Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

stanklia
15. apr 2011

@yade no dufam, stale dufam 😒 ale dost mi pomahas, dakujem 🙂
@avara_salvatore No nic nieje nemozne, ale teraz uz vacsinou beru hercov rovno z VSMU.Ale nikdy nevies 🙂 No joj-ka preto, ze som sa zucastnila castingov na sudnu sien a odvtedy mi volaju, nezarobis tam vela, ale na to, ze sa len hras, ze pracujes sa to da 🙂 Ty si z bratislavy ???

stanklia
15. apr 2011

@elnino9 No ja mam nieco podobne, ale nieje to ani tak krupica ako take cervene suche mapy, niekedy sa mi z toho spravia az take chrasty.Treba premastovat co ja dost zanedbavam kedze mam tiez dieta a kazdu chvilu musim nieco umyvat a stale skratka nieco tak po kazde nenamastm a potom sa mi toto urobi . Premastuj a ono to zmizne 😉

starka11
15. apr 2011

Ahojte tak dnes som skoncila. Mam prosbu na tych, ktori uz dobrali lieky, ci si nieco davate na tvar na udrziavanie? Dakujem

avara_salvatore
15. apr 2011

@stanklia nie 🙂 z východu som 🙂

michalkkk
16. apr 2011

@isabelako no meriam 184 vazim 72 a beriem 2mesiace 40mg a 3tyzdne nejake 60 .🙂

dulcinea15
16. apr 2011

Ahojte, už 5 rokov bojujem s akné, vyskúšala som fakt všetko možné aj nemožné a keďže mi nič nejak výraznejsšie nepomohlo, chcem vyskúšať ešte roaccutane. Jediné čoho sa bojím je, že či sa mi to zo začiatku nezhorší (to by som už fakt neprežila, hlavne teraz na leto), aké máte skúsenosti? Je mi jasné, že sa to tu už určite riešilo, ale prečítať 220 strán by mi zabralo kopec času, tak by som bola rada, kebyže mi niekto dá vedieť 🙂)
A ešte jedna vec, keď sa popri tom berie antikoncepcia, pleť je lepšia, menej vyhádzaná, alebo je to jedno?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!

yade
16. apr 2011

@starka11
Ahooj...Dávam si skinoren na noc.

yade
16. apr 2011

@dulcinea15
Ahooj...a chceš si to dať na leto? Lepšie je začať od septembra, pretože sa nesmieš opalovať--VOBEC!!! a teraz bude slnko už čím ďalej tým silnejšie.

starka11
16. apr 2011

@yade Ahoj, no ja som ho uz mala predtym,ale mi strasne spalil tvar, tak sa toho bojim, rano si davam cetaphil a vecer effaclar duo, no uvidim,ale dakujem 🙂

dulcinea15
16. apr 2011

@yade ahooj, diky za odpoved, ano chcela by som na leto, viem, ze to teraz vyzera ako ze som sa strasne nadchla a idem hned pozierat roaccutane hlava nehlava..ale o tom opalovani som uz pocula, nejak to neriesim, lebo sa ani nechystam ist k moru a asi ani na kupalisko moc..a 50 SPFko to isti, dufam ze to staci!🙂)

juliettka18092010
16. apr 2011

@topanka ahoj, vidim, ze tebe zatial tiez nik neodpoveda. ja mam podobny problem, akurat menej casu medzi skoncenim liecby a moznym otehotnenim. ja som skoncila liecbu pred 4 a pol mesiacmi. cely cas som sa poctivo a svedomito chranila pred otehotnenim, az sa nam stala nehoda a teraz trpnem, ak som nahodou otehotnela, ci to nie je malo casu tych 4,5 mesiaca.

miss_tins
17. apr 2011

@elissa2009 presne tento problem mam aj ja plet sa mi nelupe iba ked si dam makeup spravia sa mi take supinky ktore sa mi odlupuju a nevyzera to vobec pekne ale mam pocit ze teraz sa mi plet nejak zlepsila ako pozeram, no musim poklopat aby sa to nahodou nezhorsilo🙂 tak uvidim ako to bude dalej 🙂 zatial mne stale drzi labelo hlavne ked som v skole alebo niekde mimo domu, doma pouzivam lipobase krem ten mam tiez tak kym sa niecoho nenapijem alebo nieco nezjem tak je to v pohode a tiez sa mi lesknu🙂 ...inak ako dlho beries uz roa?

delelaa
17. apr 2011

@juliettka18092010 Vsichni delate z Roaccutane buhvijakeho strasaka. Nesmi se otehotnet jeste 1 mesic po skonceni lecby. Mate to vsude v oficialnich brozurach cerne na bilem. Pro svuj klid duse bych si to treba nadhodnotila o 100% - teda na 2 mesice, ale to uz jen asi z paranoidni predstavy, kdyz se clovek obcas docte na nejake diskusi na netu, ze se nesmi otehotnet 2 roky po dobrani 😝 Nebo si snad myslite, ze firma Roche ma zajem, aby se zenam prodelajicim lecbu jejich pripravkem rodily nasledne postizene deti? Urcite nema, proto si to pojistili tim 1 mesicem (a ten si z prstu urcite nevycucali), a ten proto uz z logickeho hlediska musi byt 100% dostacujici - je to dostatecna rezerva.
Kdyby tomu tak nebylo, tak co by firme Roche branilo uvest to, ze se nesmi otehotnet jeste napr. 6 mesicu po dobrani? Co by jim branilo uvest pravdu a koledovat si tak o skandal? Myslite, ze tim by se snizil pocet zen ochotnych jit do teto lecby a proto zamerne klamou a tvrdi, ze 1 mesic po dobrani je uz bezpecna doba? Tak schvalne se trva a dohlizi na to, aby zena behem lecby neotehotnela, aby nasledne tuhle kontrolu zazdili tim, ze povoli zene mesic po skonceni lecby otehotnet, aniz by to bylo bezpecne? To by byla medvedi sluzba.

elissa2009
17. apr 2011

@miss_tins ja beriem roa len dva týždne, ale už teraz som spokojná s pletou. Zatial mam len suché pery, niekedy ma pobolievajú kolená a ozaj včera mi trošku začalo krvácať ďasno, ale to možno nemá súvis s roa, aj ked pred tým som s tým problém nemala. Čím si natieraš tvár? Ale neviem kolko máš rokov, myslím, že aj s tým to súvisí, kto si s čím natiera tvár. Ja rozmýšlam, že si už kupim effaclar duo H, alebo avene, lebo ked si dám make-up, tak to začína vyzerať hrozne.

dulcinea15
17. apr 2011

@elissa2009 a aku mas davku, ak sa mozem opytat?🙂)

topanka
17. apr 2011

@juliettka18092010 ja som to prestala brat minuly rok septembri a doktor mi povedal ze vraj pol roka nemozem otehotniet. vsak aj ty si podpisovala papier ?no zalezí kolko to beries ja si myslím ze sa to pomaly vyplavuje a neboj vsak hadam to bude zdrave ak si tehotna vsak vraj je to len vitamín. pa pa

miss_tins
17. apr 2011

@elissa2009 tak ja mam 19rokov a roa beriem uz 3mesiace aj par dni... tvar si natieram kremom lipobase rovnako ako aj pery, takto aspon nemam napatu pokozku na tvari 🙂 a kludne si nato davam potom aj makeup sice sa trosku lesknem ale to je nevadi aspon sa mi tvar potom nelupe 🙂

yade
17. apr 2011

@starka11
To je zaujímavé, lebo mne sa zas ten Skinoren zdal najjemnejší..Ale ja si ho dávam 2 dni a tretí len hydratačný krém na noc...a tak to opakujem...Ak by som si všimla, že začína extra vysušovať, hydratujem...A na deň si dávam hydratačný krém...

isabelako
17. apr 2011

@delelaa
Asi tak 😉
@juliettka18092010
Ten papír se podepisuje na dobu léčby a měsíc a ne 6 měsíců- přesně tak firma Roche by si to netroufla, takže klid, určitě obvodní gynekolog není chytřejší než odborníci z Roche 😉

adulka0312
17. apr 2011

Ahojte ľudkovia,
som rada, že som natrafila na túto stránku, ktorá sa venuje Roaccutane. 🙂 Ja beriem roaccutane len 2. deň, preto ak tu je niekto, kto s liečbou začína, budem rada, ak si vymeníme skúsenosti. 😎 Mám 23, akné sa so mnou ťahá už od 15 rokov, 😢 😢 😢 vyskúšala som už asi všetko, čo sa dalo, takže verím, že roaccutane konečne zaberie a vedľajšie účinky budú minimálne. Hádam to bude stáť za to 😀 😀 😀

elissa2009
17. apr 2011

@adulka0312 Ahoj, ja beriem roa dva týždne a zatial sa len vysušujú pery 🙂

elissa2009
17. apr 2011

@dulcinea15 doktorka mi predpísala 60 mg na deň...mám 60 kg...ale ja beriem len 40mg, bojím sa brat viac...

elissa2009
17. apr 2011

Ja nechápem, ja som nebola ani u gynekologa, ani som nič nemusela podpisovať, že nebudem tehotná...???...

stanklia
18. apr 2011

@avara_salvatore Jaaj skoda, lebo aj minule mi volali a nevedeli na rychlo niekoho z komparzu zohnat a pytali sa ci nemam kamosku co by isla. By som ta vzala keby nastala podobna situacia 🙂

adulka0312
19. apr 2011

@elissa2009
ja nemám zatiaľ nijaké veďlajšie účinky, 😀 aj keď včera ma bolela hlava tak ako nikdy, ale neviem, či by som to mala pripisovať roaccutanu. Celý deň som málo pila, čo mohlo byť príčinou. 😢 Ináč mám 53 kg a beriem 40 mg denne, 20 ráno a 20 večer 😎

geneo
19. apr 2011

ja koncim stvrty tyzden po predcasnom vysadeni ROA a stale problemy s ocami. by ma dost zaujimalo preco sem neprispievaju ludia ktori ukoncili liecbu a pretrvavaju u nich vedlajsie ucinky, pretoze som si 100% ze taki su.

elissa2009
19. apr 2011

@adulka0312 ako dlho berieš roa? Ja som dnes zistila, že sa mi rýchlo urobí modrina a ruke som objavila malý červený fľak. Inak to je sranda, aj mna dnes výnimočne bolí hlava 🙂

elissa2009
19. apr 2011

Prosím poradte, ktorý krém je najlepší...avene, effaclar duo alebo cetaphil 😒

isabelako
19. apr 2011

@elissa2009
Effaclar duo při léčbě určitě ne, jedině tak effaclar h, avene jsou dobrý, cethapile neznám, u nás se nedá sehnat, ale tady ho dost chválí 😉

elissa2009
19. apr 2011

@isabelako myslela som effaclar H, pomýlila som sa...ten cethapile je dosť lacný, tak neviem, ale naozaj ho chvália