Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

avara_salvatore
7. apr 2011

@yade možno to bude znieť ako sprostá otázka.. ale nevyznám sa v týchto veciach... ale tie pigmentové škvrny sa daju nejako odstrániť?.. vyliečiť?...

elissa2009
7. apr 2011

@yade Dnes som si už kupila Nivea 50 faktor, budem sa s ním stale natierat, ked pojdem von. Ja by som bez make upu nevysla ani z bytu, prave preto potrebujem aj pletovu vodu, lebo gel mi to dokonale nezmyje. Ja sa obávam toho, že ma kožná vyvadí, že meužívam pedpísanú dávku, resp. že som to ani neskúsila...:(
Kolko máš rokov?

elissa2009
7. apr 2011

@sienna_ ja som bola akurát dnes na melíri, ale ja som s roa len začala, tak som sa nebála 🙂

stanuska0909
8. apr 2011

@nevesta ja to uzivam uz 6 mesiacov a ziadne vedlajsie ucinki som nezaregistrovala mala som strasnu plet ale teraz mozem povedat ze ju mam dobre zahojenu je to vyborni liek

yade
8. apr 2011

@avara_salvatore
Tie pigmenťáky sa odstraňujú potom laserom...a sú aj bieliace krémiky, ale nie je to nič moc....Ak už človek raz k pigmenťákom príde, je to potom problém skoro na celý život--už by sa mala tá pleť neustále chrániť pred slnkom...
Z HA sa zvyknú robiť tzv.fúzy nad hornou perou-keď sa žena užívajúca HA vystavuje slniečku....Poznám jednu sestričku u gynekológa, ktorá bola pri mori, užívala HA a vrátila sa ako dalmatín...Odvtedy prešlo už 15 rokov, bola viackrát na laseri, ktorý jej celú pokožku akoby spálil a tá sa jej obnovila, ale bohužiaľ vždy sa jej tie pigmenťáky vrátili ☹
Rozhodne najlepšia je prevencia proti nim.
Väčšinou však tie pigmentácie postihujú skôr ženy okolo 30...- čo je hlavne vplyvom hormónov si myslím, oslabenej pečene...užívaním nejakých liekov, ktoré oslabujú pečeň...
Roa oslabuje aj pečeň, ale aj úplne mení pleť, pleť je veľmi jemnulinká, krehulinká....a slniečko jej môže veľmi ublížiť...a môžu vzniknúť nielen tie pigmentácie ale aj iné, oveľa horšie veci...A tu nielen tým ženám okolo 30.Preto to netreba podceňovať...lebo akné sa vylieči...ale čo ak by zostalo niečo horšie? Preto je tá ochrana a rozumné pristupovanie k tejto liečbe potrebné.
Tie dnešné krémy sú dosť silné a tie s Uv50+ ochraňujú dobre...aspoň podľa vlastnej skúsenosti .Ale určite sa pri Roa neopalujte!

yade
8. apr 2011

@sienna_
A akú máš teraz dávku? Už máš asi nižšiu ako na začiatku, nie? Ja som končila s dávkou 10mg a vtedy sa už aj moje vlásky vracali do normálu.

Ten krémik môže byť fajn, len mne viac ako Bioderma vyhovuje Avene, od Biodermy som sa predtým strááášne vyhádzala...ale to je úplne individuálne, niekomu zase nemusí sadnúť Avene.

yade
8. apr 2011

@elissa2009
Mne tento

http://www.docsimon.sk/tovar/avene-gel-demaquil...

gel z Avene-je na citlivú pokožku-veľmi dôkladne odstráni makeup, vidím to na bielom uteráku, ktorý používam..Lebo pri Roa som mala tú pleť takú oslabenú, že ani vatou by som si ju nemohla dráždiť...S tým Avene si to na 2krát umývam...To RSB rozhodne nebude dobrá varianta pri Roa.
Ty si si sama tú dávku znížila?
Lekárky sa nemusíš báť, veď ona tam má byť pre teba! A to, čo sa rozhodneš ty, je tvoje rozhodnutie, pretože Roa berieš ty a ty poznáš svoje telo...Neboj sa tej lekárky. Aj ja som sa najprv bála lekárov, resp. nie ani že bála, ale mala som veľmi veľký rešpekt pred nimi, ale naučila som sa vyjadriť im všetky svoje pochybnosti aj o nejakých spôsoboch liečby a potom mi veľakrát lekári navrhli niečo iné, čo sa ukázalo ako dobré pre mňa...Na rovinu povedz lekárke, že si si netrúfla na takú vysokú dávku, aj keď najprv sa ti to javilo ako dobrý nápad.Potrebovala si skúsiť, čo to urobí s tvojím organizmom a ako sa budeš cítiť! A k vyššej dávke sa predsa môžeš kedykoľvek vrátiť-ak sa pre ňu napriek intenzívnemu slniečku rozhodneš.
Ako sa cítiš pri tejto dávke ktorú máš? Pociťuješ únavu? Myslíš, že by si zvládla aj vyššiu dávku??

yade
8. apr 2011

@avara_salvatore
Pri Roa je vlastne v nežiadúcich účinkoch písané ako jeden z nežiadúcich účinkov hyperpigmentácia a fotosenzibilita....+do toho kto berie HA, riziko je dvojnásobné...Ale NEBOJTEEEE, s krémikmi to všetci všetko krásne zvládnete, tak ako som to zvládla aj ja 🙂 ...Brala som Roa celé, celučičké leto.

elissa2009
8. apr 2011

@yade Mne lekárka predpísala 60m na den, ale mám velky rešpekt pred takou dávkou, netrúfla som si na ňu a tak beriem ráno 20 a večer 20. Znášam to zatial tak, že ani neviem, že niečo beriem, ale pripisujem to aj tomu, že je to len 5. deň. Ale pokožku mám naozaj dosť citlivú, ale ja sa pravidelne natieram, aj telo, tvár aj pery, takže zatial je to super.
Najviac ma mrzí to opalovanie. 10 mesiacov čakám na leto, slnko milujem...neviem ako to prežijem. A čo deti, ved tie budú chcieť chodiť aj na kúpalisko. Ach jaj....ale ja som už nevydržala čakať do septembra a až teraz som doktorku prehovorila, aby mi roa predpísala, lebo mi hovorila, že to nie je moju formu akné.

Ty si brala roa v lete? Ked si sa natrela 50-kou, tak si bola aj na priamom slnku? Ako sa tomu vôbec dá zabrániť?

stanklia
8. apr 2011

@yade Dik moc.Ja mam velky sklon k pigmentaci a pehy su pigmentove skvrny, ale tiez nieje skvrna ako skvrna, vsakze 🙂 No urcite budem pouzivat krem s uv-ckom len stale mam dilemu aky krem si mam vybrat a ci aj ked zozeniem ten make-up s uv, ci to bude stacit, lebo myslim, ze ako to tu bolo aj spominane tam je velmi slaba uv ochrana.

delelaa
8. apr 2011

K tem pigmentacim - on by snad postacil bud krem s UV nebo make-up s UV (pripadne oboji s UV ochranou) a na ty nejvice ohrozena mista, ktera maji tendenci pigmentovat (cesrtve jizvicky, poskozena kuze - oderky, zeny uzivajici HA - "knirek" pod nosem) tak ty pretrit tycinkou SPF 50+ napr. http://www.docsimon.cz/zbozi/bioderma-photoderm... Pouzivat jen mistne, bodovite. Samozrejme nejlepsi by asi bylo pouzit opalovaci krem SPF 50+ na cely oblicej, ale chapu, ze nektere nedaji bez make-upu ani ranu - ja jsem na tom uplne stejne 😉 Flicky, jizvicky, bedary, nesjednocena plet....takhle "naostro" bych mezi lidi nemohla 😅 😅

yade
8. apr 2011

@elissa2009
Brala som Roa 9 mesiacov vrátane celého leta...Snažila som sa nevychádzať na priame slnko, keď som nemusela...a na kúpko som vôbec nechodila...Najviac som si "užívala" večer, vtedy som bola v bezpečí...A čo je zaujímavé, myslela som, že na mňa komári vôbec nepôjdu, že vycítia, že som totálne zroaccutanovaná 😉 , ale vôbec to tie krvilačné svine nezastavilo...a bola som neskutočne doštípaná...Potom som sa smiala, že budú v našom okolí poletovať zdegenerované komáre, keď si Roa-krvi cucli 🙂 ...

Ja som mala veľmi, veľmi citlivú pleť...a najprv ma Roa vôbec nezaťažoval, ale čím dlhšie som to brala, tým som to viac cítila...
Ale čo som čítala, niektorí boli pri braní Roa aj pri mori, čo by som ja určite nezvládla.
Ja som skôr z tých, ktorí sú opatrní...Veď keď som sa mierne škrabla, hojilo sa mi to pri Roa 3 mesiace!!!

Ja som Roa tiež začala brať až v apríli, ale ak by som mala ísť ešte raz do toho, tak iste by som s ním začala až v septembri.Lebo ak by si s ním prestala aj v júni, i tak ešte najbližšie aspoň 2 mesiace by si sa nemala nejako extra slniť...Ľudia sa chcú po dobraní rýchlo opáliť, ale tá pokožka je extra krehká ešte nejaký čas po vysadení....

yade
8. apr 2011

@stanklia
Teraz už aj krémy 50+ vyrábajú v takej konzistencii, že sa dá na ne naniesť make-up....

P.s:A za chvíľu sa ti zo dňa na deň pleť zázračne dočista vyčistí... 😉 už si tesne pred cieľom. 😉

geneo
9. apr 2011

ma tu niekto prakticke skusenosti ako u neho ustupovali vedlajsie ucinky po skonceni uzivani roa? zaujimaju ma vsetky vedlajsie ucinky ale hlavne oci. dikes.

stanklia
9. apr 2011

@yade Bodaj by si mala pravdu, ja uz som zufala, uz nevladzem dnes som bola na natacani, robim komparzistku v roznych serialoch a stale mam pocit ako na mna vsetci cumia a vravia si, ze"naco sme ju volali, vyzera ako prisera" aj ked viem, ze to asi pravda nieje a je to iba moj vymysel, ale aj tak ma to nesmierne trapi.Nvyse ked som takto cely den niekde bez umytia tvare sa mi to zhorsuje mam pocit.Aj dnes sa mi urobili dva obrovske bolaky rovno na licach.Ja uz nevladzem jediny co mi dodavaju nadej ste vy vsetci tu na tomto fore, hlavne ked mi pisete, ze mam byt trpezliva.Ja dufam, stale dufam ☹

avara_salvatore
9. apr 2011

@stanklia váu... bože... môjím veľkým snom je byť herečkou :D znie to alebo vyzerá to ako sen každého druhého dievčaťa....ale je to tak.. vždy som závidela a páčilo sa mi ked som videla ako niekto zo seba hrá niekoho druhého a ide mu to... v škole mám stále hlavnú rolu ja.. ak máme nejaké divadlo.. vraj mi to dosť ide.. a to ako si sa k takej práci dostala...?.. aký seriál sa natáčal?

motylik33
10. apr 2011

@delelaa diky diky ale tak to asi nebude pre mna lebo ja mam strašne suchú pleť a neberem to ešte ani mesiac. Teda pleť sa mi cez deň mastí ale pri nanášani make-upu sa strašne šupem, aj keď si tvár umyjem alebo som bez make-upu doma tak strašne som suchá. Ten make-up to našťastie trochu mastí. Neviem si rady s týchto ksichtom. A používaš aj make-up s faktorom?

motylik33
10. apr 2011

@delelaa dakujem za radu, skúsim teda lebo mi to ide pekne na nervy 😒

motylik33
10. apr 2011

@sienna_ ešte som len v prvom mesiaci užívania ale vlasy som si dala zafarbiť aj farbiť budem zhruba každý druhý mesiac. Myslím si, že to nemôže uškodiť akurát tak budeš mať suchšie vlasy možno. Melír by som ale neskúšala. Weď teraz je kopu už aj neagresívnych farieb na vlasy s rôznymi olejmi a mininálnym zaťažením vlasov.

geneo
10. apr 2011

ja mam uz cca 18+ dni od predcasneho vysadenia ROA a pravdu povediac druhy krat by som do toho nesiel. nechcem robit predcasne zavery co sa mi vratilo do normalu, co sa zhorsilo a co zatial len dufam ze sa napravi. po 5 tyzdnoch od vysadenia napisem ako som na tom.

kazdopadne najvacsi problem su stale problemy s ocami ktore som pred uzivanim ROA nikdy nemal. stipanie, suche oci, cervene oci, pocit cudzieho predmetu v oku. no proste des.

motylik33
10. apr 2011

@yade prosím ta, ked si brala cez leto Roa aj si sa vystavovala slnku, či si sa vyhybala? Ja beriem Roa ani nie mesiac takže mne to výjde aj na toto leto a mne lekár nepovedal nič o slnku, že sa mám tomu vyhýbať, až keď som si prečítala letáčik príbalový. Máme rezervovanú dovolenku a som z toho sklamaná, že ani opalovať sa a pohybovať sa na slniečku ☹ a na pleť nevieš či uv 30 stačí alebo treba vyššie? A ochrana na telo, čo si použivala? Nespálila si sa ani raz?

elissa2009
10. apr 2011

@motylik33 ja mam tento isty problem, ja beriem roa len týžden, takže som na tom este horšie, čaká ma to celé leto, neviem ako to prežiem, ked sa milujem opalovať....za normalnych okolností by som sa už teraz opalovala v solarku :(

michalkkk
10. apr 2011

uz som to tu pisal, ale este raz mam 17r. a uzivam roc 3.krat, prvykrat nejakych 6 mesiacov 40mg druhykrat 5mesiacov z toho 2mesiace 40 zvysok 60mg a zakazdym s ami to po nejakom case vratilo teraz treti krat .. uz beriem 2mesiace 40mg a 3tyzdne 60mg ale stale s ami to nejak nezlepsuje.. nove vyrazky s ami neustale robia nikedy aj 5-6 uplne bielych mi navrie za den.☹( a ked si ich vytlacim aby som nechodil ako nejaky hotentot mi to ostane cele take cervene a chrasty s ami robia_((( v prvych 2 liecbach som to mal tvar po 2 mesiacoch ako babetko hladučku, oproti minulym liecbam s ami tvar ani tak moc nesusi predtym to obl extrem az take supiny som mal..dufam ze sa nestalo nieco take ako ze roa prestal na mna ucinkovat.☹
a este sa tak pozeram ze niektory tu maju tie liecby dlhotrvajucejsie aj 6-9 mesiacov niektory dokonca 12 , suvisi s tym ako dlho to budem brat vmojom pripade u mojej lekarky asi 5mesiacov ze ako sa mi to rychlo vrati?.🙂

delelaa
10. apr 2011

@motylik33 Jj i make-up mam s UV ochranou (Normaderm Teint od Vichy). Ma SPF 20.

delelaa
10. apr 2011

@michalkkk Dobral jsi v tech 2 predeslych lecbach doporucenou komulativni davku?

elissa2009
10. apr 2011

@michalkkk práveže čím kratšie to užívaš, tým lepší by mal byť účinok............ber to z tej stránky, že si ešte v puberte a o také dva roky nebudeš mať na tvári určite nič 🙂 hlavu hore

yade
10. apr 2011

@motylik33
Ja som používala krémiky s faktorom 50+, snažila som sa slnku vyhýbať, raz sa mi stalo, že som strávila dlhší čas na dosť silnom slnku a potom som celá očervenela-ale brutálne-a na rukách sa mi urobili od slnka také červené svrbivé vyrážky.
Určite sa natieraj s krémikom 50+ v lete...Teraz stačí tá 30-tka.
A tvár som si ešte tienila aj šiltovkou...

yade
10. apr 2011

@stanklia
Úplne ťa chápem, zlatko, ja som na tom bola tak isto...a keď som si čítala staré príspevky, ako tam písali, že zo dňa na deň sa im to vyčistilo, tak som si myslela, že u mňa ten zázrak ani nepríde...Ale prišiel...a príde aj u teba 😉 ...a naozaj už čoskoro, som o tom presvedčená...A potom budeš mať krásnu tváričku bez jediného hrbolčeka... 🙂 Tak si uži tie posledné vyrážky 😉 , lebo už sa to nikdy nevráti 🙂 😎

elissa2009
11. apr 2011

Dievčatá, môžem si dať popri braní roa pichnúť u zubára injekciu? Začali mi dosť padať vlasy. Užívate na to niečo?

yade
11. apr 2011

@elissa2009
Na tú injekciu sa musíš spýtať kožného, ja som u zubára nebola po celý čas brania Roa...a možno by si mala upozorniť aj zubára, že Roa berieš. Hádam s tým majú nejaké skúsenosti 😉