalšie 2 mesiace, odvtedy sa mi zase vytvárajú nové vyrážky. Takže som si dala zase predpísať ten CURACNÉ 40 mg.
Doktorka ma ešte upozornila, že musím používať krém s faktorom čo ma veľmi neteší. ☹

geneo
24. mar 2011

@penellope1 roa ma miernejsie vedlajsie ucinky a asi aj trochu iny ucinok. ja som bral prvy mesiac 10mg roa + 40mg cur denne. druhy mesiac mam 50mg roa. vyrazky sa objavuju kde tu ale vacsi problem je v tom ze mam extremne suche oci. takze s liecbou budem musiet asi seknut.

nie som ochotny si kvapkat do oci steroidy.

stanklia
24. mar 2011

@isabelako No neviem tie vrasky som si naozaj vsimla a podla mna y to aj davalo zmysel kedze roa vysusuje a vrasky sa tvoria najma pri zoschnutej pokozke a naozaj ich badam, len dufam, ze po liecbe zmiznu.Inak uz skusam podla tvojej rady ten ichtiol tak sa modlim aby zabral lebo uz je to naozaj hrozne co mam na tvari.Uz chceeem aby to zmizlo, lekar mi aj zvysil davku na 50 mg na den tak snad uz zacne aj rychlejsie zaberat.

geneo
25. mar 2011

zaujimave ze mne zabral roa uz za 2 tyzdne a do mesiaca som mal vsetko prec.

geneo
25. mar 2011

@penellope1 ja som mal 1x10mg roa + 1x40mg cur. potom ked nebolo dostat cur tak som mal 1x10mg roa + 2x20mg roa. je dost pravdepodobne ze cur menej ako 40mg asi nie je.

isabelako
25. mar 2011

@geneo
Mě taky do měsíce všechno zmizelo🙂

stanklia
25. mar 2011

Mne sa to uz dva razy zacalo zlepsovat a potom sa to znova ooovela zhorsilo 😒 , Je pravda, ze to bolo po menstruacii, ale to zhorsenie bolo brutalne aj teraz zasa znasam nasledky po tomto zhorseni, jazvy a podobne, som z toho dooost nestastna aj prave teraz sa malujem, ze idem von a veeelmi zle sa mi pozera do zrkadla, ale mam priatela so zmyslom pre humor tak okrem toho, ze si zo mna par krat vystreli je to v pohode, ale ja sa necitim moc dobre takto 😢